Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Trajektem na ostrov Korčula

Autor Lucie 
Trajektem na ostrov Korčula
24. 02. 2009 12:34
Prosím poraďte,jedu letos poprvé na ostrov a potřebovala bych poradit odkud je nejlépe se dostat na Korčulu,jestli ze Splitu nebo Dreveniku?Má někdo prosím přehled jak často trajekt jezdí a kolik to tak asi stojí?Pevninu mám celkem dobře procestovanou,ale s cestou na ostrov nemám žádné zkušenosti.Uvítám každou radu a informaci,děkuji.confused smiley
Re: Trajektem na ostrov Korčula
24. 02. 2009 13:01
[www.chorvatsko.cz] - stačí zadat do vyhledavače Trajekt Korčula a pak jen čekat, čekat a číst a číst !!! Hezkou dovču, byl jsem tam 2x v Lumbardě a super ! Ještě se tam určitě podívám!
Re: Trajektem na ostrov Korčula
24. 02. 2009 13:56
Cestu na Korčulu a zpět jsem absolvoval ze Splitu, ale bylo to docela o nervy. Trajektů nejezdí mnoho a jsou velmi přetížené.
Re: Trajektem na ostrov Korčula
24. 02. 2009 14:02
Lucie, asi je potřeba chvilku počítat - někdo čas, někdo peníze nebo obojí. Vloni jsem mluvila s lidmi, kteří jezdí až do Ploče,
pak trajektem na Pelješac do Trsteniku, přejedou kousíček do Orebiče a pak další kousíček přeplují na Korčulu.
Prý je to časově srovnatelné a finančně podstatně výhodnější - nevím, nezkoumala jsem to, jen nabízím jako možnost.
avatar Re: Trajektem na ostrov Korčula
24. 02. 2009 14:07
..a ted k tomu s tou novou dalnici neni o cem pochybovat,je to po sousi lepsi a kratsi a casove ani ne tak narocne!
Do Ploce a pak trajektem,nebo necekat a jet to cele po sousi az do Orebice a pak na Korculu.Trajekt z Ploce taky nejezdi dost casto a ta unava se pak na trajektu projevi a nechce se pak jet uz dale,teda jak u koho a kolik uz toho ma za sebou! Z Orebice jede pak trajekt kazdou hodinu.
avatar Re: Trajektem na ostrov Korčula
24. 02. 2009 14:39
Z Orebiče je de trajekt každou hodinu, ale z Ploče podle jízdního řádu jen 5x za den. Tak to je nutné taky zohlednit.
Split - Vela Luka stojí 46 HRK dospělí, 23 HRK dítě a 410 HRK auto osobní. Jede cca 3,5 hodiny. Se zastávkou na Hvaru ve Hvaru.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarda Cimrman (24. 02. 2009 14:40).
Re: Trajektem na ostrov Korčula
24. 02. 2009 15:01
Na Korčulu som použil všetky linky zo Splitu , Drveniku , Orebiču ako aj trasu Ploće - Trpanj ( Kvetaca omylom uviedla Trstenik )
Najskôr si treba ujasniť kde máte destináciu na Korčuli . Je rozdiel či je to napr. Vela Luka na východe alebo Mildousom spomínaná Lumbarda na opačnej strane ostrova. Zo Splitu ide trajekt do Vela Luky a nie do Dominće pri Korčuli.
Trajekt z Ploće pre niekoho kto cestuje po prvý krát na ostrov nemôžem doporučiť aj preto ,že ide o malý trajekt a pritom sa noloďuje a vyloďuje len cez jediné nástupné vráta ,čo môže byť pre nováčika stres. Cena prepravy nie je presne odvodená od dĺžky plavby v míľach ale značnú časť tvorí práve položka za nalodenie.
Vo Vela Luke stojí trajekt pomerne krátko a pokračuje na Lastovo . Na bokoch nákladového priestoru lode si domorodci ukladajú vedľa aut všelijaké bedne a skrine ( dokonca prepravovali tak truhly ) a iné rozmerné predmety, ktoré rýchlo vynášajú tesne popri vozoch von prví.
Z hľadiska zážitku najkrajšia je plavba z Drveniku (cca 2,45 hod.) Najprv pláva popri Hvare potom má z jednej strany divokú scenéria Pelješacu a z druhej lesnatú Korčulu,.V Drveníku sa radia vozy vľavo - pravý pruh je čakanie na trajekt na Hvar .
avatar Re: Trajektem na ostrov Korčula
24. 02. 2009 15:16
doky1 mýlíš se naloďuje se i vyloďuje oběma vraty. Tarjekt z Ploče - Dominče jsem použil několikrát loni i před loni. yawning smiley
Re: Trajektem na ostrov Korčula
24. 02. 2009 21:12
To Jarda Cimrman :
Pripúšťam , že sa môžem mýliť. Kto chodí na ostrovy vie , že lodná flotila Jadrolinije sa často mení a to tak , že sa stáva aj domácemu , že nastúpi na svoj trajekt napríklad "Istra" na ostrov Hvar a ten ho odvezie na ostrov Vis . Napriek tomu myslím , že ide o nedorozumenie . Neviem o trajekte na trase Ploće - Dominče o ktorom píšeš azda si myslel Orebič - Dominče . Ja som vravel svoju skúsenosť (skoršiu) z trasy do Trpanju s použitím dvoch trajektov po sebe smiling smiley
avatar Re: Trajektem na ostrov Korčula
24. 02. 2009 21:52
Vidíš takjsme se do toho zamotali.yawning smiley Ano, omlouvám se jednalo se o Orebič - Dominče.
Re: Trajektem na ostrov Korčula
24. 02. 2009 22:07
Nějak jste se do toho zamotali - trajekt Ploče -Trpanj na Pelješacu je opravdu malý - neprůjezdný a s větším autem kdy řidiči jako mě nejde moc couvání tak je to opravdu stresující. To další trajekt Orebič - Dominče na Korčule je velký - průjezdný tam to bylo v pohodě.
avatar Re: Trajektem na ostrov Korčula
25. 02. 2009 09:58




