Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stará cestayawning smiley

Autor Lenka 
Anonymní uživatel
Re: Stará cestayawning smiley
24. 05. 2007 11:29
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 13:53).
Re: Stará cestayawning smiley
24. 05. 2007 14:02
no pres Bosnu je cesta sice hezka ale suverenne nejpomalejsi a okorenena policajty, kteri jsou v udoli Neretvy rozestoupeni v kilometrovych intervalech, aby kontrolovali 40km dovolenou rychlost. Ale jinak souhlas, kdyby to bylo jen na mne jezdim pres Bosnu, ale mojhe draha polovicka rekla, ze uz nikdy. Kdyz jsme tma vjeli, mela pocit, ze i kdyz se ji chce na zachod, tak uz to vydrzi, vzdyt jsme preci za chvilku venku (nastesti tam byl nejaky novy obchodak snormalnimi toaletami) a Bosnu jsme pak brazdili skoro cely den a to jsme nikde nebloudili:-)
Re: Stará cestayawning smiley
24. 05. 2007 22:22
Nevíte někdo, jak je zacpaná dálnice mimo víkend jestli vůbec? Nebyli jsme 3 roky v Chorvatsku a dřív jsme jezdili jen po staré. Docela jsem na dálnici zvědavá, ta vnitrozemní cesta mi připadala vždy jedna nekonečná zatáčka. Jo a nevíte, kdy má být otevřena dálnice až po Dubrovník?
Re: Stará cestayawning smiley
24. 05. 2007 22:24
Tak to já měl Bosnu projetou za necelých 5 hodin. Ale nejeli jsme údolím Neretvy, ale před Jajce odbočili na Glamoč, Livno a dále na Makarskou. V horách u Glamoče jsme nepotkali živáčka natož policajta, takže pohoda.
Re: Stará cestayawning smiley
25. 05. 2007 00:08
2 prochy a Fido: jen, že stejný nick tam měli dva majitelé DOHC.
Re: Stará cestayawning smiley
25. 05. 2007 00:15
DAJDA:
Mimo víkend naprosto v pohodě, o víkendu jsou problémy jen před tunelama Malá Kapela a Sveti rok a na mýtnici Lučko u Záhřebu. Jinak ta jejich dálnice je super dílko, myslím že budeš překvapena, pokud budeš třeba srovnávat s těmi u nás. Ale to vlastně ani srovnat nejde. Jinak si ji už teď můžeš skoro celou prohlédnout z ptačí perspektivy na www.hac.hr když klikneš na avioprelet hot smileyhot smileyhot smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
25. 05. 2007 07:38
tomik3 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak to já měl Bosnu projetou za necelých 5 hodin.
> Ale nejeli jsme údolím Neretvy, ale před Jajce
> odbočili na Glamoč, Livno a dále na Makarskou. V
> horách u Glamoče jsme nepotkali živáčka natož
> policajta, takže pohoda.
tak přesně o této trase vážně uvažuji. Mám prosbu, byly by možné nějaké postřehy, zkušenosti? Těch 5 hodin bylo čistých, či s přestávkami? Silnice dobré, nebo dojedu s autem na šrot? Bosňané opravdu jezdí jako čuňata, nebo i tam platí jako u nás, kdo umí, umí, kdo neumí čumí? Dík
Re: Stará cestayawning smiley
25. 05. 2007 10:42
Já jsem jel loni na Pelješac přes Vídeň (zde popsanou objížďkouthumbs upsmoking smiley) - Maribor - Zagreb - po dálnici až po Okučani - Bosanska Gradiška - Banja Luka - Jajce - Donji Vakuf - Bugojno - Jablanica - Mostar - Opuzen - Neum atd. Cesta v pohodě. Jedině, kde byl větší provoz bylo hned za hranicemi v Bosanske Gradišce (byl jsem tam po čtvrté odpoledne v sobotu 1.7.2006. Jinak silnice prázdné.
Re: Stará cestayawning smiley
25. 05. 2007 11:38
to Prof.Klaus: Popsanou trasu jsem jel v roce 2004. Vyjížděli jsme z Nitry od příbuzných, takže přes Maďarsko jsme jeli přes Székesfehérvár, Káposvár a Barcs, dále kousek Chorvatskem přes Daruvar a nezajížděli jsme si tak na Zagreb. Tento úsek jsme jeli v noci a provoz na cestách prakticky nulový. Pak je kousek opravdu velmi hustý provoz mezi Bosanskou Gradiskou a Banja Lukou (cca 15 km před Banja Lukou je něco jako dálnice). Ale pak opět až k moři provoz skoro žádný. Cesty jsou ve velmi slušném stavu, ale bohužel sem tam se objeví větší neoznačená díra, které je lepší se vyhnout. Kousek horší cesty byl tenkrát pouze kolem Mrkonjic Gradu (?). Rozbitější cesta také může být už v Chorvatsku kolem Šestenovace v souvislosti s výstavbou dálnice. Jinak cestování se trochu vleče, protože za Banja Lukou je to až do Livna plné zatáček v údolí řeky a v horách. Ale provoz opravdu minimální a žádné velké omezení rychlosti si nepamatuji. Nazpátek jsme jeli z Livna přes Bugojno a Jajce a tam je provoz o něco silnější, ale pořád v pohodě.
Bosenští řidiči mi připadali normální, ale vzhledem k malé hustotě provozu to můžu těžko posuzovat. Problémem bylo dopravní značení, především směrové ukazatele jsou zde opravdu vyjímečně, takže alespoň nějaká mapa pro odhad směru jízdy je nutná. Přesnou dobu jízdy si nepamatuji, ale s asi dvěmi kratšími přestávkami (15-30 minut) to bylo kolem těch 5 hodin. Benzínek až do Banja Luky nepřeberné množství, pak už to bylo trochu horší. Platba v EUR bez problému.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil tomik3 (25. 05. 2007 11:49).
Re: Stará cestayawning smiley
25. 05. 2007 15:01
tomik3 napsal(a):
-------------------------------------------------------
Cesty jsou ve velmi slušném stavu, ale
> bohužel sem tam se objeví větší neoznačená díra,
> které je lepší se vyhnout. Kousek horší cesty byl
> tenkrát pouze kolem Mrkonjic Gradu (?). Rozbitější
> cesta také může být už v Chorvatsku kolem
> Šestenovace v souvislosti s výstavbou dálnice.
> Jinak cestování se trochu vleče, protože za Banja
> Lukou je to až do Livna plné zatáček v údolí řeky
> a v horách.

