Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Do Chorvatska bez masných výrobků

Autor zdenny 
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
09. 06. 2008 20:32
Bessy,- nechci tě nějak uchlácholovat (to je děsný slovo), ale loni to bylo s počasím stejně. My jsme dojeli loni do R. 15.6., počasí se začalo zlepšovat, do té doby to podle odjíždějících tam bylo naozaj, no a měli jsme týden perfekt, musíš zkrátka podle toho - věř a bude Ti přáno, dej a ... (latiníci by řekli et cetera, et cetera). S tím se nedá nic dělat, tu husí kůži nech huse (nebo Husákovi, to bývalo tak na 10 let). Moře je moře.
K paštikám: je jedno na kterém vlákně jsou, ale jsou věci, které nejsem schopen ovlivnit, tak jak nejsem schopen ovlivnit např. cikrtovné či Julínkovo kapesné, a přitom si vychvalují jak to funguje, tak nejsem schopen ovlivnit výmysl nějakého podobného potentáta v HR za paštiky, či za půlroční známky ve SLO. Musím to brát tak, jak to je, většinou jsou dvě možnosti a proto jsem se ani k jednomu či druhému nevyjadřoval. Tu možnost si každý musí sám určit
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
09. 06. 2008 22:30
Teda ako napísal mirus že nejde o peniaze ale že nerad by strávil dovolenku nakupovanim tak neviem prečo vám tak záleží na mese čo by ste si nemohli vziať z domu. Tak prečo si neužívate dovolenku s jedlom charakterizujúcim chorvátsko, ale vláčiť pašteky ,rezne a neviem čo ešte.
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
10. 06. 2008 06:33
fifina napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Teda ako napísal mirus že nejde o peniaze ale že
> nerad by strávil dovolenku nakupovanim tak neviem
> prečo vám tak záleží na mese čo by ste si nemohli
> vziať z domu. Tak prečo si neužívate dovolenku s
> jedlom charakterizujúcim chorvátsko, ale vláčiť
> pašteky ,rezne a neviem čo ešte.

Vola-čo jesť musíme winking smiley a tam kam jedu těch možností moc není! Dva krámky a samé polotovary cestování po nákupech je únavné a saložité tak asi proto.
petr165
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
10. 06. 2008 07:16
fifino!!!!!

Z morských príšer sa mi zdvihá žalúdok - preto!!!!! Buď trochu tolerantnejšia
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
10. 06. 2008 12:10
chorvátsko nie je len o morský príšerach. Tak ale v pohode mnoho ľudí mnoho chutí. Toto všetko bolo mierene tomu že ľudia húfne vraj odhlasujú zájazdy, kôli donáške vlastných potravín to bola len varianta ísť si to meso kupiť tam. A nie aby si niekto kazila stresoval svoju dovolenku na ktorú mnohi znás idu raz do roka a treba si ju poriadne užiť.

