Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

PAKLENICA

Autor Martheeen 
PAKLENICA
21. 08. 2005 10:22
Ahoj, získala jsem nějaký kontakt na moc pěkný apartmán v Paklenici, ale nemám tušení, jak to v Paklenici vypadá, v této části Chorvatska jsem ještě nebyla. Je to nad Zadarem u Velebitského kanálu. Prosím, máte někdo zkušenost, byli jste tam? Na netu jsem toho moc o Paklenici nenašla, jen o N.P.Paklenica, ale lezení po horách mě moc nezajímá. Děkuji za jakékoliv informace.
Mki
Re: PAKLENICA
21. 08. 2005 21:38
[www.podgorje.hr] Pár fotek střediska seline, je to hned vedle Paklenice

[www.mtmtour.cz] Pod str.Chovatsko jsou fotky z Paklenice

[www.oxygenium.hr]


Chce to jen používat Internet, tam je všechno 8)
Výlet do Paklenice doporučuji, ale holt někomu příroda nic neříká.
Starigrad Paklenice je rozcouraná vesnice s kempem a větším hotelem Alan, který je z dálky vidět od sjezdu z velkého Maslenického mostu. Pláže jsou tam průměrné, většinou kamínky. Velký noční život tam není, spíše klid. Velká a živá promenáda tam není. Tomu kdo není náročný a chce klid se tam bude asi líbit.

Markéta
Martin2
Re: PAKLENICA
22. 08. 2005 10:01
Přesně jak píše Miki, byli jsme tam loni a mám jen poznámku k moři, Paklenica leží v zálivu a moře je tam klidnější, ale čistota nic moc proti jiným místům s otevřeným mořem
Luis
Re: PAKLENICA
22. 08. 2005 17:15
Nepříjemné je, že z většiny ubytovacích míst musíš k moři přes hlavní silnici.
Re: PAKLENICA
24. 08. 2005 21:30
Všem moc děkuji za příspěvky.
Re: PAKLENICA
24. 08. 2005 22:21
Ahoj.

Byli jsme letos v Seline a bylo tam moc hezky. Apartmán jsme mněli snad 80m od moře. (klimatizovaný). Dle mně je tam krásně pokud hledáš klidnou dovolenou.
Re: PAKLENICA
25. 04. 2006 09:08
Měla bych takovou blbou otázku. Na chorvatsko.cz se píše, že v nižších porostech a ve skalním terénu se vyskytuje jedovatá zmije růžkatá ( i v Malé Paklenici). Jen by mě zajímalo, jestli je jich tam hodně - nesnáším takový zvířátka, jestli s nima má někdy zkušenost. Nebo se nemusím bát jít tam na výlet?
Re: PAKLENICA
25. 04. 2006 09:42
Já myslím, že všude ve Středozemí se hadi volně v přírodě vyskytují, včetně těch jedovatých. Taky se nám několikrát přeplazili přes cestu. Pokud budete chodit po cestách, mimo cesty trochu zadupat (pokud možno podívat se na co...grinning smiley Tak myslím že by to mělo být v pohodě. Had se bojí víc nás než my jeho. Chce to jen dávat pozor.
Re: PAKLENICA
27. 04. 2006 09:19
Co se týše Seline nebo Starigradu je nějaká možnost výletu lodí někam? Nebo jaké možnosti jsou tam na výlety (kromě Paklenice)?
Re: PAKLENICA
05. 05. 2007 20:44
Andy, Tvoje otázka není vůbec blbá. Ano v Paklenici (Velké i Malé) se vyskytuje zmije růžkatá, které se pro její velmi účinný a silný jed říká "zmije pětiminutovka". To je totiž přibližně čas, za který musíš podat protijed v případě uštknutí, pokud chceš přežít. Ale jak správně píše Lenka, hadi se spíš bojí nás a vnímají i ty nejjemnější otřesy půdy, které naším příchodem vznikají, takže se včas raději schovají. Nesmíš na některého hada ovšem šlápnout ! Paklenickou tůru jsem absolvovala 3x, do Starigradu jedeme letos po páté."šéfka" Elvíra.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil šefka Elvira (05. 05. 2007 20:47).
avatar Re: PAKLENICA
05. 05. 2007 21:04
Ahoj
Loni jsme byli v Seline a letos 1.7 do Starigradu.Je tam opravdu klid a krása.yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 209
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.