Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pelješac

Autor AlTo 
avatar Re: Pelješac
20. 07. 2011 18:25
Trpanj dnes ráno moře 20 st. vítr a velké vlny,navečer již ažuro a moře 25.Vzduch aktualně nyní 28.Ceny jsou cca o 20 % výš než u nás takže v pohodě.Pečivo zdražilo cca o 1 kn na ks.Žádná tragédie sebou brát vagony jídla,jen to naše pivko je mnohem lepší než místní,piju jen Karlovačko....

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Pelješac
31. 07. 2011 22:28
Chtěl bych se zeptat,jak dlouho vám trvala cesta na Pelješec.Myslím čistá cesta bez pauz(ty má každý jinak).
Osobně počítám cca 14h čistého času převážně v noci ze záp.čech při dodržování rychlosti,bez Slovinské dálnice a bez použití trajektu na Pelješec.
avatar Re: Pelješac
31. 07. 2011 22:52
Unas vychazi cista cesta cca 12-14h se Slo dalnici a bez trajektu.
avatar Re: Pelješac
01. 08. 2011 02:10
Nás vychází čistá doba jízdy cca 14 až 16 hodin.

Ze západu Čech (Chodov / Sokolov) přes SRN, Rakouskou A9, objížďka slovinské dálnice Mureck-Lenart-Ptuj, po chorvatské dálnici až do Šestanovace nebo Ravči a dále po silnici až do Žuljany. Celkem 1330km při dodržování rychlostních limitů. Jezdíme vždy na noc, v pracovní dny a mimo sezonu kdy je provoz vcelku minimální.

