Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ivan Dolac Hvar

Autor Moniulik 
Re: Ivan Dolac Hvar
28. 07. 2023 10:07
Zdravím
Obchod LIT stále funguje?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lachtan1 (28. 07. 2023 10:09).
Re: Ivan Dolac Hvar
11. 08. 2023 13:50
V pondělí 14. 8. vyrážíme opět, jako každý rok, do Ivan Dolac. Mýtny kredit v aplikaci HAC nabitý, maďarská dálniční známka koupená. Po cestě přespání v Slunji a už jen přes aplikaci Jadrolinie koupit lístek na trajekt. Teším se na tu jízdu ze Sučuraje přes ostrov.
Re: Ivan Dolac Hvar
11. 08. 2023 17:04
Lachtane, cestu trajektem z Drveniku do Sučuraje Ti chválím. Z vlastní zkušenosti- trajekt Stari Grad - Split, to jsou dvě hodiny nudy... A cesta vnitrozemím Hvaru ze Sučuraje až do ID je zážitek pro "kochery". Pokud přijmeš radu- po sjetí z trajektu sjeď ke kraji či moimo, a nech spěchálky projet. Pak si dej někoílik minut pauizu, třeba na cígo, a pak vyjjeď. Budeš mít klid a na krásné výhledy.
Re: Ivan Dolac Hvar
29. 08. 2023 10:21
Právě ted. Krásné vlny v Ivan Dolac.hot smiley
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
29. 08. 2023 10:32
Jo, rekreanty to spláchlo do moře.... Přechází studená fronta ....
Re: Ivan Dolac Hvar
29. 08. 2023 20:10
Koukám teď na kameru a nevidím ani to moře.....smiling smiley
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
29. 08. 2023 20:51
Já tam zase vidím nejaké necky, teda spíš trosky, pod tím keřem vlevo.
kamera

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Ivan Dolac Hvar
30. 08. 2023 07:21
To asi bude ta Bessyho lod co si tam nechal zaparkovanou na příští sezonu.thumbs up smiley
Re: Ivan Dolac Hvar
30. 08. 2023 09:57
V pondělí jsme z ID odjeli. Dle dnešního infa od sousedů se tam ztrhla apokalypsa. Utrhané, rozbité a potopené lodě. Záchrana člověka přes palubu.
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
12. 09. 2023 10:30
... Ajaxi, s ohledem na to, že chodím na Forum méně často, tak jsem si přečetl Tvou další invektivu až dnes ... grinning smiley

... o mou loď neměj starost ... před nějakým časem, když jsem byl v Ivan Dolaci, mi večer volala Jitka, ať si loď raději vytáhnu na břeh, že se něco žene od Itálie, a že místní už lodě vytahují ...
... tak jsem loď pod bojkou chytil na další dvě lana, zkontroloval vodní čerpadlo, které spíná a čerpá vodu z lodi ven, když se zvedne plovák (čidlo)
a šel na večeři ... v noci pak přicházely zprávy z Istrie, kde ten orkán převracel velký jachty a kácel stromy ...
... Ivan Dolac sice nechytil hlavní pecku, ale i tak jsem se byl dívat, jestli se člun ještě drží ... držel ... (hmotnost přes 1 tunu, včetně 115 Hp motoru) ...

... taky hodně záleží na tom, jak je těžký beton pod bojkou a jak jsou pevný lana (o technice v lodi už jsem se zmínil)

Tož Ajaxi, člun je OK ...

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (12. 09. 2023 11:12).
Re: Ivan Dolac Hvar
12. 09. 2023 11:12
Ahoj fandové Ivan Dolac,
příští rok bychom chtěli navštívit toto místo. Otázka zní jak to tam vypadá s obchody, restauracemi, je tam nějaká cukrárna se zmrzlinou? Pakárnu na googlu vidím, ale realita může být jiná včetně výběru apod...děkuji za podrobnější info. Jedou s námi dva "puberťáci".

