Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

NP Krka nebo Plitvice s dětmi?

Autor martas74 
avatar NP Krka nebo Plitvice s dětmi?
01. 05. 2011 21:40
Prosim o radu který Np je lepší pro návštěvu s dětmi 7 a 3 roky již jsem pročetl hodně odkazů na netu,ale i tady na foru, nejsme líní chodit.Děkuji za Vaše osobní zkušenosti Jde mě o to kde je toho víc co by mohlo děti zabavit a zaujmout Dík za radu Martin. Pojedem o den dříve a ubytujeme se na den někde u NP.
avatar Re: NP Krka nebo Plitvice s dětmi?
02. 05. 2011 09:52
Jednoznačně se nedá říct, který NP je lepší, každý má svoje kouzlo. Navštívili jsme v dřívějších letech oba.
Plitvice jsou o mnoho rozsáhlejší, tam hlavně záleží jaké je počasí, dost často tam prší a je zataženo. My jsme tam bohužel "chytli" velkou výpravu turistů s průvodcem, museli jsme šlapat jejich tempem, na úzkých chodníčkách se je nedalo předejít. Byli jsme tam v plné sezoně, takže i kdybychom někde počkali, tak za nimi byla stejně další skupina. Byli jsme tam bez dětí, tak se to dalo jít. Jestliže chcete projít větší část, je to víc jak na půl dne. A malé tříleté dítě tam musíte hlídat, protože dřevěné chodníčky z klád jsou většínou úzké a děcko by mohlo spadnout do vody. Já bych tam malé dítě z ruky nepustila. Byli tam rodiče s dětmi ve sportovních kočárcích (golfky), a ti museli vzít dítě i kočárek do ruky, protože po tomto terénu se nedalo jet.
Nějaké fotky mám tady
Já osobně bych s malými dětmi raději navštívila NP Krka. My jsme sice lodičkou nejeli, ale sjížděli jsme místním autobusem od hlavního parkoviště dolů k vodopádům, pěší trasa je tam kratší a u hlavního vodopádu se děcka můžou vykoupat, což na Plitvicích nejde. A počasí tam je stejné jako na pobřeží, takže máte jistotu.
Je to jen můj názor, Plitvice bych odložila na dobu, kdy bude malému děcku alespoň 5 - 6 let a bude z toho mít větší rozum.
Ale určitě Plitvice za návštěvu stojí, my do Chorvatska jezdíme víc jak 10 let, a dlouho se nám "nedařilo" skloubit cestu tak, abychom se tam zastavili. Až v posledních letech nocujeme v okolí Plitvic, tak jsme si vyhradili den na prohlídku.

A co bych poradila, jestli jezdíte někdy starou cestou kolem Plitvic, zastavte se dětmi u městečka Slunj mapa
-- tabule na cestě mezi Plitvicemi a Karlovacem, je tam skanzen s malými vodopády na řece Slunjčici - vesnička se jmenuje Rastoke a je tam nádherně, dá se na vodopády dívat i z parkoviště u silnice. Tady na foru už o tom bylo někdy psáno.

fotky a pak klikněte na několik dalších fotek ze Slunje.
avatar Re: NP Krka nebo Plitvice s dětmi?
02. 05. 2011 21:34
Děkuji ti moc za krásné fotky do července mám o čem přemýšlet dík za rady Martin
Re: NP Krka nebo Plitvice s dětmi?
03. 05. 2011 13:48
Dobri den z Ciova,

ja Vam doporučuji Slapove Krke proto že sou menjši neš Plitvice.Taki ak mate ubitovany v Šibenku,Primoštenu,Trogiru mate to od apartmanu blisko 20-30- 60 km ,a mužete udelat vilet na jeden denj..

Grigori
avatar Re: NP Krka nebo Plitvice s dětmi?
03. 05. 2011 17:37
Osobně bych doporučil NP Krka, zdál se mi méně turisticky zatížený než Plitvice.
Plitvice jsou o štrúdlu lidí, takový Václavák s menšími chodníčky.
avatar Re: NP Krka nebo Plitvice s dětmi?
04. 05. 2011 07:48
Ještě jednou děkuji též jsem slyšel o množství lidí v sezoně na plitvicích lépe mě po cestě vychází Krka většinou při cestě k moři do Bašky Vody tam projíždím při svítání takže jen najít ubytování někde okolo Skradinu nemá někdo zkušenost nebo mám zajet na blint ?
Re: NP Krka nebo Plitvice s dětmi?
04. 05. 2011 08:41
Na Krka bych ale taky doporučil jet hned ráno. Když jsme se kolem poledne vraceli lodí zpět, byl pěkný "štrůdl" lidí ve frontě na lodě (pokud pojedete lodí). Jinak to tam jde i s tříletým dítětem, my jsme tam byli se čtyřletým a v pohodě. A je to tam většinou ve stínu.
avatar Re: NP Krka nebo Plitvice s dětmi?
04. 05. 2011 09:15
martas74:
z vlastní zkušenosti bych do NP Krka po dlouhé cestě z domova, navíc přes noc nejela a tam hledat ubytování na jednu noc ještě s plně naloženým autem není moc dobrá volba. Z Bašky Vody do Skradinu je to méně než 150 km, to ujedete za necelé dvě hodiny, tak bych s dětmi vyrazila raději některý den během pobytu na výlet. (výše příspěvek Grigori) Budete odpočatí a víc si to vy i děti užijete. My jsme do NP Krka jeli na výlet dokonce až z Pagu po jadranské magistrále, chtěli jsme poznat pobřeží a se zastávkou a prohlídkou Zadaru jsme to v pohodě stihli za necelý jeden den. K večeru už jsme byli zpět a ještě jsme se koupali v místě našeho pobytu na Pagu v Čikatu.

