Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

pas nebo občanka

Re: pas nebo občanka
24. 05. 2007 15:47
Jo, já vím. Už to budu vyřizovat potřetí. Ale nevím, zda je to dáno nějakým předpisem, že pouze organizací práce na konkrétním úřadě, ale poprvní jsem to musela vyběhat sama, podruhé už jsem pouze vypsala o jeden papír víc a vše se vyřizovalo z jednoho úřadu...
Re: pas nebo občanka
24. 05. 2007 21:54
K tomu co napsala Marcy, o tom jsem také slyšela i že chystají změnu, že by šlo dítě do 10 let do pasu zapsat. Ale raději jsem si zavolala na pasové, a tam mi řekli, že na našich hranicích nebude problém, když je dítě v pase zapsané, ale nevědí, jestli nebude jinde - o Chorvatsku neví, ale že jsou problémy v Bulharsku se zapsanými dětmi. My jsme dřív problémy neměli, ale už jsme tři roky v Chorvatsku nebyli a nevím, jestli se tam nějak nezměnil zákon nebo od kolika roků už musí mít dítě svůj pas. Moje starší už má deset, takže nevím, jestli je tam stejná hranice jako u nás (že může být zapsané do 15-ti let). Máte zkušenosti s staršími dětmi, které jsou zapsané jenom v pase?
Re: pas nebo občanka
25. 05. 2007 06:50
XXX napsal(a):
-------------------------------------------------------
> @Ifča:
> Je to tak trochu mimi téma,ale když budeš tvému
> "mladému" vyřizovat občanku a on nemá pas,musíš
> mít potvrzení o stáním občaství.Paradoxem je,že
> když vyřizuješ pas,potvrzení mít nemusíš a k
> zádosti o občanku ti stačí pouze platný pas.


Pasy jsem dětem vyřizovala minulý týden a potvrzení o českém občanství bylo potřeba. Při vyřízení prvního pasu je toto povinnou přílohou. Potvrzení Vám zašlou zhruba za 14 dní.
avatar
XXX
Re: pas nebo občanka
25. 05. 2007 07:36
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 06:26).
Re: pas nebo občanka
25. 05. 2007 07:47
Tak s pasem mám čerstvé zkušenosti.Vyřizovala jsem tento týden dceři (15let) pas a jelikož nestihneme 30ti denní lhůtu,kdy se pas vyřizuje za "pouhých" 600Kč,tak nám do týdne udělají tzv. "bleskový" pas,který platí jenom 6 měsíců a stojí neuvěřitelných 1500Kč!!!!
Co se týče zapsaných dětí v pasech rodičů,volala jsem kvůli tomu i na Ministerstvo zahraničí a bylo mi řečeno,že pokud jsou děti zapsané do 1.9.2006,tak to stále platí!!!Po tomto datu musí mít (zatím) každé dítě svůj pas.Dokonce jsem se i ptala,jestli musí mít pas a na to mi řekli,že sice Chorvatsko vydalo jednostranné prohlášení,že pasy vyžadovat nebudou,že stačí pouze OP,ale vzhledem k tomu,že je to právě jen jednostranné prohlášení a neexistuje žádná oficiální smlouva s naším státem,tak pasy rozhodně doporučují!!!!
Re: pas nebo občanka
25. 05. 2007 09:43
Ahojky,
jen pozor na ty děti, aby byli zapsané v OP.
D O P O R U Č U J I !!!!!!! nechat si je zapsat do obou OP rodičů, neb nevíte co se může stát. A pak vznikne problém, ale nikomu ho nepřeji!!!!!
Re: pas nebo občanka
25. 05. 2007 10:22
XXX napsal(a):
-------------------------------------------------------
> @Ifča:
> Je to tak trochu mimi téma,ale když budeš tvému
> "mladému" vyřizovat občanku a on nemá pas,musíš
> mít potvrzení o stáním občaství.Paradoxem je,že
> když vyřizuješ pas,potvrzení mít nemusíš a k
> zádosti o občanku ti stačí pouze platný pas.