Díry ani ne, ale v horách v podél Neretvy jsou občas na vozovce spadlé kameny.
Jinak co se týče benzinek souhlas. Kromě vyloženě horských oblastí podél řeky jsou dost hustě a ceny lepší jak v Chorvatsku. A mají dobré a silné presso za necelou BM.
Re: Stará cestayawning smiley
04. 06. 2007 18:21
Ještě je otázka s jakým autem: Felda 1,6 běžně do 6,5, Oktávka 1,6 cca 8,5 litrů
Re: Stará cestayawning smiley
04. 06. 2007 22:27
Na octávke 8.5 litra to si šiel čo brzda plyn ja mám v meste 7l v pohodke treba vediet jazdiť
avatar Re: Stará cestayawning smiley
07. 06. 2007 10:03
V časoch keď nebola diaľnica som cestoval autom len na Istriu (Rabac) resp. Kvarner (Krk). Na Makarskú len autobusom. Cesta po „starej“ ma, na základe skúsenností kolegov, vôbec nelákala.
Vlani som prvý krát použil diaľnicu (Makarská, Podgora). Tam (štvrtok) v pohode, naspäť (sobota) sa vyskytli tradičné problémy s tunelami Malá Kapela a Svätý Rok.
Tento rok plánujem po prvý krát cestu do Brely po „starej“ so zastávkou v Rastoke a na Plitviciach, tak verím, že to bude v pohode a cestou sa aj trochu „pokochám“.
Dúfam, že na tejto trase nie je v súčasnosti už problém s čerpacími stanicami.
Re: Stará cestayawning smiley
07. 06. 2007 18:40
Už nikdy po starý cestě! Jezdím do Dubrovníku 5krát do roka, dálnice je nádherná, bezpečná, atd atd, z Prahy do Dubrovníku jezdím přes deset let, rozdíl v km po staré cestě je plus 30 km, takže nevím kde jste vzali těch 120 km navíc, pro lidi, kteří berou cestu jako výlet se nedivím, já na to čas nemám, souhlasím se zadavatelem příspěvku - stačí mi vydušení posledních 200 km pobřežím, zasténám když po sjezdu z Dugopolje se musím zařadit do houfu, AUUUU!
Re: Stará cestayawning smiley
18. 06. 2007 13:56
Ahojky,

