Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak nejlépe, nejrychleji a nejlevněji na Istrii

Autor ZZZZZZ 
Jak nejlépe, nejrychleji a nejlevněji na Istrii
23. 05. 2007 12:59
Zdravím všechny cestovatele. Poraďte mi prosím. Chci se vydat 29.6. do chorvatska (Poreč), kde mám již zařízené ubytování. A jde mi o to,jak nejlépe se tam dostanu autem. Jsem z jižních čech a mám tu kousek hraníční přechod přes který pojedu, je to Strážný. Takže kdyby měl někdo z vás typ kudy přesně jet napište. Ještě by mě k tomuto zajímalo kolik je to tak km a jak dlouho se to jede, když to má hladký průběh, kde se platí jaké poplatky a kolik to dělá. Prostě hoďte sem nějaké varianty. Předem děkuji.
Re: Jak nejlépe, nejrychleji a nejlevněji na Istrii
23. 05. 2007 13:16
Jedu taky do Poreče už za 10dní a ještě nemám ubytování nemúžete poslat kontakt.Jinak trasu všichni doporučují přes Slovinsko koukni na příspěvek Praha - Rovinj a Mýtné Slovinsko
avatar Re: Jak nejlépe, nejrychleji a nejlevněji na Istrii
23. 05. 2007 13:23
Myslím, že je tu toho popísané dosť a dosť. Treba len čítať.
Re: Jak nejlépe, nejrychleji a nejlevněji na Istrii
25. 05. 2007 15:02
Když to střihneš ne na Graz, ale na Klagenfurt, tak aspoň cestou uvidíš pěkné hory přes soutěsku Loiblpass. :-)))
Re: Jak nejlépe, nejrychleji a nejlevněji na Istrii
26. 05. 2007 20:57
To jsou dvě věci nejrychleji a nejlevněji. Nejrychleji to bude přes Linz, Salzburg, Villach, Udine(nebo Ljubljana Slo) Tesrt, Koper, Istrie. Druhá trasa je přes Vídeň, Graz, Maribor, Ljubljana, Koper, Istrie. Ta je o něco levnější, te%d něvím přesně o kolik, asi o pět Euro, ale je to podle mě pohodovější cesta, a taky o něco pomalejší, asi o hodinu až dvě.
Loiblpass(zakaz kamionu a krasny hory)doporucuju.Dal jsem ho loni s kamosema a za 3 tydny ho dam autem zas.)Nejlevnejsi zpusob,pac neplatis za tunel,a ve slovinsku platis jen asi 4 eura za trasu Ljubljana(zahod)-Postojna-Koper.Jedu nad Pulu a dam si to pres Rijeku a Opatiji.Su z Brna,takze Ceskej prechod apod. ti neporadim,ale v Poreci jsem byl a vim,ze hranicni prechod Sentilj(smer Maribor)je drazsi kvuli Slovinskym mytnicim.Tak si uzijte slunce.P.S.Pres noc je vyjet nejlepsi
Jede se to s prestavkama tak 8 hod. a je to zhruba 650 km.Jo,a abych nezapomnel,Piran je krasny mesto,ktery chcu na zpatecni ceste dat.A zajed si jeste do Rovinje a Puly
Re: Jak nejlépe, nejrychleji a nejlevněji na Istrii
06. 06. 2007 10:20
Zdravím všechny 19.6.2007 vyjíždím večer z Chomutova směr Pula.Můžete mi prosím někdo poradit jaká je nejlepší trasa,abych se vyhnula tunelům a drahým dal.poplatkům.Děkuji
Re: Jak nejlépe, nejrychleji a nejlevněji na Istrii
06. 06. 2007 14:16
Nejlíp když pújdeš pěšky protože každá cesta něco stojísmiling bouncing smiley
avatar Re: Jak nejlépe, nejrychleji a nejlevněji na Istrii
06. 06. 2007 15:06
jezdím z Ústí Praha, Jihlava, Znojmo, Vídeń, Maribor, Ljubljana, Koper, přechod Plovania, istrijský ypsilon, Pula. Platíš Rakouskou známku cca 250,- kč 10ti denní, Slovinsko mýtné cca 10 euro, v Chorvatsku most cca 10kn. Tom
Re: Jak nejlépe, nejrychleji a nejlevněji na Istrii
08. 06. 2007 22:09
Ahoj.Jezdím na Istrii k Poreči,ale teď jsem dva roky nebyl.Je už dálnice hotová až do Koperu?? Díky za info.Vyrážím 27.7
Re: Jak nejlépe, nejrychleji a nejlevněji na Istrii
09. 06. 2007 09:02
Jezdím tudy dvakrát za sezónu, ale jistej si nejsem. Ale mezi Lublaní a Koperem je to snad už dokončený. Trochu se mi to plete, před rokem už jim chyběl jen dost krátkej úsek, ale to bylo tuším mezi Mariborem a Lublaní.thumbs up Jenomže já používám dvě trasy a furt se mi vybavuje příjezd do Terstu a zaboha si nemůžu vybavit příjezd do Koperu. Už se mi to vybavuje, teda spíš odjez! Jo pořád tam sice něco budujou, ale dálnice dokončená je...thumbs up smiley
Re: Jak nejlépe, nejrychleji a nejlevněji na Istrii
09. 06. 2007 10:00
Dík moc.Odkud jezdíš,že jedeš přez Terst?Já jsem ze severu Čech a mám najetou trasu Praha-Hatě-Vídeň-Maribor a přez Lublaňu a Koper do Novihogradu.Když jsem jel 2004 naposled tak mě právě ty krátký nekokončený úseky dost zdržovali.Včera jsem koukal ještě na Google Earth a vypadá to už opravdu dokončený.Letos jedu poprvé na noc z pátka na sobotu a mám z toho docela vítr.
Re: Jak nejlépe, nejrychleji a nejlevněji na Istrii
09. 06. 2007 10:14
Tou cestou co popisuješ jezdím rád, je taková pohodovější. Ale chceš-li jet rychleji a asi o 4 euro dráž(teď nevím přesně, ale dá se to najít na [www.chorvatsko.cz]), je lepší trasa České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburk, Villach, Udine, Terst, Koper, Istrie. S alternativou někde pod Salzburkem odbočit na Lublaň, ale to jsem nezkoušel. Cesta je přibližně stejně dlouhá, ale každopádně cca o jednu až dvě hodiny rychlejší. Tedy já cestuju v noci. Jen ty tunely mě šponujou a spousta zúžení tam, kde upravujou dálnici. Ale i tak se čtyřma přestávkama 10,5 až 12 hodin a ta první trasa 11,5 až 13 hodin.smoking smiley Více jsem jezdil tu rychlejší trasu, ale minulý rok jsem asi po 3 letech jel přes Znojmo a Vídeň a bylo to víc v klidu, krásná krajina ve Slovinsku. Alpy si zase užiješ tou druhou trasou.thumbs up Zkus jí a uvidíš, nic tím neriskuješ. Nezapoměň si koupit rakouskou známku a všímej si na dálnici je někde omezení rychlosti v noci myslím na 110km/h. Ale za ta léta jsem ještě radar nepotkal.
D33
Re: Jak nejlépe, nejrychleji a nejlevněji na Istrii
11. 06. 2007 09:40
Dálnice LJ - Koper je dodělaná takže není třeba se motat v těch sepentinách přes Crny Kal, ale vyjede se v Koperu téměr rovnou na tu 4 proudovku přes město a pak vpravo na Kaštel.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 168
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.