Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stará cestayawning smiley

Autor Lenka 
Re: Stará cestayawning smiley
04. 03. 2007 21:16
Dobry den vazeni mili cestovatele ,i ja bych rad pridal svych par postrehu,ne rad protoze rady nesnasim.
V lonskem roce jsme prvni krat navstivili Chorvatsko a protoze jsme se ptali na cestu lidi, kteri do chorvatska jezdili uz hluboko za totality a dale jezdi a jezdili po stare, tak jsme to taky zkusili .Vyjizdeli jsme od Kyjova /Jizni Morava / smer Hodonin prekroceni hranice do SK dale najezd na dalnici na Bratislavu prechod Rajka - Rusovce do H dale po dalnici na Mosonmagyarovar sjezd s dalnice na Csorna- Szombathely-prechod Redics Lendava, kratky odpocinek doplneni PHM ve Slovinsku ,dale prekroceni hranice do CHorvatska,smer Varazdin najeti na dalnici smer Zagreb, Karlovac sjezd s dalnice na Plitvice,asi dvouhodinovy odpocinek,dale pokracovani v ceste pres Plitvice, Gracac, Knin, Sinj, Trilj, Brela, Drvenik,pres Makarskou do Drveniku. Cesta byla dlouha cca 1000 KM. Vyjizdeli jsme ve 20.00 a prijezd do cile nasi cesty druhy den ve 13.00hod. Meli jsme prumernou spotrebu 6,1L na 100km a myslim si, ze pokud celou cestu pojedu po dalnici bude aspon u mě pri rychlosti 140 spotreba vysoka.Na stare jedu stejne na 4 nebo 5 v obci dodrzuju presnou 50ku a mimo dle povahy vozovky i 100-120. Zpatecni cesta probihala stejne s tim rozdilem, ze se jelo non-stop az domu.Vyjizdeli jsme v 15,00 a prijeli jsme druhy den rano v 4,30 .Pri prujezdu Madarska jak nekdo rika pozor na zver, zadnou jsme nepotkali,zato kousek pred cilem stado divokych prasat na mistni okrsce,jeste ted mi beha mraz po zadech.Takze hlavne trochu stesti na cestach neni to jen o Vasem ridicskem umu. Jinak prima dovolena, hlavne ze si to vsichni uziji ve zdravi a uz si rezervujeme termin na dalsi rok.
PS-jedem stejnou cestou 19.8.2007 tak Cau vsichni PETR
Re: Stará cestayawning smiley
04. 03. 2007 23:14
Nazdar Petře.Pozorně jsem si přečetl Tvůj příspěvek a chtěl bych na něj navázat.
Taky já jem se loni vydal prvně za "slanou vodou", konkrétně do Brely.Zvolil jsem však trasu Mikulov,Vídeň,Graz,Maribor,Zagreb,Split,Brela, tzn. co nejvíce po dálnici.Vyjel jsem v 19:00hod. a na místě jsem byl v 10:00hod.Po cestě byla 3x pauza na cigárko + 2hod. odpočinek před Ogulinem a dalších 30 min.počítám na hranice a mýtnice (někde jsme ani nezastavovali), což je celkem 3 hodiny.Takže jízda nám trvala 12 hodin (950km). Průměrná rychlost (díky Slovinsku a magistrále Split-Brela) jen 80km/h a průměr.spotř. 7,1 l/100km. Nenapsal jsi, jakým autem jsi jel, já 14 let starým Formanem (170.tis.km),určitě máš něco lepšího, tak i ta spotřeba by byla NIŽŚÍ. Volant mě už živí více než 30 let, na silnicích jsem toho už dost viděl a proto MŮJ názor je, že dálnice je bezpečnější.Pokud bys letos třeba jednu cestu dělal po dálnici (a letos bude končit až u Brely), určitě se ozvi a poděl se s ostatními. Přeji Tobě i nám všem ostaním pěknou dovolenou a hlavně šťastný návrat, ať můžem pokecat a těšít se zase na další! ČAU Mirus.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (04. 03. 2007 23:15).
