Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stará cestayawning smiley

Autor Lenka 
Anonymní uživatel
Re: Stará cestayawning smiley
06. 03. 2011 20:01
No já osobně tam jezdím k moři. Tedy v létě. V zimě mi je moře nanic. Jenom proto, že taky musím řešit spoustu jiných věcí musím jezdit tak jak jezdím. Brát děcka ze školy kvůli tomu, že jedu do HR, udělám klidně ale musí to mít svůj význam. A to myslím ten březen asi nesplňuje. Ten konec června to již kantoři překousnou.
Ale Ty srnče píšeš, že jsi nejel na dovolenou, jen něco zařídit. To je potom jiná.
A na svoje služební cesty a různá zařízování děti nevozím.angry smiley Nyní již vlastně ani na služební cesty nejezdím.
A představa, že bych odejel na Vánoce do HR ? Byly by asi mé poslední. Vnoučata čekají na dárky atd. Ne, to si každý řeší sám dle svých potřeb. A letos to stálo na Vánoce i v Dubrovniku za hov ....za nic !!!!confused smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
06. 03. 2011 20:07
Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No já osobně tam jezdím k moři. Tedy v létě. V
> zimě mi je moře nanic. Jenom proto, že taky musím
> řešit spoustu jiných věcí musím jezdit tak jak
> jezdím. Brát děcka ze školy kvůli tomu, že jedu do
> HR, udělám klidně ale musí to mít svůj význam. A
> to myslím ten březen asi nesplňuje. Ten konec
> června to již kantoři překousnou.
> Ale Ty srnče píšeš, že jsi nejel na dovolenou, jen
> něco zařídit. To je potom jiná.
> A na svoje služební cesty a různá zařízování
> děti nevozím.angry smiley Nyní již vlastně ani na služební
> cesty nejezdím.
> A představa, že bych odejel na Vánoce do HR ? Byly
> by asi mé poslední. Vnoučata čekají na dárky atd.
> Ne, to si každý řeší sám dle svých potřeb. A letos
> to stálo na Vánoce i v Dubrovniku za hov ....za
> nic !!!!confused smiley

i ta zimá má svoje kouzlo. na plitvicích metr a půl sněhu, mráz až k serpentinám u šestanovace. ale v Dubcích jako když střelí, změna a klidně i 10 ststupnů. začátkem března už tam i něco kvete, prostě krása. moře v M.Dubě má tak asi 17st. nikde ani turista, jed domácí lidé, je jen slyšet moře a jak fouká v borovicích vítr. balzám na nervy.v listopadu zase vidíš, jak se sklízí olivy, na vánoce ochutnáš bakalára.
já poslední dobou nám radši zimu u nás na horách, i toho bakalára jsme o vánocích vařili doma :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil srnec (06. 03. 2011 20:12).
Re: Stará cestayawning smiley
06. 03. 2011 20:18
Hoši,hoši,kamarádi,přátelé.MLAĎOŠI !!!!! Je mi zcela jasné,že dle mnohých už tento stát jen vyžírám,ale s tím nic nenadělám.Inkontinencí zatím netrpím a volant je mé potěšení-tedy mimo jiných slastí jež k životu patří. 1940tongue sticking out smiley K výše uvedeným přidávám,že taky jezdím jak mě to chytne,ta
stará,myšleno cesta,je malebná nádherná,akorát mi vadí to neustálé snižování rychlosti a poliši tam jsou i v noci,ale to mě neodrazuje od toho,abych na záteční cestě odbočil na Gorna Ploča a před Slunj si nedal v motorestu Feniks obídek za rozumné ceny,ve Slunj se zásobím ovocem no a pak ač nerad hajdy domů.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
06. 03. 2011 20:20
Vašek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hoši,hoši,kamarádi,přátelé.MLAĎOŠI !!!!! Je mi
> zcela jasné,že dle mnohých už tento stát jen
> vyžírám,ale s tím nic nenadělám.Inkontinencí zatím
> netrpím a volant je mé potěšení-tedy mimo jiných
> slastí jež k životu patří. 1940tongue sticking out smiley K výše uvedeným
> přidávám,že taky jezdím jak mě to chytne,ta
> stará,myšleno cesta,je malebná nádherná,akorát mi
> vadí to neustálé snižování rychlosti a poliši tam
> jsou i v noci,ale to mě neodrazuje od toho,abych
> na záteční cestě odbočil na Gorna Ploča a před
> Slunj si nedal v motorestu Feniks obídek za
> rozumné ceny,ve Slunj se zásobím ovocem no a pak
> ač nerad hajdy domů.


