Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta přes Alpy

Autor Josef 1 
Cesta přes Alpy
27. 03. 2012 11:20
Ahoj,

prosím, už jste někdo jel trasu ze Slavonic ,Zwettl Niederosterreich, Villach.

Rádi by jsme projeli Alpy , ale úplně celé mimo dálnici, Rád bych věděl jak je to s prujezdnosti,
my jsme takoví horo-čumilové a tak chcem z té krajiny mít co nejvíc.

Děkuji Josef
Re: Cesta přes Alpy
30. 03. 2012 10:37
Já jel parkrát trasu Vídeň, Semmering, Graz, Dravograd, a dál na Zagreb. A jednou jsem to prodloužil až na Zeltweg. Dnes je tam již dálnice a le pochopitelně se dá jet po původní cestě. Prostě lahůdka. Tam jsem zastavil a fotil, tam opět a v těch výškách? pohoda. Moc fajn.
avatar Re: Cesta přes Alpy
09. 04. 2012 20:10
Ahoj nejel někdo třeba touto cestou ? Alpy Kladno -Passau-Salzburg- Rastoke Jde mi o panoramata yawning smiley jezdím přez Linz -Graz - Baška Voda tak mě zajimá zda je tady něco k vidění a zkušenosti ostatních ? yawning smiley Děkuji za pomoc třeba mě napište jinou alternativu



Upraveno 2krát. Naposledy upravil martas74 (09. 04. 2012 20:30).
Re: Cesta přes Alpy
09. 04. 2012 20:21
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 19:33).
avatar Re: Cesta přes Alpy
09. 04. 2012 20:23
Již jsem to zkoušel nejde mě to vložit z GOOglu mapy
Re: Cesta přes Alpy
09. 04. 2012 20:28
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 19:33).
avatar Re: Cesta přes Alpy
09. 04. 2012 20:36
alpy Děkuji L.K.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martas74 (09. 04. 2012 20:37).
Re: Cesta přes Alpy
10. 04. 2012 06:45
martas74:

Je to spis okruzni cesta, ten usek D-Autobahn - Salzburg je dost zdlouhavy. Za Salzburgem najedes do udoli a stoupas. Pak prijedes do zaveru udoli pred Tauerntunell a tam je to impozantni. Predtim je benzinka, kde se muzes zastavit a kochat. jo a na WC se tam plati. Projedes tunel, hodne dlouhej, prejedes do jinyho udoli, tam je z duvodu ochrany prirody omezena ryclost na 100 nebo 110. Pak je tam mytnice a pak dalsi tunel a zase klesas udolim dolu k Villachu. Rozhledy jsou obecne omezeny vicemene na to udoli, kudy jedes. U Spittalu na chvili uvidis jezera ale jinak zase jenom udoli. Asi nejak takhle:

Pak projedes Karawankentunnel (slovinska strana)

a jses zase... v udoli. Tentokrat Savy Bohinjky


Takze pokud to shrnu, rozhled neni spatny, ale malokdy vidis neco vic nez to svoje udoli. Na to bys musel nejezdit tunely, ale brat to prusmyky, ale na takovy hratky jako Katschberg nemas cas, protoze bez zastavek v idealnim svete jses na deseti a pul hodinach, v realu na trinacti, nez zastavis ve Slunji. Jo a nevim kdy jedes, ale letni zacpy pred Taurnem jsou povestne.
avatar Re: Cesta přes Alpy
10. 04. 2012 07:39
Děkuju za radu s tím časem je to dost špatné prostě vymýšlím jinou trasu yawning smiley
Re: Cesta přes Alpy
10. 04. 2012 10:53
Já ty Tauernské tunely několikrát objížděl a je to super. Jede se přes lyžařská střediska a fakt pěknou krajinu. Kilometrově to je asi jen 15 navíc, ale časově je to opravdu tak 45 minut navíc když se nikde nezastavíš.
Re: Cesta přes Alpy
10. 04. 2012 17:13
Tauernské tunely objíždím pokaždé, když se vracím zpět do Čech. Samozřejmě pokud to počasí dovolí. Na cestě do Chorvatska jsem je ještě nikdy neobjížděl. Jezdím na noc a tak to postrádá smysl. Ve dne je to paráda! Ta slabá hodinka zdržení oproti cestě po dálnici určitě stojí zato.
Ze Salzburgu jezdím po silnici č.20 až na Folmavu a nebo z ní sjedu č.12 a pokračuji na Pasov. Obě varianty jsou fajn, ale pro vás kladeňáky je možná lepší ta na Folmavu a dále na Plzeň.
Každopádně přeji šťastnou cestu a pěknou dovču.
avatar Re: Cesta přes Alpy
10. 04. 2012 20:07
Re: Cesta přes Alpy
06. 05. 2012 02:09
TO: martas74
Tady tu trasu jezdím do Italie přesněji Linz,Salzburg, Villach, Tarvisio ...
ty tunely na A10 se přirozeně platí /oba stojí celkem 10€/ když jedeš ve dne můžeš je objet přes Katschberg /pozor z důvodu velkého stoupání se tam nesmí s karavanem/ jinak příroda je tam opravdu paráda.
Jinak na tý dálnici A10 je na některých úsecích omezená rychlost pouze v noci po 22.00 do 05.00 na 110km/h a ne jak někdo psal z důvody ochrany přírody pořád..
O frontách před Tauertunelem moc nevím jezdím vždy v noci takže v pohodě a navíc je už dávno v provozu druhý tubus tak nemyslím že by tam byly..
jestli vyhrabu v tom bordelu fotky tak je sem dám
měj se čus.
avatar Re: Cesta přes Alpy
06. 05. 2012 11:25
avatar Re: Cesta přes Alpy
12. 05. 2012 10:03
Ten DRUHÝ TUBUS mi přijde jak záhada. Jezdím přes Graz, ale v červnu se všude psalo jako skončili fronty na A10, že s eotevřel druhý tubus a přišel červenec a byl net zase plný zpráv o kolonách na Taurské dálnici. Nějak mi to spolu nesedí.confused smiley Je tam stále nějaká delší čekací doba v sobotu a v neděli, nebo to už jede plynule??????



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (12. 05. 2012 12:17).
Re: Cesta přes Alpy
14. 05. 2012 15:43
Taky nesmíš věřit všemu co kdo napíše na net smoking smiley
To si dělám srandu,...... jak jsem psal jezdím tam jen v noci v cca 1.00h. Bylo tam vždy volno jednou se mi ale stalo že asi 1km před tenelem byl v provozu semafor a čekalo se asi 10 min... stál jsem naštěstí vpředu tak max.4-5. Nevim proč byl ten semafor v provozu odhaduju to buď na zplodiny v tunelu nebo z bezp. důvodů aby se v tunelu netvořily kolony... nevím.eye popping smiley
avatar Re: Cesta přes Alpy
15. 05. 2012 17:29
Ttome a je to teda už tunel pro každý směr dva pruhy? Pak by jedině mohla zdržet mýtnice a tu rozšířili, tak by to mohlo odpalovat rychleji.
Re: Cesta přes Alpy
16. 05. 2012 01:09
No mýtnice by to zdržet mohla ale zas ona je mezi tunelama.... to by musela bejt sakra fronta ! Chtělo by názor někoho kdo tudy jel párkrát přes den ...
avatar Re: Cesta přes Alpy
16. 05. 2012 20:11
jo to je mýtnice mezi tunelama, oni to zastaví tak, aby od ní nebyla kolona až do tunelu. JJ chtělo by to zprávu někoho kdo tam jel v sobotu v sezóně.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 119
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.