Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

poplatek za cestu přes madˇary

Autor kimi 
Re: poplatek za cestu přes madˇary
23. 05. 2007 09:33
Roman92
Jenom se chci ujistit. Dálnice v Maďarsku Rajka sjezd na Moson (E65) je a nebo není zpoplatněna. Dík
Přemek
Re: poplatek za cestu přes madˇary
23. 05. 2007 09:42
Přemo,proboha-co se podívat na předchozí stranu?
avatar Re: poplatek za cestu přes madˇary
23. 05. 2007 09:45
Tento úsek diaľnice b Maďarsku nie je spoplatnený. Pozri na môj príspevok spred týždňa na tomto vlákne. Je tam aj odkaz na oficiálnu maďarskú stránku. Ale myslím, že na slovenskej strane pri príjazde na dialničný prechod Rajka treba slovenskú dialničnú známku. Dá sa však ísť aj cez starý prechod Rajka, ktorý už je (myslím že od 1.1.2007) medzinárodný. Predtým bol len pre občanov SK a HU. Tam nie je treba slovenskú diaľničnú známku.
Re: poplatek za cestu přes madˇary
23. 05. 2007 15:12
Díky moc za info, ještě jsem se chtěl optat na celníky, na zrušeném vlákně jsem stihl přečíst něco v tom smyslu, že v Letenyi více kontrolujou jídlo a pití(pivodrinking smiley), než v Redics. Víte o tom někdo něco z vlastní zkušenosti nebo alespoň z doslechu? A ještě výzva pro letošní cestovatele, podělte se prosím o nejaktuálnější informace, až se začátkem července vrátím, taky hned něco napíšu. Díky.
Anonymní návštěvník
Re: poplatek za cestu přes madˇary
23. 05. 2007 17:34
Takže se podělím o zkušenosti s cestou přes maďary,jezdím tudy pravidelně,přes Rajku až po odbočku na Moson, nezpoplatněno,dál Czorna,Szombately na maďarsko-slovinský přechod problémy s celníky žádné,přes Slovinsko-Lendavu na přechod Mursko-Srediště,opět problémy žádné dokonce se mě jednou chorvatský celník zeptal proč vypínám motor,ani se nekoukl na pasy,dál přes Varaždin na dálnici do Karlovacu a dál po staré.Zpátky taky tak,a nikdy jsem nezažil žádné prohlídky nebo kontroly,jen si dávají pozor na Poláky,a jednou se mě slovinský celník zeptal jestli mám něco na proclení když jsem řekl že ne tak mi řekl"zdrávstvujtě"a bylo to.Suma sumárum doba na každé hranici cca 1 minuta.Snad jsem trochu napravil to co jsem způsobil žádostí na admina ať projde stará vlákna,pokud by někdo měl zájem,napište soukromou zprávu nebo na vlákno a já rád odpovím každému.
Re: poplatek za cestu přes madˇary
23. 05. 2007 18:53
Díky, jestli mě ještě něco napadne, tak bych napsal.thumbs up
Anonymní uživatel
Re: poplatek za cestu přes madˇary
23. 05. 2007 19:55
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 13:52).
Re: poplatek za cestu přes madˇary
23. 05. 2007 21:09
Je to zadara. Já už jsem tam jel několikrát.Vyjíždíme stejný den. Možná, že se na cestě někde potkáme.
Re: poplatek za cestu přes madˇary
24. 05. 2007 07:17
Mám stejnou zkušenost jako prochy, taky mě před pár lety za ten kousek dálnice zkásli a tak už taky raději objíždím ale je pravda že po tom co tady čtu mě to láká opět zariskovat.
Re: poplatek za cestu přes madˇary
24. 05. 2007 08:26
chodim tadial casto, aj sluzobne, a urcite je to bez poplatku
Re: poplatek za cestu přes madˇary
24. 05. 2007 08:36
Brad,
takže vidíš že nejsem sám kdo neměl ještě jasno jestli platit nebo ne. A abych začínal dovolenou dohadováním nebo pokutou s Maďarskou policií tak to bych nechtěl.
Přemek
Re: poplatek za cestu přes madˇary
25. 05. 2007 20:25
Kde se v Maďarsku na dálnici neplatí je jasně vidět tady:



Detailněji tady [www.motorway.hu]

[www.madarsko.cz]

