Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

výlety v HR autobusem

Autor Fanky 
avatar výlety v HR autobusem
27. 02. 2009 12:39
Re: výlety v HR autobusem
28. 02. 2009 00:20
děkuji,to jsem potřeboval.Někdy je žízen veliká a auto nechám spinkat :-))
Re: výlety v HR autobusem
28. 02. 2009 17:53
Ahoj, stačí zadat do vyhledávače Autobusni kolodvor a jméno většího města např. Split, Makarska ... a pak už můžeš plánovat kam a kdy. Autobusová doprava funguje spolehlivě, autobusy jsou moderní, čisté a ceny jízdenek přijatelné. My jezdíme do HR vlakem, neb nemáme auto a tak jsme na návazných autobusových linkách závislí. A nikdy se nám nestalo, že by byl problém. Ivana
Re: výlety v HR autobusem
02. 03. 2009 16:07
Jízdní řád je jedna věc a praxe jiná. Autobusy si jezdí jak se jim zlíbí, občas některý vynechá. Zkušenost vedle bydlících sousedů, kteří se ani na dva pokusy čekání na zastávce v Drveniku kýženého spoje nedočkali a Dubrovník neviděli.
avatar Re: výlety v HR autobusem
02. 03. 2009 18:26
Také bych se na jízdní řády moc nespoléhal ,prostě stoupnout na zastávku a čekat,ale určitě počítat s časovou rezervou. A ty autobusy , čisté možná , moderní určitě ne.
rj
Re: výlety v HR autobusem
02. 03. 2009 20:31
Já bych to tak černě neviděla, loni v Gradacu jsme viděli z okna na autobusovou zastávku a autobusy jezdily pravidelně do Dubrovníku a zpět, takže výlet by nebyl problém. Před pár lety jsme jezdili autobusem po ostrově Krk a taky podle jízdního řádu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rj (02. 03. 2009 20:39).
Re: výlety v HR autobusem
03. 03. 2009 00:35
My jsme už v roce 1972, což je zde pro většinu fóristů šerý dávnověk smiling smiley, projeli bez auta, nebo-li pouze autobusy a lodními linkami jadranské pobřeží od Senje, přes Rab, Trogir, Zadar, Split, Hvar, Dubrovník a Budvu až po Petrovac a pak do Bělehradu na vlak, a už tenkrát to bylo v pohodě i na ostrovech. Loni a předloni už jsme jen projížděli sem a tam od Splitu po Makarskou a žádný problém jsme neměli. Jak jsem psala výše ... ale v jízdních řádech je třeba věnovat pozornost poznámkám a vysvětlivkám k jednotlivým spojům, protoze když se něco přehlédne, a ty poznámky jsou někdy hodně malým písmem, pak ten problém vzniknout může. A pak se jeden diví ...
Nejsem žádný reklamní agent chorvatských autobusových společností, ale jsem pouze jen spokojený, zatím nezklamaný cestující.
Moderní autobusy jsou na dálkových spojích a na významnějších linkách jistotou, na Visu jsme také jeli obyčejným, ale přesně podle jízdního řádu yawning smiley. Jen poznámka, lístky do autobusu lze koupit na kolodvoru u okénka s mírnou přirážkou, v autobuse pak přímo u průvodčího, nebo řidiče.
Abych ale jen nechválila, na jednotlivých zastávkách nečekejte, že bude pravidlem na sloupku vylepený jízdní řád, to ani omylem. Štěstí přeje připraveným, takže příprava výletů doma u internetu se vyplatí ... a nebo snad pomůže místní turistická kancelář.
A ač jsem v podstatě životní optimista, nikdy si neplánujeme výlety, když to jen trochu jde, zvláště ty dálkové, s dojezdem posledním spojem ... Přespat v parku na lavičce, to by se mi moc nelíbilo.
Ivana



Upraveno 2krát. Naposledy upravil ivak (03. 03. 2009 08:13).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 222
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.