Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POI do navigací - zajímavá místa

Autor Albi 
POI do navigací - zajímavá místa
10. 07. 2011 10:51
Zdravim,
tak mě napadlo nemáte někdo seznam zajimavých, důležitých a užitečných bodů zájmů do navigace z chorvatska/slovinska/rakouska?
... nebo stačí i jejich GPS souřadnice confused smiley
Určitě by se to hodilo dát nějak dohromady co říkáte?
jo
Re: POI do navigací - zajímavá místa
10. 07. 2011 11:21
Re: POI do navigací - zajímavá místa
10. 07. 2011 15:05
Zajimavý odkaz, ale moc toho tam není, našel jsem i tento server:
POI plaza

Spíš mě zajimaly POI zajímavý lokací, památek, přírodních úkazů apod. zkrátka to co člověk nenajde na internetu a kam by stálo za to se tam podívat.
jo
Re: POI do navigací - zajímavá místa
10. 07. 2011 21:48
Tolik dává Garmin HR zadarmo. Darovanému koni na zuby nehleď.
Pozastavuji se nad tím, co se dnes požaduje - veďte me za ručičku, stále a pořád. Navíc se zárukou, že se mi to bude líbit (jinak všem vynadám).
Prostě (můj) komfort bez užití vlastní hlavy, od kolébky až po krchov...
avatar Re: POI do navigací - zajímavá místa
11. 07. 2011 10:46
Zdravím, mám navigaci od Garminu, osobně si myslím, že není špatná, jen je to elektronická krabička a člověk by neměl ztrácet svůj rozum. Znám příběh o jedné pražce, která se svou audinou A3 nabourala do svodidel, protože ji tam vedla navigace thumbs up smiley
Tu navigaci, kterou mám, už má v sobě nějaké body zájmu a v Chorvatsku jsem je použil jen párkrát. Když se mi na dálnici rozsvítilo oranžové světélko kontrola hladiny oleje motoru a nevěděl jsem jak daleko je to na nejbližší INU, jestli mám na nejbližším sjezdu odbočit z dálnice abnebo pokračovat. Podruhé jsem ji odzkoušel jak nás dovede do ruin Salona, starověkkého města nedaleko od Splitu. A potřetí jsem ji vzal s sebou do BiH na cestu do Mostaru, ale byla mi prd platná, prakticky úplně zbytečná.
Myslím, že mnohem lepší je si cestu pěkně v pohodě naplánovat doma, u papíru, počítače a na mapách si zjistit souřadnice zajímavého místa a poznačit buď do mapy anebo navigace. Myslím si, že když si všechny zajímavé odkazy stáhnu do navigace, tak je stejně nevyužiju a jestli, tak jen několik málo. Rozhodně bych navigace nehanbil, když odvádějí dobře svou práci, protože navigace neřídí auto, motorku, kolo, ale řídí člověk.
Ten odkaz POIplaza je myslím šikovný, je více rozčleněný.
Našel jsem něco "dobrého" na stránkách poi.cz, odpočívadla v HR odpočívadla v HR
Pak ještě tady se dá něco vybrat.
Re: POI do navigací - zajímavá místa
11. 07. 2011 16:44
Zdravim,
díky za zajímavé odkazy také jsem je objevil při svém hledání. Myšlenka tohoto vlákna byla prostá a někteří ji asi nepochopili.
Samozřejmě, že trasu a její plánování provádím doma u kompu pomocí google maps, viamichelin apod. při navigování se řídím rozumem a slepě navigaci neposlouchám. Beru ji jako dobrého pomocníka a navigátora, který je schopný velmi ulehčit stres cestování.
Mno a tedy myšlenka vlákna byla:

a ) ulehčit hledání tras na již známá místa nováčkům co tam ještě nebyli, jelikož na internetu je spousta zajimavostí, památek apod. které ale nejsou obsaženy v navigacích a nebo jejich příjezdové cesty špatně nebo málo podrobně popsány na internetu
(no uvažte kde jste kolikrát bloudili kolem a ani netušili, kde jsou např. pokladny/parkoviště/vchod)

b ) řada míst nejsou vůbec uvedeny ani na internetu nebo je tam o nich občas nějaká zmínka bez podrobností (ponory, vyhlídky ...)

