Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 07. 2018 11:19
Na AT straně nevidím problém a zbytek mám mockrát projetý... akorát obvykle přijíždím od Neziderského jezera z jedné či druhé strany (50 nebo 51).
V HU 84 Sárvár - Vasvár (je jedno z které strany řeky Rába - zda přes Rum či Kám) - 74 - Nagykanizsa - 7 na starý Goričan. Pokud nechceš platit HU "známku" za úsek M7 na hranice smoking smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 07. 2018 12:35
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 07. 2018 20:33
Tak jsem z těch příspěvků zde trošku jelen, jak se dostat mimo dálnici do Ptuje vím, jel jsem to mockrát.
A pak si můžu vybrat a jet po č.2 na Ormož a dále na Varaždin a nebo po č.690 na Cvetlin a pak podél hranice na Macelj a nebo po č.689 na Rogatec a pak na Durmanec? A kterou tu trasu si jako mám vybrat? Která z nich je řekněme nejsjízdnější abych si neukroutil ruce na volantu?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 07. 2018 21:13
Podle mapy bych řekl, že nejrovnější je podél dálnice na Macejl, sem tam kruháč.
Pro kroucení volantem je nejlepší jízda na Cvetlin a dále na Krapinu.
Nejdelší bude asi přes Ormož, Varaždín, kde je i dost snížení rychlosti.
Takže kromě jelena, musíš být tak trochu i kůň, ten má samozřejmě větší hlavu než jelen a tou vymyslí kudy dále. A s tím jak dále ti skoro nikdo moc neporadí, každý má jiné priority . A jinak je vidět, že trasy máš nastudované. Určitě zvolíš dobře.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 07. 2018 06:10
Není se co divit, že některá vlákna jsou dlouhá jak seriál Ulice. Dotazy stále na totéž, obvykle s poznámkou, že se dotyčnému nechce celé vlákno číst, protože je moc dlouhé. Super jsou dotazy, kdy ostatní mají za tazatele rozhodnout, nebo sem pak napíše, že doporučená trasa stála za h...oconfused smiley
A teď k tématu. Na letošek, kdy předpokládám vyhnutí se Macelju kvůli termínu, protože v té době začínají prázdniny v části Dojč, mám již v navigaci připravené trasy s objezdem dálnice na jiné přechody, ale i objezdu Slovinska úplně (Bessyho stezka). Rozhodovat se budu až dle mentální i momentální nálady.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 07. 2018 08:47
Takže... v sobotu jsme vyrazili ... Samozřejmě, že jsem jel dálnici ... před Ptuj kolona 20 km... tak jsem sjel mimo dálnici. Kroupy jako tenisáky... Ale OK. Na trajekt jsme se vlezli jako předposlední auto... Ve finále jsme v Trpanj a je nám fajn smiling smiley)
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 07. 2018 13:33
Citaci
Zahajskej napsal(a):
Není se co divit, že některá vlákna jsou dlouhá jak seriál Ulice. Dotazy stále na totéž, obvykle s poznámkou, že se dotyčnému nechce celé vlákno číst, protože je moc dlouhé...

Tak zavedeme jednotnou hlášku "...ale to se ti bude muset chtít..." místo věčného odpovídání na totéž pořád dokola? Třeba tím někoho přimějeme k vymyšlení dotazu tak, jak to tu ještě nebylo... ale to už bude hodně těžké, protože to, co nebylo tady, nejspíš ani neexistuje.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 07. 2018 20:53
Zdravím. Jedu v neděli brzo ráno přes Mureck, Lenart, Ptuj, Cvetlin. Má prosím někdo info jak vypadá uzavírka silnice 433 s následnou objížďkou přes sv.Anu? Dle info na promet.si to mělo být dokončemo 18.7 a dnes je tam nové info o uzavírce do 13.8. Tak prosím zda nemá někdoinfo o aktuální situaci. Díky
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2018 07:18
Koukám, od večera odpověď žádná...
Odkud jedeš? Jestli jako je nutné, jet v době nejistoty zrovna přes Mureck, a čekat, zda čerstvou zkušenost do tvého odjezdu někdo stihne popsat, když existuje několik jiných, přinejmenším srovnatelných, cest. O každé z nich tu už byla řeč.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2018 14:01
Přes Varaždin jsem to jel jednou .. a děkuji , už jsem zvracel ... nekonečně dlouhý , takže již nikdy více , raději pojedu 300 km po dálnici, než toto ... a přes maďary bych ušetřil tak 10 km oproti mé "objížďce" po slovinské dálnici, a navíc bych musel řešit svícení ... takže nemám zájem

