Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

rady na cestu do Chorvátska smiling smiley

Autor vitalita 
rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
11. 07. 2008 15:13
Postupne ako mi sily budú stačiť budem pridávať rady, ktoré by sa mohli hodiť aj niekomu inému

Rady na cestu 2009:
Slovenskí policajti v HR 2009 viac informácií TU

PS: ak vás všetkých môžem poprosiť, tak ak máte informáciu, ktorá by mohla pomôcť ďalším pošlite ju mne na PM. Nepridávajte informácie sami. Nebojte sa uvediem vás ako zdroj informácii. Bude to prehľadnejšie najme pre tých čo začínajú Jadran objavovať.
Ak si chcete pokecať navštívte chat, alebo založte vlastnú tému. Ďakujem yawning smiley
Miro




Upraveno 5krát. Naposledy upravil vitalita (28. 05. 2009 16:16).
poplatok za dialnicu v HU internetom
11. 07. 2008 15:32
Od 1.1. 2008 v HU neexistuje diaľničná nálepka v pravom slova zmysle. Platí sa poplatok nálepka sa nelepí. Je tu teda možnosť zaplatiť si poplatky už doma cez internet a nezdržovať sa. Niekde tu ná fóre som čítal, že niekto stál tento rok v rade na zaplatenie cca 30 min, alebo jazdil po diaľnici a nemal zaplatené - riskoval ( ja by som urobil to isté moody smiley ), lebo nevedel kde uhradiť a nechcel sa zdržovať.
TU je odkaz na stránku v angličtine kde sa preklikáte a zaplatíte diaľničnú "známku" cez internet.
Ja som si stiahol JAVA aplikáciu do mobilu ( Preklikáte sa z tohoto odkazu v angličtine ) a tam môžem platiť aj počas jazdy. Samozrejme, je potrebné pripojenie na internet cez mobil. Proste vyštartujem z domu a kým dorazím na hranice HU čo mám cca 70 km tak zaplatím.
Spravidla kupujem dve "karty" s platnosťou na 4 dni, tak aj keď si plánovaný pobyt predĺžim - čo je vždy spinning smiley sticking its tongue out , tak sa to dá uradiť vopred. Ak si nebudete vedieť rady tak sa ozvite cez PM, nejako vás cez skype budem navigovať.

Ak chcete platiť klasicky tak hľadajte onačenie Matrica napr. na benzin pumpách.zoberte si zo sebou technicky, pretože do el. systému zavedú vašu ŠPZ.
cena teraz v sezone
4 dňová 1,530 HUF, čo je cca 7 E, týždňová 2500 HUF, mesačná 4200 HUF. celý cenník TU




Upraveno 5krát. Naposledy upravil vitalita (12. 07. 2008 10:22).
Obchvat Budapešti otovoria 1.9. 2008
11. 07. 2008 15:41
niekoľko odkazov, ktoré sa venujú problematike diaľníc v Maďarsku.
popis budovania a výhodnosť obchádzky je popísaná tu
na tej istej stránke je aj preklik na itinerár obchádzky Pešti od Košíc do Blavy
članok:
V lete spojí obchvat okolo Budapešti východnú a západnú diaľnicu--

diskusia o diaľničnom obchvate Budapešti M0
Bankomaty v HR
11. 07. 2008 15:51
Adresy bankomatov
Zagrebačka banka

