Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ALBÁNIE

Autor Míra11 
avatar Re: ALBÁNIE
31. 05. 2007 13:15
Evina napsal(a):
-------------------------------------------------------
> I když.... ještě před námi jede Rosmarine, tak
> doufám, že po svém příjezdu také něco ze svých
> poznatků hodí do placu. Ale o cestě to asi nebude,
> jelikož jak jsem pochopila, tak oni budou svištět
> po chorvatských dálnicích.
> Trasu přes Chorvatsko jsme zamítli hned na
> začátku. Hlavním důvodem byly samozřejmě poplatky
> sad smiley Jsem totiž "děsný lakomec" (to tvrdí manžel -
> já říkám, že umím šetřit tongue sticking out smiley) a když jsem
> spočítala, na kolik by nás ty cesty vyšly, raději
> volím cestu lacinější i když trochu
> dobrodružnější. A pak za ušetřené peníze to
> dobrodružství po cestě rozpustíme ve skleničce
> něčeho dobrého v místě pobytu! smiling bouncing smiley



Taky si budu dělat zápisky a třeba Vám potěším nějakými novinkami.

Ale co se týká té cesty, fakt upřednostňujeme klidnou cestu (i když dražší) a já osobně se těším na výhledy z Jadranské magistrály na cestě od Splitu dolů, protože jsme tak na jihu ještě nikdy nebyli.

A k tématu Albánie - tak jako tam tě klidně vykradou i u Máchova jezera, takže je to tak trochu o štěstí. No, budeme se modlit a přát si, aby dovča proběhla v klidu a ke vší spokojenosti - nám i Vám všem.smileys with beer yawning smiley
Re: ALBÁNIE
31. 05. 2007 14:56
residents napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrá, tak požádáme admina, ať příspěvky co se
> týkají dopravy v tomto fóru hodí do Černá Hora -
> Doprava


ANO aby témata byla přehledná díky. M.
Re: ALBÁNIE
31. 05. 2007 21:46
Moooc dobré vlákno nazvané ALBÁNIE!Všechno jsem se tady o teto exotické zemi dozvěděl.Nu což.Alespoň snad upřesním informace o cestách přes Maďarsko a Srbsko.Dálniční známka na maďarské dálnice stojí 7 EUR/4dny.Maďarské dálnice ,hlavně ta z Budapešti do Szegedu je velmi kvalitní.Dálnice vede až na přechod Horgoš,vstup do Srbska je bezproblémový,pokud jedete autem-pak bez zelené karty nemáte šanci.Tu si sice můžete koupit n a přechodu,ale za cenu opravdu nebývalou.Cesta do Bělehradu není dálnicí,je to rychlostní dvouproudá komunikace,pak se střídá s dálnicí a pak zase silnice ve výstavbě.Za tohle všechno zaplatíte 6EUR + 6EUR.Policisté nejsou nikterak otravní,pouze velmi často měří rychlost a to dálkovými infrakamerami.Takže dodržovat rychlost je nutnost.Průjezd Bělehradem i ve špičce není až tak komplikovaný.Dálnice na Niš už je lepší,cena do Niše je za 15EUR.Ale tam už cestovatele do ČH asi nepojedou.Jinak přirovnání dálnice v Srbsku s panelovkou je hloupost.Panelovka známá ještě z NDR byla daleko,opakuji daleko horší.Rychlostní limit na dálnici v Srbsku je 120 km/hod,měření rychlosti policií opět časté.
Re: ALBÁNIE
31. 05. 2007 22:14
PUTINE !
až na hlavu jseš asi zdravej že? Pro méně chápavé to to vlákno je o zajímavostech ALBÁNIE - a né popis cesty CZ - Černá Hora.
popis cesty CZ - Černá Hora patří na forum - CHorvatsko - Černá Hora - Doprava děkuji za pochopení M.
Re: ALBÁNIE
01. 06. 2007 01:49
Ale není padlej, jen prostě reagoval na to, co jsem tady začal já. Tak ať to admin změní ještě jedno na vlákno Cesta do Černé Hory a bude to jasné. O té Albánii je tady fakt ninimum.smoking smiley