smileys with beersmileys with beerdrinking smileydrinking smileyhot smileyhot smiley
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
10. 06. 2008 12:31
...my jsme onehdy otevřeli večer jako přílohu v krabičce z Kauflandu (jak sardinky)...kalamáry...bylo to takové zvláštní...musel jsem tam kápnout octa, aby to mělo aspoň nějakou chuť...zkusím letos dovézt v ledničce nějakou chobotnici, nebo jiné plody moře...věřím, že to doma upravíme líp, než nějaký konzervárny... jo a pokusím se to vytáhnout na v Mikulově na celnici jestli tam bude nějaký náš pomocný celník v rámci EURA 2008...to by byl gól, kdybych dostal flastr za to, že chorvatskými potravinami podkopávám náš trh a pana Varmužu...nevíte, jakou musí mít chobotnice míru...Mildousi...znalče...
...P.S. ...kurňa...děcka z Moravy, Čech i Slovenska ( a Slezska...a Tommova příhraničí... )...mám za to, že paštiky a masné výrobky jsou vyřešeny...néé...?...
...teda kromě chorvatskýho exportu na Moravu...smileys with beer
Anonymní uživatel
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
10. 06. 2008 12:52
Bessy, paštiky a mesné výrobky ano, ale je třeba ještzě dořešit sekanou. Ta z marketů není masným, výrobkem, nikdy v níé maso nebylo.
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
10. 06. 2008 13:02
...Tomme Ty jsi rozumný chlap...už se na to vyprdněte i se sekanou, nebo zavolám Tvé babičce (teda mladé přítelkyni)...ať Ti naseká na zadek.....kurňa to nevíte, že hlavní problém má Bessy a další...co jedou koncem týdne....taková klendra....hot smiley
Anonymní uživatel
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
10. 06. 2008 13:20
Bessy, nezapomeň na plavky. Víš, já jsem původem z historických sudet a náš soused, byl to kameník, když viděl, žejdemk rybíku, říkával :"Ja ja, femte si ty plaky, ohne Badehosse wasser kühlt" Tak na to pozor. A nezapomeň na šálu... neoprenovou..hot smiley
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
10. 06. 2008 14:08
...prd...el ze mě jo...?...no nic...v Evropě je příliš velká shoda v prognostických kruzích...a ač nerad...musím těm předpovědím na týden dopředu...začít věřit...nesmíme tam přijet nepřipraveni...
a Tomme...já ač němčinu nedělal...přidal jsem se tehdy (bylo to na studíích v Jihlavě) k hloučku několika kamarádů, když jsme táhli na privát od Tří knížat... a vzpomínám ...foneticky, že jsme zpívali něco jako...ven dí soldáten durch dí štadt mašíren...zófen dí médchen fenstr und di týren......asi to z mého projevu nepřeložíš...taky je to přes 30 let...jen vím, že nás ti policajti nechytli...ale jeden spolužák měl velký štěstí...protože prý se dostal do zoo a usnul tam na kleci s medvědy...když se probudil...málem se po...al strachy... tož tak...drinking smiley
a omlouvám se ...že toto asi do fora nepatřilo...natož do specielního vlákna...masné výrobky...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (10. 06. 2008 14:09).
Anonymní uživatel
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
10. 06. 2008 14:24
Ano, ten pověvek znám a z fonteckého přepisu jsem si jej přeložil. Ale Bessy, pokud jsem pochopil, jedeš v závěru tohoto týdne. Maso máš i ve vzduchovým filtru, takže o.k., nic tě nepřekvapí..Hlavně šnorchl, plavky a kamerru a hlavně- vrátit se v pořádku domů! Nic lepšího přát ani nelze.
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
10. 06. 2008 14:34
...Tomme ...fajn...postupně mi mistr od Passat telefonicky oznamuje co dál...takže příruba u teploměru je spravena...teď už vyměnil i manžety ...a prý jestli se mi nezdál nižší výkon ...trochu jo zdál...takže už se vyměňuje i hadice od turba...no jo to jsme mi uživatelé...nikoliv mechanici...drinking smiley
Anonymní uživatel
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
10. 06. 2008 14:43
Uj, to není před odjezdem příjemný, to bude vítr ve šrajtofli, což...
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
10. 06. 2008 14:46
...ale ať je to spravený...bude dovolená a já ročně najedu 60000 km...smiling smiley
Anonymní uživatel
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
10. 06. 2008 15:04
Tak to jsi lepší než já, já 35 tis v plynový fabii.. Tak hodný auto jsem ještě nikdy neměl...
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
10. 06. 2008 16:32
Petře,přeji ti příjemně strávenou dovolenou,až se vrátíš,a vydejcháš,dej vědět jaká byla cesta a vůbec vše okolo.
Ahoj Radomír.
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
10. 06. 2008 16:56
...Ráďo...nejde o vydejchání...ale než Vám napíšu z posttraumatického oddělení léčby omrzlin, budete muset chvíli počkat...yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (10. 06. 2008 17:01).
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
10. 06. 2008 17:03
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Ráďo...nejde o vydejchání...ale než Vám napíšu
> z postraumatického oddělení léčby omrzlin, budete
> muset chvíli počkat...yawning smiley


Péťo nestraš. Zastrčil jsem do krabice další láhev, nebudu riskovat prochlazení hned v prvních dnech.
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
10. 06. 2008 17:19
...Jíro, to je život...klíčník u Sv. Petara...je asi Chorvat...a v myšlenkách mi četl, co jsem chtěl napsat na toto forum v inkriminované době vo paštikách a Jadranu...tímto se omlouvám všem...co jedou ve stejné době...jako já...drinking smiley
Daniel32
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
17. 06. 2008 22:12
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Anonymní návštěvník napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > "No potěš koště ti vygumovaní Chorvati jsou
> važně
> > sami proti sobě...však jim tam nikdo
> > nepojede....to je teda sila....to je stat ktery
> ma
> > postavene hospodařství na turistice a oni se
> snaží
> > pořad ty turisty misto přilákat odlákat....to
> > budou dělat do té doby než začnou všichni
> jezdit
> > jinam...a bude po srandě..-)))doufejme žeto do
> > 1.července nějak opravi jinak cestu do
> Chorvatska
> > rušim...."
> > ale pojede jim tam pořád dost lidí, akorát
> > vyfiltrujou ty lidi, kteří si tam kromě
> ubytování
> > a 2 kopečků zmrzky nic nekoupí. prostě chtěl
> > zvýšit zisk tak nás nutí kupovat si u nich
> jídlo.
> >
> > a i když tohle zavedou tak jim tam bude jezdit
> > pořád velká spousta lidí...
> >
> > P.S: ale taky jsem chtěl mít polovinu kufru
> > konzerv a jídla z domova :-))) a stejně tam
> > pojedu, tohle není taková bolest...
>
> není to bolest možná pro tebe,ale pro nás,které ta
> dovolená tím pádem vyjde o 10 tis. víc to bohužel
> bolest je.