Privredna banka Zagreb tvrdia, že majú najväčšiu sieť bankomatov

Volksbank d.d mapka TU
www.erstebank.hr - odkaz od anaxios vďaka




Upraveno 3krát. Naposledy upravil vitalita (11. 07. 2008 16:19).
Re: Bankomaty v HR
11. 07. 2008 16:08
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil anaxios (24. 03. 2010 15:42).
Re: Bankomaty v HR
11. 07. 2008 16:15
O díky, anaxios, díky tobě jsem zjistil, že mám bankomat Erste přímo v hotelu.thumbs up smiley
Re: Bankomaty v HR
11. 07. 2008 16:36
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil anaxios (24. 03. 2010 20:29).
Slovesnkí policajti v HR
12. 07. 2008 09:52
Dvaja policajti budú v meste Makarska na Makarskej riviére. S ich pomocou tak môžu ľudia počítať v letoviskách Podgora, Tučepi a Baška Voda,“ druhá dvojica zasev Gospiči. ch úlohou bude riešenie problémov v okolí mesta Split a na hlavnom cestnom ťahu diaľnice A1 medzi tunelmi Mala Kapela a Sveti Rok,“ "Vždy slúžime dvaja, slovenský a chorvátsky policajt. Zatiaľ pracujeme od 7.00 - 15.00 hod., no pravdepodobne sa nám pracovný čas upraví tak, že budeme v službe od 10.00 do 18.00 hod. Na telefóne by sme však mali byť 24 hodín denne. Po dvoch týždňoch sa s kolegami, ktorí sú v Gospiči vymeníme. Začiatkom augusta prídu noví kolegovia zo Slovenska a my pôjdeme domov," dodal Vladimír Meško.

Kam volať?

Makarska
+385 99 7201 004
+385 99 7201 005

Gospič

+385 99 7201 001
+ 385 99 7201 002





Upraveno 1krát. Naposledy upravil vitalita (12. 07. 2008 10:01).
Jak kontaktovat české policisty v Chorvatsku?
12. 07. 2008 10:06
Spojení českých turistů s českými policisty na Jadranu zajistí chorvatská policie.
První čtyři čeští policisté již slouží v Chorvatsku. Budou zde působit až do 1. září, v turnusech se jich vystřídá celkem čtrnáct. Policisté by měli přispět ke zlepšení komunikace mezi chorvatskou policií a českými turisty, působit preventivně proti páchání trestné činnosti a přestupků, pomáhat při zlepšení dopravní bezpečnosti. Dle internetových stránek Policie ČR, mohou čeští turisté, kteří se v této zemi dostanou do nějakých problémů, vyžadujících účast policie, volat na místní policii na telefonní čísla 92 a 112.

Chorvatská policie zajistí spojení s českými policisty nebo jejich osobní účast. Čeští policisté, jež působí v oblasti okolo Splitu a Omiše, se v rámci možností osobně dostaví na místo události v okruhu zhruba 50 kilometrů. Při větších vzdálenostech mohou poradit po telefonu. Naši turisté policisty snadno poznají, protože jsou ve služebním stejnokroji Policie ČR. V oblasti okolo Baška Voda působí zase slovenští policisté. Na základě dohody recipročně při komunikaci vypomohou turistům i oni. Prezidium Policie ČR zatím neuvažuje o tom, že by turistům poskytlo přímé telefonní spojení na české policisty.




Upraveno 1krát. Naposledy upravil vitalita (12. 07. 2008 10:18).
avatar Re: Jak kontaktovat české policisty v Chorvatsku?
12. 07. 2008 12:36
Tady asi není co poradit:
[www.novinky.cz]
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
12. 07. 2008 13:50
Mám taky jednu radu...netrestejte fyzicky své děti na veřejnosti [www.novinky.cz]
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
12. 07. 2008 17:58
...Vojto...ráno měla kolona 12 km v poledne 18...odpoledne 20 a teď se dívám 30...to se rozjede až zítra ráno...kdo to ještě může otočit tak ...... na Maďary...smiling smiley
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
13. 07. 2008 00:05
To Vitalita:Konečne užitočné a praktické info ku ceste do HR.Toto je potrebné na fóru a ku ceste na dovolenke a nie zakladať zbytočné vlákna čo sú niekedy len na stratu času a nič neprinesú.Vďaka
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
17. 11. 2008 14:43
chcu vyrazit na Makarskou v červenci tam v nedělu 19.7. k večeru a zpět pátek dopoledne 31.7..máte v tuto dobu nějaké zkušenosti a rady..jak to vypadá z hustotou provozu?..myslím, že už majou být otevřené oba tubusy tunelůgrinning smiley...díky

letos sem jel v pondělí večer 28.7. tam a ve středu 6.8. dopoledne domů..a bylo to v klidu ..akorát na Lučku a na macelju bylo asi 5 minut zdržení



