Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Diesel alebo eurodiesel

Autor marcel5 
avatar Re: Diesel alebo eurodiesel
05. 04. 2010 22:51
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
>ale předtím z
> výfuku nešel ani obláček a teď když přeřadí tak se
> mu zakouří od výfuku pěkně černě. Tak to je práce
> ekoterorsitů a nebo nezodpovědného jedince kterému
> je bližší trochu ušetřit?

Rozdíl je pouze v tom, že teď to z výfuku vyletí hned a najednou a předtím se to zhromažďovalo v DPF a vypouštělo mimo město při ustálené rychlosti, kdy došlo regeneraci DPF. K regeneraci je třeba aditivum, nebo zvýšený přísun paliva => zvyšuje se ekozátěž. Navíc se ten DPF musí z něčeho vyrobit a potom i zlikvidovat. Tak Ti teda nevím, ale auto bez této "vymoženosti" mi přijde tak nějak celkově víc eko. ;-)
Re: Diesel alebo eurodiesel
05. 04. 2010 23:18
Přesně jak píšeš a navíc kdyby ten filtr pevných částic měl MotoMoto v autě a vysral se mu tak myslím že při částce 20000kč za nový nebo 7000kč vykuchat by vyhrálo vykuchání. Posere se jednou posere se zase a dávat 40 litrů jen do filtru, ruku na srdce i ten co je ekologicky zaměřený tak bude hoodně přemýšlet a je ve hvězdách jestli by udělal eko skutek a koupil nový když by mohl min. 13000 ušetřit. Já se o ten filtr neprosil ale bohužel bez něj se mé auto neprodává, mimochodem kolik aut se s tímto filtrem prohání po světě, zatím jich v globále moc nebude. A na rovinu raděi těch 13000 ušetřím a postupně vrazím do kvalitnější nafty která mi aspoň ušetří vstřikovače atd... Jezdit na fritovací olej je zase jiná kapitola, já bych ho do svých aut nedal, na to je mám moc rád



