Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stará cestayawning smiley

Autor Lenka 
Re: Stará cestayawning smiley
26. 06. 2007 20:28
Karlovac
Turanj
Cerovac Vukmanički
Tušilovič
Brezova Glava
Donji Budački
Pavkovič Selo
Grabovac Krnjački
Brebornica
Veljun
Blagaj
Pavlovac
Donje Taboriste
Rastoke
Slunj
Novo Selo
Bročanac
Čuič Brdo
Oštarski Stanovi
Rakovica
Grabovac
Plitvička Jezera
Jezerce
Prijeboj
Rudanovac
Vranovača
Korenica
Gradina Korenička
Bjelopolje
Pečane
Jošani
Udbina
Ondič
Bruvno
Deringaj
Gračac
Vučipolje
Otrič
Zrmanja Vrelo
Padene
Knin
Kovačič
Kijevo
Vrlika
Podosoje
Maljkovo
Hrvace
Karakašica
Sinj
Brnaze
Turjaci
Trilj
Čaporice
Ugljane
Biorine
Cista Velika
Cista Provo
Šestanovac
Zadvarje
Gorna Brela
klima
Re: Stará cestayawning smiley
26. 06. 2007 20:30
A potom kolem pobřeží k Dubrovníku :
Brela
Baška Voda
Promajna
Bratuš
Krvavica
Makarska
Tučepi
Podgora
Drašnice
Igrane
Živogošče
Drveník
Zaostrog
Podaca
Brist
Gradac
Bačina
Bačinska Jezera
Ploče
Rogotin
Opuzen
Raba
Komarna
Duboka
Klek
Neum - BiH
Doli
Baniči
Kručica
Slano
Brsečine
Trsteno
Orašac
Zaton
Lozica
Dubrovník
Danina
Re: Stará cestayawning smiley
26. 06. 2007 22:01
Jezdíme po dálnici, je to rychlejší, ale letos bychom chtěli jet zpět po staré. V nějakém vlákně se psalo o nějakém hradu po cestě. Prosím víte někdo kde hrad leží a zda je přístupný? Ta stará cesta je také hezká i když pomalejší, jeli jsme po ní před dvěma lety a někde před Plitvicemi jsme přespali v apartmánu. Musím říct, že apartmánů tam bylo dost a prázdných, právě kvůli dálnici. No doufám, že se to nezměnilo a my nebudem mít problém s ubytováním v okolí Plitvic.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
29. 06. 2007 10:03
Išiel už tento rok niekto z vás po "starej ceste" v sobotu? Aká bola premávka?
Re: Stará cestayawning smiley
29. 06. 2007 11:00
Já loni po polovině srpna cestou domu. Jelo se v davu, ale žádná zácpa, jako to bývalo.
Na starou silnici jsem odbočil z ucpané dálnice.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
29. 06. 2007 16:52
Vrátili jhsem se dnes -a jak jsem slíbila píšu postřehy stará cestaXdálnice.
Cestou tam jsme jeli po dálnici-musím jí přiznat jak + tak -.
Je rychlejší a myslím ža na cestu v noci asi lepší.Jeli jsme ve středu na noc-takže bylo poměrně volno -pouze u tunelu Mala Kapela jsme asi půl hodiny čekali-protože doprava byla řízena kyvadlově a v tunelu se dělala údržba či oprava ventilátorů.Jinak průjezd volný-chvvílemi jsme byli na dálnici sami.
Rozčarování mě čekalo po rozednění-a tady musím zase oponovat těm co říkají že i na dálnici jsou k vidění nějaký věci ke koukání.,Pokud počítáte hezkým výhledem hromady kamení navezených kolem-sem tam nějaká ta jáma kolem a na každém 35km benzinka-potom ano.Mě teda okolí dálnice a jízda měsíční krajinou docela deprimovala.Někdo tady vzpomínal hřiště u benzinek-ano jsou tam-pokud se dá považovat prostor 3X3m na kterém stojí skluzavka a houpačka na betonu za hřiště.Nicméně-opravdu tam jsou a benzinky protože jsou nové jsou i čisté a po stránce toho co člověk od nich očekává(tzn.hygiena-káva atd.)určitě vyhovují.

Jinak lidi co přijeli po dálnici po nás v sobotu hlásili u tunelů 5km fronty-ale to je informace od nich-nemůžu za sebe říct nakolik pravdivá.

Zpět jsme jeli ve středu a přes den-a jednoznačně jsme s dětma volili starou cestu-prostě se nám líp líbí a i kdyby se stará platila a dálnice byla zadarmo-stejně bychom jeli tak.