Re: Stará cestayawning smiley
05. 03. 2007 22:48
Ahoj Mirus.smoking smiley
Tak to trochuu doplnim ,je to 8 let stary Renault Scenic, prumer jsem meril pouze dotankovanim nadrze "do plna"a poctem kilometru.Je pravda, ze dalnice je bezpecnejsi, ale kdyz jsou v zadu male deti a mate najeto 200 KM z cesty a uz slysim kazdou chvilku kdy uz tam budem, nebo me se chce na zachod, mozna je lepsi cesta mimo dalnici, muzu zastavit skoro kdekoliv.A taky je to trochu o tech penezich. Loni me stacilo na benzin 4800 KC, plus nejake drobasky za cca 100 KM dalnice v Chorvatsku, plus slovenska dalnicni znamka .Letos premyslime pri ceste k mori se zastavit na Plitvicich,pokochat se,prespat a druhy den pokracovat dal,tak jestli nekdo mate dobry typ na ubytovani tak napiste.Diky a AHOOOOOOOJ PETRhot smileysmileys with beer
Re: Stará cestayawning smiley
06. 03. 2007 07:18
Ahoj Petře.smileys with beer
Já jsem taky spotřebu počítal stejně: z Brna plná a po návratu zase po zátku.
Je pravdou, že za dálnici Zagreb-Split jsem dal 2x157 HKN, což dělá 1.300 Kč, ale chtěl jsem cestovat přes noc, takže mi dálnice vycházela jako pohodlnější, než stará(cesta).Apart. jsme měli perfektní a zároveň levný pouze3.500 Kč/ 2osob. /týden + 380 Kč pobyt.taxa, tak mě to až tak nevadilo. Celkem jsem se vlezl do 9.000 Kč (benzín,dálnič.zn. a poplatky,ubytování+pob.taxa).
Většinou se tady na vláknech píše,že pro cestu s dětmi je lepší noc,nemohu posoudit,naše už s námi nejezdí, ale je pravdou, že manželka seděla vzadu a prospala 2/3 cesty.
Jak to bude letos ještě nevím,dcera bude promovat, tak jestli bude i na dovču je ve hvězdách,ale moc bychom chtěli.Čau všem. Mirus



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (06. 03. 2007 07:24).
Re: Stará cestayawning smiley
06. 03. 2007 07:50
nenis : jeli jsme úplně stejně s tím,že jsme dali v Drveniku chrupec - jen jsme nejeli do Brely, ale kooousek dál.
Re: Stará cestayawning smiley
06. 03. 2007 07:52
tak zpět, teď jsem se vrátila k příspěvku a vidím, ža ani Ty jsi nebyl v Brele a kousek dál. Kde přesně, prosím?
Re: Stará cestayawning smiley
06. 03. 2007 19:53
Mě vychází cesta pod Makardkou (Podgora, Tučepi) tak na 5500Kč. Jezdím z vysočiny, přes Rakousko a v HR po dálnici. Mám dlouhou Feldu 1.6 a spotřeba mi vyšla předloni na 6.2 a loni 6.5. Jezdím ale tak na hranici rychlostních limitů a to trvale kopec nekopec. Hudlat to 110, tak se dostanu pod šest.
Po staré jsem jezdil se spotřebou podobnou. Je to tedy hlavně o tom, co člověku víc vyhovuje, případně o té úspoře 1400 Kč za dálnici.
Já nemám klimku a tak jezdím na noc a to mi dálnice připadá daleko bezpečnější, než klikaté silnice.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
06. 03. 2007 20:01
Taď jsem to četl,že se asi budem kochat po dálnici zase o kus dál.Má být hotový další úsek tak se na tu Cetinu podívám tentokrát s toho nového dálničního mostu.Už nemusím poslouchat tu píšťalku v Omiši u mostu.hot smiley

MirekŠi
Re: Stará cestayawning smiley
07. 03. 2007 21:47
AHOJ GINA

Cestovali jsme az do Zaostrogu, pripada nam to tam klidnejsi nez Makarska, ubytovani 20m od more a k tomu jeste na konci osady, takze plaze tak akorat obsazene.Jeste k ceste, loni na zpatecni trase priblizne ve dve hodiny v noci v Madarsku policie a merila rychlost v obci.Tak pozor na ne.hot smiley
PETR
Re: Stará cestayawning smiley
08. 03. 2007 08:10
Ahojky Nenis, ty policajty v Maďarsku jsme zaznamenali taky. Jednou, už dřív, nás zastavovali, mrkli na doklady a když zjistili, že se s náma nedomluví, tak mávli rukou a jeďte...