c ) nevím jak ostatní ale v navigaci mám nastaveno oznamování vybraných POI a když jedu kolem a je nálada tak tam odbočím a mrknu, a nikdy bych nikoho nekritizoval, že se mi tam nelíbilo. Snad každý má svůj rozum.


P.S.: V žádném případě nikoho nenutím ani nenařizuju, každý si jede přece podle své vlastní vůle a pokud ne tak je ...
Re: POI do navigací - zajímavá místa
01. 10. 2011 10:23
POI body v navi jsou fajn,i já jich tam mám právě z výše popsaných odkazů spousty.Nějak nechápu rozdíl,když si někdo plánuje cestu(výlety)doma z internetu,knih atd,a nebo aktuálně na místě,třeba podle počasí z informací v GPS(protože dotyčný domácí přípravu NEZANEDBAL-on si POI body do navi nahrál,on to umí!).
Osobně spíš vidím,že vedení za ručičku potřebuje ten,co přijede na místo a v případě potřeby se běží zeptat kde je autoservis,bankomat,lékárna,obchod,restaurace,muzeum,nedejbože nemocnice.Aktivní a připravený cestovatal vytáhne svou „krabičku„ a do minuty ví kde je to co potřebuje.
A to už vůbec nemluvím,jak by byl nesmyslně dlouhý ručně psaný seznam takovýchto míst podel cesty.
Cestování s GPS,s aktuálními mapami,POI body,TMC informacemi je jednoznačně bezpečnější než bez nich.Ale souhlasím,že tyto všechny informace nakonec musí posoudit hlava sedící nad volantem.
„Leč hlava cvičená,nezakrnělá která se na cestu aktivně připravuje a nečeká jen pasivně co jí cesta sama přinese.„
POI body si do GPS nahrávám-(a nejen já) právě proto,abych nemusel být veden v případě jakýchkoli problémů za ručičku,ale byl pokud možno soběstačný až pokud to jde.
Sám mám iGO 8.3 s mapami TA(popř.regionáními)
avatar Re: POI do navigací - zajímavá místa
01. 10. 2011 12:57
máro,
-co máš za prístroj ?
-které mapy tam jsou ?
-které mapy pokrývaji POI body speciálně pro Chorvatsko ?
Re: POI do navigací - zajímavá místa
01. 10. 2011 13:18
Mám v telefonu HTC touch HD iGO 8.3
Mapy většinou TA(pro HR mám nějakou regionální,momentálně aktualizovanou minulý týden-odkaz níž),stejně tak pro ČR(CEDA)
S mapami odtud [www.4allmobile.eu]
většinou jsou pro jednotlivé země i sobory s POI body.
Jinak je čerpám www.poi.cz nebo z [www.poiplaza.com] (zde se letos objevili i třeba bankomaty ERSTE v HR).Fajn je že se zde dají POI boby nechat zobrazit na mapě v PC.Jsou rozděleny po jednotivých zemí a lze je stahovat jako jednotlivé skupiny.
avatar Re: POI do navigací - zajímavá místa
02. 10. 2011 08:28
Kluci,pls,jak dostanu BZ z POIPLAZA do Navigonu N70?V jakém formátu stáhnout?Do TT jsem stahnul ov2+bmp a nakopíroval do mapy a bylo hotovo,u Navigonu zatím nevím,mám ho týden a učím se s ním tak prosím o radu.
Re: POI do navigací - zajímavá místa
02. 10. 2011 09:11
Zkus pohledat tady
[www.poi.cz]
jak už jsem psal mám jinou navi,tak víc neumím poradit.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 252
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.