Takže pro příští rok-večer tam -po dálnici(v noci je mi vcelku okolí fuk stejně není nic vidět) a cesta zpět po staré.
Re: Stará cestayawning smiley
30. 06. 2007 23:03
ivetaa - moje řeč jezdíme tak taky . Tam po dálnici a zpět po staré .
Re: Stará cestayawning smiley
01. 07. 2007 02:20
Možná to tu už padlo, tak se omlouvám... Zajmalo by mě jestli jsou na Staré cestě nějaké velké odpočívadla, popřípadě jaké mají zázemí a jak to vypadá s benzínkama... díky moc
avatar Re: Stará cestayawning smiley
01. 07. 2007 09:22
Benzínky jsou -ale ne tak často jak jako u dálnice-spíš kolem měst-chce to sledovat tabule a samozřejmě s tím počítat a natankovat tak aby člověk nejel nadoraz-ale to je myslím u všech samozřejmý a každý zná svoje auto atd.
Pokud tam jsou tak jsou stejné jako u dálnice-viděla jsem u některé i to pidihřiště-jinak klasika.
Odpočivadlo(odmoriště) jsou-ale pokud se jede v horách tak to jsou jen malý kousky vyseknutý u cesty-někde je lavička,mobilní wc-jinde nic-ale i to je dopředu označeno.My volíme zastavovat u hospůdek a konob kterých je cestou ve vesnicích dost-jednak kvůli wc-jednak si dáme kafe atd.

Jinak nepředstavujte si že stará cesta je o tom že najedete do hor a vypadnete z nich u Splitu aniž byste potkali benzinku-hospůdku či vesnici.Je to normální cesta jako každá jiná-akorát v určitých úsecích je těch benzinek a civilizace míń.


Já jak píšu-pokud jedu v noci-je dálnice ideální.Pokud jedu přes den-jedem po staré.

I toto je stará cesta-a přes den s častýma zastávkama se dá vychutnat víc jako jízda po dálnici..

Re: Stará cestayawning smiley
01. 07. 2007 09:56
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:33).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
01. 07. 2007 12:41
Když já jsem spíš na míň betonu-ale fotky hezkýyawning smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
01. 07. 2007 13:12
klima napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Karlovac
> Turanj
> Cerovac Vukmanički
> Tušilovič
> Brezova Glava
> Donji Budački
> Pavkovič Selo
> Grabovac Krnjački
> Brebornica
> Veljun
> Blagaj
> Pavlovac
> Donje Taboriste
> Rastoke
> Slunj
> Novo Selo
> Bročanac
> Čuič Brdo
> Oštarski Stanovi
> Rakovica
> Grabovac
> Plitvička Jezera
> Jezerce
> Prijeboj
> Rudanovac
> Vranovača
> Korenica
.....
kde jsi vzal tuto mapu? vždyť x z těchto sídel je po válce rozstříleno, nebo srovnáno se zemí....confused smiley
Re: Stará cestayawning smiley
14. 07. 2007 14:42
Ahoj! Ve čtvrtek jsem se vrátil z Živogošče a jezdím po starý. Jednak nejedu na závod cesta se mi líbí a s favoritem ani na dálnici nepojedu rychlej, možná ušetřím 1 až 2 hod. a zaplatím 700Kč pokud neusnu. Akorát mě dožrali dva lidi jeden z CB předjížděl v zatáčce proti mě a jen tak tak se vrátil a jedna paní na Plitvicích povídá druhé "Ty kolony jsou hrozný vepředu byl někdo s karavanem".Tak ty dva prosím pokud spěchají ať jedou po dálnici a podívají se co ten s karavanem zaplatí za dálnici. Čau Karel
Re: Stará cestayawning smiley
14. 07. 2007 20:14
Ivetoo, mám stejné pocity z dálnice jako Ty.Měsíční krajina,absolutně se není na co dívat.Cesta strašně uspává.Probralo nás až odmoriště Krka,z kterého j.si sem dala snímky.Zpátky jsme jeli taky po staré a je to úplně o něčem jiném i když to omezování rychlosti je příšerné.Ale takové Peručko je fakt kouzelné,nebo zastávka na Plitvičkách.
Jakon
Re: Stará cestayawning smiley
14. 07. 2007 22:38
To Ivetaa

Nevím, kde jste viděli kamení, ale po Zadar je na dálnici pořád co vidět a hezčí jsem určitě u nás neviděl (u nás tak tankodrom). V noci se opravdu nic nevidí. Nejraději mám přejezd pod Sv. rokem - ve vnitrozemí 13C a po výjezdu z tunelu "jiný svět" 21C a krásný výhled.

