Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

FÓBIE při cestě TUNELEM!!

Autor vimasija 
FÓBIE při cestě TUNELEM!!
31. 05. 2007 12:42
Kdo máte taky strach při průjezdu tunely v Chorvatsku?
Jak s tím bojujete?
Nemáte někdo přátelé metodu rychlé pomoci.
Děkujeme za všechny podobně postižené .
Re: FÓBIE při cestě TUNELEM!!
31. 05. 2007 12:54
Trochu to odlehčím - co takhle zkusit dřevěnou narkozu?
Ale vážně - pokud má někdo fakt problém, vyptejte si oblbovák od lékaře. Nedá se však použít pro řidiče! Pak už by nezbylo, než tunely objet.
avatar Re: FÓBIE při cestě TUNELEM!!
31. 05. 2007 13:42
také trochu odlehčím, co před dovčou si hodit tak měsíční brigádu v ostravsko-karvinských dolech?

metoda rychlé pomoci asi není, to by nebylo tolik lidí trpících klaustrofóbií...
snad rada, jet v tunelu uvolněně, dodržovat stejnou rychlost, mimoděk křečovitě nesvírat pevněji volant, nemít nesmyslně přilepené oči na předním skle, nechat si velkého fóra od auta vepředu, pustit si rádio nebo přehrávač, snažit se myslet na něco jiného... smiling smiley
Re: FÓBIE při cestě TUNELEM!!
31. 05. 2007 13:48
Souhlas s jelimanem. Když řídí manžel, tak tunely snáším špatně. Takže řídím já, musím se tedy soustředit na jízdu, snažím se kecat s rodinou a nedívat se na ty hrozné ventilátory. smiling smiley
Re: FÓBIE při cestě TUNELEM!!
31. 05. 2007 14:02
To já si vždycky v tunelu vzpomenu na to co bych dělal, kdyby tam začalo hořet a bedlivě sleduji údaje se vzdáleností k únikovému východu.
Re: FÓBIE při cestě TUNELEM!!
31. 05. 2007 15:17
Cloudyman,
to sú presne moje myšlienky eye rolling smiley a sledujem aj to, koľko zostáva ešte metrov do konca tunela.
Vždy pri vjazde do tunela stuhnem (šoféruje manžel yawning smiley ) a nekomunikujem.
V BA nám otvárajú tunel Sitina 23.6.
avatar Re: FÓBIE při cestě TUNELEM!!
31. 05. 2007 15:23
To my sme museli zobudiť syna, keď sme išli do tunela, tak sa veľmi na to tešil. thumbs up smiley A keby sme ho nezobudili, bol by asi veľmi smutný. sad smiley Strašne sa mu páčia tie ventilátory, veľa sa pýtal, čo je toto, čo je tamto a tak nám cesta cez tunely prešla pomerne rýchlo. Keď skončil tunel, opäť zaspal a manželka s ním. Ja som si pustil rádio a pohodička, pohoda. spinning smiley sticking its tongue out
Re: FÓBIE při cestě TUNELEM!!
31. 05. 2007 15:39
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 22:18).
Re: FÓBIE při cestě TUNELEM!!
31. 05. 2007 15:51
No u nás máme pivnici V Tunelu - dlouhé klenuté, šero no paráda, vydržím tu sedět dlouhé hodiny bez problému - doporučuji.
Re: FÓBIE při cestě TUNELEM!!
31. 05. 2007 15:58
Celkem bez problému, akorát v dlouhejch tunelech mám pocit že pořád jedu z kopce i když podle plynu a otáček motoru je jasný že jedu do kopce.
avatar Re: FÓBIE při cestě TUNELEM!!
31. 05. 2007 17:27
No já si vždy při vjezdu vzpomenu na požár v Gotthardském tunelu, ale myšlenka na to že mě zachrání Sylvester Stallone mě do tunelu pustí. V okamžiku kdy si uvědomím, že "Rambo" je až v USA si řeknu "do prdele". No a stěmito slovy projedu celý zbytek tunelu. Takže "do prdele, do prdele, do...." drinking smiley
avatar Re: FÓBIE při cestě TUNELEM!!
31. 05. 2007 18:06
Fido napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobré je při jízdě tunelem sklopit sluneční clonu.
> Zabráníte tím nepříjemnému oslnění od "běžících"
> světel. Oči se víc soustředí na vozovku. Mám to
> odzkoušené.

bezvadné, k věci, věřím tomu, příště ne jinak (samozřejmě musí mít tunel ty zelené nebo červené žárovičky....

pro odlehčení - před tunelem hned sundat brýle proti slunci, já tak to podojil x krát... pak je honička...
avatar Re: FÓBIE při cestě TUNELEM!!
01. 06. 2007 15:15
Taky cestu tunelem nijak zvlášť nemiluju, ale přetrpím.
Chci vám ale sdělit zkušenost, která nás potkala před dvěma roky na cestě z dovolené, ale nevím, v kterém tunelu to bylo. Vím jen, že se tam od jihu vjíždí ve dvou proudech. Oba měly zelenou a do tunelu jsme tedy vjížděli dvě auta vedle sebe. Manžel najednou trochu přibrzdil, prý než se rozkoukal a to bylo naše velké štěstí, protože v našem pruhu proti nám utíkali lidé a mávali, že se tam před námi před pár vteřinami stala havárka. Byla to prostě jen schoda okolností, že obsluha tunelu ještě nestihla zapnout na pruhu, v kterém jsme jeli, červenou. Takže díky spomalení nedošlo k většímu neštěstí a všechna auta se v klídku v tunelu srovnala a jelo se v jednom. Určitě budeme letos mnohem opatrnější a to, že máme zelenou budeme brát s rezervou.
Re: FÓBIE při cestě TUNELEM!!
02. 06. 2007 06:22
Dokud nevybudují druhý tubus u těch dvou nejdelších tunelů, tak se cestě po dálnici budu spíš vyhýbat.Nejvíc se bojím těch protijedoucích aut a možné havárie s požárem.Jinak jsou tyto tunely dobře osvětlené, takže se v nich jede vcelku dobře. Pro mě jsou ještě horší třeba kratší, avšak neosvětlené tunely, tam při vjezdu ztrácím orientaci. Netýká se to dálnice, tam jsou všechny osvětlené, avšak starších tunelů mimo dálnici.
avatar Re: FÓBIE při cestě TUNELEM!!
02. 06. 2007 12:07
Jarda Cimrman:vyzkouším a v červenci podám informaci jak to pomohlo!

Jinak naše děti tunely můžou-akorát malá(3roky)jim říká důvěrně Bogány(protože všecko co vypadá jako trubka má spojené s tobogány když jezdíme plavat)Takže radostě kvičí že už zase vidí Bogán a užívá si to.


Na rozdíl ode mně-ale zkusím metodu JC a uvidím...thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 84
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.