Jo, my taky vyhledáváme klidná místečka.
Re: Stará cestayawning smiley
08. 03. 2007 08:34
Dobré ránko,
my jeli loni taky přes Maďarsko, zdálo se mi to strašně zdlouhavé, cesta se jakoby táhla. Nestavěli nás ani policajti, ani jsem nepotkali žádnou zvěř na cestách a silnice byli opuštěné, jeli jsme v noci. Letos chceme zkusit dálnici, tak uvidíme, snad to vyjde. Loni jsme byli v Primoštenu, v hotelu ZORA, ubytování, jídlo, moře, bazén, prostě super, můžu jenom doporučit. Ale první, co jsme si dali, jak jsme zpátky překročili naše hranice byla česnečka a tureké kafe...Letos jedeme do Ruskamenu, je to kousek níž, už teď se moc těšíme.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
26. 04. 2007 08:35
Jak vypadá doprava na staré cestě v sezóně v pátek směrem od moře? Je plno nebo klid? Rozhoduji se zda se vracet po staré nebo po dálnici.
Re: Stará cestayawning smiley
26. 04. 2007 12:27
Tak si tady pročítám příspěvky a jsem docela překvapená. Některé údaje o spotřebě mě opravdu udivují. V loňském roce jsme Chorvatsko měli celkem 2450 km s průměrnou spotřebou 7.5. Obsah auta je 1.6. Nejezdíme jako šílenci takže je to s dodržováním rychlosti. Asi se nám zbláznilo auto, že tak žereangry smiley, když ostatní to zvládají za 6 litrů a podobně.smoking smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
26. 04. 2007 12:52
Lálo... auto se nezbláznilo. Holt máte žravější motor. Já Chorvatsko jezdím s průměrem 5,0, ale to mám diesla. Ona se ta průměrná spotřeba nesmí brát tak moc vážněsmoking smiley Museli by se tu srovnávat neje stejné obsahy motoru,ale i stejné typy motorů, výrobci atd. Pokud máš 1.6 a je plmě naložená tak si při svižné jízdě těch 7,5 klidně vezme...drinking smiley .
Re: Stará cestayawning smiley
26. 04. 2007 13:17
Hlavu si z toho nedělám, protože mi ta spotřeba připadá naprosto v normálu, naložený benziňák takhle vychází. Já se prostě jenom v duchu bavím tím jak jiná naložená auta jezdí skoro jenom na vzduch.yawning smiley. No nic každý máme své přednosti. Ale to, že to máš s nafťákem za 5 tak to beru.
Re: Stará cestayawning smiley
26. 04. 2007 13:52
Klid Lálo, já se s 1.8 motám do HR kolem 8 litrů. Celý rok to doma řešim, upravuji, zkoušim, ale na dovolené na to absolutně prdim grinning smiley Cesta mě baví a tak si ji užívám i co se stylu jízdy týče - když se mi chce tak na to šlápnu, když ne tak se courám. A jestli jedu za 7 nebo 8 litrů je mi putna drinking smiley
Re: Stará cestayawning smiley
26. 04. 2007 13:59
to Alda:
Máš recht a já si myslím to samé. S tím rozdílem, že to ani během roku neřeším. Tak jak už jsem napsala. Na naložené auto mi to připadá naprosto v pohodě. Souhlasím s Tebou, je to dovolená a "vo tom to je"thumbs up smiley
Když jsme ještě žádný chytrý počítátka spotřeby neměly tak nás ani nenapadlo to počítat a taky proč. Stejně s tím nic nenadělám tak proč to pitvat.smoking smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
26. 04. 2007 14:04
Tak mě to nedalo, a jelikž se trochu nudím tak jsem si to spočítal pěkně podle mapy. Cesta Zagreb - Split:
po dálnici cca 360 km
po silnici č. 1 (stará cesta) cca 320 km
to je tedy rozdíl 40 km. Pokud jsem počítal dobře tak to je tedy kilometrová úspora, to je teda ranec. drinking smiley
Čas : vezmu.li v úvahu průměrnou rychlost dosahovanou na jednotlivých trasách
Dálnice cca 100 km/hod (odvozeno z cets po D5)
silnice č. 1. 72km/hod (odvozeno po cestě podél D5)
bude časový rozdíl cca 2 hod v neprospěch silnice č. 1.
