Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A2 Macelj - Zagreb

Autor Miki 
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
12. 06. 2007 22:22
Proc v Dugopolje ?! Split - Omis nejhorsi usek (Jadranska magistrala) v sezóně. Jestli pojedete po 30.6. [www.hvar.cz] je lepe vyjet na konci dalnice v Sestanovaci pres Zadvarje, Gornju Brelu na magistralu a ten kousek (20km) se vratit. Z Dugopolje do Splitu pojedete min. 30 min. kdyz budete mit stesti. Za tu dobu budete uz na konci dalnice v Sestanovaci. A Split Omis neni problem jet i 3 hodiny. Z opacne strany od Makarske takovy provoz nebude. Samozrejme pokud se chcete kochat a máte hodně času,klimatizaci a nevadi vám kolony (pátek sobota nedele) muzete jet od Splitu po magistrale.
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
12. 06. 2007 22:36
Mohu jen potvrdit, že Omiš je v sezóně obrovský průser. Před třemi rokmi jsem jel z Pisaku do Splitu celkem 4 hodiny a to jen protože u mostu přes řeku v Omiši řídily dopravu "nějaký děvčata" a v kombinaci s trhem na hlavní třídě to teda stálo za to. Měl jsem okamžil, kdy jsem měl chuť vystoupit a auto tam nechat a to mám klimatizaci smiling smiley