Ale viděl bych spor jinak - pokud nefouká vítr a neprší tak po dálnici - jinak je většinou omezena rychlost na 1OO Km (ale i na 80)

pokud prší, můžete jet klidně po staré - bude to určitě rychlejší
(to bylo pro ty, co chtějí dodržovat předepsanou rychlost)

Jinak na dálnici si nepamatuji, že by měřili rychlost (a říkaj to i domácí), a na staré jsem jich potkal vždy několik......
Re: Stará cestayawning smiley
15. 07. 2007 23:01
Včera sme sa vrátili, kvôli zápcham ktoré boli celý deň pri tuneloch sme išli po starej, cesta bola fajn, ale asi 6 hliadok policajtov , ktorí merali rýchlosť.....Mýtne pre turistov.....
Re: Stará cestayawning smiley
16. 07. 2007 17:47
Danino, v Kninu - královském městě Karadjordjevičů - je i královský hrad, ale je to jen málo zachovalá zřícenina, byla poškozena i za nedávné války Srby. Nicméně to asi opravují, je to kus historie, když se vrátíš tam na kopci o pár století zpět...
Jurokk
Re: Stará cestayawning smiley
16. 07. 2007 21:03
A kde merali v dedine ci aj mimo dediny hmm dakujem
Re: Stará cestayawning smiley
19. 07. 2007 15:58
V dedine, a hlavne na konci dedín...na začiatku by boli viditeľnejší, ale dobráci oproti nám blikali, touto cestou im ďakujem. Keby boli všetci takí, tak nik nebude platiť pokuty....
---
Re: Stará cestayawning smiley
20. 07. 2007 19:29
Jakon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Ivetaa
>
Minuly rok: vnutrozemie 22°C pri mori 31°C. podotykam o 03:00. Pri Maslenici fukal vietor ale bura to nebola
Jurokk
Re: Stará cestayawning smiley
20. 07. 2007 19:48
Dakujem aj ja vravim keby vsetci blikali tak je ovela menej pokut ja blikám vzdythumbs up
avatar Re: Stará cestayawning smiley
22. 07. 2007 22:57
5.7.2007 (štvrtok) cesta po "starej" na Plitvice bez problémov, premávka len mierna. Na Plitviciach sme prespali 2 noci a v sobotu 7.7. o 5.tej hodine ráno sme pokračovali ďalej, smer Makarská riviéra. Na ceste bola takmer nulová premávka. Po celej trase som zaregistroval len jednu policajnú hliadku, ktorá merala rýchlosť v obci. Našťastie som šiel za chorvátskym autom, na ktoré zablikal protidúci Chorvát.
Posledný úsek: Dugopolje - Šestanovac som absolvoval už po diaľnici, nakoľko som bol zvedavý, ako to tam vyzerá. Navyše v dopravnom servise hlásili už okolo 8.hodiny ráno kolóny medzi Splitom a Omišom (rovnako hlásili kolóny pri tuneloch Mala Kapela a Sveti Rok).
Po zjazde z diaľnice, v Šestanovaci už riadili premávku policajti, nakoľko sa to aj tam už začalo mierne zahusťovať. Rovnako boli policajti aj pri zjazde z Gornjej Brely na Jadranskú magistrálu.
Celkový dojem zo "starej" cesty som mal veľmi dobrý.
Re: Stará cestayawning smiley
26. 07. 2007 20:09
no, stará cesta je sice docela hezká a romantická, ale jakmile se tam stala nejaká bouračka (a že jich bylo),tak to tam začali policajti odklánět přes takový lesy, nebo se tam udělaly kolony, že se to jelo kidne i celej den... užil sem si tam svý, sláva že je konečně ta dálnicethumbs up
Re: Stará cestayawning smiley
31. 07. 2007 19:18
BMW X5 obsah 4,6l..jezdím za 14l/100možná i víc,když táhnu loď žiju jenom jednou.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
01. 08. 2007 07:57
Luda Koka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> no, stará cesta je sice docela hezká a romantická,
> ale jakmile se tam stala nejaká bouračka (a že
> jich bylo),tak to tam začali policajti odklánět
> přes takový lesy, nebo se tam udělaly kolony, že
> se to jelo kidne i celej den... užil sem si tam
> svý, sláva že je konečně ta dálnicethumbs up


To je o štěstí a náhodě.Můžeš čekat u tunelu a stejně tak i na staré.
Vyzkoušeli jsme oboje.Na noc je dálnice ideální-přes den mi vyhovuje s dětma stará.Zastavíme u nějaké té konoby-dáme něco dobrýho a jedem dál.
Jinak my za 3 roky a z toho převážnou část po staré jsme viděli jen jednu nehodu a policajt řídili dopravu tak-tak že kolem dalo skoro plynule projet.
Nezatracovala bych jedno ani druhé.

