Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sjezd z dálnice Ravča

Autor Miloslav 
Sjezd z dálnice Ravča
21. 04. 2010 10:26
Dle informace které jsem vyčetl na internetu, by konec dálnice směr Dubrovník měl být 10km před Ploče. Máte někdo nějaké ověřené zprávy
kde v současné době dálnice končí?

Miloslav
avatar Re: Sjezd z dálnice Ravča
21. 04. 2010 17:02
Pořád v Ravči, kolem 40 km před Ploče.
Ale je pravda, že se staví z Ploče dálnice A10 směrem na Mali Prolog, tam se má napojit na A1, makají na tom, ale ještě na podzim se od magistrály D8 dalo jet po dolních jen asi 11 km, dalších téměř 30 km do Ravči už jen po pomalé silnici.
[www.hac.hr]
Jinak škoda založeného vlákna, tento úsek se řeší i tady: [forum.ihvar.cz]
avatar Re: Sjezd z dálnice Ravča
24. 04. 2010 21:03
A kudy pak dál? Na Pelješac. Dolů do Ploče a nebo horem kolem Metkoviče?
avatar Re: Sjezd z dálnice Ravča
24. 04. 2010 21:43
Předpokládám, že jde o směr na Dubrovník po souši.
Vzhledem k tomu, že dolní úsek dálnice Prolog - Ploče je už v provozu, je to tudy rychlejší, než přes Metkovič (tudy to je o asi 7 km dál), ale nijak výrazně. Na ostatních silnicích se celkem pravidelně tvoří kolony a záleží na tom, kdo je vede, míst pro bezpečné předjetí je málo, pokud pojedete byť jen dvěma auty, jde to ještě hůř. Takže si třeba hoď Kunou.

Stejnou cestou jsem úsek Ravča - Neum (tedy přes Ploče) jel v létě poprvé za 1:25', podruhé 1:10', ale to jsem se nalepil za náklaďák zřejmě ze stavby, protože mu na té rovince před Ravčou policajti ještě zamávali jako kámošovi, ačkoliv jel na čtyřicítce něco přes 70 (tak to prošlo i mně, za mnou už někoho stavěli). A podobně to mastil tou úzkou klikatou silnicí až dolů k Ploče, zpomalil snad jen ve vracečkách u Kobiljači a na odbočce na novou silnici. Viditelně to tam měl najeté i potmě, protože jel tak, jak si málokdo dovolí za světla. Ale rozdíl i tak jen čtvrt hodiny. Zpět od Ploče na nájezd Ravča byly ty rozdíly pod 5 minut. Počítejte v úseku hranice BiH/HR - Ravča zatím s 70-80 minutami a průměrem do 50km/h. Přes Metkovič jsem jel jen jednou, ale nikdo mi nesledoval čas - řekl bych, že to tudy trvalo zhruba stejně, ne-li déle.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (25. 04. 2010 09:16).
avatar Re: Sjezd z dálnice Ravča
24. 04. 2010 23:19
Díky za radu. Šlo mi především o stav silnice. Pojedu v pondělí a tam budu až odpoledne či k večeru tak by to mohlo být volné. Na konci srpna.Ale protože bud mít 1300 za sebou tak mi šlo spíš o klikatost a stav silnice než o čas. Ale asi to bude lepší.U Metkoviče by mě asi štvala ta jízda podél Neretvy a pak zase zpět.
avatar Re: Sjezd z dálnice Ravča
25. 04. 2010 09:15
Já jsem zase zvědavý, kolik kilásků od Ploče nahoru bude průjezdných letos, mostů a zářezů v terénu bylo už loni dost, tak by se to snad dalo o trochu zrychlit. Myslím, že stavba tohoto úseku A10 by si zasloužila větší publicitu i na stránkách investora (hac.hr).
avatar Re: Sjezd z dálnice Ravča
25. 04. 2010 14:52
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A kudy pak dál? Na Pelješac. Dolů do Ploče a nebo horem kolem Metkoviče?