Jinak tou dálnicí přes Bělehrad jsem jel 2x přes Bulharsko a obecně jsem ze Srbská neměl dobrý pocit. Obecně mě Srbsko moc přírodou nenadchlo a paneláková zašlá města taky ne. Vyhlídky v soutěskách dost rušil hustý kamionový provoz a na všech odpočívadlech odpadky a spousta hromádek... Bosna je proti tomu ráj. Když jsi ještě uvedl ty poplatky, tak je rozhodnuto a přes Srbsko nejedu.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil residents (01. 06. 2007 01:56).
fery*
Re: ALBÁNIE
04. 06. 2007 09:52
Tak toto vlákno patří k chorvatsko.cz,bulhaři k bulharsko.cz,madˇaři k maďarsko.cz,tak proto albánie patří k chorvatsko.cz,to je k popukání
Re: ALBÁNIE
22. 06. 2007 14:06
..... Albánie, krása, loni jsme to prubli. Za 25 eu na osobu autobusem s cestovní agencii Ivanko ze Sutomore, zážitek na celý život. Chtěli jsme jet autem , ale domácí nám to rozmluvil,říkal ano, jeď, uvidíš co nevidíš, ale nechoď daleko od auta.Škodra , pevnost Rozafa, Bojana, chudoba a bohatsví , mešita, pravoslavný kostel, trgovina, pohled na Skadarské jezero, jídlo v hospodě ze dřeva 400 let staré,pohled na Prokletie, ke všemu Dušan Ivanko a jeho znalost prostředí, úžasné, úžasné ,nepříjemné čekání 1 hod . na hranicích.Letos jedeme znovu.Doporučuji všem opravdu to musíte vidět.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil zdenny (22. 02. 2008 18:11).
Zbyněk V.
Re: ALBÁNIE
22. 06. 2007 20:08
......... pěkně jsem si početl o Albánii,jen co je pravda. Nejmenuje se náhodou tohle vlákno ČERNÁ HORA? Hlavně pozor. Někteří si to budou schopni pomýlit s Černou Horou u Blanska. Nic proti,ale o bývalé jugoslávské republice je psáno jinde. Opravdu bych se rád dozvěděl něco o Albánii.
Re: ALBÁNIE
31. 07. 2007 07:57
Čauky, letos jsme s cetovní agenturou IVANKO byli v Tiraně a ve městě Drač
Tirana je v podstatě nové město, ale docela zajimavé, Drač to je nádhera přístavní město, s úžasnou pláží 30 km dlouhou s klimatizovanými hotely na pobřeží, moře tmavě zelené, krásné uličky ve městě , prostě super.
Re: ALBÁNIE
31. 07. 2007 18:17
Autem jeďte, ale bez vystupování a nebo maximálně 100 m od něj a vidět na něj. Jinak zaostalá ,ale krásná země. Lepší je , když jste v Černé Hoře nebo v Řecku na Korfu jet se zájezdem a je to super. Krásné hory, krásná příroda a jezera. Jinak dost nepořádku, jako prakticky celý Balkán. Teď v září jedu do ČHory a pak dám recenzi. Albánii rozhodně navštívím, aspoň na odpoledne. Jinak se moc těším i když jsou některé zprávičky od " zkušených", negativní. Ono to asi musí každý na vlastní kůži. A o ty zážitky, i negativní, vlastně jde. Po čase se to ztlumí a vzpomínky jsou krásné, jako na vojnu. Po revoluci jsem byl v Maroku na blind s partou se starým autobusem, hrozné to bylo, když se nám daleko na jihu rozbil autobus a museli jsme ho tam nechat, zpět jsme šli po svých a stopem. Pár korun, ale zapomenout se nedá. Zůstalo jen to krásné a hlavně, přežili jsme to.Kdo miluje cestování, neváhejte a jeďte, Kučera Karel ze Znojma
PetrM.
Re: ALBÁNIE
31. 07. 2007 18:34
To Míra 11
Je to asi tak, jako ve vláknu Přeprava masa ... ve fóru Ostatní. Taky tam jeden přispívá, ale k tématu to není. Tak se nediv.smiling smiley
Re: ALBÁNIE
01. 08. 2007 15:59
Hoj letos mám za sebou okruh SK,H,SRB,MK,GR,MK,AL,MNO,HR,BIH,HR,SLO,H,SK.Abánii jsem přejížd na příč.Tj.Elbasan,Tirana.Škoder.Nádherná krajina ale jinak sílasmiling smiley
při vypravování hrozí že stejně nikdo neuverísmiling smileypokud máte někdo spec dotaz tak napište na majl rád odpovím.
Re: ALBÁNIE
24. 08. 2007 06:16
Ahoj, jestli někdo chcete získat informace o Albánii, tak se ozvěte. Byl jsem tam loni autem celý týden, tak můžu poradit.