Takže silnicí č. 1 jede ten, který 1. chce ušetřit za dálnici, 2. nespěchá, 3. chce se "kochat" krásami vnitrozemí.
Dálnici použije ten: 1. nevadí mu poplatky, 2. hrne se co nejrychleji do cíle, 3. nejede v pátek a v sobotu.
Takhle mě to vyšlo, zkutečnost o mnoho jiná nebude. Tak, že já osobně ještě uvidím s kým se budu na cestě potkávat. Zda s těmi co chtějí ušetřit, a nebo s temi kteří to hrnou k cíli.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarda Cimrman (27. 04. 2007 19:12).
Re: Stará cestayawning smiley
26. 04. 2007 14:12
To Jarda Cimrman:
Tak se v tom Tvém rozdělení pokouším najít a nevím kam se zařaditconfused smiley.Takže poplatky mi nevadí/beru je jako součást cesty/,nespěchám, ráda se pokochám a jezdím z pátka na sobotu. Tak a teď kudy jedemegrinning smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
26. 04. 2007 14:24
spinning smiley sticking its tongue out Lálo no kudy po silnici ne...spinning smiley sticking its tongue out
Vždyť je to jedno.smileys with beer
Re: Stará cestayawning smiley
26. 04. 2007 14:27
napadlo tě cimrmane, že mohou být v autě i děti které tě každých 30s bombardují otázkou, kdy už tam budeme? (naštěstí mě to ještě letos nečeká) Kam zařadíš takové řidiče? A poplatky mi vadí, ale respektuji je. Neznám člověka který dá za poplatky skoro 2000kč (tam i zpět HR+A(SK)+CZ) jako by se nic nedělo.
Re: Stará cestayawning smiley
26. 04. 2007 14:29
Bingo, správná odpověďsmiling smiley

Hlavně, že se jede. Už aby to bylo. A to si ještě sakra počkám.sad smiley
Re: Stará cestayawning smiley
26. 04. 2007 16:41
Tak já jsem vloni udělal kompromis. Po dálnici jsem jel až před tunel Sveti Rok (poplatky ze Záhřebu 87Kn), tam jsem sjel na Gračac a dále kvůli tomu kochání yawning smiley v oblasti pohoří Dinara tradiční cestou na Knin, Sinj, Trilj, Šestanovac, Brela.....
avatar Re: Stará cestayawning smiley
26. 04. 2007 17:37
petrcechacek... jasně že mě to napadlo, mát taky jednu takovou, ale co s tím má společného kudy se jede? Ony se děti na některé trase naptají kdy už tam budem? poku ano tak ji beru i kdyby se mělo jet přez Madagaskar.spinning smiley sticking its tongue out
Jo a poplatky mi fakt nevadí.... kdy nebyly bude líp, ale pokud jsou tak je beru jako součást ceny dovolený. A jestli dám za dovču 25 nebo 27 tis. Kč je už celkem jedno. je to pořád míň než třeba letecky do Bulharska nebo na kanáry.smileys with beer
avatar Re: Stará cestayawning smiley
26. 04. 2007 20:38
Libor je môj človek. Presne tak plánujem cestu tohto roku. Pôjdem síce z Prešova cez Maďarsko a od hranice (Goričan) po dialnici po Sveti Rok potom Gračac, Knin atd. Zakončím to v Omiši.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Stará cestayawning smiley
26. 04. 2007 22:39
V lete je kriticky tunel Mala Kapela. Ja to riesim tak, ze v Karlovaci zidem z dialnice a idem starou cestou cez Plitvice az do Udbiny a tam sa opat napojim na dialnicu a frcim dolu. Prave cesta od Gracacu cez Knin do Splitu bola trapenie chorej zvere. Takto usetrim na kilometroch, na dialnicnych poplatkoch a tiez trosku precvicim riadiacu paku a nezaspim. Samozrejme jazdim jednoznacne v noci, rano sa uz kupem.
