Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Split vlakem ...

Autor ivak 
Split vlakem ...
11. 08. 2007 12:09
---



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ivak (05. 08. 2008 07:12).
Re: Split vlakem ...
11. 08. 2007 17:47
to mě zajímá taky cena,cesta a auto na vlaku
Re: Split vlakem ...
11. 08. 2007 18:56
Zkuste to tady [www.ihvar.cz] je tam toho docela hodně, nebylo nutné zakládat nové vlákno eye rolling smiley
sgvse\
Re: Split vlakem ...
11. 08. 2007 21:39
sgswerga
Re: Split vlakem ...
12. 08. 2007 12:49
---



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ivak (05. 08. 2008 07:11).
avatar Re: Split vlakem ...
12. 08. 2007 13:48
ivak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravim, je pravda, ze je toho tam relativne
> hodne, ale hodne zprav je z 2005 ... coz si
> myslim, ze je ponekud nepouzitelne.


No to jsou ale argumenty. Zkus nemyslet jen na sebe a vžít do kůže člověka, který na tomto fóru použije tlačítko hledat. Zadá do něj heslo "vlak" a ono mu to vyhodí x příspěvků které budou v x různých vláknech. Není lepší, když je vše hezky v jednom vlákně ? Nejstarší dotazy na začátku vlákna a nejnovější na konci ?
Toom
Re: Split vlakem ...
22. 04. 2008 09:05
Zdravím,dnes jsem koupil jízdenky na Jadran.Jsme čtyři(dvě děti) a vyšlo to i s místenkou tam i zpět na 6000 a nějaké drobné.Myslím slušná cena.Autem to vyjde zhruba stejně,ale ten stres jestli v pořádku dojedu mi za to nestojí,je to přeci jen 1000 KM.V klidu se natáhnu,dám si pivínko a za 18 hodin jsme u moře.Tak na viděnou v Omiši
Světlana
Re: Split vlakem ...
22. 04. 2008 10:47
To mě zajímá, pro 4 zpáteční za 6 tis? Zpáteční platí týden nebo jak dlouho? Už mě taky napadlo, že až můj bude hodně pracovně zaneprázdněný sednu s dcerou do vlaku a mrknem někam ke Splitu. Autem bych jenom s dcerou netroufla,ale tohle je ideální řešení.
Re: Split vlakem ...
22. 04. 2008 11:36
Podívám-li se na stránky Českých drah na kalkulátor jízdného v mezinárodní přepravě (www.jizdenka.cz ), pak mi vyjde obyčejná zpáteční jízdenka pro jednu osobu z Brna do Splitu na 5376 korun + místenky popř. lehátka + další přeprava do letoviska .Ale věřím , že se dá jízdenka pořídit i se slevou. Toom poraď jakou slevu že to máš?
Re: Split vlakem ...
22. 04. 2008 12:23
---



Upraveno 2krát. Naposledy upravil ivak (05. 08. 2008 07:10).
Toom
Re: Split vlakem ...
22. 04. 2008 12:34
Ahojte,tak zpáteční jízdenka platí měsíc a pro Pala,máme jednu in-kartu(stojí600) a jedem v sobotu,to je další sleva.Jo nastupujem v Břeclavi.Skvěle mi poradila pani na meilu brno@cdtravel.cz
Re: Split vlakem ...
09. 05. 2008 22:16
A kam ten vlak ve Splitu přijede ??? Na nádraží v přístavu nebo ve městě ????
bis69.
Re: Split vlakem ...
10. 05. 2008 08:41
Nase cestovani Jadran Expresem at jeste pod hlavickou CDTravel (rok 2005) nebo jiz pod CD (rok 2007) jsem popsal jiz v jinem vlakne,takze se budu trosku opakovat.

Toom jede ve ctyrech,ale na 99% plati pouze ti dva dospeli a deti do 6ti let jedou zdarma. Dale to mas Toome nejspise na sezeni. Na takovou vzdalenost a hlavne takovou "rychlosti" jakou Jadran jede si myslim,ze opravdu je lepsi to lehatko. Nejhorsi je Madarsko,to je sama rovina a kukurice :-) To nejlepsi, Chorvatsko se jede v noci. Jeste lepsi to bylo v roce 2005 kdy to jelo pres Rakousko a to byly super "scenerie". My jsme jeli v roce 2005 na sedackach 4 dospeli a 2 deti do 6ti let a radeji jsme do kupe jednomu diteti zakoupili jizdenku,aby nam tam nesoupli nekoho dalsiho a v noci jsme si tam mohli pochrupovat hlava/noha pres sebe. Minuly rok jsme si ve stejne sestave prikoupili mistenky do 4mistneho lehatkoveho kupe,ale to samozrejme bylo sesti mistne,takze k nam zase nikoho nemohli soupnout,ale vsichni jsme lezeli. Je pravda,ze jsme vdycky meli sebou auto a zaplacene ubytovani v hotelu,takze vyjet v turnusu (v patek) se nam povedlo jen v roce 2005 kdy nechapu jak,ale koupit listky nebyl zadny problem. Co to prevzali CD od CDTravel,tak jsme minuly rok nejdriv koupili mistenky,potom se cekalo jestli vyjdou liskty pro auto TAM ,tyden se cekalo jestli vyjdou listky pro auto ZPET a pak jsme teprve kupovali jizdenky a to vsechno odjezd TAM ve ctvrtek a to bylo jeste stesti,ze jsme je sehnali a ZPET v nedeli. Patecni odjezdy tam a sobotni zpet byly totalne vybrany (alespon teda pro auta).

