Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

odpočinek během cesty

Autor sazex 
Re: odpočinek během cesty
18. 06. 2007 14:52
Bonbony pro tiráky - to jsem nikdy neslyšel. Jak se to jmenuje a kde se to dá koupit.
Re: odpočinek během cesty
18. 06. 2007 14:54
Ještě bych se chtěl vrátit k tomu spaní v autě na vyhrazených parkovištích... Myslíte si že by v tom mohl být problém. Plánovali jsme to tak, protože budeme procestovávat celé Chorvatsko, a jak už tu bylo řečeno na jednu noc je těžké sehnat ubytováni... Jinak připadají v úvahu asi jen kempy. A co myslíte ubytování v soukromý, to na jednu noc nedávají?
A pak ještě, i když dost možná zbytečný dotaz... Jaké s tím máte zkušenosti ve Slovinsku a Černé hoře?

Děkuji
mm
Re: odpočinek během cesty
18. 06. 2007 15:11
sazex napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bonbony pro tiráky - to jsem nikdy neslyšel. Jak
> se to jmenuje a kde se to dá koupit.

Jsou to ENERGIT TIR a seženeš je v každé lékárně nebo na benzinkách. Já je taky zobu když jedem a dá se říct že to únavu potlačí. Pro mě je ale nejdůležitější pořádnej spánek před cestouthumbs up
Re: odpočinek během cesty
18. 06. 2007 18:18
souhlas se smejkali používám to samý tj.speed8, prý to pomáhá i na jiné zajímavější věci, nemůžu to popřít, jinak v Rakousku u pumpy kafička,cigárko a v Chorvatsku taky výborný kafčo. Nikam nespěchám, klídek. Ahoj pavel
Re: odpočinek během cesty
18. 06. 2007 18:39
K tomu "přespávání na parkingu"
Nikdy to po mě nikdo nechtěl, ale celník popřípadě i policajt má právo po vás chtít doklad o ubytování. A ubytovací povinnost máte do 24 hodin po překročení hranic. No nic ve zlým, ale už jsem slyšel od lidí že to po nich chtěli. A podle věkové struktury EXTRA po mladejch.

Mirek
Re: odpočinek během cesty
18. 06. 2007 18:42
Ten speed8 vypadá zajímavě. Ty cukry v energy drincích to je fakt tak po nějakém spídu na house party, ale na řízení, moc ne. Já použil red bull při cestě tam i zpátky až v závěru na posledních cca 400 km a účinek to mělo sice okamžitý, ale dost krátký, cca hodinku a půl, pak už to nezabíralo. Myslel jsem, že to totálně zažené krizi a budu jak rybička, ale po nabuzení přišla hodně rychle únava ještě větší.
Re: odpočinek během cesty
18. 06. 2007 19:39
Ty bonbony Energit TIR jsou super.
Re: odpočinek během cesty
18. 06. 2007 20:53
to FiaMi --- A co když jede člověk do kempu a nebo k nějakým známým... Co pak ukazuje celníkům?
Re: odpočinek během cesty
18. 06. 2007 21:02
U známých nevím, ale v kempu se taky musíte přece přihlásit k pobytu. A dostanete potvrzení o ubytování. Já netvrdil,že je to dogma. JAk již jsem řekl, od roku 2000 to po mě nikdy nikdo nechtěl. Ale neteř byla vloni kontrolovány policií a po nich to chtěli vidět smiling smiley

Mirek
Re: odpočinek během cesty
18. 06. 2007 22:20
i u známích se policejně přihlásíš, musíš prokázat kde jsi bydlel, tak říká jejich zákon ( zhruba )
Re: odpočinek během cesty
19. 06. 2007 00:55
Xstrnad sice napsal "co pak ukazuje celníkům", ale zároveň jasně píše, že do kempu či ke známým teprve jede. Tudíž po cestě tam se nemá čím prokázat. Zřejmě musí policistům stačit ústní prohlášení. Navíc si opravdu všímají více podezřelých například mldších part, či opálenějších, u kterých je předpoklad, že přespávat budou v autě, nikde se neubytují a ani nezaplatí pobytovou taxu. Navíc je málo pravděpodobné, že bys nebyl po cestě tam do 24 hodin ubytován. I když nechápu jak ty hodiny chtěj kontrolovat, když to do pasu nezapisujou, je to víceméně formální....
Re: odpočinek během cesty
19. 06. 2007 06:43
Uz to tu nekdo psal na jinem vlakne, ze se mu osvedcilo proste a jednoduse rict: 'Transit Monte Negro' a hotovo. yawning smiley

