Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
12. 07. 2010 17:39
jar2004 - dálnice už je protažená až k Ravči tj. cca o 40km dál
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
12. 07. 2010 22:28
Děkuji za info
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
13. 07. 2010 18:20
Dost dobré fórum, kdo nerozumí, stačí použít překladač - zajímavé jak chorvati nazývají turisty

Forum - Dalnice (2008-2010)
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
16. 07. 2010 22:15
toto je zaujímavý pohľad na dialnicu A1. môžete si ju prejst z leteckej perspektívy až (len) po vučevicu. treba klikat na čierne body na ľavej strane.škoda že už pár rokov akosi nepridávajú dalšie km.
DIALNICA A1
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
17. 07. 2010 10:09
jeden technický dotaz
pro kolegu z práce, jelikož tama nejezdím tak se raději zeptám

- kolik je mýtné na chorvatské dálnici po Zágreb a když se jede ze Slovinska z dálnice a pak pokračování na Basilevo.

nějak jsem to nemohl najít ten správný vjezd
díky
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
17. 07. 2010 11:47
Na AZM (Avtocesta Zagreb - Macelj) se vjíždí přímo na hranicích. Jestli se neposunula mýtnice blíž k hranici, pak platí následující tabulky mýtného. Placený úsek je Trakošćan - Zaprešić. Zatím tu nikdo z vrátivších se nehlásil cenu vyšší, tak to bude platit i dál, že to je 42 KN.
Obchvat Zagrebu je zdarma, zase se platí až od mýtnice Lučko. Bez ohledu na to, kam na Bosiljevu II odbočí, platí se až na příslušném výjezdu.
Nebo tady je interaktivní ceník.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
17. 07. 2010 12:42
dík Hille
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
02. 08. 2010 10:40
V sobotu 31.07.2010 jsem se vrátil z Chorvatska (Orebič). Potvrzuji, dálnice ukončena v Ravči. Dále ve směru na Dubrovnik doporučuji cestu z Vrgoracu rovně na Veliki Prolog - cesta rychlejší a pohodlnější (nejsou tam takové srázy a serpentiny)!
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
02. 08. 2010 15:54
Kvôli zápcham odporúčate ísť do Splitu v noci z piatka na sobotu po starej ceste cez Plitvice alebo po diaľnici?
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
02. 08. 2010 16:14
zápchy se tvoří na hraničních přechodech a mýtnicích.....a jestli odbočíš u Karlovacu doleva "na starou " nebo pojedeš rovně po dálnici je jedno ...spíše nějaká kolona může být na staré....na dálnici už kolony výjimečně, když tunely mají oba tubusy....
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
17. 08. 2010 22:40
Minuly tyden se dostali s dalnici uz do Vrgorace. Byl o tom sot v TV HRT1 . Bohuzel jsem si to neulozil. Dostali pujcene jeste od Evropske banky (BERD) penize na dostavbu tech 250 m v Ploce co chybi u pristavniho terminalu a dalsich 63 mil Eur na dostavbu spojnice s koridorem C5 tedy vlastne napojeni dalnice u Karamatici (Ploce1) nahoru k hranicim. Bohuzel jsem si neulozil, ktery den to v tech zpravach bylo. Fanky to treba najde. Takze budou svihat aby Ravca - Ploce bylo hotovo do 06/11, jestli jsem to dobre pochopil, tak je podminka pujcky to dostavet. Ostatni smer Dubrovnik je skutecne ve hvezdach.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (17. 08. 2010 22:47).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
17. 08. 2010 22:43
Tak věřím, že pro spoustu lidí je to pozitivní zpráva, nakolik dálnici dolů do Dubrovniku už by využilo jen minimum lidí.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
17. 08. 2010 23:25
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na AZM (Avtocesta Zagreb - Macelj) se vjíždí přímo
> na hranicích. Jestli se neposunula mýtnice blíž k
> hranici, pak platí následující tabulky mýtného.
> Placený úsek je Trakošćan - Zaprešić. Zatím tu
> nikdo z vrátivších se nehlásil cenu vyšší, tak to
> bude platit i dál, že to je 42 KN.
> Obchvat Zagrebu je zdarma, zase se platí až od
> mýtnice Lučko. Bez ohledu na to, kam na Bosiljevu
> II odbočí, platí se až na příslušném výjezdu.
> Nebo tady je interaktivní ceník.
Jeste bych doplnil ze Bosiljevo I a II neznamena zadnou mytnici ci vyjezd z dalnice. Jsou to pouze orientacni body a mistopisne oznaceni mista, kde se vlastne stavelo rozdeleni ci spise spojeni Dalmatiny (ZAGREB - SPLIT A1) se starou dalnice RIJEKA - ZAGREB u Karlovace. Kazdou dalnici vlastni a provozuje jina spolecnost www.arz.hr a www.hac.hr s tim ze od Bosiljeva az na Lucko maji usek dalnice spolecny.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
26. 02. 2011 22:35
Nový obchvat Zagrebu je v projekční fázi. Nevím zda tato informace není už v jiném vlákně. Konečně dojde k tomu aby systém dálnic v HR se stal tzv. uzavřenou soustavou. Nebylo možné zpoplatnit starý obchvat Zagrebu, který využívá celé město (tedy pardon u nás to možné je angry smiley ) a proto byly mýtnice ve Sv. Heleně směr Maďarsko, Zaprešić směr Slovinsko a obávané Lučko směr Rijeka - Split. Tedy v budoucnu na hranicích s HR dostanete na mýtnici kartu a na jediné mýtnici na výjezdu budete platit podle toho kam pojedete. Zaprešič, Lučko i Sveta Helena budou mimo hru. Tím odpadnou nekonečné kolony na mýtnicích. Jediný problém je úsek Macelj - Zaprešić , který není celý ve čtyřproudém profilu. Samozřejmě si počkáme, ale projektová dokumentace podle smluv má být hotova do konce roku 2012 HAC . Plán zahrnuje celou oblast ze všech směrů, které se sbíhají v Zagrebu.