Jinak vlak dojede az na konecnou k mori,kde je hned pred nadrazim prestup na autobusy (pro ty kteri nemaji sebou auto),nebo prestup na trejkty na ostrovy. Je tam pekna mestska plaz,kterou jsme vzdycky vyuzili kdyz se cekalo na odjezd domu. Kazdopadne cela rodina vzpominame na vecerni prochazku (odjezd vlaku ve 21h) starym Splitem a po nabrezi , SUPER.

CUS
Re: Split vlakem ...
10. 05. 2008 09:35
Jak v řešíte dopravu z nádraží do letoviska?
Je vlak klimatizovaný, nebo je to klasika jako tady v čechách?
toom
Re: Split vlakem ...
10. 05. 2008 12:54
zdravím,pro bis69:tak platí i ty děti(6 a 8 let),ale pravda je,že je to nějaká rodinná sleva.A samo,že je to na sezení do dvojky,ale jak už jsem psal,jedeme letos po prvé,takže bych to vydržel klidně i na tendru na uhlísmiling smiley.Nevím,možná pak budu mluvit jinak.Mějte se!
Re: Split vlakem ...
10. 05. 2008 12:58
---



Upraveno 3krát. Naposledy upravil ivak (05. 08. 2008 07:09).
Re: Split vlakem ...
10. 05. 2008 13:18
---



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ivak (05. 08. 2008 07:08).
Re: Split vlakem ...
11. 05. 2008 10:06
[www.zelpage.cz] Řazení vlaku Jadran do Splitu
Re: Split vlakem ...
10. 06. 2008 08:39
Nevíte někdo, jak to vypadá na vlakovém nádraží ve Splitu s úschovnou zavazadel? Při odjezdu musíme ve Staniči opustit apartmán již v 9 ráno a odjezd Jadran expresu ze Splitu je až ve 21 hodin. Tak mě napadlo nechat zavazadla v úschovně a pořádně si projít Split...
bis69.
Re: Split vlakem ...
11. 06. 2008 09:27
To tocy:

nadrazni budova ve Splitu je asi jako stredni samoobsluha,zadne supr nadrazi. Byl jsem tam 3x,ale jen tak matne si vzpominam,ze by tam mohly byt takove ty boxy co byly u nas za 10,-Kc kde se na vnitrni strane natocil kod. Nevim jestli si to,ale s necim nepletu. Jinak si myslim,ze by tam mela byt i klasicka uschovna. Otazka ovsem je pristup mistnich zamestnancu. Na posledni vyprave :-) kdyz jsme meli nakladat auta,tak mistni ODPOVEDNY zamestnanec mel vsechno na "haku" :-) Jinak kousek za nadrazim je mestska plaz (vstup zdarma) kde je mozne zanechat zavazadla s jednim "zastupcem" rodiny a zbytek se muze vydat na vylet po nabrezi do stareho Splitu. Kdyz jsem tam byl s rodinou naposledy,tak vecerni prochazka v nedeli ve 20h byla uchvatna !!!

CUS
Re: Split vlakem ...
11. 06. 2008 11:51
To Tocy :
Pokiaľ by nebola úschovňa zavazadiel na železničnej , či autobusovej stanici ,ktoré sú vedľa seba ,tak hneď oproti ( cez cestu ) je v trajektovom prístavišti modro biela budova v tvare lode kde úschovňa je .
Re: Split vlakem ...
11. 06. 2008 13:32
Díky za info. Snad tam tu úschovnu najdu :-) Nerad bych se v tom horku plahočil po městě s báglem.
Trubadur
Re: Split vlakem ...
11. 06. 2008 14:13
Tak to by me zajimalo za 6000.- ? na str. [www.cdtravel.cz] je pro 4 osoby cena 8600.-Kc + auto + lehatka a jsem na cca 15000.-Kc,
coz uz je docela dost.
bis69.
Re: Split vlakem ...
27. 06. 2008 08:44
Uterni rychlik Jadran ze Splitu s prijezdem do Prahy ve stredu po 20h prijel ve ctvrtek s 19ti hodinama spozdeni,ktere nabral pouze na nasem uzemi (stredecni bourky).