To je blbost. Na pas potřebuješ potvzení o státním občanství! Loni jsem musel to děckám zařídit. Kvůli tomu zajet na krajský úřad, který to vydává, protože u nás přes městský úřad by to trvalo dlouho, že by to s nimi vyřídili.
avatar
XXX
Re: pas nebo občanka
25. 05. 2007 12:25
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 06:26).
Re: pas nebo občanka
25. 05. 2007 13:28
Taky jsem vyřizovala letos jeden pas - a podepisovala jsem pouze prohlášení, že jsem nezvolila dítěti slovenské státní občanství (plus ještě nějaké další body). Potvrzení potřeba nebylo. Ale pokud si dobře vzpomínám, v prvním roce obcí s rozšířenou působností (2002 snad?) jsme opravdu jak kvůli dětskému pasu, tak kvůli první občance tyhle papíry od kraje potřebovali, a když to mělo být narychlo, tak fakt byla jediná možnost si to oběhat sama...
Re: pas nebo občanka
25. 05. 2007 14:56
Tak to vypadá, že co kraj, to jiné požadavky. To jsou pak v Olomouckém dost byrokrati.
Re: pas nebo občanka
27. 05. 2007 08:54
Můžete mi napsat, jestli nebyly problémy v Chorvatsku se staršími dětmi zapsanými v pasu? (Myslím 10 a víc let).
trpaslikcz
Re: pas nebo občanka
19. 06. 2007 08:46
Gabča napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak s pasem mám čerstvé zkušenosti.Vyřizovala jsem
> tento týden dceři (15let) pas a jelikož nestihneme
> 30ti denní lhůtu,kdy se pas vyřizuje za "pouhých"
> 600Kč,tak nám do týdne udělají tzv. "bleskový"
> pas,který platí jenom 6 měsíců a stojí
> neuvěřitelných 1500Kč!!!!
> Co se týče zapsaných dětí v pasech rodičů,volala
> jsem kvůli tomu i na Ministerstvo zahraničí a bylo
> mi řečeno,že pokud jsou děti zapsané do
> 1.9.2006,tak to stále platí!!!Po tomto datu musí
> mít (zatím) každé dítě svůj pas.Dokonce jsem se i
> ptala,jestli musí mít pas a na to mi řekli,že sice
> Chorvatsko vydalo jednostranné prohlášení,že pasy
> vyžadovat nebudou,že stačí pouze OP,ale vzhledem k
> tomu,že je to právě jen jednostranné prohlášení a
> neexistuje žádná oficiální smlouva s naším
> státem,tak pasy rozhodně doporučují!!!!

Jistě, rozhodně "doporučují". Což ale neznamená, že se tam na občanku nedostanete.
Volal jsem na ambasádu do Splitu a řekli mi toto: "Čeští občané mohou vstupovat do Chorvatské republiky i jen na platný OP vydaný po roce 2001". Je to ta občanka, která má dole pod fotografií univerzální "euro kód" Podle mě jí snad v dnešní době už má většina obyvatel. Pokud máte dítě napsané v pasu, musíte mít pas.
Jednostranné prohlášení to sice je, ale vzhledem k výborným vztahům České a Chorvatské republiky, by byli Chorvati jen sami proti sobě.

Nechápu co porád řešíte.
ČAJ thumbs up
Re: pas nebo občanka
19. 06. 2007 09:52
Dostal jsem nabídku jaká se neodmítá, ale nemám bohužel platný pas a synátor (5 let) pas nemá vůbec a vzhledem k tomu, že bych měl odjíždět v sobotu, tak to ani nejsem schopen stihnout vyřídit.

Dotaz tedy zní: Lze cestovat do Chorvatska (přez A, Slo) s malým dítětem pouze na novou občanku ve které je dítě zapsáno?

Prosím o co nejrychlejší reakci a pokud možno jen tutové info.