tak to má bejt přeci
Re: Stará cestayawning smiley
06. 03. 2011 20:36
Ale Vašku, Vy jste snad celý život neodváděl státu penzijní pojištění? Obávám se, že Vy vzhledem k věku ten stát nevyžíráte. Vyžírají jej snad jedině současní mlaďoši, kteří třeba ještě nikdy nepracovali a do státní pokladny nic neodvedli, jen z ní brali.
I když možná Vy, Vašku, jste vlastně ten horší, protože jste svými odvody do státní pokladny umožnil těm nahoře rozkrádat, rozhazovat, mlaskat a povolovat si opasky, zatímco my "dole" si je máme stále utahovat.
Re: Stará cestayawning smiley
06. 03. 2011 20:37
Vašku,

Podle toho , co zde píšeš, jsem o 18 let mladší (1958), ale i já jedu pravidelně po "staré" a také najíždím nebo sjíždím z dálnice u Gornja Ploči. A zastavuji se na jídlo v motelu MARKO u Rakovice.Dobré jídlo za příznivé ceny, mám to tam rád, zvyk je železná košile, i když ztratím nějakou hodinu, to mě vůbec nevadí.Jsem konzervativní typ, jezdím tudy již mnoho let. Dálnice je krásná, ale jednotvárná, trochu nudná, i když samozřejmě rychlejší.
Přeji Ti ještě moc let, abys byl schopen samostatně řídit a cestovat na takovou vzdálenost a objevovat další krásy u moře.

Karel
avatar Re: Stará cestayawning smiley
06. 03. 2011 21:04
... přátelé ... stará cesta ... poraďte ... smiling smiley
já tama jel tolikrát a vždy rád ... a tak mě cestou k Jadranu v těch náhorních stepích a křoviscích až někde nahoře ... za Gračacem ...
vždy zaujala taková betonová nedokončená stavba ve tvaru lodi ... kousek nebo pár km od toho byly ( taky v pravo ) veliké kamenné náhrobky co to je ta stavba ...? díky smiling smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
06. 03. 2011 21:14
ty náhrobky se jmenují stéčki, postavila je tam sekta bohomilů. tu stavbu si pamatuju taky ale ted přesně nevím kde už

ale myslím, že je někde u peručka j., ne? to za jugoslíávie fungovalo jako hotel, jestli si pamatuju



Upraveno 1krát. Naposledy upravil srnec (06. 03. 2011 21:16).
Re: Stará cestayawning smiley
06. 03. 2011 21:14
Ta loď měla být hotel-restaurace
avatar Re: Stará cestayawning smiley
06. 03. 2011 21:22
...srnec ... je to přibližně v oblasti Peručka ...ale ta stavba snad nikdy dokončena nebyla ... PepoTothu ...taky díky ... smiling smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
06. 03. 2011 21:30
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...srnec ... je to přibližně v oblasti Peručka
> ...ale ta stavba snad nikdy dokončena nebyla ...
> PepoTothu ...taky díky ... smiling smiley