Pokud chcete vyrazit z domova o den dřív, tak bych volila přenocování před Plitvicemi s posezením a procházkou po skanzenu v Rastokách (můj příspěvek výše). Je to opravdu zpestření při cestě (psala o tom ve foru také Rosemarinka).

A musím dodat, že nebýt tohoto fora, tak o tomto skanzenu vůbec nevím, přestože jsme jezdili po mostě přes řeku Koranu.

Díky příspěvkům od vás všech jsem před lety čerpala informace tady, a i když už se nyní považujeme s manželem za zkušené harcovníky, tak stále další novinky od vás všech získávám.
avatar Re: NP Krka nebo Plitvice s dětmi?
04. 05. 2011 20:57
thumbs up Děkuju thumbs up nemužu se dočkat ,až sednu za volant v hlavě jen cestu a moře -RELAX
Re: NP Krka nebo Plitvice s dětmi?
26. 06. 2012 09:50
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zdali je možné platit vstupné do NP Krka platební kartou ( asi se tam zastavíme cestou zpět ).
Jenom pro informaci ostatních, tak na Plitvicích jsme kartou platili.
avatar Re: NP Krka nebo Plitvice s dětmi?
26. 06. 2012 11:28
Za vstup Krka lze bez problému platit Kartou
Re: NP Krka nebo Plitvice s dětmi?
29. 06. 2012 15:17
Krka i Plitvice jdou kartou. Kartou jde platit i za vylet lodi na Krce. Nicmene treba mne se stalo, ze mi rekla, ze ji nefunguje terminal - az kdyz jsem byl neprijemny tak to zkusila a ejhle - fungoval <- a celou tuhle strapaci jsem absolvoval pote, co jsem se na informacich ptal, jestli jde za vylet zaplatit kartou. smiling smiley + slecna celou dobu nadavala chorvatsky, az jsem ji musel upozornit, ze ji rozumim.

Jinak bych se zdrahal doporucit jednoznacne Krku. Kdyz porovnam vysi vstupneho, tak Plitvice maji jednoznacne lepsi value/cost pomer. Na Krce clovek zaplati dost velky penize za dve kratoucky cesty lodi ( pokud jede ze Skradinu ) a pak za to, ze si muze obehnout tak vodopady dokola. Pricemz na Plitvicich sice je asi hodne lidi ( ja si je prohledl ted v cervnu a super - lidi snesitelne a pocasi akorat ) - ale na Krce je treba dole, kde se da koupat, v sezone narvano k prasknuti kazdopadne. Nemluve o frontach na fotograficky lakave vyhlidky.
U lodnich vyletu bych jeste doporucit si listek koupit co nejdriv - denne se nejede tolikrat a je to dost rychle vykoupene - my se uz nedostali az na Roski slap, ale "jenom" na Visovac.

Plitvice oproti tomu nabizeji mnohem delsi trasu i mnohem vic hezcich scenerii. Samozrejme jit s malym deckem na ten nejdelsi okruh ( pripadne ten vyhlidkovy ) by bylo hodne narocne.

Sumar : za me rikam, ze za navstevu a prohlidku stoji oba parky a zdrahal bych se vyzvihovat Krka jenom kvuli tomu, ze neni tak proflakly. Vzhledem k jeho velikosti staci na neprijemne zaplneni mnohem mensi pocet lidi...