--
TomKa
Re: odpočinek během cesty
19. 06. 2007 12:27
to tomka --- Transit Monte Negro, co to znamená eye rolling smiley?
Jinak jim opravdu asi musí stačit jen to že jim řekneš že jedeš do kempu... Protože po cestě tam žádný papir na to nemáš... No a vlastně po cestě zpátky ti nikdo nemůže dokázat že jsi tam byl více jak 24 hodin...
Re: odpočinek během cesty
19. 06. 2007 12:48
Transit Monte Negro znamená, že jedeš do nebo z Černé hory, tudíž žádný papír o ubytování nemáš.smiling smiley
Re: odpočinek během cesty
19. 06. 2007 13:47
V horsim pripade ho jen upozornis, ze ten cernej Tranzit v kolone za tebou pasuje naklad Monte, no co, ty projedes a oni si udelaji trochu delsi prestavku a aspon si uklidi pod tapecirunkem thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tiboon (19. 06. 2007 13:48).
Re: odpočinek během cesty
19. 06. 2007 14:11
Nazdar cestovatelé do Chorvatska. Našel jsem zajímavou stránku, která by stála před cestou za přečtení [www.neusnizavolantem.cz]

Zaujala kromě jiného i tato věc: "Spolujezdec by měl pomáhat při navigaci, nikoli spát, spánek je stejně nakažlivý jako zívání!" Takže manželky BUDÍÍÍČEEEK!


V pá 22.6. startuju smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil crackonosh (19. 06. 2007 14:31).
Re: odpočinek během cesty
19. 06. 2007 21:00
Crackonosh, dobrý článok, díky.
Pre moju manželku budíček nepotrebujem, nedokáže totiž v aute spať vôbec. Čo je však niekedy na škodu.sad smiley
Re: odpočinek během cesty
19. 06. 2007 22:50
Článků je tam spoustaconfused smiley, ale chtít aby manželka nespala? Proč? Vždyť jediný co mě udržuje druhou polovinu cesty vzhůru je právě to, že se jí pokouším neúspěšně probudit!thumbs up smiley Ale vážně, za ta léta už to mám víceméně vychytanýthumbs up, ale stejně si to jdu přečíst, třeba tam něco novýho bude....
Re: odpočinek během cesty
20. 06. 2007 12:18
Mám stejnou zkušenost.Po nočních se režim obrátí a v noci se jede v pohodě.Jenom na z5 jsem jednou vyjel na noc po celodenním slunění u moře a byla to hrůza.eye popping smiley.Hlavně je být v pohodě a nestresovat,jsme na dovolené a né na závodech.Takže všichni štastný návrat domů...thumbs up
Re: odpočinek během cesty
21. 06. 2007 13:27
Tablety TIR jsem vyzkoušel a jsou opravdu dobré a hlavně pomáhají.
Re: odpočinek během cesty
21. 06. 2007 14:16
Kolik jich sníte a jak často. Abych se zase nepředávkoval...
Re: odpočinek během cesty
21. 06. 2007 15:32
to sazex-neboj, já jsem jich spořádala min. půlku za cestu tam a vpoho. A jak často? No když mám na ně chuť :-))
Re: odpočinek během cesty
21. 06. 2007 21:58
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:25).
Re: odpočinek během cesty
22. 06. 2007 13:17
Nad 12 let max.12 tabl./den. Loni za jednu cestu (950 km) 8 tabl. a při delším odpočinku (2 hod.) v pohodě usnete. Mirus.thumbs up smiley
sam
Re: odpočinek během cesty
25. 06. 2007 12:53
můžu doporučit přípravek " SPEED 8 ",kterej prodávaj v lékarně .Osmička na konci značí že vydrží v těle 8 hodin ,mám ho vyzkoušenej na sobě,když jsem jel celou noc a je fakt super,né že by zvyšoval nějak fyzickou aktivitu ,ale oči to drží "skvěle otevřené ".Akorát doporučuju vypít s nějakým nápojem nebo kafem,samotný se to může pít,ale má to divnou chuť.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 151
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.