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (05. 04. 2010 23:25).
Re: Diesel alebo eurodiesel
05. 04. 2010 23:38
Právě před několika dny jsem se zbavil auta s dieselovým dvoulitrem turbo 150 koníků, bez FAP a jsem spokojen, protože nové auto s 1,6 benzin turbo 152 koníků jezdí na benzin a bylo o pád desítek tisíc levnější. Jenom nevím, zda jsem ekologičtější nebo ne. Ale aspoň jsem ušetřil za cenu motoru, necítím vibrace a topí mně to do kabiny hned.
Re: Diesel alebo eurodiesel
06. 04. 2010 08:46
Ale urození pánové.......
Vlákno je o nových palivech, co je možno při svých cestách na jih nalít do svého plecháčka. Takže prosím pochvalme všímavého, zakvitujme, že můžeme natankovat slušné palivo a přestaňte řešit eko kokotiny, ty nechte koňům, maj větší hlavu
Anonymní uživatel
Re: Diesel alebo eurodiesel
06. 04. 2010 15:45
To je jako bio. Vedle je soused farmář, statkář nebo jak si říkají a hlavně všude hlásá že je BIO. Prasata se mu válejí ve sračkách, krávy sežerou co jim dají z luk, nevím o tom a nebo nerozumím tomu, co vlastně dělá BIO tím BIO. Pokud je to takto i s naftou - tak klidně budu jezdit na řepku a rostlinný olej za 19,- kč litr - protože to se vyplatíangry smiley
Re: Diesel alebo eurodiesel
06. 04. 2010 18:12
Je to sice trosicku mimo tema, ale nevite nahodou jaky je rozddil mezi Eurosuper BS 95 a Eurosuper 95? Dik za odpoved
Re: Diesel alebo eurodiesel
06. 04. 2010 19:01
Tady možná najdeš odpověď - viz odkaz [forum.ihvar.cz]
Re: Diesel alebo eurodiesel
06. 04. 2010 19:16
Diky, pochopil jsem z toho ze pro euro5 je Eurosuper BS 95 a euro4 a nizsi je Eurosuper 95. Pokud se mylim tak prosim o spravne vysvetleni. thumbs up smiley
avatar Re: Diesel alebo eurodiesel
06. 04. 2010 19:32
Odstupuji od diskuse o ekologii, jenom pro upřesnění pro Lukyho, FUP mám v motoru a protože mám najeto 180 tisíc tak mě čeká výměna v nejblišší době. A věř mi že ho nechám vyměnit a ne vykuchat. Je to moje věc a odpovědnost. Nikomu jí nenutím. Ale taky mě nikdo nepřesvědčí že je to k ničemu. Trochu něco o motorech vím
Re: Diesel alebo eurodiesel
06. 04. 2010 20:16
MotoMoto Tak to buď rád že ti vydržel tak dlouho. Mě v Chevroletu řekli že u mých aut mají životnost okolo 100000km a u některých aut i míň, vynásob si 20000kč třema autama a možná mi budeš rozumět protože auta potřebují i jiný servis než jen výměnu FUP filtru. Naftu kupuji u Agipu s tím že by měli mít kvalitní palivo při té ceně. Mám už skušenost že se mi filtr nevypálil a díky tomu jsem musel měnit olej o 16000km dříve. Výměna oleje i s filtrem u Captivy 5500kč. Tož dík za ten filtr, a mimochodem je to opravdu tak že si auto "odpčíkne" většinou za městem a bordel jde ven, tak je otázka jak to s tou ekologijí je.
Re: Diesel alebo eurodiesel
06. 04. 2010 20:29
Co se týče DPF filtru pevných částic, tak já osobně mám Ford Focus 1,6 TDCi 80 kw 2006 rok výroby. Máme najeto cca 80 000 km. Auto již dvakrát zazlobilo, vždy se přepne do nouzového režimu, bez výkonu. Prvně následoval odtah do servisu Ford, zjištěno, že se jedná o ucpaný filtr pevných částiv, nastavili tam regeneraci a auto zase jelo. Podruhé to samé s tím, že příště už asi bude smůla s regenerací. K regeneraci mi v servisu sdělili, že tato se provádí automaticky po ujetí cca 300 km, ale autíko musí jet po delší trase, rychlostí tak 80 až 100km/h v délce tak 20 minut, ideální je prý jízda po dálnici. Tak nevím, pořád po dálnici nejezdím. Jinak v případě výměny u forda je cena nového filtru 24.000,- Kč. Jasná volba..........jestli se nadobro pokazí, jistí to vyndání za 5.000,- Kč. Jinak doufám, že do té doby autíčko prodám......respektive jej dám jako protiúčet za nové.......ale už renaultíka Fluence v benzinu máme objednaného.....měl by být koncem dubna.
avatar Re: Diesel alebo eurodiesel
06. 04. 2010 20:54
Tak znovu, regenerace filtru nespočívá v tom, že si auto pšoukne, ale zachycené částice se právě druhotným spalováním podpořeným aditivy spálí za vysoké teploty. Ale souhlas s tím, že benzín je benzít, také nejsem z nafty nadšený. Zatím mě nikdo odborně nepřesvědčil že bez FAP je výfuk čistší, napak. Jediný argument co jsem kdy slyšel je peníze a výkon. Asi uznávám trochu jiné hodnoty. I když peníze to já rád.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Diesel alebo eurodiesel
06. 04. 2010 21:31
tak tomu říkám pořádná vřava na fóru o moři a všem krásným, co k dovolený patří. trvdím, že dokud nejde o život, tak jde o ... však víte. vážím si opravdu všech, kteří přemýšlí ekologicky, ALE každej kdo vytahuje po ujetí 10 tis. km cca 8 deci oleje aby nebyl nad horní ryskou, mi dá za pravdu, že to soudruzi z NDR trochu posrali. a až tady bude jezdit tisíce aut s tímto nesmyslem (dpf, fap) bude problémů mnohem víc. oni to totiž kuchají už i v americe a německu, stačí se mrknout na videa s názvem dpf delete.
Re: Diesel alebo eurodiesel
06. 04. 2010 22:02
Hoši jedině benzín a LPG. Když to spočítám tak su pořád levnější jak celí Diesel.thumbs up smiley
avatar Re: Diesel alebo eurodiesel
06. 04. 2010 22:22
To Mirek12:
Hele ty jsi viděl v Americe naftové osobáky? Kdepak jsi je viděl.
Kde se ten olej bere? Co vytahuješ abys nebyl nad riskou?
Ale máš pravdu v obou věcech, asi to sem nepatří a pokud nejde o život jde o h...
Re: Diesel alebo eurodiesel
07. 04. 2010 00:22
To Ajax Benzín patří do zapalovačů, plyn je na vaření a na naftu jezděj autasmileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (07. 04. 2010 00:23).
Anonymní uživatel
Re: Diesel alebo eurodiesel
07. 04. 2010 13:51
Luky, Luky. Tolik veselosti ? Nejdříve se jezdilo na páru nebo elektriku. Na benzin a nebo plyn. Teprve potom začala nafta. A věř, mi - před pětačtyřiceti lety s naftou ? Jeden veliký problém. A některé ty problémy přetrvávají. Ranní starty, super baterie, super žhavení - jedna svíčka nejde a opět problém. Filtry - jeden problém. A hned se vy.... něco dalšího. Mám benzin i diesel. A nyní čekám až bude větší nádrž na LPG a hned to tam bude.
Kamo, kdybys viděl po válce auta na plyn ! To bys mohl něco vyprávět. Když ne, klidně si sedni a poslouchej hezky jak to tenkrát bylo. Ty benzine do zapalovače.
Ne, dělám si srandu ale opravdu faktem je, že každý na to má svůj názor a ten mu, prosím, neber. smileys with beer

V r. 1906 pan Marriot jede na parním voze Stanley letmou míli průměrem 205,404 km/h (letmý kilometr 195,7 km/h) a tvoří tak světový rekord.