jo, jo já si to už pletu. máš pravdu, dokončený to nebylo a záměr byl hotel. jinak k těm náhrobkům, stéčkám: nejhezčí jsou u Cista velika, stojí za to se na ně podívat. Pak jěště od podgory až k drveniku jsou zhruba ve 300m.nm kamenný mohyly, ale jsou vidět jen z hřebenu. ale je to síla....
avatar Re: Stará cestayawning smiley
06. 03. 2011 22:14
No, a když pojedeš po šedesátce od Cista Velika na Cista Provo, tak jedny štećki jsou před betonovou lodí a další až kousek za ní, těsně před Cista Provo. Takže nějakých 60km od hráze Peručka (ale tam všude jsou taky štećki).
Tam, co ta loď stojí, to snad ani nemá jméno, ale koukněte na Panoramio:

avatar Re: Stará cestayawning smiley
06. 03. 2011 23:49
...Hille ... přesně to je ono ... thumbs up
avatar Re: Stará cestayawning smiley
07. 03. 2011 04:20
Někde jsem se dočetl, že si to za Jugoslávie postavil jakýsi vysloužilý námořní kapitán jako kuču-restorante..no asi to mělo být na jiném místě ?
Ještě k tomu staří vs mladí, důležité je, co je naší společnou notou, co nás spojuje a to je HR smoking smiley.."fargas" taky správně připomenul, nacpali jsme za ta léta roztáčení kol všelijakých pětiletek - nucených brigád atd. do státní kasy dost a dost, kdo nebyl zrovna vexlákem, pumpařem, řezíkem, či zelinářem, si musel lecos odříct..ta doba ať byla jaká byla - zaplať pánbů, že už není (dál to nemá cenu rozvádět).
Ještě snad, že bychom mohli Vaškovi "chodit pro pivo", nebo je tu někdo větším pamětníkem "šakramenští chuligáni" ? A co jiného si přát, ať nám zdraví a ta srdeční záležitost k Jadranu vydrží co nejdále smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (07. 03. 2011 04:30).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
07. 03. 2011 08:30
... Milošhr ... moc hezké ... thumbs up
Re: Stará cestayawning smiley
07. 03. 2011 15:29
No sluníčko svítí , na staré dobré cestě se to také rozpohybovalo,takže díky za řádky vztahující se k mé osobě,fagrasi, mi nechci říci soudruzi,ale
PŘÁTELÉ JADRANU si tady všichni tykáme,takže jestli nebude žádný problém,ani já nehodlám tvořit výjimkusmileys with beer Karel M.díky za typ ,dva obědy
klidně vyzkouším a zvládnu, no a k tomu třetímu,přiznám se ,že jsem ze sebe nechtěl dělat neznaboha a už v minulosti se zde zeptat na ty betonové stavby-lodě.Je to jasné,dušička má pokoj.Milošhr,Bessy to vyjádřil,já to líp nedovedu a pro pivo mi nikdo nechoďte,to raději,vyjde-li to
si ho někde,někdy dáme společně.Ne že bych tak pamatoval,ale....nevím v kterém roce,jsem v noci zaparkoval na Plitvicích u hotelu,jež měl zabedněná okna,zel prázdnotou,všude ticho,tma a pusto,sem tam jen v dáli dávka ze samopalu a cedule achtug minen!Přidáte se někdo, byť je to smutná historie.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vašek (07. 03. 2011 15:30).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
07. 03. 2011 17:07
Vašek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No sluníčko svítí , na staré dobré cestě se to
> také rozpohybovalo,takže díky za řádky vztahující
> se k mé osobě,fagrasi, mi nechci říci
> soudruzi,ale
> PŘÁTELÉ JADRANU si tady všichni tykáme,takže
> jestli nebude žádný problém,ani já nehodlám tvořit
> výjimkusmileys with beer Karel M.díky za typ ,dva obědy
> klidně vyzkouším a zvládnu, no a k tomu
> třetímu,přiznám se ,že jsem ze sebe nechtěl dělat
> neznaboha a už v minulosti se zde zeptat na ty
> betonové stavby-lodě.Je to jasné,dušička má
> pokoj.Milošhr,Bessy to vyjádřil,já to líp nedovedu
> a pro pivo mi nikdo nechoďte,to raději,vyjde-li
> to
> si ho někde,někdy dáme společně.Ne že bych tak
> pamatoval,ale....nevím v kterém roce,jsem v noci
> zaparkoval na Plitvicích u hotelu,jež měl
> zabedněná okna,zel prázdnotou,všude ticho,tma a
> pusto,sem tam jen v dáli dávka ze samopalu a
> cedule achtug minen!Přidáte se někdo, byť je to
> smutná historie.


