Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pelješac

Autor AlTo 
Pelješac
16. 07. 2007 09:38
Jedu na dovolenou na tento poloostrov a sháním radu jestli je časově a finančně lepší jet po pevnině nebo využít trajekt. Případně odkud trajekt jede a v kolik, kolik stojí jak dlouho trvá cesta atd. Jesli máte nikdo zkušenost z tímto místem, kde je to zde nejlepší a zda je problém zde sehnat ubytování v soukr. apartmánu koncem srpna.
děkuji
Re: Pelješac
16. 07. 2007 12:26
Trajekt jede z pevniny z Ploce do Trpanje an Pelješaci. Pro 4 osoby (2 deti) stojí 180 kun. Jede cca 30 min. Je poměrně malý tak pro 20-30 aut a musí se do něj couvat. Může se ti stát že se nevejdeš a budeš tam poměrně dlouho čekat. Jel jsem z Trpanje teď v pátek a při odjezdu v 11.15 zůstalo na břehu čekat cca 15 aut.
Redin
Re: Pelješac
16. 07. 2007 22:06
Jet trajektem na Pelješac je dobré tak pro zábavu a zvědavost. Ale určitě se to nevyplatí jak časově, tak finančně. Možná tak před pár lety, kdy byly silnice na Pelješacu v katastrofálním stavu, ale teď je to už pohoda. btw: taky tam jedu koncem srpna :-)
Re: Pelješac
18. 07. 2007 22:45
Na Pelješac jedu tento rok již počtvrté (koncem srpna). Můj názor je, že použití trajektu je docela zajímavé, i když dražší zpestření. Krom toho už je člověk ukodrcanej a každá chvilka kdy nemusím řídit je docela příjemná. Trajekt jsem použil předloni, stálo to asi 800Kč (auto, 2 dospělí, 2 děti). Cesta trvala asi 50 minut, aut se vešlo asi 25. Je důležité se s autem hned postavit do fronty, aby ses na trajekt vešel.

Cestu jsem absolvoval i po souši. Je to cca 100 Km, po dobrých silnicích, bez kolon, s možností nakoupení nějakého ovoce při silnici. Časová úspora nebo ztráta oproti trajektu asi žádná.

Na trajekt se najíždí v obci Ploče a cesta k přístavišti je dobře značená. Trajekty jezdí tuším asi po 2,5 hodinách.

Pro mě osobně je přitažlivější použití trajektu, než cesta po souši.
Re: Pelješac
18. 07. 2007 23:00
thumbs upsouhlas s Tirdil, jinak přesný časy odjezdu trajektu Ploče-Trpanj najdeš na www.chorvatsko.cz - lodní doprava trajekty,jinak v 5, 7.30, 10.15, 12.30, 15, 17.3O, a poslední 20h, trajekt je super, stojí 96kuna auto, 28kuna osoba, nepřepočítávej, život je drahej,dovolená max.2x do roka, tak si to užij, nařídíš se ještě dost a dost, kafe na trajektu je výborný, pohled z moře na Trpanj je nádherný, vždycky s pokorou pozdravím sošku panenky Marie a dovolená začíná !!!, já už se vrátil ale jedu ještě jednou v srpnu, JEDINE TRAJEKTEM!
Re: Pelješac
26. 10. 2007 10:31
Most na Pelješac - tak už to začalo. Viz zde [platan.vc.cvut.cz] - teletext ČT

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Pelješac
31. 10. 2007 20:16
Už jsem to taky četl...měl jsem z toho fakt neskutečnou radost...hot smiley
vrgadaa
Re: Pelješac
07. 11. 2007 14:34
proc radost?
Zabije se tim zaliv Male more. Ten Peljesac byl pekny i diky tomu, ze kvuli obtiznejsi doprave tam preci jen nejezdilo tolik turistu. Kdyz se natahne dalnice az na Peljesac, zvysi se dostupnost a i koncentrace turistu.
...
Jinak jsem na to zvedav. Z technickeho hlediska je to dost slozity problem, tam jsou desitky metru naplavenin akotvit v tom most nebude jednoduche.
avatar Re: Pelješac
07. 11. 2007 15:50
S náročností stavby se počítá: Stavba mostu na poloostrov Pelješac byla zahájena