To jen tak abys věděl, že se pomalu " móda" vrací zpět. Viz hybrid atd. Za chvíli ten zapalovač budeš potřebovat abys sis zapálil pod kotlem.thumbs up smiley
Re: Diesel alebo eurodiesel
07. 04. 2010 16:19
To Šatava Na plyn mám pro kluky feldu, nevím proč a v servisu to také neví ale žere jak vysavač, na 32l LPG najede max. 260-300km a v zimně jen 190km. Co jsem měl soukromou feldu tak ta žrala taky celkem dost, okolo 9l LPG. Na vánoce jsem koupil ženě Aveo 1,4 100 koníků, žere okolo 5-6l benzínu s manželčinou jízdou ale je trošku tupější pod 3000 otáček alespoň pro mně z pohledu Dieslového 2.0l VCDI. Když jezdím s Captivou hoodně slušně a to myslím tak že ručička tachometru se k 90km/hod ani nepřiblíží tak jedu za 7litrů ale průměr mám okolo 8litrů což je na dvoutunové auto a na to co kolikrát uveze solidní. Jedno z dalších aut co mám ve fa je Berlingo 1.9D a ten jezdí okolo 5litrů nafty ale není to závodní auto spíše pracant. Zkrátka kdysi jsem byl benzínovej a plynovej ale teď je pro mně výhodnější Diesel, osobně nahrkám ročně okolo 50000km, zaměstnanci taky kolem 50000km/ročně s každým autem. Jen žena má od listopadu co udělala řidičák najeto 2000km a proto taky jezdí na benzín, a já když jezdím cmrndačky tak nechávám diesla doma a beru si benzínové vozítko. Dieslu totiž nedělají dobře popojížďky s častým vypínáním a startováním motoru vždyť to snad všichni vědí a já se snažím auta šetřit a udržovat aby byla v pořádku a nezklamala. Než jsem kopil diezla tak jsem hoodně počítal jestli se mi rozdíl v pořizovací ceně vrátí, po těch 55000km co na ní za ten rok mám najeto se opravdu vrátil a když bude vše jak má být a nebude se nic sr.t tak i začnu konečně šetřit. Ale jinak máš pravdu, k páře se vracejí i někteří jachtaři viz kanoe na parní pohon
Anonymní uživatel
Re: Diesel alebo eurodiesel
07. 04. 2010 17:45
Luky, to mne dost překvapuješ. Ta spotřeba se mi jeví dost velká. Myslím si, že volvo pojede tak za 12 - 14 l LPG. Kdyby to mělo být víc, asi bych v tom žádný přínos neviděl.
Hele, jak jsem psal o těch autech na dřevoplyn. Tak po městě jezdil někdy kolem roku 54 chlap, ten měl za kabinou doslova kotel a jednou za čas zastavil, přiložil a pokračoval. Pamatuji si na to, že rozvážel zeleninu. Prostě idilka, žádný kvapík.drinking smiley
Re: Diesel alebo eurodiesel
07. 04. 2010 20:57
chlapi, toš jaký
Diesel nebo eurodiesel
moc mě to zajímá protože moje auto jezdí na naftu
toš poraďte prosím, který ten šlauch mám uchopit
jsem z toho trochu zmetěný smoking smiley
Re: Diesel alebo eurodiesel
07. 04. 2010 22:24
Mám na LPG najeto 320 000km favorit(najeto 200.000km na LPG)jezdil za 8l/100km,teď Renault Laguna 1.8 16v(120koní) jezdí za 9l/100km ale umí i 8,3 l/100km a Peguot 406 1,8 16v(110 koníků) ten jezdí za necelých 10 l/100km.Loni byl plyn v Praze 1/2 roku za 9,9kč dnes za 13,90 kč.LPG miluji a za 320.000km mě nikdy nezradilo.Jezdí na něj i Anglická královna,nebo G.W.Busch(www.lpg.cz) a to nejsou lidi kterym by šlo o každý $ ?
avatar Re: Diesel alebo eurodiesel
12. 04. 2010 22:08
Luky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Ajax Benzín patří do zapalovačů, plyn je na
> vaření a na naftu jezděj autasmileys with beer