Hlavně se všichni vpořádku vratte!
Re: Stará cestayawning smiley
01. 08. 2007 13:19
ivetaa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Luda Koka napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > no, stará cesta je sice docela hezká a
> romantická,
> > ale jakmile se tam stala nejaká bouračka (a že
> > jich bylo),tak to tam začali policajti odklánět
> > přes takový lesy, nebo se tam udělaly kolony,
> že
> > se to jelo kidne i celej den... užil sem si tam
> > svý, sláva že je konečně ta dálnicethumbs up
>
>
> To je o štěstí a náhodě.Můžeš čekat u tunelu a
> stejně tak i na staré.
> Vyzkoušeli jsme oboje.Na noc je dálnice
> ideální-přes den mi vyhovuje s dětma
> stará.Zastavíme u nějaké té konoby-dáme něco
> dobrýho a jedem dál.
> Jinak my za 3 roky a z toho převážnou část po
> staré jsme viděli jen jednu nehodu a policajt
> řídili dopravu tak-tak že kolem dalo skoro plynule
> projet.
> Nezatracovala bych jedno ani druhé.
>
> Hlavně se všichni vpořádku vratte!


no jo,tak to ste asi zrovna měli štěstí,my pokaždý když sme tam jeli,tak tam neco bylo,jednou nás už nad Splitem při cestě zpátky odklonili do takový buše,hrůza...po tý dálnici už jezdim od tý doby co se to dá,takže letos pojedu asi počtvrtý snad,no a po tý starý sem jel asi 8x... jinak než na noc nejezdíme, a přes noc je ta dálnice fakt skvělá, žádný auta, nic smoking smiley
iv
Re: Stará cestayawning smiley
14. 08. 2007 11:11
myslím, že už to tu někde padlo, ale chtěla bych se ještě jednou pro jistotu zeptat, zda potřebuji cestovní pas na cestu z Makarské do Dubrovníku , kde se přejíždí přes neum v Bosně
Re: Stará cestayawning smiley
14. 08. 2007 12:39
Loni nám pasy pečlivě kontrolovali. A to jak Chorvati, tak Bosňáci. Když jsme jeli do Bosny na vodopády Kravica, tak taky chtěli pasy vidět.
Re: Stará cestayawning smiley
21. 08. 2007 19:38
Jak jsem si tu pročítal příspěvky stará X dálnice, musím také svoji trochou přispět do mlýna. Jeli jsme letos 3.8. tam a 12.8. zpět, obě cesty po staré a nebyl po cestě žádný problém, pokud nepočítám chorvatské piráty (chci být slušný!) potkali jsme jedinou hlídku policie a to jen tak seděli v autě a líně pozorovalï provoz. Jinak, vždy mne pobavilo, když jsem pokal protijedoucího čecha a za ním kolonu nervózních chorvatů - jeli jsme stejně a také na nás troubili. Tam jsme vyrazili v 10:00 z Třebíče, směr Znojmo, Wien, Graz, Maribor, Zagreb, Karlovac a dál po staré do Biogradu. Je to cca 860 km a v klídku bez kolon a s přestávkami jsme byli okolo 11. Proti nám jely šílený kolony, hlavně ve Slovinsku. Na zpáteční cestě jsme se stavili ještě v Šibeniku na prohlídku města a v parku KRKA, s tím že na parkovišti přespíme tak do 23 a vyrazíme domů. Bohužel nás odsud vypakovali a tak jsme jeli zpět v 21:00, na Plitvicích jsme byli v 1:00 a tam přespali do 5:00 a v pohodě vyjeli stejnou cestou zpět. Před Macejlem jsme chytli kolonu (byla tam havárie v posledním tunelu), ale i tak jsme byli v 10:00 na rakouských hranicích. Další časy nemá cenu uvádět, protože jsme se stavovali u známých a dali si několikahodinovou pauzu. Podtrženo, sečteno nám stará cesta vyhovovala, hlavně zpět, kdy jsme jeli téměř sami. Pro příště budu jen doufat, že se chorvatští piloti uklidní a dají si dokupy značky (jeden příklad za všechny - 5m před cedulí obec píchnutá max. rychlost 80 - nemusím podotýkat, že místní zde lítaj 100 a ještě potrubují na chudáky poctivé čechy, občas mně napadlo, jestli ta cedule obec znamená 50, nebo je povolená 80-ka v obci?)
Re: Stará cestayawning smiley
21. 08. 2007 19:46
Chtěl bych se zeptat,jestli je to pěkné v Šibeniku a v parku KRKA.
Také se chceme stavět na zpáteční cestě někde ,kde bychom udělali prohlídku města a okolí,přespali tam a druhý den pokračovali domů.
Šibenik a Krka jsou jednou z možností.
Díkythumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 136
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.