Mirek
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
12. 06. 2007 22:57
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:12).
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
13. 06. 2007 07:00
Jo jenže mi jedeme teď tuto sobotu a vracíme se ještě do prázdnin.Takže nám ještě nový úsek dálnice neotevřou?? A teď ,jak tedy jet?U Splitu je prý to nějak zvláštně značeno(loni se tady,myslím o tom psalo a já ten příspěvek nemohu najít).Nebo myslíte,vyjet radši na starou a zpátky se vracet.Prostě- my jsme vždy jezdili do Chorv.po staré,letos to chceme zkusit po dálnici apodívat se do Omiše.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil .Jarka. (13. 06. 2007 07:20).
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
13. 06. 2007 07:51
To Jarka : jestli pojedete od Makarské z jihu, tak v sobotu rano to směrem na Split přes Omiš tak hrozné nebude. Musíte ale dávat dobrý pozor na předjíždějící blázny v protisměru. Od tam bude velký nápor - první nástupní termín nesmyslných sobot. Nevšiml jsem si, že u Splitu je to nějak špatně značeno (možná předloni). Před Splitem je odbocka na Solin a Klis s tím, že všude už jsou tabule na Dalmatinu A1.
To Fido : Bisko ani Blato na Cetinji to asi nebude to pravé ořechové, je to všude daleko od dálnice přes hory a silnice jsou ta poslední třída. Tudy jsem nejel, tak to nemohu potvrdit ale podle mapy 1:300 000 a znalosti ostatních "polňaček" v horách si myslím, že to tak bude. Vím třeba že silnice, která je údolím Cetiny je pěkně rozflákaná od náklaďáků ze stavby dálnice. Odkud všude vozili kámen a měli základny pro stavbu nevím, ale tudy bych asi nejel.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (13. 06. 2007 09:07).
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
13. 06. 2007 08:25
To Jarka: ničeho se nebojte, z dálnice v Dugopolje vás to svede na kruhový objezd, z něj vyjeďte směr Split a ve Splitu se držte směr Makarská (někde možná bude označeno jako směr Dubrovník). Je to přehledně značené. Po Jadranské magistrále přijedete do Omiše.
Nema problema, sretan put.
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
13. 06. 2007 10:04
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:08).
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
13. 06. 2007 14:52
Před dvěmi léty příjezd po dálnici do Splitu uprostřed týdne koncem července v cca 9 hodin ráno a poté po magistrále do Omiše bez sebemenších problémů. V době dovolené výlet do Splitu v podvečer - cesta tam v zácpě cca hodinu a půl. Při odjezdu z dovolené jsem se chtěl magistrále vyhnout a jeli jsme přes vnitrozemí na Gatu - Blato na Cetině - Dugopolje. Cesty okresního formátu, samá zatáčka, mizerné značení a když jsme po více než hodině a půl jízdy byli někde u Trilju, tak to vypadalo na rozvod. eye popping smiley
Letos, když bude sjezd z dálnice i v Blatě na Cetini, by to asi šlo. Ale přesto spíše uvažuji o tom sjet v Dugopolje a před Splitem už v Solinu odbočit na Mravince a Tugare a jet vlastně souběžně s magistrálou a pak sjet od Gaty do Omiše. Jel jste tu někdo ?
avatar
XXX
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
13. 06. 2007 17:18
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 06:16).
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
13. 06. 2007 17:47
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:08).
avatar
XXX
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
13. 06. 2007 19:03
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 06:15).
Anonymní návštěvník
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
13. 06. 2007 19:48
Ahojte, nevíte někdo, jestli se dá dostat do Omiše jinak než ze Splitu po magistrále? Bude nebo je nějaký sjezd z nově budované dálnice, která vede na Makarskou? A jak to s touto dálnicí vypadá? Díky
avatar Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
13. 06. 2007 19:53
No to snad nemyslíš vážně!!!confused smiley
Anonymní návštěvník
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
13. 06. 2007 20:33
Tak sorry ale o sjezdech na dálnici ze Splitu na Makarskou fakt nic nevím.
Anonymní návštěvník
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
13. 06. 2007 20:41
Mohl bys být tak hodný a raději poradit, než mět tyhle řeči?
avatar
XXX
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
13. 06. 2007 21:10
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 06:15).
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
13. 06. 2007 21:29
Po novém úseku do Macelje jsem jel v den, kdy ho otevřeli. Hezká nová silnice, ale má háček - je tam tunel, kde je hotový jen jeden tubus (tzn. jede se jedním pruhem tam a druhým zpět), takže v sezóně tam lze očekávat pěkný masakr. A pro zájemce o vyhlídkovou cestu Šestanovac - Brela: v květnu to tam bylo slušně rozkopané, dá se to projet, ale je to 12 km stylem "kus asfaltu - kus po šutrech". Snad to do sezóny stihnou udělat.
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
13. 06. 2007 22:25
Já bych to shrnul, čtěte pořádně každý co píše a i jasně položte otázku. Ono je něco jiného jet ze severu na jih a opačně. Tedy Jarka psala, že jede domů, tedy z jihu na sever, což před tím nebylo uvedeno (snad jsem to správně pochopil). Těch pouhých 20 km z Blata do Omiše si myslím, že bude opravdu děs i podle vrstevnic. Kdo má čas a rád jezdí po třetích třídách, to teď opravdu nemyslím ironicky, ať jede (já sám beru cestu jako dovolenou a mám rád okolní přírodu a hory). Ale když se někdo ptá, jak se dostat někam a vůbec to nezná, volil bych cestu co nejjednoduší a i delší na km. Na čas to bude podle mě stejné. Tedy já osobně radím toto : Směr k moři po dálnici do Šestanovace dál státní Zadvarje, Gornja Brela a sjezd dvěma serpentinami (opravte mě jestli si to špatně pamatuji) samozřejmě se jede dolů průsmykem, tedy žádná autostráda (spousta zatáček) ale stará cesta, která vás dovede na začátek Makarské riviéry (Jadranská magistrála) kolem moře. Odbočíte doprava směr Split a do Omiše je to 20 km. Dále bych chtěl případné tazatele požádat, aby se vyjadřovali naprosto přesně co chtějí, včetně toho kdy jedou. Zbytečně se pak dohadujeme o co vlastně jde.
To Jarka : jestli jedete v sobotu domů z jihu a chcete se podívat do Omiše (upozorňuji vás, že tam bude blázinec). Tak prostě buď se vrátíte po magistrále zpět na Gornju Brelu a nebo pojedete na Split kolem moře. Rychlejší bude si určitě 20 km zajet, když nespěcháte jeďte kolem moře.
Anonymní návštěvník
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
13. 06. 2007 22:35
XXX napsal(a):
-------------------------------------------------------
> @xEvikx:
> Vždyď se tady dost dlouho o tom bavíme.Na nové
> dálnici z Dugopolje (Split) do Šestanovace bude
> výjezd v BLATO N/C.Od tohoto výjezdu do Omiše cca
> 20 km přes vesnice Zvecanje,Čisla a GATA.Z Gaty
> sjedeš do Omiše,kdy vyjedeš těsně před mostem před
> Cetinou ze strany od Splitu.
> Tato dálnice by měla být v provozu od 30.6.2007.


Omlouvám se za to že jsem si vše pořádně nepřečetla, ale moooc díky, že jsi mi odpověděl(a).
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
13. 06. 2007 22:55
to Míra : Šestanovac - Zadvarje - Dubci, bude nová rychlostní silnice na Jadranskou magistrálu. Oni ji rozšiřují a upravují. Samozřejmě do sezóny bude stará část ok. Nová ale asi bude, až koncem roku aspoň podle několika článků co jsem četl [www.vjesnik.hr] . Místy i čtyřproudá a s tunelem.
Zajímalo by mě kolik je doopravdy omezení sjezdů do jednoho pruhu Macelj - Zagreb (Zaprešič), podle mapy se to nedá přesně určit. Oni sami hovoří jen o 4 km mezi Džurmancem a Krapinou, takže asi vyrobili další Sveti Rok a Malou Kapelu. Navíc budou opravovat most přes Sávu i v sezóně [www.azm.hr] . Ještě jsem tam našel webky na hranicích [www.azm.hr] .
avatar Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
10. 07. 2007 10:37
chi555 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No podla stranky je tam len logo VISA, tak Visa
> Electron nie je akceptovana? Preto som sa pytal,
> ci stym nema niekto prakticku skutocnost, nakolko
> logo elektronickej neembosovanej karty maestro tam
> je.
>
> Dakujem za odpoved.
>