já seklidně přidám. to muselo být po 5.8 1995, kdy byla osvobozena krajina.
od roku 1995 do 2000 bylo v hr krásně, žádný lidi, božskej klid



Upraveno 1krát. Naposledy upravil srnec (07. 03. 2011 17:29).
Re: Stará cestayawning smiley
07. 03. 2011 18:02
no jo, to mi nedá a taky přidám postřeh. jezdili jsme v jednom místě přes brod - most byl strženej - možná si vzpomenu na místo. no a taky jsme jezdili okolo jednoho nádraží, tam stály rozstřílený vagony (a dost dlouho . . .), když mne děcka zlobily, tak jsem přibrzdil a chtěl je tam nechat smiling bouncing smiley byly pak hodný celou dovolenou smileys with beer na druhou stranu i já jsem trpěl, tak jsem je vždycky vystrašil, že měly i s mámou strach v noci někde zastavit na liduprázdnejch parkovištích a dost mi potom u vody nadávali.
Re: Stará cestayawning smiley
07. 03. 2011 18:08
Srnec máš zcela pravdu,šel jsem do svých análů tam je zaznamenán příjezd na Plitvice ráno ve 4.00 a odjezd 6.00 na cestě do Pakoštane kemp Kozarica a to vše LP 31.8.1995 a to za účasti mého bohabojného tchána,který ze strachu ani neopustil auto za účelem vyvenčení se.To není
pomluva, to je konstatování reality.
Re: Stará cestayawning smiley
07. 03. 2011 18:15
avatar Re: Stará cestayawning smiley
07. 03. 2011 18:25
mirek12 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> no jo, to mi nedá a taky přidám postřeh. jezdili
> jsme v jednom místě přes brod - most byl strženej
> - možná si vzpomenu na místo. no a taky jsme
> jezdili okolo jednoho nádraží, tam stály
> rozstřílený vagony (a dost dlouho . . .), když mne
> děcka zlobily, tak jsem přibrzdil a chtěl je tam
> nechat smiling bouncing smiley byly pak hodný celou dovolenou smileys with beer
> na druhou stranu i já jsem trpěl, tak jsem je
> vždycky vystrašil, že měly i s mámou strach v noci
> někde zastavit na liduprázdnejch parkovištích a
> dost mi potom u vody nadávali.


jo, jo to nádraží bylo někde u Malovanu, to je mezi Gračacem a Zmranja Vrelo. Všede dejchala taková zvláštní atmosféra a dokonce si pamatuju, co mě v autěhrálo za muziku. Byl to Supertramp album Paris live :-)