NEZPOPLATNĚNÉ ÚSEKY MAĎARSKÝCH DÁLNIC

Pro úsek označovaný M15 - Rajka/Hegyeshalom NENÍ dálniční známka potřeba.
A dále pro úseky:
-Dálnice M1 mezi Budapeští a uzlovým bodem rychlostní silnice M0 (5,6-16,3 km)
-Dálnice M1 ve směru na Budapešť mezi nájezdem Biatorbágy a uzlovým bodem M0 (17,6-16,3 km)
-Dálnice M1 mezi uzlovými body Tatabánya óváros a Tata (55,5-66,8 km)
-Dálnice M1 na objízdném úseku kolem města Győr mezi uzlovými body hlavních silnic č. 19 a 85 (106,0-129,4 km)
-Dálnice M1 ve směru na Budapešť mezi uzlovým bodem Mosonmagyaróvár a prodejním místem dálniční známky na 158,0 km (158,0-159,4 km)
-Dálnice M1 mezi uzlovým bodem Mosonmagyaróvár a hraničním přechodem Hegyeshalom (159,4-171,7 km)
-Dálnice M3 mezi Budapeští a uzlovým bodem rychlostní silnice 2/B (10,1-13,1 km)
-Dálnice M3 mezi uzlovými body Kerekharaszt a Hatvan (51,3-54,7 km)
-Dálnice M5 objízdný úsek kolem města Kecskemét mezi hlavními silnicemi č. 5 a 54 (73,7 – 90,4 km)
-Dálnice M30 mezi uzlovými body Emőd a Miskolc Jih
-Dálnice M5 mezi Budapeští a uzlovým bodem Gyál (13,0-21,7 km)
-Dálnice M7 mezi Budapeští a uzlovým bodem Érd (5,6-17,7 km)
-Dálnice M7 na objízdném úseku kolem města Székesfehérvár mezi uzlovými body hlavních silnic č. 7 a 63 (56,4-63,8 km)
-Dálnice M7 mezi Becsehely a hraničním přechodem Letenye (222,5-231,2 km)
Zdroj: www.autopalya.hu



Upraveno 2krát. Naposledy upravil residents (25. 05. 2007 20:56).
Re: poplatek za cestu přes madˇary
26. 05. 2007 07:11
Dobře zpracováno a jasné.Díky
Re: poplatek za cestu přes madˇary
30. 05. 2007 16:06
Tak koukám, nastala nějaká odmlka smoking smiley...nemáte někdo tipy na nocleh v Maďarsku, případně na nějakou rozumnou zajížďku od trasy na termálky nebo na nějakou pamětihodnost? Dík M.thumbs up
Přímo na silnici E65 v obci Csorna je ve směru od Mosonmagyárováru na pravé straně termální koupaliště,myslím,že stojí za návštěvu.Vstupné bylo asi 2euro(rok2005),před vchodem je velké parkoviště.
Re: poplatek za cestu přes madˇary
31. 05. 2007 07:34
Odkaz na Camping a termální koupaliště ve městě Csorna
Termální koupaliště a camping Csorna
Stránky jsou v maďarštině, němčině a angličtině. Jsou tam i nějaké fotky (Gallery) a ceny.
Naposled jsme tam byli také v roce 2005. Jak aktuálně vypadá (plánovala se rozsáhlá rekonstrukce) bohužel nevím. Jejich stránka je momentálně mimo provoz.
avatar Re: poplatek za cestu přes madˇary
31. 05. 2007 08:49
Tunel Sitina otvoria 24. júna. Tunel Sitina bude súčasťou diaľnice D2 Bratislava, úsek Lamačská cesta - Staré grunty, a vyplní posledný chýbajúci úsek na ťahu diaľnice D2 z Českej republiky cez Bratislavu do Maďarska.
[www.bleskovky.sk]
avatar Re: poplatek za cestu přes madˇary
07. 06. 2007 09:44
Zdá sa, že tunel Sitina naozaj otvoria podľa plánu...