Michal
avatar Re: ALBÁNIE
24. 08. 2007 09:07
Petula napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hoj letos mám za sebou okruh
> SK,H,SRB,MK,GR,MK,AL,MNO,HR,BIH,HR,SLO,H,SK.Abánii
> jsem přejížd na
> příč.Tj.Elbasan,Tirana.Škoder.Nádherná krajina ale
> jinak sílasmiling smiley
> při vypravování hrozí že stejně nikdo
> neuverísmiling smileypokud máte někdo spec dotaz tak napište
> na majl rád odpovím.

hoď to vypravovaní někam na freehosting, pokud jsi to ještě neudělal...
a to co nejdříve, než část dojmů zapomeneš...
taková cesta za záznam stojí...
rád bych si to přečetl a jistě i mnozí další...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (24. 08. 2007 09:15).
Re: ALBÁNIE
24. 08. 2007 12:54
Petula - jasně sem s tím
avatar Re: ALBÁNIE
24. 08. 2007 13:47
taky bych si rád početlthumbs up
Re: ALBÁNIE
24. 08. 2007 15:14
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petula (20. 02. 2010 12:41).
Re: ALBÁNIE
24. 08. 2007 17:03
Petula, ty seš ale psycholog - přerušíš to v nejlepším jak na Nově. Jsem celej napnutej!!!! thumbs up smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: ALBÁNIE
26. 08. 2007 10:39
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petula (20. 02. 2010 12:42).
Re: ALBÁNIE
26. 08. 2007 13:29
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petula (20. 02. 2010 12:42).
avatar Re: ALBÁNIE
26. 08. 2007 13:33
bezva thumbs upthumbs up, děkuji, akorát, kde je ta první vesnice v GR u moře - Metoni? - kam jste dorazili (váš druhý den)? - nenašel jsem na mapě....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (26. 08. 2007 13:40).
Re: ALBÁNIE
26. 08. 2007 13:51
Pod Soluni se musíš rozhodnout jestli Chalkidiky a nebo dolu na Olymskou rivieru.No a to Metoni je fakt první vesnička u moře od Soluně směrem na Olympskou rivieru.Já ji v atlase mám ale ják jsem psal,mám tam lecossmiling smiley
Jaha
Re: ALBÁNIE
26. 08. 2007 21:35
Vracím se k Albánii. I my jsme letos projeli - ale malinko jinak - Chorvatsko, Černá hora, Albánie, Řecko - Leptokarie, Makedonie, Srbsko, Maďarsko, Slovensko a do Čech. To, co tu píše Petula je skutečnost. Albánie se nedá vyprávět, ta se musí zažít.Ačkoli jsme jeli podél albánského pobřeží, zkušenost máme stejnou.Jen na hranicích k nám byli velmi vstřícní a to jak ze strany černohorské, tak i řecké.
Informace z různých cest jsou i na www. recko-autem.cz
Re: ALBÁNIE
27. 08. 2007 15:14
Přečetla jsem to jedním dechem. Klobouk dolů Petře!!!!!!
Re: ALBÁNIE
20. 06. 2008 14:16
Až budete někdo potřebovat informace o cestě do Albánie a samotné Albánii, tak písněte. Absolvoval jsem cestu před dvěma roky hned dvakrát.
Michal
Re: ALBÁNIE
11. 08. 2009 21:33
Nene máme tu trasu za sebou a v Makedonii se za dálnici platí 1ečko a na druhé budce 2 ečka. V Srbsku se platí daleko víc, minimálně 13 eček určite neli víc, to ještě nemám spočítáno, protožej sem platila kartou.
Re: ALBÁNIE
11. 08. 2009 21:37
Tak přesnou trasu jsme letos absolvovali také. A jak říkáš Albánie - Elbasan - tirana - Skodra, kdo neviděl neuvěří.
avatar Re: ALBÁNIE
02. 07. 2010 18:44
Těším se na reportáž od Modeny, a tímto ho na dálku - někam - zdravím. Skoro exotickou písničkou přeji šťastnou cestu všem vyjíždějícím k Jadranu, a moc bezva pobyt přeji i těm pobývajícím dál a dál na jihu......