PS : Pravda, jednu vyhodu Krka ma - stanek s palacinkama dole u vody. tongue sticking out smiley
avatar Re: NP Krka nebo Plitvice s dětmi?
18. 07. 2012 17:27
Ahoj všichni,
potřeboval bych poradit. chceme letos při cestě na Pelješac přespat v penzionu u Plitvic (obec Rakvice, nebo tak nějak) a druhý den se podívat po NP. Ale nevím co stojí za to absolvovat. Jsem po operaci páteře a kolene a dlouhé pěší výlety nejsou mojí doménou. Můžete mi někdo doporučit kde zaparkovat kudy tam vlézt a kam se tam vydat? Byl jsem tam naposledy v roce 1968 jako dítě a nic z toho si nepamatuji. A pak už je jízda okolo s tím, že se tam někdy snad podívám.
Chtěl bych se zdržet tak maximálně 3-4 hodiny.
Díky za rady
Re: NP Krka nebo Plitvice s dětmi?
19. 07. 2012 06:02
MotoMoto
Nevím nakolik tato informace bude pro Vás vhodná ale šli jsme před lety podle tohoto popisu na vláknu: Jak to chodí na Plitvicích.
Libor.
Re: Jak to chodi na Plitvicich?
16. 05. 2006 14:48 Datum registrace: 7 roky (let) nazpět
Příspěvků: 35
Na prohlídku Plitvic je hlavní předpoklad, aby nepršelo. Bohužel tam prší dost často a v dešti je prohlídka fakt otrava :-((, chodí se tam po lávkách z trámků a kulatin a ty za mokra docela kloužou. Pokud je jen zataženo, tak to ještě jde. Kupodivu barva vody je úžasně modrozelená i když jsou mraky. Na prohlídku doporučuji červen, všechno je bujně zelený a není ještě tak přelidněno, nebo spíš tam bývají jen nárazové davy (školní výlety). Pro vlastní směr prohlídky se mi osvědčil následující postup.
Do parku vstoupit prvním vstupem, na který narazíme ve směru od Zagrebu (ULAZ 1). Pokud je slunečno a prohlídku začínáme ráno, nejprve prohlédnout hlavní panoráma s nejvyšším vodopádem (76m), kterým padá řeka Plitvice do kaňonu dolních jezer, případně sejít až dolu pod vodopád. Odpoledne je totiž slunce na straně vodopádu a nedá se již kvůli protisvětlu fotit. Pak se vrátit nahoru na stezku, kterou jsme do parku přišli a pokračovat po ní proti proudu vody k první zastávce vláčku - autobusu (není to daleko). Vláčkem se nechat odvézt až do poslední zastávky k nejhořejším jezerům. Někdy se na druhé zastávce musí přesednout na jiný vlak. Od horních jezer zahájit prohlídku - ty jsou nejzajímavější - jsou mělká a je vidět na dno s vegetací a větvemi potaženými travertinovými sedimenty, navíc se potom jde po proudu vody a tedy z kopce. Doporučuji jít podle mapy (dostanete se vstupenkou) a okamžitou trasu vybírat podle toho, jestli chcete jít ve stínu nebo ne. V případě slunečného počasí, rozhodně doporučuji preferovat stín!! Tak postupně dojít až k jezeru Kozjak a to přeplut lodí. Odtud už není daleko k jeskyni známé z filmu Poklad na Stříbrném jezeře. Tou se dá v případě únavy již vyšplhat nahoru k výchozímu parkovišti, ale doporučuji dojít ještě přímo pod Veliký vodopád (pokud jste tam nebyli už ráno) - moc zajímavé, a teprve pak nahoru. V ceně základního vstupného je zahrnut autobus i loď přes Kozjak.

info a ceník kempu Korana [www.np-plitvicka-jezera.hr]

Z mého pohledu: Mapu jsme si koupil.Počasí bylo nádherné.Šli jsme okolo 7 hodiny ráno.Pomalu nikde ani živáčka a terén byl suchý.Cesta nejdříve dolu k velkému vodopádu a pak nahoru je více náročná.Možná by jste mohli nejít.Zase ráno je to ale krásné.Pokud by jste došli cestu zpět ale až potud, pak Vás stejně čeká výšlap nahoru.
Rozhodně se nám líbilo jít od horních jezer dolů.Zaprvé jsme celou dobu šli téměř z kopce a děti moc neprotestovali.Pak již v dolní části proti nám se valily davy turistů.Ale většinu prohlídky byla s minimem lidí.Toto je moje zkušenost.
avatar Re: NP Krka nebo Plitvice s dětmi?
19. 07. 2012 09:10
Děkuji za vzčerpávající popis a omlouvám se že jsem dostatečně nehledal a nenašel. Tak snad to zvládnu a snad nebude pršet. Ještě jednou díky.
Pokud by někdo měl nějaké novinky z aktuální doby tak budu rád.
Re: NP Krka nebo Plitvice s dětmi?
19. 07. 2012 10:55
To vranka: Jak to vychází časově?
Re: NP Krka nebo Plitvice s dětmi?
19. 07. 2012 20:25
Ivan143

Tak nevěděla bych ale fotit jsem začala 6:12 a skončila na parkovišti ve 12:56.Tak třeba i k tomu jsou fotky dobré.yawning smiley

Jinak to bylo moc hezké. Nakonec i dramatické tím ,že jsme pak pokračovali do Orašac u Dubrovníku,kde jsme večer před devátou zjistili,že nám zrušili kemp v důsledku stavby luxusního holelu.A zábava pokračovala až do 11-ti kdy jsme usínali pod širákem v jiném kempu.Následné hledání nového místa kde bychom chtěli strávit dovolenou trvalo další tři dny od Molunatu po Orebič.Skončili jsme v Orašac v kempu Pod maslinom,což byl jiný kde jsme nikdy předtím nebyli.
Celé toto mělo nakonec velmi pozitivní vliv a začali jsme poznávat plno nových míst.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 178
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.