Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

nezletila do chorvatska

Autor aless 
nezletila do chorvatska
09. 06. 2008 23:53
prosim vas potrebuju zjistit..jedu s pritelkyni a jeji sestrou ktere je 17let a nema pas..na netu sem si stahnul ten formular ktery musi byt notarsky overeny ale potrebuju jeste zjistit kdyz neni plnoleta tak potrebuje jeste sebou pas nebo ne?fakt moc diky lidisky
Re: nezletila do chorvatska
10. 06. 2008 07:21
staženo ze stránek MZV: "Pokud nezletilý občan ČR cestuje do Chorvatska bez zákonného zástupce s vlastním cestovním dokladem, je nutné, aby měl s sebou písemný souhlas zákonného zástupce". To znamená pas + souhlas. Navíc pas potřebuješ i pro ubytovatele, aby tě přihlásil ..
avatar Re: nezletila do chorvatska
10. 06. 2008 07:32
Někde je mi záhadou jak se může člověk ptát zda potřebuje na cestu do zahraničí cestovní doklad? Samozřejmě že pas potřebuje.
Re: nezletila do chorvatska
10. 06. 2008 07:46
Ale pokud vím, do Chorvatska můžeš i na občanku- tu novou, nechala jsem si to napsat přímo z ambasády v Zagrebu...protože moje dcera jede taky na občanku , novou a může smiling smiley)
Gebi
Re: nezletila do chorvatska
10. 06. 2008 08:42
Ahoj já jedu s manželem s 3 letým synem, mám ho napsanýho v občance a chtěla jsem si ho napsat do pasu..ale na pasovým mi řekli ať mu radči nechám udělat pas kdyby jsem na hranicích chytli nějakýho blbýho celníka tak že nás může vrátit..tak se taky přikláním k tomu pasu..
Re: nezletila do chorvatska
10. 06. 2008 12:10
a vy mate taky nezletilou?jako myslim ze jeste nedovrsila 18let..diky moc
Re: nezletila do chorvatska
10. 06. 2008 12:14
no jsem z toho jelen nekdo rika pas plus souhlas a nekdo rika obcanku a souhlas..tak jak?
Re: nezletila do chorvatska
10. 06. 2008 12:36
Tak jeste jednou ti zopakuju co psal J.C. Pokud z nezletilou osobou nejede jeji zakonny zastupce potrebujes jeho pisemny souhlas. Dle formulare, ktery je na strankach ministerstva ke stazeni a myslim i zde na foru. Dale pak je jasne, ze bude potrebovat tato osoba nejaky cestovni doklad, kterym ti muze pro cestu do HR byt pas nebo nova obcanka (se strojove citelnou zonou) pozor ovsem na tranzit pres BiH pokud pojedete treba do Dubrovniku, tam uz z obcankama asi moc nepochodis. A jeste jedna vec. Moznost cestovani na OP do HR je jednostranny akt ze strany HR, ktery muze byt kdykoli bez jakychkolli pricin odvolan. Takze ja osobne taky ukazuju jen OP, ale pasy mam vzdy sebou.
Pokud to budes takhle mit jsi na care v klidu a pohode, protoze tak je to podle predpisu, to ze bude na care znudeny policajt klimbat a bude jenom mavat at jedes a nezdrzujes a tim padem nic videt chtit nebude, je vec druha.......smiling bouncing smiley
Chjo je to tady furt dokola.

Hezkou dovcu vsem smoking smiley

--
TomKa



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomka (10. 06. 2008 12:42).
Gebi
Re: nezletila do chorvatska
10. 06. 2008 12:42
Ne u mě se jednalo o syna..Oni občanky neuznávaj (teda aspoň některý celníci) neuznávaj ani dítě napsaný v pase ani v občance..jestli opravdu chcete mít klid tak ať si radči nechá pas udělat..nestálo by to zato aby vás vrátili..a samozdřejmě k tomu ten souhlas..
Re: nezletila do chorvatska
10. 06. 2008 12:48
To GEBI: Deti bylo mozno nechat si do pasu zapsat jen do nejakeho terminu. Pak to zrusili ted zase povolili ale jen do 10let veku.Pokud je dite takto zapsano v platnem pase rodice, neni v tom zadny problem, vim ze jsem tehda bezel na pasovku na posledni chvili, aby nam tam decka zapsali.

[www.mvcr.cz]

Zapisování dětí do cestovních dokladů rodičů

"Do cestovních pasů rodičů lze zapsat děti, resp. občany mladší 10 let. Děti, resp. občané mladší 15 let, zapsaní v cestovním pasu rodičů do 1. září 2006, mohou i nadále cestovat společně s rodiči do zahraničí bez vlastního cestovního pasu."

[www.mvcr.cz]

Tak a je to i s odkazy na prislusene state a dokumenty na ministerstvu smiling bouncing smiley A ne zadne domenky, ze nekteri celnici neuznavaji..... Celnik o tom nerozhoduje, ten se musi drzet danych predpisu.