To co doma papate, ze ta nakup v Chorvatsku vyjde o 10 tis. viac??? smoking smiley
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
17. 06. 2008 22:20
Tak zatýden bude příprava na cestu k moři,zabíjíme prase thumbs up smiley

MirekŠi
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
17. 06. 2008 22:24
Mirku a kolik Vás prosím tě jede do toho Chorvatska?No já jenom,když to prase bude mít 200kg a můžeš vést jen kilo na osobu to tak tři autobusy nééééé????
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
18. 06. 2008 17:34
No přeci dva.,přece něco na grilovačku musím vzít.Nebudu kupovat tam ty kozy /čtyřnohé/ ,poněvadž skopové a kozí po dovolené ve Slanu /5,srpna je tam nějaký svátek/ jsem přejedený aspoň na dalších pět let. Jinak grilované selátko a nebo rybu si tam s chutí dám.thumbs up To jejich omezování nehrozí,poněvadž pojedu nejspíš tak jako každý rok na noc a to i ti nejotrlejší jsou unaveni s toho denního horka a zblbnutí s toho množství turistů co přes ty hranice za den přejede.Zatím vždy bez problémů a letos NO PROBLEM až na HR hranice. thumbs up smiley Naše společné heslo je : DO HR bez masných a mléčných výrobků nepojedeme a zvítězíme. No a není to tak,kolik dní jim to nařízení vydrželo ?? Nemají na nás Čechy a Slováky.smileys with beer A pivečko také vezu,pouze dva kartónky,Jedu tam letos jen na 20 dní.Přes den jsem líný někam chodit a pitný režim se musí dodržovat i u moře,voda je v něm slaná,tak to musím nějak jistit, a večer na točené,zmrzlinku,picu,rybičku si v klídku zajdeme.Koupil jsem dobře ve Spořce za 24,79 Evráč a 3,42 Lasičky. Tak se tam můžeme trošku rozšoupnout ne?? Když máme tak silnou korunu. Aspoň se o mě nebude tady psát jako o nějaké socce a že nemám tam jezdit.Vezmu si i Májku a další výrobky,ne že bych je tak nutně potřeboval,ale jen jako reklamu naší drahé vlasti tam v zahraničí. Už se těším,ještě počkám na první zvěsti jak je to s cestováním přes bratry Slovince a pak 16.7.2008 v tento pro mne velký den vyrazím k moři utratit za rok našetřené peníze. hot smiley

MirekŠi
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
15. 01. 2009 13:34
Tak jsem zvědavý jak to bude letos ???
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
15. 01. 2009 14:08
Jen se chci zeptat?
Jak to tedy loni dopadlo,máte nějaké špatné zkušenosti?
Koho kontrolovali?
Já jen že se to tady loni celé jaro i léto řešilo byt tady ohledně toho zákazu dost velký humbuk.
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
15. 01. 2009 14:17
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 18:42).
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
15. 01. 2009 16:02
mě to nevadí natáhnu ropovod vlastně slivovicovod drinking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (15. 01. 2009 16:05).
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
15. 01. 2009 16:49
To Fido: No nevím, jel jsem dnes, vezl jsem jako prezenty několik litrů tvrdého, nějaké rychlé špunty a pár plechovek se škopkem a všude (5x přejezd hranice) bez problémů.
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
16. 01. 2009 16:58
Chorvati určitě vydají nějaké prohlášení co se může a co se nemůže nejpozději v květnu. Možná to bude zase maso, možná něco jiného. Kdopak ví, co jim letos vrtá v mozcích.
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
16. 01. 2009 17:46
kurňa máte všeci nahnáno..stejně to bude jako loni..nechtěli ani vidět občanky a dceři pas..eště byla smutná, že nedostala razítko



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (16. 01. 2009 17:47).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 261
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.