Zdraví R.
Re: ALBÁNIE
16. 07. 2010 14:19
Ahoj všem, i když jsem na vláknu Albánie, přidávám podrobný popis své cesty, z níž jsem se právě vrátil (CZ-SK-HU-HR-MNE-ALB-MK-SRB-RO-HU-SK-CZ), doufám, že někomu pomůže. Bude se zde prolínat mnoho diskuzních témat, ale zaměřuji se na Albánii, která je velmi zajímavá a pro většinu velká neznámá.
Odjezd: nejhorší možný termín a to v pátek 2.7., návrat 15.7. večer
Trasa: Choceň-Brno-Bratislava (před Bratislavou na dálnici opravy - 2 hodiny zdržení, totální zácpa, v pátek nejlépe objet po staré přes Lozorno, včera cca v 17,00 při návratu volné) - Rajka - Budapest (extrémní páteční provoz směr Balaton) - Letenye - Ploče - Korčula - (zde týden robinzonského pobytu na absolutní samotě 10 km od nejbližší civilizace) - Dubrovnik - hranice MNE (zde 1 hodina čekání, nutné koupit roční EKO známku - frontu obchází prodejce a na místě se vylepí) - Virpazar (nocleh v hotelu Pelikan, plavba na jezero, rybí restaurace).
Teď začíná to zajímavé:
Z Virpazaru jsem jel po pobřeží Skadarského jezera (směr Ostros) - skvělý zážitek, uzounká asfaltová silnička zařízlá ve svahu ve výšce až 500 m nad jezerem, provoz žádný, vzdálenost cca 40 km, po cestě na silnici kozy, osli, krávy, koně.....Stojí to za to a navíc se ušetří mýto za tunel do Čanje. Pozor - šířka pouze na 1 auto, ale jsou místa k vyhnutí (potkal jsem 2 auta za 2 hodiny).
Hranice MNE - ALB: přechod Sukobin-Muriqan cca 1,5 hodiny čekání ve výhni na slunci, černohorci nás řádně lustrovali (žádná buzerace) a pustili dál. Zde došlo k problému, protože albánci nebyli v neděli v poledne na stanovišti (vůbec nikdo u asi 2 oprýskaných buněk) a tudíž jsme jeli bez razítek v pasech a hlavně bez potvrzení o vstupu vozidla (Vertetim), které má být nutnou povinností při vstupu (viz. dále).
Pozor před Skadarem, kde musíte přejet starý dřevěný jednosměrný most přes řeku Bojana (je ze starých pražců). Ve chvíli, kdy před ním zastavíte, se vyhrnou z okolních chatrčí desítky cikáňat a začnou se nevybíravě dobývat do auta a žebrat. Buší na okna atd. , doporučuji co nejrychleji zmizet ( v závislosti na protijedoucích autech na mostě) - hrozí poškození auta kamenem atd. To je ale jediný vyloženě negativní jev z Albánie.
Dál jsem pokračoval směr Tirana a cca 10 km za Skadarem odbočil vlevo směr Pukë (podél cesty neskutečný binec), Před městem Qyrsac u silnice v polích (vpravo) dopoledne trh (drsný zážitek - vše včetně dobytka nejprve živého...), potom desítky km vysokohorské silnice nahoru (stojí to za vidění). Po cca 2 hodinách jsem to otočil a vrátil se zpět na hlavní silnici na Tiranu (velmi slušná kvalita).