TO JE SAKRA MAZEC :-(
Vl
Re: Split vlakem ...
28. 06. 2008 19:32
Zdravím. Je nás pět - dva dospělí, tři děti. Jedno dítě je však tak velké, že je počítáno jako dospělé. Jízdenky tam a zpět stály 8360,-, místenka pro auto 2 x 1447,-, lehátka tam 1340,-, místenky zpět (lehátka vykoupila CD Travel před jejich distribucí) 384,-. Jak to bude vypadat v reálu budeme vědět v srpnu. Vl
bis69.
Re: Split vlakem ...
30. 06. 2008 09:45
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím. Je nás pět - dva dospělí, tři děti. Jedno
> dítě je však tak velké, že je počítáno jako
> dospělé. Jízdenky tam a zpět stály 8360,-,
> místenka pro auto 2 x 1447,-, lehátka tam 1340,-,
> místenky zpět (lehátka vykoupila CD Travel před
> jejich distribucí) 384,-. Jak to bude vypadat v
> reálu budeme vědět v srpnu. Vl


Pro VI:

Cesta tam bude urcite prijemnejsi. Jel jsem to dvakrat a ty lehatka jsou fakt lepsi. S tou CDTravel je to k nas**ni,mel jsem stejnou zkusenost a tak jsem musel kupovat listky o den predem a zpet o den pozdeji. Na miste (v HR) jsme to resili prespanim v kempu.

Preju prijemnou cestu a pobyt.
toom
Re: Split vlakem ...
01. 07. 2008 08:52
Zdravím,tak už jsme doma a čd "nezklamali".Na cestu do Splitu nám prodali místenky do vagonu,který v Bratislavě odpojovali a vracel se zpět do Prahy...Jen čirou náhodou nám to pět minut před Bratislavou oznámil průvodčí s tím,že si máme jít hledat jiná místa.Až po mé důrazné urgenci nám je teda našel sám v Chorvatském vagonu.Pak 18 hodin strachu,že nás někdo vyhodí na chodbu.Takže celkové hodnoceníje takové,že doprava odpovídala ceně.Ještě že při pobytu u moře bylo tak skvěle.Z Chorvatska jsme nadšení.
Re: Split vlakem ...
07. 07. 2008 21:03
---



Upraveno 2krát. Naposledy upravil ivak (05. 08. 2008 07:07).
Re: Split vlakem ...
09. 07. 2008 16:02
Před pár dny jsme se vrátili z Chorvatska - cestovali jsem Jadran expresem v týdnu, takže to byla pohoda - žádné návaly lidí. Jeli jsme 2 dospělí a jedno malé dítě (zdarma). Ve vagonu veškeré občerstvení - pití a jídlo, studené i horké. Bohužel jsem měl nakoupeny místenky na horní lehátka - díky tomu, že byla v lehátkovém vagonu ještě volná kupé, steward se "smiloval" a dal nám jedno volné (stejné to bylo i cestou zpět), které jsme měli sami pro sebe. To jsme měli štěstí, nedovedu si představit, jak bychom s tříletým dítětem trávili tolik hodin na cestě na horním lehátku někde 2 metry nad podlahou. Cesta tam se i přes dvouhodinové zpoždění a okliku kolem Balatonu dala vydržet, nazpátek už to bylo nekonečné - vlakem tu cestu už asi absolvovat nebudeme.
Jinak v Chorvatsku už bylo vše v pohodě - autobus kousek od vlakového nádraží, odjezdy každou půlhodinu. Autobusy jsou moderní, pohodlné a hlavně - klimatizované! Trochu jsme přes týden cestovali - někdy se platí při nástupu u řidiče, jindy chodí po autobuse za jízdy takový pomocník a prodává lístky.
Úschovnu na zavazadla jsem na vlakovém, autobusovém a trajektové nádraží nehledal, protože jsem narazil na to okénko, jak píše IVAK v předchozím příspěvku. Otevřeno tam bylo myslím od 6 do 22 hodin. Při placení jsem nechtěl rozměňovat papírovou stokunovou bankovku, takže jsem dal té paní nějaké drobné kuny a zbytek jí doplatil drobnými eury, co jsem měl v kapse. Nejdříve se tvářila všelijak, ale když zjistila, že tam je navíc v přepočtu asi 40 Kč, tak mi ještě poděkovala :-)
Prohlídka Splitem byla pěkná, ale když jsme si chtěli před odjezdem nakoupit nějaké jídlo a pití na cestu, nemohl jsem v tom historickém centru najít žádný market. Samé suvenýry, oblečení, zlato, zahrádky s občerstvením atd. - a kolem dokola samé stánky jako u nás na vietnamské tržnici. Museli jsme jít pěkný kus od centra, než jsme narazili na malý konzum. Dokonce i místní obyvatelé, kterých jsem u přístavu ptal, mi neporadili...
Na závěr ještě upozornění pro všechny: ve vlacích se v noci krade - už při cestě do Splitu nám steward říkal, že si máme kupé na noc zamknout a zabezpečit visícím řetízkem z karabinkou. Já jsem si raději vzal z domu ještě zámek na kolo, kterým jsem to jistil. Na zpáteční cestě opravdu v noci vykradli kupé skoro vedle nás. Paní vzali kabelku s penězi, doklady a mobilem, pak to našla vhozené v prvním prázdném kupé - samozřejmě bez peněz a mobilu.
Jinak - dovolená byla pěkná a stála za to! :-))



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tocy (09. 07. 2008 22:43).
Re: Split vlakem ...
10. 07. 2008 16:35
---



Upraveno 3krát. Naposledy upravil ivak (05. 08. 2008 07:06).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 126
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.