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (17. 11. 2008 14:46).
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
17. 11. 2008 19:42
Jet v pondělí nebo v neděli do Chorvatska je stejné. A středa, čtvrtek, pátek zpět taky. De facto jedeš zcela mimo hlavní davy, které se střídají v hotelech a penzionech hlavně v sobotu. Jezdím na blind zásadně v neděli tam a ve čtvrtek, nebo pátek domů. Jestli ve čtvrtek potkávám kolony, tak na Macelju cestou směrem do Chorvatska. A jezdím na noc.
Není úplně prázdno, jsou přeci prázdniny a hlavně parkoviště jsou plná odpočívajících, hlavně na A2 Shell u Zöbernu a potom odpočívadla za Zagrebem a Karlovacem. Jinak na silnicích je relativně klid. Jediná kolona je jak říkáš sám na Macelju asi 5 minut.
Nejhorší je (vysledováno z balkonu v Omiši nad magistrálou) je noc z pátku na sobotu do HR a sobota před obědem do ČR. Jednou jsem musel v sobotu ráno a raději jsem to zapíchl v NP Krka, prospal se pod vodopády a jel až večer.
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
16. 02. 2009 15:28
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> chcu vyrazit na Makarskou v červenci tam v nedělu
> 19.7. k večeru a zpět pátek dopoledne 31.7..máte v
> tuto dobu nějaké zkušenosti a rady..jak to vypadá
> z hustotou provozu

Hlavní info: v polovině července údajně začínají v Německu prázdniny, takže zmíněný víkend bude asi frmol hlavně z Německa do Chorvatska (přes Rakousko). Já shodou okolností jedu taky ve stejný víkend, ale jedu už v pátek (17.7.) ráno, přespím v kempu za Plitvicemi a pak už en volně dojedu k moři.

Pavel.
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
12. 05. 2009 11:07
neporadíte mi někdo stránky s odpočívadly na chorvatských silnicích? loni jsme je našla/ byly tam i fotky a podrobné info/ letos mi to nejdesad smiley
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
12. 05. 2009 11:17
... [www.hac.hr] ...smiling smiley
...vali...

1) klikni ve sloupci vlevo na číslo dálnice, kterou chceš prohlédnout...např...A1 ( od Zagrebu pod Split )
2) dole na zelené liště klikni objekti
3) v grafické tabulce si najdi odmorišta
4) naskočí Ti chlívečky s odpočívadly ( na A1 ...uvedeno 51...po obou stranách této dálnice )
5) na pravítku si třeba dálnici ještě zvětši...plusem....pro lepší trefení do " chlívečku " daného odpočívadla...
6) klikni do libovolného chlívečku...odmorišta....odpočívadla...a uvidíš....yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (12. 05. 2009 11:24).
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
12. 05. 2009 11:21
kdo hledá najdethumbs up
[www.hac.hr]
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
12. 05. 2009 11:22
Bessy máš u mě pivo smileys with beer
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
12. 05. 2009 11:23
Já našla tohle:

Dálnice
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
12. 05. 2009 12:48
Dobrý odkaz Kudu. A pěkně přehledný.
A pro ostatní, kteří si to chtějí projet nanečisto:
"avio prelet" nad dálnicí A1:
[www.hac.hr]
Anonymní uživatel
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
12. 05. 2009 21:27
Bessy, Bessy,
jsi rychlejší jak blesk a chytřejší jak já. Ale co Tvůj příspěvek - to pravda. Co Tvoje rada - to také pravda. Prostě jsi užitečný v tomto fóru. Já bych třeba mohl o Maďarsku jenom napsat, že jeden z představitelů byl Kádár János. Jinak to bylo jenom frk tam a za pár dní frk zpět. A to jsem tam byl mockrát - tedy jako průjezd.
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
12. 05. 2009 21:37
...Šatava...nepřechválit...nebo mně doma přidají práce...
...P.S. ...to... že jsem s sebou hodil s odpovědí Vali...tak to bylo jen proto, že jsem spěchal někam...ještě daleko víc...( Rudolf II...kvůli tomu přišel o zatmění slunce...) grinning smiley ....někdy to fakt nestíhám...