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2018 14:21
Tady přece nebyla řeč o Varaždinu, ale o tom, že se někdo stále drží Murecku, ačkoli zrovna letos se odtud na Ptuj jede obzvlášť blbě. Přitom je jen na tomto kousku Předmuří řada cest (přes Šentilj a Pesnicu, či přes G.Radgonu a kolem Lenartu) v několika podvariantách, z nichž v některých nemusí ani řešit uzavírku Lenartu. O cestách přes Maďarsko nemluvě...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2018 15:42
"a navíc bych musel řešit svícení ... takže nemám zájem" Nebláznite riešiť svietenie ...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2018 18:52
Hill díky za tip. Přes Mureck a Ptuj jezdím od zavedení dálničních známek, takže rutina. Jezdím od Vídně a přemýšlím na variantou Ilz - Gornia Radgona - Cerkvaniak - Pacinje - Videm pri Ptuju - Cvetlin s možným nájezdem až v Krapině. Sleduji na Googlu pár týdnů vytíženost na Macelju v nedělní dopolední časy a mnohdy je situace horší než sobota, takže Macelj ani náhodou. Zpátky jedu v pátek 3.8. ráno a to asi dálnici vyzkouším.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2018 19:48
Tuto variantu bych doporučil taky, sice jsem Slovinskem tudy jel jen jednou (Rakouskou částí naopak téměř pokaždé), jinak jsem jezdil z Radgony vpravo přes Lenart po 449, ale valný rozdíl mezi trasou přes Lenart a trasou přes Cerkvenjak jsem nezaznamenal (o tom později). A asi letos zase využiju jejího dobrodiní, Lenart vynechám, a u Novinců se uvidí, jestli to vezmu vpravo a stavím se u Janežovců na oběd, nebo jestli pojedu rovnou do Ptuje...

Srovnání objízdných tras ze Štýrska:
kdo jede po A2 od Vídně a chce se vyhnout slovinské dálnici, má na vybranou různé cesty (kilometry i čas uvádím pro úsek od exitu 138A2 v Rakousku až po první semafory v Ptuji na silnici 229), mimo objížďku samotným Lenartem mám tři z nich vyzkoušené, čtvrtou tu ale také někdo jezdí. Porovnávali jsme jízdní doby (však si posádku zaměstnávám evidencí časů a kilometrů) a rozdíly skutečně souhlasí.

- exit 226A9 Gersdorf - B69 - Mureck - 433 - Lenart - 229 - Ptuj : 137 km, čas 1:44', objížďka se střídavým provozem u Sv.Anny není zohledněná, takže jde o minimální jízdní dobu.

- exit 226A9 Gersdorf - B69 - Bad Radkersburg - 714 - 734 - 229 - Ptuj : 153 km, čas 2:03'

- exit 157A2 Gleisdorf - B68 - Feldbach - B66 - B69 - Bad Radkersburg - 714 - 734 - 229 - Ptuj : 115 km, čas 1:51'

a pro nás, kdo si rádi zatočíme volantem a dáváme očím nažrat, pak kilometrově nejkratší
- exit 138A2 Ilz - B65 - Ilz - B66 - Feldbach - B66 - B69 - Bad Radkersburg - 714 - 734 - 229 - Ptuj : 98 km, čas 1:43'

Tyto cesty přes G.Radgonu mají navíc variantu z G.Radgony vpravo po 449 přes Benedikt a za Lenartem obvyklou cestou po 229 do Ptuje (i za cenu, že vás před Lenartem objížďka povede jinudy), ta je asi o 5 km delší a teoreticky o čtyři minuty pomalejší.
Jak je zřejmé, jde o časové rozdíly v kontextu celé cesty malé až nepodstatné, stačí náklaďák nebo traktor a minuty začnou naskakovat. Kromě toho uvádím časy, jak je mám zapsané. Na Gůglu se budou ty časy měnit podle aktuálně známé průjezdnosti.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2018 14:21
Nebudete někdo zkoušet jaká je cesta z toho sjezdu 226 přes Šentilj , Pesnica Ptuj? Jaká tam je cesta ve srovnání s klasikou přes Mureck a Lenart.
Jel už někdo ttuhle trasu?
Jedu příští týden, tak přemýšlím co bude lepší...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2018 19:35
Nechci být rebel, je to sjezd 228 , cesta jako každá jiná v Pesnici projet celý kruhový objezd, poslední výjezd, bez známky. Od té doby, co se objíždí, jezdím tudy. Loudání jako všude po okreskách, ale změna mezi dálnicemi, akorát letos, ne na sjezd Ptuj, ale o kousek dál na Podlehnik nebo Cvetlin, každá cesta vede do Říma a já mám dovolenou.To je tu popsáno myslím dost dobře. Jo cestu na Mureck neznám, je nebo byla příjemnější ,někde tam byla pumpa s celkem zajímavýma cenama.
Pokud tahle informace pomohla jsem jenom rád.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2018 22:08
Ani ja nechci byt rebel. :-)
Jen jel jsem tuhle cestu 5x a myslim,ze jsem vzdy sjizdel na sjezdu 226 (Gersdorf) a pak smer Mureck. ;-)
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2018 09:22
Na Mureck je sjezd 226 a na Pesnici je sjezd 228.

[www.google.cz]

.
.