.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
26. 02. 2011 23:55
... už aby to bylo hotový ...drinking smiley

a pro ty ...kdo chtějí být dříve u Jadranu ... tak malý sešup ze Šestanovace dolů k moři ...ale tentokrát se nejede k Makarské ... ale na druhou stranu ...
...že máte z té rychlosti mžitky před očima eye rolling smiley ... ? ... ten, co to točil ( já to nebyl ) ... Vás nechtěl napínat až do rána ... a pak už opravdu
dobrou noc ... grinning smiley






Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (27. 02. 2011 00:03).
eny
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
27. 02. 2011 07:17
I tady je vidět,že domorodci stále spěchají. Ta bílá dodávka (asi uprostřed klipu) taky zastává názor,že plná čára není zeď. angry smiley
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
28. 02. 2011 12:37
Vloni jsem tudy myslím jel , dodržoval rychlost ... a domácí řidiči se mínili zbláznit grinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
28. 02. 2011 14:58
Máte někdo přehled o aktuálním stavu konce dálnice a trase dál na Ravču, Vrgorác a dále směrem na Pelješac do Stonu? Mám na mysli především kvalitu silnice a nejvhodnější trasu. Chystám se tam v červnu.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
28. 02. 2011 18:31
Nového není nic, tisk mlčí informace krom obhajování tzv. severní dražší trasy žádné. Nejčerstvější je asi zpráva - druhá třetina blogu dědinky Matijevići [matijevici.blog.hr] . Dálnice je do Ravče, někdy v červnu 2011 bude do Vrgorace, Ploče až 2012. Co bude dál nikdo neví. Dálnice bude zatím končit u Karamatiči (Metković) nad Ploče a jsou tři různé navrhované trasy do Dubrovniku. Vláda od toho dává ruce pryč, státní kasa je prázdná, HAC předlužený. Jak píší tady Slobodna Dalmacija Metković je konečná a asi na hodně dlouho.
Jo a kdybych tam jel v červnu, tak sjedu v Šestanovaci přes Zadvarje na Makarskou a pojedu na kochačku po Jadranské magistrále. Silnice jsou od stavby dálnice okolo Vrgorace dost rozbité a pokud neplánujete návštěvu Medzugorje, tak bych tama nejel. Ale co řidič to jiný názor.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
01. 03. 2011 12:29
Díky za informace. Cestu po magistrále znám a strašně se to vleče. Uvažuji, že bych proto zkusil tu vnitrozemskou trasu. Odhaduji, že časově by to nemělo být horší, protože částečně si kousek nadjedu po dálnici. Podle fotek na Panoramiu vypadaly některé úseky celkem slušně, nevím ale, jestli tam není někde nějaký problém. Případně, jak je to s průjezdem přes BiH ve vnitrozemí? Dole na pobřeží jsem problémy nezaznamenal. Nejeli jste to někdo v posledním cca půl roce?
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
01. 03. 2011 12:52
david napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nového není nic, tisk mlčí informace krom
> obhajování tzv. severní dražší trasy žádné.
> Nejčerstvější je asi zpráva - druhá třetina blogu
> dědinky Matijevići [matijevici.blog.hr] .
> Dálnice je do Ravče, někdy v červnu 2011 bude do
> Vrgorace, Ploče až 2012. Co bude dál nikdo neví.
> Dálnice bude zatím končit u Karamatiči (Metković)
> nad Ploče a jsou tři různé navrhované trasy do
> Dubrovniku. Vláda od toho dává ruce pryč, státní
> kasa je prázdná, HAC předlužený. Jak píší tady
> Slobodna Dalmacija Metković je konečná a asi na
> hodně dlouho.


