Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta dítěte do Chorvatska bez rodičů

Autor karlav 
Cesta dítěte do Chorvatska bez rodičů
27. 06. 2010 18:03
Prosím o radu - Je třeba na cestu do Chorvatska souhlas rodičů, když dítě jede s babičkou?
avatar Re: Cesta dítěte do Chorvatska bez rodičů
27. 06. 2010 18:11
avatar Re: Cesta dítěte do Chorvatska bez rodičů
27. 06. 2010 22:11
Nie, ale dieťa musí mať vlastný pas.

Babička musí mať tiež vlastný pas, alebo vlastný občiansky preukaz - vo formáte karty zo stojovo čitateľnou zónou na zadnej strane ( niektorý dôchodcovia u nás na Slovensku používajú stále občiansky preukaz vo formáte červenej knižky ČSSR )
Re: Cesta dítěte do Chorvatska bez rodičů
28. 06. 2010 19:18
Děkuju moc za radu.
Anonymní uživatel
Re: Cesta dítěte do Chorvatska bez rodičů
29. 06. 2010 03:11
Dnes, dvacet dva zemí EU (Rakousko, Belgie, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Malta, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko), plus Norsko, Island a Švýcarsko se plně vztahují ustanovení schengenského acquis. Bulharsko, Kypr, Rumunsko - nejsou dosud plně členy schengenského prostoru, neboť hraniční kontroly mezi nimi a do schengenského prostoru jsou zachovány dokud se Rada EU rozhodne, že podmínky pro zrušení kontrol na vnitřních hranicích byly splněny. Nicméně, od data přistoupení, které se vztahují částí schengenského acquis, zejména v oblasti policejní a soudní spolupráce a kontroly vnějších hranic. Tolik o EU resp. schengenu.
A protože tam není HR, musí se postupovat jako dříve. To zn. děcko svůj pas,neboť nemá vlastní OP. Ona je totiž dohoda mezi CR a HR, že jsme tolerováni cestovat na OP. Děcko bez pasu - tedy nelze.angry smiley
avatar Re: Cesta dítěte do Chorvatska bez rodičů
29. 06. 2010 09:11
To není pravda. Pokud je zapsáno v pase rodičů tak pas nemusí mít. A samozřejmě s nimi cestuje. To jen pro upřesnění aby to zase někdo nepochopil špatně.
avatar Re: Cesta dítěte do Chorvatska bez rodičů
29. 06. 2010 09:21
přesně jak říká MotoMoto,já mám napsané děti v pase a jezdíme bez problémů.smileys with beer
Re: Cesta dítěte do Chorvatska bez rodičů
29. 06. 2010 18:34
Díky vám všem za odpovědi. Pas u dítěte, které necestuje s rodiči je logické. Já jsem pouze nevěděla jestli musí být ověřený souhlas rodičů, že dítě může bez rodičů vycestovat. Kdysi to bylo potřeba - když začali aféry s únosy dětí.
avatar Re: Cesta dítěte do Chorvatska bez rodičů
30. 06. 2010 11:36
4 karlav

Zde jsou informace o tom jaké doklady je nutné mít sebou na dovolenou včetně Chorvatska: smoking smiley

Doklady na dovolenou
avatar Re: Cesta dítěte do Chorvatska bez rodičů
30. 06. 2010 11:46
4 karlav

A zde snad oficiální informace z internetových stránek Velvyslanectví ČR v Chorvatsku: smoking smiley

Doklady do Chorvatska

Žuja je zakon!!!
Anonymní uživatel
Re: Cesta dítěte do Chorvatska bez rodičů
01. 07. 2010 02:56
MotoMoto a kure - Název vlákna. Cesta dítěte do Chorvatska bez rodičů
Tak jací rodiče a jaké zapsání v jejich pase? Jezdíme s vnučkou a musí mít svůj pas. Naprosto jednoznačné.
avatar Re: Cesta dítěte do Chorvatska bez rodičů
01. 07. 2010 09:21
Však vím, ne? Ale když tu někdo napíše že dítě musí mít pas bez poznámky že jede samo bez ctěných rodičů tak se bojím, bojím že to spousty návštěvníků pochopí jinak a tak jsem jen jednou větou, krátce výstižně, bez dlouhého rozepisování, jim chtěl tuto skutečnost sdělit a ubezpečit je v rychlosti, že jejich ratolest ne vždy musí mít vlastní pas na rozdíl od občanského průkazu a že muhou tedy bez obav vyrazit na krásnou dovolenou aniž by se museli bát a nebo běhat po úřadech a na rychlo zajišťovat dítěti pas.
To jen tak ve zkratce.
thumbs up smiley
Anonymní uživatel
Re: Cesta dítěte do Chorvatska bez rodičů
01. 07. 2010 12:29
MotoMoto,
a docela máš pravdu. Prostě kdo nevěří ať to zkusí a třeba to vyjde nebo poběží !!!smileys with beer
Re: Cesta dítěte do Chorvatska bez rodičů
17. 07. 2010 11:25
já si dělal tento měsíc pas a paní mi tam říkala že dítě do pasu lze zapsat do konce roku, pak už ne a že bude platit zapsání u všech ještě další rok a pak už ne pak se to ruší (každy svůj pas)
Re: Cesta dítěte do Chorvatska bez rodičů
27. 07. 2010 02:45
Zdravim,
chtěla bych se zeptat jak je to s vycestovanim nezletilych osob (nad 15let )bez doprovodu osoby nad 18 let. Jde to? Za jakych podminek?
avatar Re: Cesta dítěte do Chorvatska bez rodičů
27. 07. 2010 09:46
jó, tak to je zajímavé, kdo poradí, když patnáctiletí kluci vyrazí na čundr do Chorvatska..smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 244
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.