Platil někdo mýtné za dálnici Macelj-Zagreb v místě bez obsluhy (symbol ) neembosovanou kartou VISA Electron? Ptám se proto, že většina aut jela k obsluze (symbol ) a místo na projetí bez obsluhy bylo prázdné nebo bez čekání, ale někdo měl problém buď s kartou nebo s neznalostí a tak musel vycouvat a zařadit se k placení s obsluhou, kde se snažil dostat se do dlouhé kolony čekajících aut.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Petr (23. 08. 2009 21:51).
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
10. 07. 2007 10:44
Při cestě zpět jsem zajel na mítnici do fronty s tímto symbolem karty, protože tam byla nejmenší fronta a zprvu jsem si toho symbolu nevšiml, měl jsem připravené drobné, ale už jsem nechtěl dělat ještě větší zmatky (už takhle to na mítnici bylo dost zmatečný), tak jsem vytáhl mastercard, strčil jí do stroje, kliknul jsem, že nechci stvrzenku, vrátilo mi to kartu, zdvihla se závora a já frčel dál.

Takže závěr je takový: přes karty to jde a jde to rychleji

Cloudy
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
10. 07. 2007 10:59
Minuly rok na vsech mytnicich po split s Visa Elektronem (od CS a.s.)nebyl sebemensi problem, takze ani letos zadny nepredpokladam ani na novych najezdech ci sjezdech, pokud meli loni vybavene stavajici brany nove vybavi urcite stejne, proste do jedne skviry listek, do druhe kartu, odeberu kartu, stvrzenku, zavora leti nahoru a ja letim na plaz spinning smiley sticking its tongue out bez pinu bez problemu s prepoctem apod.. Ve slovinsku jsem to neresil. Dal jsem mu Ecko a ficel. Platbu ve vysi 1E prece nebudu delat kartou. smiling smiley

--
TomKa
Jeste k tem kartam - neembosovane berou v chorvatsku bez problemu, ale nezaplatite jimi myto ve Slovinsku!
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
11. 07. 2007 09:33
A jak platite ty dva tunely v Rakousku? Pujde to taky Visou Electron? Loni tam na me nak mavala jako ze ne...sad smiley
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
11. 07. 2007 23:05
Jeli jsme z 29. na 30.6. a v 2:00 po půlnoci platební samoobslužné terminály směrem k moři nefungovaly. Nastal tam dost zmatek. Chce to mít hotovost v záloze a sledovat při dojezdu na mítnici co se tam děje, nejenom zelenou šipku "volno". V Šestanovači to bylo v pohodě.
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
16. 07. 2007 23:13
ladik1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jeli jsme z 29. na 30.6. a v 2:00 po půlnoci
> platební samoobslužné terminály směrem k moři
> nefungovaly. Nastal tam dost zmatek. Chce to mít
> hotovost v záloze a sledovat při dojezdu na
> mítnici co se tam děje, nejenom zelenou šipku
> "volno". V Šestanovači to bylo v pohodě.


tak to jsme měli kliku. HR 22,00 a Lučko o chvíli dýl, vše běhalo. Platba na sjezdu u Zadru někdy v cca 1,30-2 a Visa El. vzatá bez problémů
avatar Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
17. 07. 2007 08:47
ladik1: isiel som tym smerom 1.7 a terminal fakt nefungoval. Na dialnici bola zelena, prisiel som k terminalu vlozil listok a kartu to nechcelo zobrat. Ani tlacidlo HELP ani CANCEL nefungovalo. Trosku tam bol zmetok, auto predomnou to vycuvalo, ked som dosiel ja tak som pomackal vsetko, nakoniec pomohlo strcit moju Visu electron do horneho slotu pre kamiony a preslo to smiling smiley
Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
17. 07. 2007 09:08
Když nefungujou automaty tak se dá platit kartou u mýtnic s obsluhou nebo se mýlím. díky
avatar Re: Dálnice A2 Macelj - Zagreb
17. 07. 2007 23:50
Da ak jed funguju aj ked nefunguju.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 217
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.