Předem dík FrantaK




P.S. Na konzulát HR jsem už volal, ale madam neměla chuť se se mnou bavit a dala mi jen adresu stránek, které jsou však jen v angličtině a hrvatski.
avatar Re: pas nebo občanka
19. 06. 2007 10:00
Ja síce nepoznám nový český OP, ale ako môže byť v novom OP zapísané dieťa?
Re: pas nebo občanka
19. 06. 2007 10:04
OP je vydán 9.6.2004 a na zadní straně mám zapsánu ženu a oba syny
Re: pas nebo občanka
19. 06. 2007 10:06
OP je vydán 9.6.2004 a na zadní straně mám zapsánu ženu a oba syny
Re: pas nebo občanka
19. 06. 2007 12:42
FrantaK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dostal jsem nabídku jaká se neodmítá, ale nemám
> bohužel platný pas a synátor (5 let) pas nemá
> vůbec a vzhledem k tomu, že bych měl odjíždět v
> sobotu, tak to ani nejsem schopen stihnout
> vyřídit.
>
> Dotaz tedy zní: Lze cestovat do Chorvatska (přez
> A, Slo) s malým dítětem pouze na novou občanku ve
> které je dítě zapsáno?
>
> Prosím o co nejrychlejší reakci a pokud možno jen
> tutové info.
>
> Předem dík FrantaK
>
>
>
>
> P.S. Na konzulát HR jsem už volal, ale madam
> neměla chuť se se mnou bavit a dala mi jen adresu
> stránek, které jsou však jen v angličtině a
> hrvatski.

Občanský průkaz je cestovním dokladem pouze pro držitele průkazu, dítě musí mít vlastní pas. Můžete si vyřídit pas ve zkrácené době, ovšem za nemalý peníz.
Re: pas nebo občanka
19. 06. 2007 12:46
presne takthumbs up
trpaslikcz
Re: pas nebo občanka
21. 06. 2007 12:21
trpaslikcz napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Gabča napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Tak s pasem mám čerstvé zkušenosti.Vyřizovala
> jsem
> > tento týden dceři (15let) pas a jelikož
> nestihneme
> > 30ti denní lhůtu,kdy se pas vyřizuje za
> "pouhých"
> > 600Kč,tak nám do týdne udělají tzv. "bleskový"
> > pas,který platí jenom 6 měsíců a stojí
> > neuvěřitelných 1500Kč!!!!
> > Co se týče zapsaných dětí v pasech
> rodičů,volala
> > jsem kvůli tomu i na Ministerstvo zahraničí a
> bylo
> > mi řečeno,že pokud jsou děti zapsané do
> > 1.9.2006,tak to stále platí!!!Po tomto datu
> musí
> > mít (zatím) každé dítě svůj pas.Dokonce jsem se
> i
> > ptala,jestli musí mít pas a na to mi řekli,že
> sice
> > Chorvatsko vydalo jednostranné prohlášení,že
> pasy
> > vyžadovat nebudou,že stačí pouze OP,ale vzhledem
> k
> > tomu,že je to právě jen jednostranné prohlášení
> a
> > neexistuje žádná oficiální smlouva s naším
> > státem,tak pasy rozhodně doporučují!!!!
>
> Jistě, rozhodně "doporučují". Což ale neznamená,
> že se tam na občanku nedostanete.
> Volal jsem na ambasádu do Splitu a řekli mi toto:
> "Čeští občané mohou vstupovat do Chorvatské
> republiky i jen na platný OP vydaný po roce 2001".
> Je to ta občanka, která má dole pod fotografií
> univerzální "euro kód" Podle mě jí snad v dnešní
> době už má většina obyvatel. Pokud máte dítě
> napsané v pasu, musíte mít pas.
> Jednostranné prohlášení to sice je, ale vzhledem k
> výborným vztahům České a Chorvatské republiky, by
> byli Chorvati jen sami proti sobě.
>
> Nechápu co porád řešíte.
> ČAJ thumbs up