Někde sem četl, že se uvažuje jako dočasná varianta použít most na Pelješac a následně nějakou rychlostní silnici, aby se obešlo problematické území BiH.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
01. 03. 2011 13:27
To Radim:Loni začátkem září jsme jeli na Pelješac do Orebiče a cestu tam jsem jel po magistrále od Brely i když jí notoricky znám,ale pro ten pocit toho moře a té atmosféry.I když bylo skoro po sezóně stejně se to vleče.Nazpátek odjezd ve čtyři ráno z Orebiče ze soboty na neděli a vzal jsem to v Ploče na dálnici.Trochu jsem zakufroval hned za Ploče směrem na Vrgorac/byla ještě tma a spletl jsem odbočku/,ale potom co si pamatuji trochu horší cesta do Vrgorace/horší povrch a serpentiny nahoru dolů/ ,myslím že někde před dálnicí se jelo asi kilometr po podladu na novou silnici,ale potom pohoda a mám za to že jsem ušetřil cca necelou hodinu oproti magistrále.Pak už to odsejpalo a v půl páté odpoledne jsem byl doma .
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
01. 03. 2011 14:47
Když jedeš vnitrozemím, tak přes BiH nejedeš. Jedeš prakticky po hranici. Bacha na mobil, mě tam vždycky skáče Bosenská síť a tam je roaming zatraceně drahej.

Js13 Pelješac Blaževo
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
01. 03. 2011 14:47
Mám podobnou úvahu. Díky za info. Asi to zkusím cestou tam. Když to nebude ono, zpátky to vezmu klasicky.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
01. 03. 2011 14:49
js13 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Když jedeš vnitrozemím, tak přes BiH nejedeš.
> Jedeš prakticky po hranici. Bacha na mobil, mě tam
> vždycky skáče Bosenská síť a tam je roaming
> zatraceně drahej.

Podle mapy mi to připadalo, že kousek je tam objížďka přes BiH.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
01. 03. 2011 14:55
js13 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Když jedeš vnitrozemím, tak přes BiH nejedeš.
> Jedeš prakticky po hranici. Bacha na mobil, mě tam
> vždycky skáče Bosenská síť a tam je roaming
> zatraceně drahej.

Asi máš pravdu. Já jsem se díval podle Googlu a tam je silnice za Velikim Prologem nakreslena pár set metrů za hranicí. Teď jsem se díval na mapu na hak.hr a tam to vede po hraniční čáře.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
05. 03. 2011 16:13
A jak to vlastně je s tím mostem na Pelješac? Loni tam už byly šipky, ale po mostu ani stopy.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
05. 03. 2011 22:01
Rekl bych, ze neco se stavi, ale jen podle toho kolik na to maj. Coz ted asi moc neni... Loni jsme aspon nejakym stavenistem projizdeli.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
05. 03. 2011 22:48
Citaci
MotoMoto napsal(a):
A jak to vlastně je s tím mostem na Pelješac? Loni tam už byly šipky, ale po mostu ani stopy.
Ty směrovky tam byly už předloni, označují vjezdy na staveniště, zřejmě kvůli těžké dopravě, aby neblokovala ostatní cesty.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 03. 2011 11:12
To mě napadlo, jen na konci srpna a na začátku září se tam neobjevil ani jeden náklaďák. Ne že by mi náklaďáky chyběly, to vůbec, jen jsem myslel že s tím trochu hnou. A nedovedu si představit že svedou celou dopravu na spodek poloostrova a potáhnou to tamtudy na Dubrovník.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 230
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.