** Petr **
Re: Pelješac
01. 08. 2011 09:14
15-17 v nocí z Ostravy přes SK,HU,Lendava a pak už jen dálnice v HR,, příjezd dopoledne okolo 11h, ale je to včetně pauz (tankovaní a krátký odpočinek na půl hod., někdy i déle), cestou tam vždy trajekt (únava a pod.), cestou zpět objezd přes Ston, Neum, vždy ráno ať jsme večer doma a cesta je nějak kratší 14-16h (asi jsme lehčí, nebo co), a to po dálnicí jedu tak 115-120, mimo dle předpisu, jen to Maďarsko vždy s pomocí PL, nebo LT kamionu okolo 70-90. Když jsme kdysi ze začátku jezdili 2-4 auta na raz tak to bylo děsný, vždy nad 20h (jednou i skoro 24, ale to bylo po staré cestě, bez trajektu, bez automatu, bez tempomatu a bez klimy eye rolling smiley).
Re: Pelješac
01. 08. 2011 11:05
Bohužel bez pauz to nevím, ale s pauzama jsme se vraceli ve čvrtek ( jeli jsme tři auta), bez jakýchkoliv kolon, hraničních kontrol a jiných zdržení a cesta celkem k Pardubicím trvala 14,5 hodin, při dodržování všech limitů. A to se jelo o něco hůře přes Rakousko ( slabý déšť a mlha). Jinak na Pelješacu jsme jeli ze Sreseru.
avatar Re: Pelješac
01. 08. 2011 11:20
Z Plzně přes Domažlice, Passov, Graz, ... pravidelně odjíždíme v 18:00 a na místě v Boraku jsme +- v 10:00. Tzn, 16 hodin a to včetně přestávek (příjem a výdej tekutin každé 2,5 hodiny). Protože jsme většinou 2-3 řidiči, tak jedeme na zátah maximální povolenou rychlostí. Zatím se nám vždy povedlo jak tam i zpět být na dálnicích téměř sami. Jezdíme uprostřed týdne. Obzvláště úsek Wels-Graz se téměř celý nechá jet na dálková světla. Hranice také téměř bez aut. Používáme ale SLO dálnici.
avatar Re: Pelješac
01. 08. 2011 21:13
Vraceli jsme se 17.7. z Luky Dubravy v 09,30 a v Klatovech jsme byli ve 22,30 hod. Přes Záhřeb-Graz-Wels-Deggendorf,
jeden řidič, rychost do 130, přestávky celkem cca. l hod., provoz pohodový i na hranicích. Když byla dálnice jen do Dugopolje, tak jsme to jezdili cca 15-16 hodin, teď je to díky dálnici do Vrgoracu o 3 hodiny kratší.
Anonymní uživatel
Re: Pelješac
01. 08. 2011 21:21
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 07:00).
Re: Pelješac
01. 08. 2011 22:48
pojedeš jako vždy jak si jel z Ravče na Vrgorac, Veliki Prolog, Kobiljača, Dubrave, pak přes stavbu (bude to kapek házet a prášit) a pak už odboč do leva na novou cestu do Ploče (bude tam cedule že tudy cesta na Ploče nevede) ale buď v klidu a pokračuj přes tunely. Jak pojedeš zpět odboč ve Vrgorači na první větší křižovatce de léva a najedeš na dálnicí, když pojedeš durch rovně (kolona kterou jsme jeli pokračovala rovně, já se na štěstí na poslední chvíli všiml značky) tak pak pokračuješ rovně a najedeš v Ravča. Nevím jak je to teď, ale když jsme 9.7.odjížděli po novém úseku u Vrgorače tak opačným směrem byla 4 km zácpa u placení, asi nezvládli ten nápor, je jasné že každý jel dál na konec a málo kdo sjel už v Ravči, tak šťastnou cestu!
Re: Pelješac
01. 08. 2011 23:54
A nevyplatí se sjet už u Šestanovac a jet přes Bašku a Makarskou,Gradac do Ploče?Jedná se mi o zácpy,abych nechytl,tudy pojedu kolem poledne předpokládám a původně jsem měl v plánu cestu:Ravča-Vrgorac-Veliki Prolog-Mali Prolog-Pojezerje-Puljani-Šaric Struga a pak už jedinou cestou dolů k hranicícím,ale nevím,zda je to dobrá trasa...?
avatar Re: Pelješac
02. 08. 2011 08:09
Jak kdy, ale můžeš se rozhodnout, jestli si tahat sirky, házet mincí, vrhat kostky nebo postavit rodinu do latě a použít rozpočítadlo. Ucpat se to může kdekoli a kdykoli.
Kolem poledne bych ale jel až k Vrgorcu a pak je to celkem jedno, kterou cestou k magistrále, jen bych řekl, že přes staveniště je to pořád ještě nejrychlejší. Největší zajížďka je pro změnu po dvaašedesátce z Prologu na Metković, i když se zase po ní dá místy docela slušně jet, přece jen to vše natáhne pomalý průjezd obcemi, hlavně podél Neretvy tam a zpátky.
Re: Pelješac
02. 08. 2011 11:18
Díky za upřesnění,vždy jsem jezdil přes Makarskou a v pohodě,časově to možná vyjde o trochu déle,ale i kdyby 30min.,tak to není tak strašné,ale stále váhám.
avatar Re: Pelješac
02. 08. 2011 22:17
Po výjezdu z dálnice ve Vrgoracu je hned těčko křižovatka a Ploče doprava. Je to docela dobrá cesta a menší provoz. Vyjeli jsme až v Ploče. Zpátky nás to hnalo v Ploče na Split. Je to trochu lepší cesta (z Ploče kus zcela nová s několika tunely), ale větší provoz a stačí jeden náklaďák a vlekli jsme se celou věčnost. Ve Vrgoracu je pak nejdříve Split vlevo a za chvíli pak zase Split rovně. Použij tu cestu doleva a dojedeš na nájezd na dálnici v místě, kde je to téčko, ale přijedeš z druhé strany. Přeji příjemnou cestu.
Re: Pelješac
03. 08. 2011 00:56
No jak koukám na mapu,tak ta cesta ve Vrgoracu doprava je znázorněna jako 2.nebo 3.třídy,aby to netrvalo věčnost!
Přes Pojezere je znázorněna silnice 1.třídy,tak nevím.
Se na posledních cca 150km budu lopotit,kudy smiling smiley
Re: Pelješac
03. 08. 2011 06:57
Tak pak poreferuj, jedu koncem srpna
avatar Re: Pelješac
03. 08. 2011 19:03
Nechci nikoho přesvědčovat o své pravdě, ale kvalita obou cest mi nepřipadala až tak podstatně rozdílná. Spíše jsem ocenil hustotu provozu, která byla znatelná. Ve Vrgoracu jsme sjížděli v 15 hod., doprava na Ploče a v 16,15 jsme tankovali v Neumu. Zpátky to bylo podobné, protože jel před námi náklaďák, takže 40-50 km/h, zatáčky a kopce. Určitě pojedu příště tam i zpět jako letos.
Re: Pelješac
04. 08. 2011 01:52
Chci se zeptat těch,co už byli v Hrv až na konci dálnice u Vrgorac,kolik jim vyšla celá dálnice jedním směrem v kunách!
Re: Pelješac
04. 08. 2011 06:44
rst
Re: Pelješac
04. 08. 2011 09:16
Vrátil jsme se před týdnem, při cestě na Pelješac i zpět jsem se držel směrových tabulí, je to celkem dobře značené a cesta není nějak hrozná (až na pár serpentin před najetím na dálnici). Ale když jsem sjel z dálnice, tak jsem se napojil na magistrálu přimo před Ploče v takové zatáčce, a když jsem jel zpět, tak mě to navedlo na nějaký přivaděč, kousek byla i dálnice a pak se to připojilo na tu cestu, kterou jsem jel původně. Jinak při sjezdu z dálnice kolona aut - tam jsme jeli kolem 10 hod. dopol. a čekání cca 10-15 min, při cestě zpět jsme viděli opět kolonu, hádal bych tak 1 km - to bylo kolem 12 hodiny. Ještě bych upozornil, že po nájezdu na dálnici není poměrně dlouho žádná benzinka, tak nejezděte s prázdnou.
Re: Pelješac
04. 08. 2011 11:33
postak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> [www.chorvatsko-dalnice.info]
> icni-poplatky.htm