Tom
Re: Stará cestayawning smiley
29. 04. 2007 11:25
Je to pořád dokola... když nejedeš v sobotu, tak tunely projedeš v pohodě...Jo a Svety rok, není o nic méně kritický...
avatar Re: Stará cestayawning smiley
01. 05. 2007 12:06
to Jarda Cimrman:já mám dojem -že jsi to napsal opravdu tak jak to je.
trošku mě štve-že se tady každý rok řeší že po ::staré::jezdí ti co chtěj ušetřit.Já nevím-to je takový český zvyk pořád všecko přepočítávat na peníze a hlavně mě docela vadí ta :stádnost:-pokud nemáš na něco stejný názor-minimálně jsi proti všem.
Už jsem to tady psala-na dovolený nepočítám-jídlo kupujeme všecko tam-nic nevozím a poplatky mi přijdou normální.Nicméně jezdíme po staré-pŕotože prostě chceme-líbí se nám ta cesta-mám ráda svítání v horách a všecko co k tomu patří.
Manželovi kroucené cesty nevadí-navíc jezdíme ve středu a v noci kolikrát hromadu km nepotkáme ani auto(jezdíme v půli června)Zpět vždy za 14 dní-taky ve středu.
Po dálnici jedem jak to tady někdo psal Rakousko-Slovinsko-Krapina-Zagreb-Karlovac--a pak pokračujeme po staré na Plitvice-Slunj,Udbinu,...až do Splitu a pak dál na Omiš a do vesnice kam ten který rok jedeme.

Za zády vozím taky malé děti-které se ptají kdy už tam budeme.Ovšem ujišťuju-že takto se ptají i když jedu jen k našim na Moravu cca5hodin-a nebo když jedu nakoupit-cca 250m!Takžto bych myslím jako argument nebrala.

V Čechách po dálnici jezdíme minimálně-nemám je prostě ráda-stejně jako je x věcí v životě na které může mít někdo averzi-já ji mám na dálnice.K rodičům jezdíme jinudy a taky si dálniční známku na rok kupuju(takže to nedělám z touhy ušetřit a jsou chvíle kdy se dálnici kousek nevyhnete že jo!)

Prostě se těším na dobu-až konečně bude normální napsat-já po dálnici nejedu-a nikoho to neudiví.
Tohle forum mám ráda-už dva roky co jsem ho objevila.Našla jsem tady dost informací a myslím že k tomu slouží.Trošku je ale vidět-že nemáme ještě tu schopnost tolerovat názor jiných a berem se moc vážně.
Vždyt každý jsme jiný a každýmu vyhovuje něco jinýho.
Podstatné je že se tam i zpátky všichni dostanem vpořádku a v říjnu si tady zase řeknem jak fajn nám v Chorvatsku zase bylo!thumbs up smiley
Re: Stará cestayawning smiley
01. 05. 2007 19:24
ivetaa: naprosto souhlasím, jsem na tom vlastně podobně a "starou" mám taky ráda!thumbs up smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
02. 05. 2007 08:38
Já mám svoju "starú" tiež rád. thumbs up smiley
Ale pokiaľ ide o cestu do Chorvátska - diaľnica je super a starú cestu už teda nemusím. Nie je nad to, keď si to šinieš 130.-tkou po diaľnici a za 4 hodiny si zo Záhrebu v Splite. Keď si spomeniem na starú cestu a na tie nekonečné kolóny - pred tebou autá, za tebou autá, ktoré sa valili po starej ceste až k moru, nie naozaj nemusím.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hill , Jarka , Mi
Hosté: 200
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.