Díky Petr
Re: Ivan Dolac Hvar
13. 09. 2023 11:52
Obchod je tam jeden menší, ale v celku dobře zásobený. Jinak se dá zajet do Jelsy kde jsou supermarkety Plodine a Tommy a dá se tam nakoupit jako u nás i ceny jsou podobné. Restaurace jedna a dvě něco jako kavárny. Zmrzlina na dvou místech za 2 eura. Pekárna jedna pevná a jeden stánek kam jezdí každé ráno pekař z Jelsy. Výběr docela slušný. Jinak pěkné místo, klid a pohoda. Žádné hotely a diskotéky. Letos nově fungovala nějaká kavárna na pobřežní promenádě kousek za ID, ale dost drahá.
avatar
mdr
Re: Ivan Dolac Hvar
13. 09. 2023 15:11
A nudapláž funguje?
Re: Ivan Dolac Hvar
13. 09. 2023 15:14
Ano funguje.
avatar
mdr
Re: Ivan Dolac Hvar
13. 09. 2023 16:05
Re: Ivan Dolac Hvar
14. 09. 2023 06:16
Super…díky moc. Typ na ubytování někdo nemáte? Jo a odkud na ostrov? Ze Splitu nebo Drveniku?
Re: Ivan Dolac Hvar
14. 09. 2023 06:28
Odkud,.to už tady bylo rozebíráno mnohokráte. Pohledej pár stránek zpět. A ubytko pořešíš přes Jitku Carič. Kontakt najdeš, když nahoře umažeš slůvko forum i s tečkou, zadáš turistické informace...ubytování...ubytování v soukromí. Jitka ti nabídne ubytko podle požadavků.
Re: Ivan Dolac Hvar
14. 09. 2023 06:40
Díky za typ a kontakt...
Jinak…četl jsem. Když ze Splitu je to dlouhá cesta na trajektu kde si odpočinu po řízení. Z Drveniku je zase cesta dlouhá a pravděpodobně trnitá přes cely ostrov. Jde mi spíše o praktickou informaci.. třeba jsem to špatně pochopil a na trajektu si neodpocinu a cesta přes ostrov muže být lepší. Taky kde je volněji, abych se nalodil hned a nečekal atd. Jsem rad připraven a vše plánují dopředu…



Upraveno 1krát. Naposledy upravil irate (14. 09. 2023 07:47).
Re: Ivan Dolac Hvar
14. 09. 2023 08:17
Ze Splitu jedeš 2 hodiny. Dlouhé intervaly mezi trajekty, takže když ti frnkne před nosem...
Ze SG pak 20-25 minut pohodové jízdy.
Z Drveniku levnější, i když ne o moc, dělal jsem zde kdysi kalkulaci, púlhoďka na trajektu. Kratší intervaly, pak cca 70km ostrovem, dnes už po lepší silnici, ale máš za sebou 1000km, únava je znát.
Re: Ivan Dolac Hvar
14. 09. 2023 08:38
A v jakém čase je to asi tak nejlepší stát ve Splitu před trajektem?
Re: Ivan Dolac Hvar
14. 09. 2023 09:14
Lístek jde koupit on-line na určitou hodinu(trajekt), dělám to tak již několik let. Pak není problém se na trajekt dostat. Dokonce se nám stalo, že jsme přijeli na dřívější trajekt. Postavili nás bokem a jak naložili všechny co měli lístek na daný čas a bylo místo normálně nás vzali. Většinou jsme tam minimálně hodinu před odjezdem. Když je dobré počasí tak cesta trvá cca 1.45 hod. Letos při návratu byly vlny a protivítr, tak i když jel na plný výkon skoro prázdný za dvě hodiny to nedal.
Re: Ivan Dolac Hvar
14. 09. 2023 09:17
Ubytování přes Jitka Carič
jitka.caric@gmail.com
Re: Ivan Dolac Hvar
14. 09. 2023 20:34
Ráno slabší deštik, v deset přestalo a v poledne Azuro a koupačka. Ve stínu 31 st. a moře 25 st. Dva týdny dovče začínají.
Za zdí spí Mirek a Jiřinka, ve vedlejším domě Květa a Láďa a zastavil se "na vydesinfikovani a pokec " i Ajax.
A o nepočítám další spoustu lidí, se kterými se tady potkáváme pravidelně každou dovču.
Takže opravdu dobrá společnost.
Celkově ID už 16 x. hot smiley
avatar
mdr
Re: Ivan Dolac Hvar
14. 09. 2023 21:23
Tak to budeme muset taky někdy zajet do ID ;-)
Re: Ivan Dolac Hvar
14. 09. 2023 21:29
A máš platný Hvarský pás !? spinning smiley sticking its tongue outthumbs up smileysmileys with beer
avatar
mdr
Re: Ivan Dolac Hvar
15. 09. 2023 06:13
Pás mám bezpečnostní - v autě.
Re: Ivan Dolac Hvar
15. 09. 2023 11:53
Tak je vše OK. yawning smiley
Re: Ivan Dolac Hvar
16. 09. 2023 08:51
Včera jsem navštívil Rohala na jeho kuči. Musím pochválit jeho kvalitní slivovici.
Re: Ivan Dolac Hvar
24. 10. 2023 17:27
Pozrel som si včerajší (jučerašnji dan) záznam z webkamery na pláži Ivan Dolac [www.livecamcroatia.com] podobne aj Baška Voda plaža Nikolina [www.livecamcroatia.com]
Veď tam sa ešte včera 23.10. "čvachtajú, rochnia sa, plivaju u moru" eye popping smileyeye popping smiley
Aj ja chcéééém thumbs up smileythumbs up smiley

Klikni na video jučerašnji dan, počkaj keď sa načíta, potom na tri bodky a zmeň rýchlosť prehrávania na 0,25.
Ivan od 0:20 do 0:30 a Nikolina 0:15 - 0:30 je vidno zopár otužilcov yawning smileyyawning smiley
Re: Ivan Dolac Hvar
03. 11. 2023 16:36
V ID na pláži je jestě teď v 16:30 veselo ! thumbs up smiley

[www.whatsupcams.com]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 226
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.