tak jsem nikde nenašla popis po staré cestě. Jestli to tu někde je tak se omlouvám. Máte někdo přibližný popis? Jedeme na motorce a to fakt po dálnici nejde. Loni jsme absolvovali cestu na mašině po dálnici s doprovodným autem a v určitých chvílích to bylo dost o hubu. Na dálnici vedro, chtělo se nám spát (a to jsme přes noc spali) a není na co koukat. Čučet přítelovi do zad skoro 1300 km je hrozná otrava. Jedeme až dolů na Pelješac. Jo a asi objedeme Vídeň, máte někdo zkušenosti?
Díky Monika
avatar Re: Stará cestayawning smiley
18. 06. 2007 14:11
Stará cesta : Karlovac - Slunj - Plitvička Jezera - Udbina - Gračac - Knin - Sinj - Trilj - Cista Provo - odbočka k moru na Šestanovac - Makarska - Ploče - Neum - Pelješac. Stará cesta je pekná, na motorke určite veselšia ako po diaľnici. Štastnú cestu.
Re: Stará cestayawning smiley
18. 06. 2007 14:15
BYL TADY PĚKNÝ POPIS I S MAPKOU, ALE UŽ JE TO ASI PRYČ. TAK TEDA:
Od Mikulova pár km před Vídní projedeš vesnicí EIBESBRUNN a za ní cca 1 km odboč na světlech vlevo na SEYRING, přes něj rovně a dále stále rovně na GERANSDOR. Ten přejedeš rovně po hlavní a na konci kruháč rovně na Vídeň (1,5 km) Na okraji Vídně rovně přes kruháč, nadjezd nad tratí a dále cca 1,5 km po SEYRIGERSRASSE až na první světelnou u obchodňáků. Dáš se vlevo na ul. RAUTENWEG,mineš vpravo benzínku SHELL a vlevo KIKU. Stále rovně, podjedeš žel. nadjezd. Za ním na druých světlech se dáš vpravo směr GRAZ.značení silnice se změní v A23 a před Dunajem v A2. Nedá se zabloudit a jsi venku coby dup. ještě, že jsem si ten článek vytiskl ! Díky MIDAX Opava !!!!!
Re: Stará cestayawning smiley
18. 06. 2007 14:25
tu to mate

tam
a
zpet



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pslany (18. 06. 2007 14:26).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
18. 06. 2007 14:35
Asi ste na inom vlákne. smiling bouncing smiley
Re: Stará cestayawning smiley
18. 06. 2007 16:34
2 roman92: Proč přes ne přes Bosanska Gradiška - Banja Luka - Mostar - Neum. To je o dost kratší, na motorku záživnější a v horách v chládku příjemnější.

2 monika.pech: [www.cestovani.naskok.cz] tady máš zrovna cestopis o cestě na motorce přes Bosnu až do Černé Hory. Doporučuji se tam podívat. Z Pelješace to není daleko.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil residents (18. 06. 2007 16:51).
Re: Stará cestayawning smiley
18. 06. 2007 22:58
Caute ludia tento rok som sa rozhodol stravit dovolneku v chorvátsku nebol som tam 3 roky pred tým sme tam boli kazdýrok čiže som tam bol dákych 14 krát je tam super tento rok idem do podgory starou cestou dlho som rozmýslal kade ist ale rozhodol som sa cestou ktorou sme chodili 15 rokov napíste mi prosím ci sa dá este stále zastat na plitviciach hore na tom parkovisku lebo viem aj ked sme chodili ze pred hotelmi boli vzdy zakazy ale to jedno hor bolo vzdy otvorené a kolko aut chodí touto cestou ja idem stredu tak to typujem ze tam skoro nic nebude ... dakujem za odpoved a este v akom stave je ten rozostavany rozsirený pruh od brely dakujem
Re: Stará cestayawning smiley
19. 06. 2007 13:20
Jurokk, tak minuly rok som na tom parkovisku hore stal v noci a vsetko bolo bez problemov.
Re: Stará cestayawning smiley
19. 06. 2007 14:04
DAKUJEM Pito a cesty stále tá kvalita ako vzdy perfektne a policajti ako dost ich býva a kde najviac merajú diki
Re: Stará cestayawning smiley
19. 06. 2007 14:06
a keby sme opat skusili, hledat, zadat rozsah a kuzelne slovicko?smiling smiley
Re: Stará cestayawning smiley
20. 06. 2007 20:35
Prosim starú cestu myslím kde najviac merajú či dediny alebo zniženia rýchlosti aj v stredu ci ich je vsade vela dakujem a v akom stave sú cesty okolo plitviciek a dalej k moru Knin a tak Udbina
príjazdové trasy
21. 06. 2007 08:15
Príjazdové trasy sú celom prehľadne spracované TU: [chorvatske.cz]
Peknú dovolenku.
Miro
Re: Stará cestayawning smiley
21. 06. 2007 13:30
Jurokk: Minuly rok som isiel len po Udbinu, potom novy privadzac na dialnicu a smer Pakostane. Potial bola cesta uplne v pohode. Isiel som tadial nadranom, tak som policajtov nestretol. Pozicie radarov si mozes pozriet tu
Re: Stará cestayawning smiley
24. 06. 2007 18:08
Re: príjazdové trasy
25. 06. 2007 21:11
a to na tej stranke ako mozu uverjnovat tyzden dopredu pozicie radar ov to sú info potvrdené ci ako to je potom dobre to mam chapat tak ze budú merat len tam kde je napisane na tej stranke
Re: Stará cestayawning smiley
26. 06. 2007 19:33
Je to přes Cista Provo, Šestanovac, Zadvarje a Gornu Brelu. Objedete velkým traverzem ten kaňon a pak sjedete serpentýnami na rozcestí magistrály Split-Dubrovník mezi Pisakem a Brelou.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 201
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.