--
TomKa



Upraveno 2krát. Naposledy upravil tomka (10. 06. 2008 12:59).
avatar Re: nezletila do chorvatska
10. 06. 2008 13:00
To Gebi - a načo budem mať pas pre dieťa do 5 rokov, keď ho nepotrebuje? A že colníci neuznávajú deti zapísané v pase rodiča, to mi je tiež nejaká novinka. Možno by bolo dobré dať si spraviť pre každého dva pasy, čo keby náhodou.
avatar Re: nezletila do chorvatska
10. 06. 2008 13:12
Pokud má rodič "nový"pas tak v něm dítě zapsané nemá a proto i dítě 5 let potřebuje svůj pas. Fakt pořád dokola.,potřebuju pas nepotřebuju pas mám jen OP a pod. To jsme opravdu banda pitomců, kteří nejsou schopni si před cestou za hranice zajistit cestovní doklad? I lidé žijící dlouho v "šengenském" prostoru cestovní pas. Nakonec mě je to jedno co se rozčiluju, jeďte si tam klidně je legitkou od tramvaje. angry smiley
avatar Re: nezletila do chorvatska
10. 06. 2008 13:22
Na Slovensku sa pokiaľ viem deti do pasu zapisujú, takže dieťa do 5 rokov vlastný pas nepotrebuje. A pas pre dieťa má platnosť 2 roky, takže kvôli dvom dovolenkám vybavovať obrok malému dieťaťu vlastný pas nepotrebujem. Ale načo sa rozčuľujem smiling smiley
Re: nezletila do chorvatska
10. 06. 2008 13:45
Tak se pánové nerozčilujte, ať si to udělá každý jak chce. Otázka zněla, jestli 17letá, která cestuje bez rodičů, musí mít k tomu lejstru ještě i pas.
Takže odpovídám, pokud bych já byla její máma, tak jí pas nechám udělat.
Re: nezletila do chorvatska
10. 06. 2008 14:18
To roman92: Romane pokud se zde na foru nekdo pta "cesky" predpokladam ze jde o obcana "CR" a tudiz pro neho plati ceske predpisy a zakony. A je mu srdecne jedno jak je to na slovensku. Pokud je dotaz polozen ve slovenstine predpoklada se ze je tazatel obcanem SR a tudiz pro nej plati slovenske predpisy a zakony. Takze pokud se nekdo zepta a je treba aby se dovedel co je potrebne aby splnil predpisy a zakony CR, a ty mu napises jak to funguje na SR, tak ho tak akorat zmates. spinning smiley sticking its tongue out

--
TomKa
gebi
Re: nezletila do chorvatska
10. 06. 2008 14:47
To Roman92 já jsem ho právě zapsanýho neměla..a teď už to je zase možné si ho nechat zapsat..já jsem mluvila o tom kdybych si tam nechala napsat teď ano uznávají ty pasy co tam byli děti zapsaný do toho určitýho termínu..ale ne teďka po tom novým zapisování..doufám že už si rozumíme...ale právě ta baba na tom pasovým mi řekla ať mu radči nechám udělat svůj aby jsme neměli problémy..jestli kecala tak kecám taky...souhlasím s kudu..tady dětský pas do 5 let platí na rok a byli jsme tam s ním i vloni a měl svůj pas těch 50 korun není vůbec žádná částka to mě nezabije...
avatar Re: nezletila do chorvatska
10. 06. 2008 14:56
Tomka, pokiaľ si to poriadne prečítaš, Gebi písala, že sa neuznáva dieťa zapísané do pasu rodiča, čo je hlúposť. Ďalej na moju poznámku, že dieťa do 5 rokov nepotrebuje vlastný pas, stačí keď je zapísané do pasu rodiča (platí myslím aj u Vás), reagoval Jarda, ktorý uvádza, že sa v ČR od roku 2006 dieťa nedá zapísať do pasu. Lenže pokiaľ ho už máš predtým zapísané v pase, je to v poriadku a do 5 rokov vlastný pas nepotrebuje. V podstate je to v ČR aj v SR rovnaké, akurát, že u Vás sa už deti do pasov nezapisujú. A rozlíšiť češtinu a slovenčinu viem aj bez teba.
Gebi, som rád, že sme sa pochopili, ja som to myslel v tom zmysle, že už máš dieťa zapísané v pase, čiže vlastný pas nepotrebuje.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil roman92 (10. 06. 2008 15:02).
Gebi
Re: nezletila do chorvatska
10. 06. 2008 15:03
Děti u nás se už zase zapisujou..je to od letošního března...ale když ho nemáš zapsanýho do svýho pasu tak musí mít svůj pas...
Re: nezletila do chorvatska
10. 06. 2008 17:04
To roman92: Nemyslel jsem to jako utok na tebe osobne, spis jsem to psal obecne. Ze kdyz se nekdo zepta jak je to v CR a nekdo odpovi jak je to v SR a ze se domniva ze je to podobne, tak takova informace je tazateli v podstate na pytel.


Nicmene v tvem prvnim prispevku:

---
10.06.2008 13:00
To Gebi - a načo budem mať pas pre dieťa do 5 rokov, keď ho nepotrebuje?
---
V te vete nikde neni napsane ze je zaroven zapsane v pase rodicu.
Z tohoto skoro vyplyva ze na SR dite do 5let nepotrebuje pas Vubec. Netusim jak to u Vas je a nezajima me to.
Ale nehme toho. Nebudem tady delat zadny flame, o to tu prece nejde.

V mych prispevcich 10.06.2008 12:36 a 10.06.2008 12:48 jsem se snazil zodpovedne podat vsechny informace k polozenym dotazum vcetne linku na portale Ministerstva zahranicnich veci. A tomto to tu forum je. Podlozene informace jsou jedna vec, a domenky, jedna pani na urade povidala a "myslim si" je druha vec.

Tak jak psal J.C. koncim zhasinam je tu tento problem omilan snad 1000000x, kdo je liny pohledat at jede treba na pernamentku na bazen ci karticku od zubare. smiling bouncing smiley

--
TomKa
Gebi
Re: nezletila do chorvatska
10. 06. 2008 17:46
Já jsem to taky nemyslela nijak zle yawning smileyD
Re: nezletila do chorvatska
11. 06. 2008 00:18
tady resite nekteri uplne neco jineho nez sem chtel fakt dik moc
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.