[www.bleskovky.sk]
Re: poplatek za cestu přes madˇary
07. 06. 2007 15:02
Je sice fajn, že tunel bude otevřen 24.6., já ale odjíždím už 22.6., mám tedy prosbu, jestli, když pojedu z Frýdku-Místku a na Bratislavu budu přijíždět od Trenčína po dálnici ze severu, budu muset přes tu křižovatku Patrónka a jestli je to tam dobře značené, abych nedej bože neodbočil špatně. Jo a nemáte někdo taky zkušenosti, kdy tam vrcholí dopravní špička? Chystám se vyjet kolem 15hod, takže Bratislava by mohla být kolem 18hod. Díky moc.
P.S. - zdravím slovenské bratry a díky za zajímavé informace.thumbs up
don
Re: poplatek za cestu přes madˇary
07. 06. 2007 15:10
Zdravím, taky jezdním z FM, přes Trenčín, vyjíždím vždy v 16h a nikdy jsem neměl potíže. Značené je to výborně a nepamatuju si, že by byla někdy nějaká dramatická špička. Vždy jsem projel normálně.
Šťastnou cestu.
avatar Re: poplatek za cestu přes madˇary
07. 06. 2007 15:17
Keďže budeš prichádzať od Trenčína, tak na tunel Sitina môžeš zabudnúť. Ten využijú iba tí, čo prichádzajú od Brna, resp. Prahy. Keďže pôjdeš z Trenčína, takže budeš pokračovať dialničným obchvatom Bratislavy - smer Gyor, Budapest. Značenie je myslím si, že dobré. Čo sa týka zápchy, v piatok okolo 18.00 v Bratislave zápchy samozrejme sú, ale asi len v opačnom smere - na výjazde z Bratislavy smer Trnava. Takže to by problém byť nemal. Akurát menšie zdržanie by mohlo byť na Prístavnom moste smerom na Maďarsko, resp. Rakúsko, ktorý by mohol byť plný ľuďmi vracajúcimi sa z práce do Petržalky. Ale nemalo by to nič hrozné, max. 5 minút na moste a je to v suchu. Želám šťastnú cestu.
Re: poplatek za cestu přes madˇary
07. 06. 2007 21:50
Díky lidi, je to fakt super, že člověku hned někdo poradí! Až se vrátím, budu se snažit oplácet stejným. thumbs upthumbs up
Milosko
Re: poplatek za cestu přes madˇary
08. 06. 2007 12:31
Zdravím Vás českí bratia, po prečítaní príspevkov som nikde nenašiel ozaj peknu linku na automapu cez Maďarov. Keďže som už uvedenu linku našiel a možno na týchto strankach ešte niekdo hladá niečo také tak tmrknite sem
link.[lazarus.elte.hu]
Re: poplatek za cestu přes madˇary
10. 06. 2007 09:23
prosím o radu protože se pořád mluví o tom že bude velká blokáda hranic na konci června a v té době akorát odjíždíme do CH. a nechceme nechat nic náhodě a proto jsme se rozhodli že bychom zkusili cestu přes Madarsko trasu máme už celkem nastudovanou ale s čím si neumím poradit je poplatek na chorvatské dálnici nevím kolik přesně se platí za dálnici z Varaždinu do Zagrebu může mi někdo sdělit kolik to stojí předem moc děkuji
Re: poplatek za cestu přes madˇary
10. 06. 2007 09:56
to alyah: 23hrk [www.hac.hr]
avatar Re: poplatek za cestu přes madˇary
10. 06. 2007 10:02
Pozri na web hac.hr, tam je to presne vypocitane, treba zadat vstup na dalnicu Zagreb - Gorican a potom hladat v tabulke Sveta Helena - ta je tesne pred Zagrebom. Vychadza to na 23Kun.
Tu je cennik /treba mat zapnuty javascript!/:
[hac.hr]
Anonymní návštěvník
Re: poplatek za cestu přes madˇary
10. 06. 2007 10:16
Každý rok si píši kolik platím zy mýtné a sedí to i poplatky které zadává chorvatské forum z Varaždinu do Zagrebu je 23 kun a ze Zagrebu do karlovacu 16 kun.
Milosko
Re: poplatek za cestu přes madˇary
10. 06. 2007 10:38
Zdravím Vás, päť príspevkov dozadu som dal link na automapu Madarska. Teraz posielam link aj na automapu chorvátska.
[www.kacha.cz]
Recipročne Vás chcem poprosiť či mi vie niekdo poslať link na automapu Budapešti, alebo aspoň prosim o radu, prichádzam do nej z cesty od prechodu Šahy a chcem isť na dialnicu M7 smerom do Chorvátska.Nikdy som tam ešte nešiel...Dialničné známky na Maďarské dialnice predávajú na hraniciach do Maďarska aj v noci?
Re: poplatek za cestu přes madˇary
10. 06. 2007 10:57
Děkuji Vám a podle Vaší rady a mých propočtů by naše cesta - ostrov Rab sjezd Žuta Lokva : cesta přes Madarsko,kousek Slovinska a pak do Varaždinu by neměla být dražší víc jak 80 kun
Re: poplatek za cestu přes madˇary
10. 06. 2007 19:19
pri celkovych nakladoch na dovolenku su tie sumy za dialnicu smiesne, ci to bude 80 alebo 100 aj tak ich zaplatime eye rolling smileytongue sticking out smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 181
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.