Bohužel nelze ! Dítě musíte mít v pasu, popřípadě musí mít vlastní pas !
Občanský průkaz je pouze ! Vaše ! Identifikační karta.
Čaj thumbs up
avatar Re: pas nebo občanka
21. 06. 2007 12:39
Nechcel som tomu veriť, ale naozaj sa do českých OP zapisuje manželka a deti. Dokonca aj dátum sobáša. U nás nič také v OP nenájdete. To môže byť niekedy výhoda smiling bouncing smiley
Re: pas nebo občanka
21. 06. 2007 12:53
Ale to záleží jenom na tobě jestli si to tam necháš zapsat nebo nethumbs up
Re: pas nebo občanka
21. 06. 2007 13:27
Minuly rok jsme projeli vsechny hranice CZ/A A/SLO SLO/HR pouze na obcanku (se strojove cteci zonou) a celnici jen mrkli na druhou stranu jestli tam deti (2 a 4) mame. A nerekli ani pul slova. Minuly rok tu prave na toto tema probehla velmi bourliva debata, ze ktere jsem nabral informace. A daval na care jen obcanky (aby nemeli celnici tendence listovat v pasech apod.) Uznavani nasich obcanek v HR je jednostranny akt HR. Cili spolehat na nej nelze. A upozornuji ze pasy jme meli pro pripad problemu v supliku. Deti mame i v pasech a deti ktere jsou zapsany v pasech do 1.9.2006 svuj pas mit nemusi. Alespon co se HR tyka. Do Bulharska uz treba pas mit deti musi bezpodminecne.

Takze projet muzes, ale nemusis. Ja bych ale bez pasu nejel, trefis blbce na SLO/HR care a slehne te sad smiley

--
TomKa



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomka (21. 06. 2007 13:30).
Re: pas nebo občanka
21. 06. 2007 13:56
Tomko- zapomněl jsi na hranice BiH. Ukázal jsem v Gradisce OP,koukali jak jelita-chtěl pas a zelenou kartu.Do pasu ani nekoukl,stačil mu znak na obálce.Metkovic-to samý.O sto metrů dál celníci v Ch čůrali smíchy,mávali abych u nich ani nezastavoval.Naproti tomu v Neumu jim občanka stačí...
Zbyněk V.
Re: pas nebo občanka
22. 06. 2007 20:28
Ono je sice pěkné,že nám naši jižní hostitelé tolerují občanské průkazy.Samozřejmě jen na hranicích s EU.Oficiální stanovisko chorvatské vlády je trocu jiné. Nikomu to samozřejmě nepřeji,ale pokud by se stala nějaká mimořádná událost,je už cestovní pas nutný.Mimo jiné beru i v potaz to,že dost čechů včetně mojí rodinky,jezdíme na výlety do hercegoviny.Mostar,Kravica,Medugorje,atd.
Anonymní návštěvník
Re: pas nebo občanka
22. 06. 2007 20:46
...



Upraveno 3krát. Naposledy upravil sasenka (23. 06. 2007 22:12).
Zbyněk V.
Re: pas nebo občanka
22. 06. 2007 20:52
..... nač to dělat jednoduše,když to jde i složitě ....
Anonymní návštěvník
Re: pas nebo občanka
23. 06. 2007 09:07
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sasenka (23. 06. 2007 22:11).
Re: pas nebo občanka
24. 06. 2007 20:45
Psychicky labilní magoři se rozmohli. Nejen že mažou, co napsali, ale ani se neregistrují confused smiley
Re: pas nebo občanka
25. 06. 2007 07:13
Na všech hranicích jsem vystrkoval dva pasy a jeden OP a nikdo se nad tím nepozastavil.
Re: pas nebo občanka
25. 06. 2007 09:34
Lidi neblázněte, děcka mám obě v občance a loni i letos jsem projel v bez ztráty kytičky. Akorát slovinský celníci se vždycky divili, kde mám jako zapsaný kindoše tak sem jim to dycky ukázal a jenom mávli rukou a jelo se.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 235
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.