Michal
mm
Re: Pelješac
07. 11. 2007 22:34
taky z toho velkou radost nemám jezdíme na Pelješac pravidelně. Je tam nádherně a výhled na dálniční most nebude nic moc pěknýho. Navíc si myslím že stavbou utrpí čistota moře a tím i chov škeblí a ústřic.
avatar Re: Pelješac
08. 11. 2007 09:24
On to přímo doslova asi nebude dálniční most,poněvadž dálnice vede vnitrozemím.Je to podle článku most,který nahradí část magistrály,která dnes vede přes BiH.Samozřejmě každá takováto stavba přibližuje možnosti a rychlost,tedy i možnost návštěvy turistických míst na poloostrově Pelješac,kde se dnes vlastně tento oklikou musí objíždět a nebo použít trajekt.To samé nastává budováním dálnice.Dnes třeba na Makarskou je "brnkačka" a vyhne se tak řadě problematických míst jako např. Omiš.To samé bude protažením příští rok do Ploče,zase se zrychlí možnost návštěvy např. míst jako je uváděný Pelješac,Dubrovník a také Černá Hora.

MirekŠi
mm
Re: Pelješac
08. 11. 2007 09:45
Nemůže teď najít článek, který sem na netu četl o prázdninách - kde se psalo že most na Pelješac přivede dálnici na poloostrov k osadě Brijesta a dále pak bude pokračovat po poloostrově až ke Stonu kde mají být dva mosty a tunel, aby se vyhnuli městu a u osady Doli se má opět dostat zpět na pevninu. Pokusím se článek ještěpohledat, ale jak sem to pochopil tak dálnice je naplánovaná přímo přes poloostrov
Re: Pelješac
08. 11. 2007 10:24
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (21. 12. 2012 18:36).
avatar Re: Pelješac
08. 11. 2007 10:26
Co se týká článku tak ten je zde na fóru [www.chorvatsko.cz] a co se týká dálnice tak zase zde [www.hac.hr]

MirekŠi
mm
Re: Pelješac
08. 11. 2007 11:33
jo to je ten článek - akorát mi teď není jasný když podle tý mapy povede dálnice přes Bosnu tak proč taková innestice do mostu
avatar Re: Pelješac
08. 11. 2007 12:38
No, ja neviem, či je to už isté, ale osobne pochybujem, že budú ťahať diaľnicu od Ploče na juh až do Dubrovníku. Takže potom by mala stavba mostu na Pelješac opodstatnenie. Na juh od Pelješacu už nie je veľa letovísk, akurát mesto Dubrovník a kvôli tomu stavať diaľnicu neviem či by bolo pre Chorvátsko výhodné. Pre Čiernu Horu určite smiling smiley
Re: Pelješac
08. 11. 2007 17:32
f.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (21. 12. 2012 18:36).
avatar Re: Pelješac
09. 11. 2007 08:48
Most má určitě nahradit problémovou magistrálu a podle článku spojit oddělené území HR právě částí území BiH.Dva hraniční přechody,kontroly atd. tímto odpadnou.Dálnice je jiná záležitost,ta má pokračovat až na hranice z ČH vnitrozemím a dále na jih-asi nedohledné budoucnosti.Letovisek na jihu je hodně a stále se staví a rozrůstají a Dubrovník s letištěm a přístavem je obrovské turistické centrum.Mohl bych jmenovat další jako Slano,Cavtat a další.Zatím dálnice končí v Ploče,ale určitě je již nachystaný projekt na pokračování na jih.Poněvadž právě úkolem dálnice je spojení severu s jihem-Zágreb,Rieka,Pula,Zadar,Šibeník,Split,Ploče,Dubrovník.