Když byla krajina uzavřená, tak jsme jezdili taky po magistrále a dokonce jednou z Terstu až do Splitu lodí Kraljica Mira, která plula pod panamskou vlajkou
avatar Re: Stará cestayawning smiley
07. 03. 2011 18:35
No a kdo by chtěl zavzpomínat, tak doporučuju jet Zagreb-Gradiška-Banja Luka-Jajce-Bugojno,nahoru do sedla Kupres, okolo 1400m.nm,-Livno-Aržano, šestanovac a jste na pobřeží. Zážitek pro motoristy. Akorát mě tam už taky chyběj starý zastavy a T-A-M :-)
Anonymní uživatel
Re: Stará cestayawning smiley
07. 03. 2011 19:15
Kam zasáhla válka, tam to stoji za prd ještě dnes. A v tom roce 1991 to byl skutečně fofr jak hrom. V květnu to když začalo. V r. 1995 byl již pomalu konec. Rvalo se to tam, kam se turista vůbec nedostal. A vůbec, turistů jsem tam moc neviděl. Ani na severu, kolem Mariboru, Varaždinu. A dole již vůbec nic. Byl jsem ve fabrice v Zagrebu (LEDO Zagreb) A tam měli starch že jsem se tam vůbec objevil. V r. 1993 !!!!! Výroba nanuků byla doslova umlčena. Dnes je všude klid. Zdánlivý ?angry smiley
Re: Stará cestayawning smiley
07. 03. 2011 19:19
václave, nestraš . . . jen jestli místo nanuků nebyly granáty (chi, chi). znáš ten vtip, dělám v továrně na šicí stroje chci si doma jeden složit a vždycky mi z toho vyjde samopal . . . confused smiley
Anonymní uživatel
Re: Stará cestayawning smiley
07. 03. 2011 20:16
zde se jednalo o nanuková držátka.grinning smiley
A z toho samopal neuděláš.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
08. 03. 2011 05:28
Já na tu hrůzu moc rád nevzpomínám, tou dobu jsme jezdili "jen" na Istrii / Kamenjak, policajti a snad všichni chlapi byli na frontě. Jen letadla z Aviana co přelétávali bylo občas slyšet ve dne i noci..kempy téměř nefungovaly, všude božský klid. A taky z vyprávění jedné češky, jak prchali ze Zagrebu do bezpečí, když tam dopadaly Srbské rakety (tuším basketbalistka, hrála tam za nějaký klub).eye popping smiley

Jak píše srnec o trase přes BiH, tak se jezdívalo dříve běžně, já např. vždy od moře. Okolím Neretvy a podél Uny, Vrbasu přes Bihač. Jajce se zastávkou u Daruvaru / Končenice (česká menšina) atd..sice pomalejší, ale nádhernou krajinou pro kochání. Kdosi tuhle trasu už zmiňoval i na mém webu v diskuzi, docela rád bych to pro ostatní oživil, nebo nové poznatky překopíroval, myslím, že se tam ale až tolik nezměnilo, já už tudy nejezdím. Zrovna tak doporučuji zvláště kdo jezdí na Istrii a pro ty kdo nespěchaj, trasu z Korutan - Slovinskem přes Triglavský nár. park podél Soče přes Kobarid atd., také stojí za to.smoking smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil milošhr (08. 03. 2011 08:04).
Re: Stará cestayawning smiley
08. 03. 2011 08:01
Když jste u toho vzpomínání tak v roce 90 jsem se pohyboval po trase přes HU dále Osijek,Dakovo,Doboj,Zenica,Sarajevo,Brod,dolů pak Grahovo,Risan přímo do boky Kotorské.Kotáry,ale zážitky nezapomenutelné.Při sjezdu dolů si část rodiny sedící na straně srázu si odsedávala a
že by někdo mluvil nebo fotografoval to ani náhodou .Jen dole pak padla otázka-viděli jste na skalách ty popadaný auta?
Anonymní uživatel
Re: Stará cestayawning smiley
08. 03. 2011 08:17
Auto co spadlo dolů k moři se ani nevytahovalo. Vrak tam zůstal.
28.2. jsem napsal výše uvedeno. Jak je vidno, Vašek mi to nyní potvrdil. Řeknu Vám, nebyl to tenkrát hezký pohled. Kdy byla u nás v Čechách vidět bouračka. A najednou bác. Bylo jich skutečně dost.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
08. 03. 2011 08:39
Pár foteček cesty přes BiH mám na rajceti Balkán 2009,můžete mrknout [tvsatchybny-odkaz-rajce] . Jinak ta cesta do Boky Kotorské už od prosince 2010 bude asi minulostí,je otevřena nová krásná - [www.cerna-hora-info.cz]

MirekŠi
Re: Stará cestayawning smiley
08. 03. 2011 12:31
Ja mam trochu podezreni, ze aspon cast tech aut nebyla pozustatkem po bouracce, ale balkanskym zpusobem, jak se zbavit doslouzileho vozu. Videl jsem dost na mistech, kde by ta bouracka musela byt hodne chtena :-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 179
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.