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (12. 05. 2009 21:44).
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
13. 05. 2009 09:25
bessy máš recht, tiey skladám klobuk
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
13. 05. 2009 09:55
dravím všechny, tak mě napadlo, když jedu do Igrane pod Makarskou, jestli se již dá pokračovat po dálnici níž a odbočit později na reviéru, abych se vyhnul ucpaným letoviskům, Co si o tom myslíte?
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
13. 05. 2009 10:46
To leiter:

Zatím je lepší sjet na Šestanovci z dálnice a pokračovat přes Brelu, Makarskou, Tučepi a Drašnice do Igrane.
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
13. 05. 2009 18:22
( tak...jak píše Flame...)
1) bude lepší sjet od Šestanovce do Brely a podél moře...do Igrane...tj. cca 50 km a nějaké drobné...
2)...z dálniční odbočky Ravča ... která je prozatím posledním možným výjezdem z dálnice A1 a je od Šestanovce 40 km... by ses musel vracet ve směru k Makarské ...vyjet v Podgoře...a neminout ji !!! t.j. cca 30 km...a pak asi 6 km po pobřeží do Igrane...celkem cca 76 km
(...16 Kuna za dálnici ze Šestanovce do Ravči nepočítám...výhledy nad Brelou a nad Podgorou si nedovoluji posuzovat...všechny jsou krásné )
...časově to vychází stejně, ale za deště bude sjezd z Ravči (30 km ) na pobřeží podstatně delší než ze Šestanovce (12 km )
...P.S. když jsem to ještě jezdil z Cista Provo na pobřeží se Seatem Ibiza bez ABS...jednou jsem za deště projel pouhou 30tkou ...zatáčku cca 10 metrů letmým skluzem po tom bílým fajnovým asfaltu a zastavil pár cm od svodidel...v další zatáčce už stálo jiné auto s CSkou a hoši měnili naražený kolo jak buchli do svodidel...( píšu to jen tak ...abych nezapoměl )
...snad v budoucnu zkrácení času...z A1 .... do letovisek vyřeší nová cesta a tunel ...ze Zagvozdu do Bašky Vody ..ˇ.smiling smiley



Upraveno 7krát. Naposledy upravil Bessy (13. 05. 2009 19:26).
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
17. 05. 2009 19:01
Najprv som si myslel, že Bessy má pokazenú klávesnicu a ešte minulý rok som mu radil, aby si kúpil novú.
Ale v klávesnici to asi nebude, lebo bodiek neubúda, skôr naopak. Určite by však stihol toho viac, keby ich toľko neumiestňoval do textu, ktorý sa tak stáva menej zrozumiteľným... Ináč zdieľam názor p. Šatavu.

Leonard Maed
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
25. 01. 2010 15:41
nevím kam s tímto dotazem, mrsknu ho sem. Jediný termín, kdy je volný náš vysněný apartmán, je od 3.7.2010 do 11.7.2010, tak nějak. Máte zkušenosti se sobotním provozem na chorvatské dálnici v tento termín? Loni jsme jeli nějak kolem 23.7. a bylo to dost hrozné a vím, že Italům začínaly prázdniny. Nevíte z hlavy, jak je to s tímto dřívějším termínem na začátku července? Dá se čekat hromadný start směr Chorvatsko (konkrétně Split) ze všech zemí Evropy, nebo to tak husté není? Jsou již plné pláže, nebo k tomu naplňování dochází spíše ještě později?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 249
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.