Tirana: absolutní chaos na silnicích za ohromného provozu, barva světla na semaforech je zcela nepodstatná, jezdí se bez pravidel za stálého houkání, ale dá se to, pouze se nenechat vyprovokovat (ať si za mnou troubí, jak chtějí....). Na prohlídku centra stačí max. 1 hodina, nic moc tam k vidění není.
Toto vše se dá stihnout z MNE bez problému jako jednodenní výlet a vřele doporučuji (z Virpazaru jsem vyjel v 8,00 hodin a i se zajížďkou do hor jsem byl v Tiraně v 15 hodin). Krásná země, hory obzvlášť, ale v osídlených místech neskutečný nepořádek. Odpadky se povalují všude. Ceny více než přijatelné, protože všichni se snaží cokoli prodat, ale nikdo nenakupuje.... Pozor na policisty, kteří stojí u silnice v každé vesnici a občas i měří rychlost.
Nocovali jsme v hotelu Baron (velmi kvalitní, klima atd., byli jsme tam sami, cena 50 EUR za tři osoby a psa včetně snídaně) a ráno pokračovali směr Elbasan (velmi zajímavá horská silnice), Elbasan sice historické město, dojem pokažený místními hutěmi (hliník???) a přítomnými exhalacemi. Dále směr Librahzd a Përrenjas do Makadonie.
Na závěr ještě poznámka k výjezdu ze země, protože mi chyběl výše citovaný vertatim. Policisté ho chtěli, ale když jsem řekl, že nemám, nebyl problém, zaplatil jsem 1 EU poplatku (silniční daň při pobytu do 30 dní) a byl propuštěn dál. Policisté mluví slušně anglicky, jiný jazyk je problém.
Postřehy z Makedonie, Srbska, Rumunska (Banát) sem nepatří, ale v případě zájmu doplním.
Zpáteční cesta -celé HU a SK zcela v pohodě.
avatar Re: ALBÁNIE
08. 05. 2012 08:00
Dobré sváteční ráno všemsmiling smileysmiling smileysmiling smiley - zvláště všem maminkám...

Tak jsem byla od pátku odpoledne až do neděle - v Jeseníkách - a bylo úplně nádherné počasí, teplo, příroda je tam fakt úžasná. A tak v "lůně přírody" jsem přemýšlela nad příštím rokem - se vší pokorou - že vše může být jinak - nad výjezdem do Albánie - v kombinaci buď s Chorvatskem, nebo Montenegrem nebo Corfu.

Dnes jsem si našla i místečko a ubytko, a taky si něco přečetla.... i pro ostatní, kteří by chtěli vyrazit - dávám sem odkaz - sice v polštině, ale myslím, že není problém překlad.
[www.libertas.pl]
Jak vidíte ten kruhový hotel na videu, tak jsem vyčetla na PF, že dosud není zcela ukončen/horní patro/ - a ceny jen ubytka bez jídla - jsou více než přijatelné, rozhled úžasný. Tak se můžete taky při svátečním volnu kouknout - a pokud někdo má více informací o této lokalitě - klidně doplňte. Budu ráda. Zdravísmiling smileyR.

Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 133
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.