odkaz na ceny a cas trajektu
trajekty

Rijeka-Split-Hvar-Korcula-Dubrovnik-Bari

Ploce-Trpanj

Orebic - Domince

Split-Vela Luka-Ubli

Split-Hvar-Korcula
Re: Trajektem na ostrov Korčula
25. 02. 2009 14:11
Hele Fanky, pracuješ a spíš taky někdy ? hot smileysmileys with beer
avatar Re: Trajektem na ostrov Korčula
25. 02. 2009 15:34
Jasne,prave pracuji!!grinning smiley Naspim se v hrobe dost a dost!!! hihithumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fanky (25. 02. 2009 16:33).
avatar Re: Trajektem na ostrov Korčula
26. 02. 2009 08:21
...Fanky...zkus tam prosím ťuknout Drvenik... Hvar...a díky předem...smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (26. 02. 2009 14:15).
avatar Re: Trajektem na ostrov Korčula
26. 02. 2009 08:45
Drvenik-Hvar



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fanky (26. 02. 2009 08:49).
avatar Re: Trajektem na ostrov Korčula
26. 02. 2009 09:51
Fanky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jasne,prave pracuji!!grinning smiley Naspim se v hrobe dost a
> dost!!! hihithumbs up smiley

a já měl za to, že zneužívání internetu k soukromýmu užití v práci je doménou jenom tvrdě parcujících v Čechách - hihi, hihi hot smiley
Zdraví Pako, co je pako



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pako (26. 02. 2009 09:54).
avatar Re: Trajektem na ostrov Korčula
26. 02. 2009 11:10
to Pako,

ja mam tu vyhodu,ze jsem sama sobe sefem,tudiz i ten internet platim ja,hihi!!! Tak muzu serfovat o dusi!!thumbs up smiley
Re: Trajektem na ostrov Korčula
13. 03. 2009 12:54
Ahojky. Nejlepší a nejrýchlejší trajekt na Korčulu je z Orebiče. Úplná pohodička. Pár minut. Doporučuju. Na Pelješec po cestě přes Ston do Orebiče. Lepší než z Ploče a pěkný na památky a přírodu. Super. thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 250
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.