Do Ploče vedou dvě silnice. Jedna vede přes Veliki Prolog a Mali Prolog s napojením na nově stavěnou silnici A10 - ve Vrgoraci rovně směr Dubrovník a druhá silnice, o malinko kratší, vede přes obec Vina a Staševica - ve Vrgoraci do prava, směr Ploče. Obě silnice jsou úzké, klikaté s nerovným povrchem a vedou přes obce. Výhodou bude asi jet na Mali Prolog z důvodu prodloužení silnice A10 z Ploče.
Na Metković jsem zatím nejel.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petr (25. 04. 2010 22:25).
avatar Re: Sjezd z dálnice Ravča
25. 04. 2010 14:55
díky za radu, jedu až na konci sezóny takže snad tu budou aktuální informace.
avatar Re: Sjezd z dálnice Ravča
05. 05. 2010 23:13
Mike napsal(a):
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 02. 2010 14:39
-------------------------------------------------------
> Ahoj všem. Dnes nad ránem jsem se vrátil po mé klasické cestě tj. Podgorica-Trebinje-Stolac-Ljubuški-Vrgorac-Ravča-Maribor-Graz-Wien-Brno. 1240 km za 12,5 hodiny včetně tankování a přestávek. Takže pár poznámek a postřehů. Silnice v Bosně Trebinje-Ljubuški má z 90% nový povrch. Paráda. Nad Ljubuškami u hraničního přechodu Crveni Grm - Mali Prolog velké staveniště, předpokládám příprava na tunel do Ploče na budoucí dálnici A 10. V obci Mali Prolog policejní akce, kontrola dokladů. Velmi si to tam policie oblíbila, viděli jsme je tam s kolegy tento rok už několikrát. Na A1 se maká, termín dokončení úseku Ravča-Vrgorac někdy do začátku sezony je reálný. Na A1 pár omezení, kvůli pracem a hromadám sněhu.Předpokládám, že to druhé bude za chvíli minulostí. Jak už jsem psal na Macelju je nový hraniční přechod a dálnice vede až na Slovinskou stranu. Na slovinské dálnici zmizela ta debilní 80 okolo nové cestariny na Dravskom polju. V Rakousku na A2 zrovna chystali uzavření půlky dálnice hned za Grazem. Podle toho, jak probíhala oprava druhé strany, to odhaduji tak na půl roku. A teď to nejlepší. Z nultého kilometru A2 na hranice do Mikulova za 55 min. Naprostá paráda po A23,S1 a A5, vše perfektně značeno není kde zabloudit. Od Vídňa na hranice asi 5 policejních hlídek, včetně měření rychlosti na A5. Všem přeji pěknou cestu a já to mám asi za 16 zpět.

Mike napsal(a):
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 05. 2010 06:39
-------------------------------------------------------
> Ahoj všem. včera jsem opět projel moji oblíbenou trasu. Takže v podstatě jen doplnění mého příspěvku z 09.02.2010. Cesta Nikšič - Villusi prochází opravami, vyfrézované části čekají na nový asfalt. Villusi - Bileča, po zimě opravena, dá se v pohodě projet. V Chorvatsku opravili části M 62 od hraničního přchodu Veliki Prolog do Vrgorace, včetně části průtahu Vrgoracem. Na A1 omezení v tunelech na km 372. Je to tam už dlouho a není vidět žádný postup prací. Dále veliké omezení před Malou Kapelou (výměna svodidel, sanace skal). Vše do jednoho pruhu. V Rakousku A2, omezení asi na třech místech, stažení do dvou pruhů a snížená rychlost, v podstatě bez zdržení. Největší bonbónek na závěr - průjezd Brnem. Doufám, že to do hlavní sezony dokončí (Vídeňská). Jinak 1200 km za 11:30, pohodová jízda.Na hranicích byly problémy pouze na výjezdu z Černé Hory, kde po mně chtěli Prijavu boravišta. No, nějak jsem to ukecal. Klidnou cestu všem.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 131
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.