MirekŠi
petr šipan
Re: Pelješac
09. 11. 2007 17:59
No my jsme letos na jihu byli a opravdu se dálnice staví až do Dubrouše a dál do ČH
avatar Re: Pelješac
09. 11. 2007 19:17
Možná ta dálnice k Černé Hoře bude dříve než ten Slovinský kousek z Mariboru do Macelje. grinning smiley

MirekŠi
Re: Pelješac
10. 11. 2007 08:27
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Možná ta dálnice k Černé Hoře bude dříve než ten
> Slovinský kousek z Mariboru do Macelje. grinning smiley

Protože mi to nepřipadá tak veselé, přidal bych na konec jiný emotikon - angry smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: Pelješac
10. 11. 2007 16:37
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 20:39).
avatar Re: Pelješac
11. 11. 2007 23:10
Díky za smajlíka,je fakt to spíš k pláči než k smíchu.Jinak letos o prázdninách již byl hotový i tunel sjezdu s dálnice k magistrále u Ploče.A potom střídavě zavírali magistrálu na stavební úpravy cesty.Určitě se po ni příští rok projedeme.Zase blíž a pohodově k jihu.O pokračování dál já osobně nevím,ale určitě by mohl někdo sem napsat jak bude stavba dál pokračovat v příštích letech.

MirekŠi
JIRKA Z R
Re: Pelješac
12. 11. 2007 12:03
...25.11. JSOU ZDE PARLAMENTNI VOLBY...JESTLI TO VYHRAJE TED VLADNOUCI PRAVICOVA STRANA TAK JSME (NE V PR...., JAK HLASAJI LEVIČACI) V DUBROVNIKU PO DALNICI V ROCE 2012...,ALE JEN V PRIPADE, ŽE BOSNACI NEBUDOU TRUCOVAT JAKO SLOVINCI...A, ŽE TO NEDOPADNE JAKO S MOSTEM NA PELJEŠAC (BOSNACI DAJI CHORVATSKO K SOUDU KVULI MORSKE HRANICI PODEL MOSTU...)
JIRKA Z R
Re: Pelješac
25. 11. 2007 23:06
...ČERVENI TO NEVYHRALI...TAKŽE, MOST SE BUDUJE!...
Re: Pelješac
29. 11. 2007 10:07
To je dobře. Jih bude určitě mnohem dostupnější.....
JIRKA Z R
Re: Pelješac
30. 11. 2007 21:56
...TAK NEVIM...ČERVENI, ZA TICHE PODPORY PREZIDENTA, SE TLAČI NA MISTO RELATIVNIHO VITEZE...CHTEJI ASI NEJAKY REVOLUČNI MANDAT NA SESTAVENI VLADY...NO, PEKNA EVROPSKA DEMOKRACIE...ŽE, BY SE TEN MOST PRECE JENOM NESTAVEL...?
avatar Re: Pelješac
01. 12. 2007 11:42
Tak nevím co by bylo lepší, zda most ano nebo ne. Pro domácí asi ANO, bude více turistů, pro mě NE bude více turistů. yawning smiley
Re: Pelješac
02. 12. 2007 17:21
Tak most z pevniny na Pelješac se začal stavět již v létě. Když jsme se vraceli 1.září z Korčuly, tak jsem si všiml stavební činnosti v místech, kde má most stát. Opodál stála i velká cedule, která uváděla údaje o stavbě. Čili když už začali, tak budou jistě pokračovat...
avatar Re: Pelješac
02. 12. 2007 18:35
jj taky jsem si toho všimnul,když jsme se v září vraceli z Pelješacu.Mám z toho mostu rozporu plné pocity.Mám radost,že mi to dálnice do Ploče a most přes "Malo more" výrazně ulehčí,ale zároveň to přiláká spoustu dalších turistůsad smiley Jediné co mě mě uklidňuje je to,že na Pelješacu je zřejmě přísně regulovaná výstavba nových apartmánů(v kontrastu třeba s makarskou r.) a prostě víc lidí tam nevleze.To o té reg. výstavbě se pouze domýšlím,jestli je tu někdo zasvěcený ať mě opravýyawning smiley
P.S. jestli můj příspěvek je trochu zmatený,tak se omlouvám,ale může za to "dvojka" Modrého Portugalu,který jsem právě spořádaldrinking smileythumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 200
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.