To se pleteš, s dieselem je to tak, že "nafta patří do kamen", ale tohle je staré a otřepané, stejně jako ten benzín do zapalovačů. Nedávno jsem objevil lepší hlášku: "Řídit Diesel je něco jako bejt teplej, v dnešní době nic neobvyklého, ale pořád špatně" :-D :-D
Re: Diesel alebo eurodiesel
12. 04. 2010 23:04
Není důležitý na co, ale jak!
avatar Re: Diesel alebo eurodiesel
14. 04. 2010 09:45
Těžko tu někdo někoho přesvědčí o něčem jiném, než na co je zvyklý. Já mám X5 a v benzínu bych jí nechtěl a v 3,0 D 160 KW vůbec nepřemejšlím o něčem jiném, než o dobré naftě. Diesely od BMW mi učarovaly a jezdím průměr mezi 9-10 ale svezu se. Sedím výš a vidím přes všechny ty Audi a vůbec koncerny daloko dopředu. Když budu chtít jet ekonomicky pojedu Ochcávkou. To je přesun pro mně a pro posádku v malém autě a žádný zrychlení prostě přesun. Auto musí dostat to co má mít a nebastlit tam nějakej friťák a tak. To je čecháčkovský škudlení na nepravém místě. To bych do diesla moch pomalu nachcat a říkat, že to moc nežere, protože mu to nechutná. Nechápu, jak tu může někdo někomu tvrdit, že jeho názor je ten nej a vše ostatní je KO. To by jsme všichni mohli jezdit třeba Oktavia TDi, stříbrný kombi a nic jiného a nikam jinám než druhý týden v červenci do HR. To je prostě nesmysl, každému sedí něco jiného, tak ať si to užije po svém a ostaní co tomu nepřišli na chuť nemusí povýšeně ohrnovat nos a plácat rádoby posměšné poznámky. Nafta prostě patří všude, kde je jako palivo určená, ať už je to do kamen, nebo do nádrže auta.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Racetiger (14. 04. 2010 09:56).
Re: Diesel alebo eurodiesel
14. 04. 2010 17:56
To chce klid a nohy v teple.Hledej smysl pro humor.My jsme národ Švejkův.
Re: Diesel alebo eurodiesel
14. 04. 2010 19:14
Znáte to jak volá řidič na horkou linku Policie? Co mám dělat přejel jsem jednu slepici. Operační mu v klidu řekne pane řidiči opatrně ji odkopejte na krajnici ať ji další auta nerozmašírují po celé vozovce. Stačí vám to. Řidíč nato ano stačí a co mám dělat s těmi dvěma nákupními taškami. Já myslí dost už bylo diskuzí na co jezdit.Tato debata začla o tom co natankovat ne o tom jaké si pořídit auto.
avatar Re: Diesel alebo eurodiesel
22. 04. 2010 05:36
Tak jak je to s tou naftou prosím,mám dvouleté auto a nerad bych tanknul něco špatného,děkuji za info.Akorát mě vždy dostane to ,když někdo nový nečte a založí nové vlákno a všichni ho hned kamenují,ale přitom rozebírají témata,která nepatří do vlákna....Jirka
avatar Re: Diesel alebo eurodiesel
22. 04. 2010 07:02
Já tankoval vždy Eurodiezel a vše bylo ok. Nedavno jsem si všimnul, že mají na Ině Eurodizel plavi, ale netuším o co je lepší, když je dražší.
Re: Diesel alebo eurodiesel
22. 04. 2010 09:29
jirkatoledo píše: Akorát mě vždy dostane to ,když někdo nový nečte....
Takže i ty jako "mazák" kdyby si četl, tak víš, že máš natankovat eurodiesel nebo eurodiesel95, diesel je nafta obsahující hodně síry a jinejch sr...k, neodpovídá euro normám.
Plavi diesel, nebo taky blue diesel by měla být eko nafta pro zemědělce, něco na způsob "zelené nafty" u nás (oproštěno od spotřební daně a max limit na hektar).
.... a taky by si nepsal do dvou vláken stejný dotaz



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (22. 04. 2010 09:31).
Re: Diesel alebo eurodiesel
04. 05. 2010 20:57
a když už jsem se dnes tak rozkecal, tak se pochlubím: DPF je pryč, doufám na vždy.angry smiley ekologové nechť mi prominou, ale věřte, že za mnou neuvidíte ani čmoudík, motor je ve vzorným stavu, v nádrži verva, filtry všechny nový, rok trápení je pryč, a přede mnou věřím mnoho příjemných kilometrů. a MotoMoto olej nad ryskou byl proto, že při každé regeneraci ( tj. cca po 400 km ) mi prosakovala nafta přes písty dolů do motoru, až se naučím vkládat fotky a odkazy, tak to názorně ukážu. a abych neodbíhal od tématu, tak čím více hnusná nafta, tím více sazí a tím dříve vypalování filtru ve výfuku, neboli regenerace. takže na dovolené beru vždy eurodiesel a pokud možno u velkých pump.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 244
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.