Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Technická kontrola

Autor kubikulas 
Technická kontrola
15. 06. 2007 13:10
Ahoj,

pro někoho hloupý dotaz, ale jistota je jistota. STK mi končí 22.7.2007. Do chorvatska jedu v termínu 1.7-15.7.2007. Náhoda je blbec,ale co když mě zastaví policie a uvidí na značce 7 měsíc. Nebude nějaký problém? Bohužel tento měsíc kontrolu nestihnu. Co vy na to?
Re: Technická kontrola
15. 06. 2007 13:34
Podle mne je to do 7. měsíce včetně.
Re: Technická kontrola
15. 06. 2007 14:02
kubikulas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj,
>
> pro někoho hloupý dotaz, ale jistota je jistota.
> STK mi končí 22.7.2007. Do chorvatska jedu v
> termínu 1.7-15.7.2007. Náhoda je blbec,ale co když
> mě zastaví policie a uvidí na značce 7 měsíc.
> Nebude nějaký problém? Bohužel tento měsíc
> kontrolu nestihnu. Co vy na to?

Ano je to vcetne. Presne datum je pouze ve velkem technicaku a ten sebou urcite nevozis. Takze v klidu a napohodu.smileys with beer

--
TomKa
avatar Re: Technická kontrola
15. 06. 2007 17:32
Já bych si tu půlhodinku, popř. hodinku na STK vyšetřil.
Vždyť auto máš v pořádku, chceš s ním jet do Chorvatska, není se jistě čeho bát...
A jestli ho nemáš v pořádku, tak "zjistíš" závady a neohrozíš jimi sebe a ostatní....A náhoda je blbec...,jak sám píšeš.
Re: Technická kontrola
16. 06. 2007 07:26
Protože s sebou velký techničák nevozíš, nelze tedy dokázat přesný datum. Podle výkladu policie i některých učitelů autoškol je proto nezbytné nejpozději 30.6. absolvovat technickou kontrolu. Pro klid duše bych ji tedy absolvoval ještě před odjezdem.
Re: Technická kontrola
16. 06. 2007 16:51
Pokud by mělo platit to co napsal KarelM, muselo by se na technické prohlídky chodit každých 23 měsíců, protože by mu letos vyznačili na nálepce 6/09 a podle KarlaM by příště musel na prohlídku již do 31.5. atd.Klidně odjeď na dovolenou bez TK a tu si udělej až po návratu do 31.7.Tk ti platí do 7. měsíce včetně.
avatar Re: Technická kontrola
17. 06. 2007 15:08
F.F. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud by mělo platit to co napsal KarelM, muselo
> by se na technické prohlídky chodit každých 23
> měsíců, protože by mu letos vyznačili na nálepce
> 6/09 a podle KarlaM by příště musel na prohlídku
> již do 31.5. atd.Klidně odjeď na dovolenou bez TK
> a tu si udělej až po návratu do 31.7.Tk ti platí
> do 7. měsíce včetně.


STK platí přesně do data, kdy byla udělána (v tomhle případě tedy do 22.7.2007). Při normální kontrole se do konce měsíce nejspíš nic dít nebude, ale v případě nehody už by asi nastal problém.....
Re: Technická kontrola
17. 06. 2007 15:16
Já myslím, že to není takovej problém nechat si prohlídnout auto před odjezdem?eye rolling smiley Snad i pro vlastní klidný svědomí....
Re: Technická kontrola
17. 06. 2007 15:52
tak že by prohlídka na STK uklidnila svědomí... to si zrovna nemyslim. Ale je lepší tam zajet a mít vše OK, na preventivní prohlídku doporučuju spíš pořádnej servis
Re: Technická kontrola
18. 06. 2007 07:40
Je to tak jak píše Peťas. Mladý měl spoluúčast na nehodě a policajti se samozřejmě dívali na měsíc provedené STK. Když zjistili, že se jedná o poslední měsíc platnosti, tak chtěli i datum. Vyšlo mu to - zbývalo 5 dní ( DN 20.3.2007 a poslední STK 25.3.2005).
Martin_
Re: Technická kontrola
19. 06. 2007 08:24
Určitě bych taky udělal STK novou. Už vidím jak se člověk bude dohadovat, že tu ještě týden TK platí. Určitě bych si pro novou nálepku zajel abych si nezkazil dovču případnou zbytečnou hádkou
Re: Technická kontrola
19. 06. 2007 14:13
Kubi jestli ti jde o štempl tak ti to vyjde,ale jestli ti jde o bezpečnou a pohodovou cestu tak si to nech skontrolovat v servise.STK je opravdu kolikrát jen štempl znám to dáš a máš bohužel. Já osobně jsem proti tak mám smůlu a spravuji myslim to ironicky proč si potom něco vyčítat když tomu můžeš předejít.jinak šťastnou cestu bez poruch a nehody.
Re: Technická kontrola
19. 06. 2007 14:36
Ahoj,auto jsem měl minulý týden v servisu a vše O.K.Co se týče tech. stavu tak nemám obavy,ale člověk nikdy neví,že?
Re: Technická kontrola
19. 06. 2007 14:51
Hlavně budeš vklidu a pohodě.čau
Re: Technická kontrola
25. 06. 2007 21:40
Určitě je to včetně sedmého měsíce. Pravda je ale i to, že přesné datum konce tech. kontroly zjistíš jen ve velkém TP a ten s sebou nevozíš. Jiný problém by ale nastal v případě dopravní nehody. Naší pojišťovnu pak bude určitě zajímat přesné datum a to Ti taky sedí. Tak přeju klidnou cestu a hlavně abys po návratu s pojišťovnou nemusel vůbec jednat.
Re: Technická kontrola
25. 06. 2007 22:00
Čeští policajti to zjistí přes vysílačku přes jejich evidence a přímo ti řeknou technická Vám končí ke dni ....., ale v zahraničí nemají možnost a možná se ani nevyznají v našich nálepkách.
Re: Technická kontrola
26. 06. 2007 11:56
Ahoj, pokud chcete mít jistotu, že jste udělali vše pro to, aby se vyloučila možná porucha, která šla odstranit ještě před cestou a máte auto škoda, využijte nabídku na letní prohlídku:

[www.skoda-auto.com]

já tam jedu zítra, tak jsem zvědavej jak to dopadne, i když jsem přesvědčenej, že dopadne dobře, tak jistota je jistota,. Nejsem technickej typ... tak vymenit kolo a moje technicky dovednosti konci smiling smiley
Re: Technická kontrola
10. 07. 2007 09:10
Podle novýho zákona by měla technická sedět s emisema a emise máš u sebe i s datumem,pro jistotu si brnkni na stk
MP
Re: Technická kontrola
15. 07. 2007 22:16
ferko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Podle novýho zákona by měla technická sedět s
> emisema a emise máš u sebe i s datumem,pro jistotu
> si brnkni na stk

To si myslím nemusí být až tak docela pravda:
Příklad:
Jdeš 25.6.07 na ME + STK .... udělaj prvně měření emisí , daj známku , pak dělaj TK ... a hle ... závada ... sloupnou starou nálepku a máš 30 dnů na to zopakovat si STK za menší poplatek . Než to odstraníš a jdeš znovu na STK tak je červenec a pak se stane že na emisích máš platnost do 06/09 a na TK 07/09 .
Já byl na ME a STK minulej tejden , na obou nálepkách byla vyznačena platnost do 07/07 , přičemž v dokladu o emisích byla natištěna platnost do 22.6.07 a platnost TK dle velkýho techničáku do 19.7.07 ... a bylo to asi tím že to byl individuální dovoz a právě při STK byl asi problém , tak byla o něco později než ME , přesto známky byli obě se stejným datem platnosti .



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MP (15. 07. 2007 22:17).
Re: Technická kontrola
15. 07. 2007 22:31
MP : píšeš "pak dělaj TK ... a hle ... závada ... sloupnou starou nálepku a máš 30 dnů na to zopakovat si STK za menší poplatek . Než to odstraníš a jdeš znovu na STK tak je červenec a pak se stane že na emisích máš platnost do 06/09 a na TK 07/09 .
Nálepku ti nesloupnou.V tom případě bys musel dodat auto na STK na podvalníku!Když je to malá závada,můžeš jezdit dál-do opravy a opakovačky.
Mezi STk a emisemi může být prodleva do 30 dní,takže tam vzniká ten rozdíl v datumech.Tak by mělo platit-přijet dělat STK+E do data,které je ve dřív vyznačeno...
MP
Re: Technická kontrola
15. 07. 2007 22:46
Nálepku sloupnou ... byl jsem u toho ... a né jednou . A taky né v jedné stanici STK , postup je stejnej ve všech ve kterých jsem byl .
1) sundal nálepky
2) měření emisí a následné vylepení zelené nálepky
3) kontrola vozidla a následné vylepení červené nálepky

..kdysi dávno , měl jsem ještě tenkrát Favorita , jsem neprošel - kvůli zatmavení zadního skla a skel zadních dveří - a do doby než jsem to odstranil jsem jezdil bez nálepky ...
Re: Technická kontrola
15. 07. 2007 22:56
??? Trošku divný,ne?Teoreticky bys bez nálepky neměl z STK odjet-podle vyhlášky je nezpůsobilé provozu.Podle mých zkušeností sundává nálepku po poslední zkoušce/světla/.Vyplní papíry a nalepí novou.
Re: Technická kontrola
15. 07. 2007 23:11
Mě se stalo, že mi zbýbalo do konce TK 5 dní a nevešel jsem se v procentech s pravým zadním kolem, technik mi sdělil jestli to stihnu nechat opravit do těch 5 dnů, já že jo, tak nic neslepoval a odejl jsem opravil a pak doplatl 100,--.Kč a bylo vše v pořádku a když jsem se ho zeptal, když bych to nestihnul, tak řekl, že starou nálepku strhne a dá mě tam novou a to na 30 dnů. Emise jsem již měl hotový.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.