Dík,to je přesně ono!
Re: Pelješac
14. 08. 2011 18:49
Dnes jsem koukal na ceny Orebic-Ploče a je to 138Kn osobni auto(ne kombi) + 32Kn za osobu.
avatar Re: Pelješac
15. 08. 2011 13:34
Tyto ceny nejsou z Ploce do Orebice ale Trpanj-Ploce
Re: Pelješac
15. 08. 2011 15:28
No nevím,ale vzhledem k tomu,že jsem koukal na ceník v Orebici,hned vedle okénku co se prodávají jízdenky a prodavač odkazoval lidi na tento ceník,aby nezdržovali,tak to bude asi z Orebice,hned u toho kotví trajekty!
avatar Re: Pelješac
15. 08. 2011 18:43
Krepi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No nevím,ale vzhledem k tomu,že jsem koukal na
> ceník v Orebici,hned vedle okénku co se prodávají
> jízdenky a prodavač odkazoval lidi na tento
> ceník,aby nezdržovali,tak to bude asi z
> Orebice,hned u toho kotví trajekty!


Urcite to neni z Orebice, koukal jsem na to. Z Ploce pouze do Trpanje, do Orebice by to bylo za jinou cenu kdyz by to trajekt musel obeplout kolem Peljesacu.

[www.jadrolinija.hr]
avatar Re: Pelješac
15. 08. 2011 20:42
Tak tak.
z Orebiče to do Ploče nejezdí! Pouze z Trpanje do Ploče.
avatar Re: Pelješac
19. 08. 2011 20:04
Re: Pelješac
20. 08. 2011 11:11
OK,hádat se nebudu,máte nejspíš pravdu.
Dnes razím zpět,škoda,ještě+ bych tu zůstal,v cca 18:30h výjezd,nejhorší úsek na začátek dálnice snad uteče v poho,při cestě sem jsem to jel 3h,ale to jen proto,že po Pelješacu jsem to valil za ostatními bez předpisů,policajti s námi a nikoho nestavili,prostě 70km/h minimální rychlost,docela mazec v těch serpentýnkách,ale zase jsme poloostrov projeli celkem v pohodě.
avatar Re: Pelješac
21. 08. 2011 18:36
Projet celý Pelješac rychlostí o které můžu říct že 70km/h bylo minimum je skutečně docela mazec, obzvlášť v těch serpentinách to souhlasím. Ale za celkem v pohodě projetý poloostrov bych to v tomto případě neoznačil, spíš za takový menší risk a to obzvlášť když má člověk už více než 1000km za sebou.

Omlouvám se ale nemohl jsem nereagovat, i když v žádném případě nemám v úmyslu jakoliv rýpat nebo snad dokonce zpochybňovat řidičské schopnosti kohokoliv. Je to každého věc jestli mu stojí pár ušetřených minut za ten risk že přijde tak daleko od domova o auto nebo dokonce zdraví své a svých blízkých.

Pokud budu místní který to tam zná jako své boty, nebo tam budu po dva týdny denně projíždět, pak budu i přes různě prudké zatáčky projíždět rychle a svižně protože už budu vědět co kde mohu čekat, jak která zatáčka vynáší atd. atd.. Letos jsem například v průběhu dovolené projel Pelješac několikrát a moje rychlost se také zvyšovala s tím, jak často jsem měl už daný úsek znovu projetý. A jistě to všichni známe z místa svého bydliště, že často tam kde my to důvěrně známe a jezdíme tam svižně tak někdo "cizí", kdo to zde nezná a jede před námi, nás brzdí. Stejné je to myslím i v Chorvatsku, že nás chorvati často předjíždí i přes plnou čáru a jezdí tam prostě rychleji, jednoduše vědí kde si co mohou dovolit a podle toho jedou. Když ale já nebo kdokoliv jiný přijedu například na ten Pelješac po roce či dvou letech na dovolenou, tak si sice mohu myslet že to tam znám ale stejně nikdy nevím co mě za kterou zatáčkou nového čeká a po roce si těžko mohu pamatovat všechno. Zkrátka nemám ten úsek přes celý Pelješac "v ruce" jako ho mají místní. Ale je to čistě jenom můj názor.

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (21. 08. 2011 18:39).
Re: Pelješac
21. 08. 2011 18:42
Ve čtvrtek jsem to rval jako blázen. vidína cíle a vidina zpoždění. Projel jsem to opět opravdu rychle.Ale. Jak psal Petr nade mnou. Měl jsem už za sebou řekněme 1200km a to bez spánku(0,30 min na parkoviti ráno u jezer" a ještě s Plitvicema. Nejde tady lítat, to fakt ne. Onehdá jsem tu jel, měl jsem na to auto, srovnávalo náklon v zatáčkách aktivně a to bylo něco jiného, to jsem to drtil jinak a jinde a ostatní nechápali, ale po těch kilometrech se už nedá něco tahat.
Souhlasím s Petrem.

Petr
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 195
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.