_________________________Jirka_________________________
J.B
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2018 11:41
Lotos po dlouhé době jsme objížděli přes Maribor kvůli objížďkám okolo Murecku a Lenartu a zdála se mi cesta lepší než jak jezdíváme - Mureck - Lenart - Ptuj - Cvetlin. Ale je to jen můj názor grinning smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2018 08:56
Už jsem to sem psal. Ex228 přes Maribor. Parádní cesta ( za mně) , asi lepší než mureck lenart ptuj
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2018 09:42
A Maribor projíždíte pomocí navigace nebo pomocí "orientačních" bodů, jak někdo psal výše. Pro osvěžení by je chtělo trochu upřesnit. Nebo názvy ulic. Díky. Kdysi před třemi roky se orient. body řešily, ale změna je život a opakování je prý matka moudrosti.
Když jsem naposledy jel přes Maribor do republiky, byl jsem lehce průjezdem městem "zmaten". Bylo to od Lublaně, samý semafor, křižovatky sem tam nějaký ukazatel, takže jsem jel spíše po" čuchu". Takže proto asi nejspíš objíždím přes Mureck.
Ale zkusit se prý má všechno, takže nikdy neříkej nikdy.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2018 13:18
Zrovna jsem to dneska studoval a vyšlo mi tohle [mapy.cz] Trochu fuška to poskládat, protože pokud jsem si zadal mimo dálnici, ignoruje to kruháč Pesnica. Takže milion průjezdních bodů, aby mě to zase naopak tím kruháčem neprovedlo dvakrát. Stejně se to v jednom místě trochu pomátlo.
don
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2018 13:42
Presne takto to jezdime poslednich 5 let a je to uplne v pohode, neni potreba ani GPS. Akorat ten zaver je kazdy rok trochu jinak. Tak se chci zeptat, letos bych mel jet takto, abych se vyhnul placenemu useku dalnice?

Budeme v tech mistech nekdy brzo rano v nedeli (tipuju kolem 4-6 hod) a vetsinou pred Maceljem nejakou tu pulhodku az hodku v kolone postojime - myslite, ze by bylo lepsi jet pres prechod Cvetlin? Pripadne se rozhodnout dle aktualniho stavu na webkamerach - poradi nekdo, na ktere se divat?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2018 16:11
Já se vždycky (jezdím pravidelně v pátek večer po vysvědčení) kouknu v Ptuji na provoz v gůglmapách a pak jedu Macelj. Stáli jsme jen loni asi kvůli nehodě před hranicemi, jinak vždy pohoda do 10-15 min. Barvy provozu na gůglu odpovídají, podle mě, realitě.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vaschek (23. 07. 2018 16:27).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2018 22:18
Nikdy žádná navigace😁, přes maribor je to víceméně po hlavní a pak doleva na ptuj, a zase piřád po hlavní👍
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2018 12:51
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A Maribor projíždíte pomocí navigace nebo pomocí "orientačních" bodů, jak někdo psal výše. Pro osvěžení by je chtělo trochu upřesnit.

Popis trasy přes Maribor

v Mariboru směr Center
v centru Mariboru žlutá směrovka Zagreb, dále na 1. kruh.objezdu 2. výjezdem rovně a na 2 . kruh.objezdu 1. výjezdem rovně
na víceproudé křižovatce v Mariboru směr Ptuj, Zagreb
na výjezdu z Mariboru směr Ptuj
a dále směr Miklavž



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petr (24. 07. 2018 14:33).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2018 13:09
Paráda. Díky.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 07. 2018 09:15
Před 14 dny jsem dával Vaschek, že Lenart se nemusí objíždět po objížďce, ale že se to dá projet i uvnitř Lenartu od toho "Téčka" až místo doprava, tak doleva a pak za kostelem zpátky na už známou cestu. Teď jsem se zase na jiném fóru dočetl, že k tomu "Téčku" že už se nedostaneme, protože tam je na začátku Lenartu Cedule zákaz vjezdu. Projel tedy někdo tuhle zkratku v posledních dnech, nebo každý jel po značené objížďce?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 07. 2018 09:51
Někdo tady psal, že je to "průjezdné" až k "téčku". Ovšem na tom "kousku" prý jsou dvě značky "Zákaz vjezdu". A možná tam budou i aktivní "pomahači" někde za bukem. Byli by blbí, kdyby to sem tam nezkusili. Hlavně na cizince. Taky si na sebe musí vydělat, jak státní, tak i městští (jestli tam tedy něco podobného mají a dali li jim pravomoce ). Myslím, že to nestojí za to.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 07. 2018 10:19
To je ta objížďka skutečně o tolik delší, aby stálo za to hledat zkratky přes zákaz vjezdu a sázet na šanci?
Mně to vychází, že z Benediktu rovnou kolem letiště Čagona k Drbetincům (tam je pak jedno, jestli vlevo nebo vpravo, obě cesty končí v Ptuji) je to dokonce o 4 km blíž a o 6 minut rychlejší, než skrz Lenart... jo, je to horší cesta s častějším pohybem volantu, ale to je záležitost volby priorit.
Možná od Murecku se vyplatí risknout průjezd městem, od Radgony ne.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.