Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pelješac-Mokalo - Apartmány Adriatic

Autor Nelinka 
Pelješac-Mokalo - Apartmány Adriatic
02. 05. 2007 19:53
Ahoj, máte někdo zkušenosti s tímto místem a popřípadě i s apartmány Adriatic? Chystáme se letos s přítelem a kamarády do Chorvatska a na internetu mě nabídka jedné cestovky do tohoto místa zaujala, ale ráda bych se něco o tom místě napřed dozvěděla. Hledáme místo, kde nebude úplně hlava na hlavě, ale aby zase bylo kam večer zajít a hlavně čisté moře a hezké pláže. Popřípadě, že váš názor na toto místo bude negativní, prosím doporučte klidně něco jiného. Předem díky :-)
Re: Pelješac-Mokalo - Apartmány Adriatic
03. 05. 2007 09:17
V Mokalu jsme byli předloni a letos se tam vracíme. Bydleli jsme v soukromí [www.orebic-apartmany.cz] ale kolem apartmánů Adriatic jsme chodili k moři. Mokalo je velmi malá osada asi tři kilometry před Orebičem. Je to v podstatě jen pár domů rozesetých ve svahu mezi vinicemi a tři minikempy, které mají společnou pláž, kam mají přístup všichni. Pokud hledaš rušné letovisko s večerní promenádou a hospůdkami, asi budeš zklamaná. Za takovým vyžitím je třeba vyrážet spíš do Orebíće (autem 5 minut). Přímo v Mokalu je pokud vím jen jedna konoba a kavárnička na pláži a žádé korzo tam není.
Ale výhodou zase je málo lidí. My tam byli poslední týden v srpnu a jestli nás na pláž chodilo kolem dvaceti, tak to bylo moc... Moře tam je nádherně čisté, pláž kameno písčitá. Jediné, co tam chybí, jsou sprchy se sladkou vodou - ale už jsem zvyknul :-) a třeba je tam v těch uplynulých dvou letech někdo udělal. Jo... a k kdo má rád šnorchlování, přijde si tam na své. Asi tři sta metrů od břehu bokem od pláže je těsně pod hladinou vrak ztroskotané nákladní lodě...
Jinak na celý poloostrov Pelješac nedám dopustit. Je to ideální místo pro lidi, které na dovolené nebaví jen válení u moře. Dá se tam vyrážet na pěší výlety - horu sv. Ilja (960 m.n.m.) s krásným výhledem zdolá i "důchodce", pěkné jsou taky výlety do Stonu s jeho chorvatskou "čínskou zdí", do národního parku Mljet, na Korčulu nebo dvě hodky jízdy do Dubrovníku...
Takže shrnuto: já bych ti Mokalo doporučil. My jsme sjezdili celé Chorvatsko a spolu s Živogošče na Makarské a Šimuni na Pagu řadíme Mokalo mezi nejhezčí místa.
Re: Pelješac-Mokalo - Apartmány Adriatic
03. 05. 2007 16:01
tolar: děkuju moc za odpověd. No já jsem ty apartmány Adriatic našla přes jednu cestovku, bohužel jsem si naivně myslela, že cena je za apartmán a ne za osobu :-( ty stránky, co jsi mi sem napsal jsem taky našla a vyjde to líp než s tou cestovkou. Můžeš mi o nich něco napsat? Budete tam bydlet znovu? Byli jste s ubytováním spokojeni?Chceme jet ve čtyřech - dva páry a rádi by jsme každý pár spal v jiné místnosti, ale koukala jsem, že tam maj několik tří lůžkových pokojů a pak jeden apartmín pro ty čtyři. Rádi by jsme to měli co nejlevnější, tak jsem nejdřív myslela, že by jsme se smrskli do toho tří pokojového plus přistýlka, ale to by jsme asi museli spát všichni v jedné místnosti? Ještě jestli se můžu zeptat, cestujete tam autem? My by jsme jeli autem, s tím že by střídali dva řidiči, myslíš, že je možné to zvládnout na jeden "zátah"? Předem díky :-)
Re: Pelješac-Mokalo - Apartmány Adriatic
04. 05. 2007 09:15
Jedeme znovu k Marušičovým. Byli jsme tam spokojeni, je to standardní ubytování, žádnou výtku jsme neměli, navíc domácí jsou smypaťáci - vinaři, takže nás zásobovali :-)
My tam máme právě ten apartmán pro 4-6 osob (předloni i letos). Je to přesně jak píšeš, dvě oddělené ložnice, společná kuchyň, koupelna, jídelna a terasa s grilem (na stránkách je plánek apartmánu), takže pro dva páry naprosto ideální... Byli jsme tam a budeme také v takovém složení.
Jedinou malou nevýhodou těchhle apartmánů je docela vyšší vzdálenost k moři, nějakých 300 - 400 metrů a do docela slušného krpálu, takže to není na nějaký častý courání mezi pláží a apartmánem. Vyšlápneš si to dvakrát třikrát za den a máš toho dost... :-)
Na Pelješac jezdíme autem, já to jel na jeden zápřah, ale pochopitelně ideální je se za volantem střídat. Nevím odkud z Česka vyjíždíte, ale my z Plzně a přes Passau, Graz, Maribor a Zagreb jsme tam za 14 hodin byli. Navíc letos bude chorvatská dálnice zase o kousek delší, tak by to mohlo být o něco rychlejší.
Jestli chceš, tak mi napiš mejl ales.tolar@seznam.cz a já ti pošlu z Mokala nějaký fotky.
Re: Pelješac-Mokalo - Apartmány Adriatic
08. 05. 2007 11:02

Můžete mi prosím někdo poslat pár fotek z Mokala? Náhodou jsem tu na to narazil a celkem me to zaujalo. Chceme jet nekdy koncem cervence. A jeste jedna otazka.... je mozno sehnat tam ubytovani na miste? Kdyby nahodou nekdo vedel i o solidnim ubytovani pro 4 tak muzete zaslat kontakt predem diky


dalibor.sova@seznam.cz



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dalibors (08. 05. 2007 11:03).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 68
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.