Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

vhodný čas na páteční cestu..,

Autor ája 
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
29. 08. 2006 12:56
chci vyjet až v ne 3.9., z Prahy, přes Mikulov, Vídeň, Maribor na blind, do severní nebo střední dalmácie, až cestou se rozhodnu kam. Letos jsem byl v půli června na "skok" ve Splitu a Omiši-Duče. Jede někdo ve shodném čase?
chodac
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
29. 08. 2006 14:25
odjíždíme v pátek 1.9.2006 a jedeme po letech na Istrii, takže se nás kolony snad týkat nebudou. Jezdíme vždy v tomto termínu a např. loni byly kolony u tunel proti nám, v našem směru to bylo fain.Šťastnou cestu bez nehod
Zdravím všechny.Tak i já přidám pár postřehů z cesty do i z HR (Ciovo). Vyjeli jsme v pátek 18.8.2006 v 20 hodin ze ZL,hraniční přechod Reintal-Vídeň (průjezd OK)-Graz-Seyring-Maribor (tam jsem po zdejších radách tankovala a platila kartou, benzín za 30,60/1l)-Karlovac (tam jsme hodinku spali)-Plitvice-pak jsme najeli na dálnici a před tunelem Sveti Rok jsem cca hodinu popojížděli v koloně (vyplatí se funčkní klimatizacespinning smiley sticking its tongue out-,pak cesta, až na další zácpu při projíždění Trogirem, OK. Zpátky jsme vyjížděli v neděli asi v 6.30 ráno.Po zkušenostech se zácpou před Svetim Rokem jsme jeli mimo dálnici, cesta super až na kozy na cestách a vykonávání malé potřeby pomalu u auta, neboť je zákaz vstupu do volného prostoru resp. vstup na vlastní nebezpečí (zapomenutá mina např.).Průjezd celým HR na pohodu, ovšem v každé dědině, městě měření mobilními radary,kdy přátele jedoucí za námi stála rychlost 500 Kč (původně chtěl 500 kn).Ovšem průjezd Slovinskem katastrofa v koloně a další kolona cca 10-ti km za Grazem v Rakousku na dálnici. Podtrženo sečteno. Do ZL jsme dorazili po přestávkách na jídlo cca v 23 hodin.
Lumi
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
03. 09. 2006 12:46
Takze i kdyz jsem to napsal jiz jinde, jako duvod pro tunely,tak nase postrehy:
Trasa: Ostrava(Praha,Kyjov), Mikulov,Seyring,Viden, Maribor, Zagreb,Split, Makarska,Drvenik, Jelsa, Sv. Nedjelja., Zpatky trajekt Stari-Grad - Split. a jinak stejne akorat misto do Prahy jelo druhe auto po vylozeni taky na Ostravu.

Minuly patek (26.8) najezd z Mikulova v cca. 19. hod a rano v 8 jsme byli na trajektu Drvenik-Sucuraj. Cesta byla super klid po cele dalnici. Dneska jsme se vratili. Trajekt Ze Starigradu v 12.00 tj. opusteni trajektu ve Splitu 13.30. Cesta po dalnici byla v pohode, ale. Sveti-Rog tunel kolona hned za 1. tunelem ve stoupani podle HR2 6,5 km. Mala Kapela jeste prujezdna, ale pozdeji hlaseny taky kolony. Exit Lucko u Zagrebu kolona 1,5 km. cca 15 min cekani. V 8.00 tak odjezd teprve z benzinky INA v Zagrebu. Prvni kolona ale jedouci na hranici HR-SL. (dle HR2 1,5km) Prujezd Slovinskem v pohode sice souvisly proud ale plynule jedouci dle predpisu cca. 50-90km/hod. Neucpalo se to na mytnici, za parkovne na slovinskych dalncich, ale prekvapive na rakouske strane prechodu, kde v jednom pruhu ten celnik to doslova zral a tak se to zdrzovalo. Navic jely jenom 3 pro auta a 1 pro busy a nestihali takze zastavka az v 11 hod na prvni benzine v Rakousku.
Rakousko, Viden a cesta az do Ostravy v pohode. prijezd do Ov v 6.00 hod.

Suma sumarum: cesta tam. s prestavkami na jidlo 19hod, Zpet 21,5 hod.
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
30. 09. 2006 11:16
Nebo eventuálně neděle večír v březnu grinning smiley
avatar Re: vhodný čas na páteční cestu..,
22. 03. 2007 11:02
Tento rok po dlhej dobe máme nástup do hotela v sobotu 28.7., takže vyrážame už v piatok z Bratislavy cca o 19.hod. (keď bude zlé počasie možno aj skôr) cez Maďarsko (ako aj minulý rok) a v Omiši by sme mohli byť s prestávkami na ceste tak o 6. hod. ráno. Podľa info aj z tejto stránky by to mohlo byť v pohode. Cestu naspäť podľa skúsenosti z minulého roku, kedy nám končilo ubytovanie tiež v sobotu, skúsime ako aj minule v piatok večer. V piatok poobede zbalíme, pospíme si ešte na hoteli, navečeriame sa a po večeri vyrazíme domov. Nakoľko manželka nešoféruje, je to takto lepšie. Raz sme išli naspäť v sobotu, ráno sme museli zbaliť veci, dať ich do auta, celý deň sme boli pri mori alebo sme sa motali po hoteli a večer sme išli na cestu. No v nedelu nad ránom to bolo pre mňa ako pre vodiča dosť kruté, museli sme zastavovať každú chvíľu, trochu sa prebehnúť, o množstve vypitej kávi ani nehovorím. Keďže chodíme na 2 týždne, tak nám nevadí vrátiť sa domov o deň skôr.
Anonymní návštěvník
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
22. 03. 2007 20:41
Já letos vyjíždím v 6.00 ráno odpoledne jsem ve Slunj na Raztoke prohlídnu si to tam,přespím a ráno odpočinutý ,vyspaný a po skvělé snídani vyrazím dál do Drveniku,jedu 29.6 v pátek hlavně je třeba si uvědomit,že se jede na dovolenousmiling smileya je třeba tam dojet v pořádku v dobu kdy jedu začne nápor na silnice asi až odpoledne po vysvědčení dítek takže POMALU a DOBRO DOŠLI NA JADRAN.hot smileyhot smileysmileys with beer
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
23. 03. 2007 11:17
Ahoj, zdravím všechny příznivce Chorvatskasmiling smiley
Chtěla bych se zeptat, myslíte , že když letos vyjedu(v práci mě bohužel,dřív nepustí) v sobotu 14.7 v 04.00hod z Opavy a pojedu přes Maďarsko, bude veliký provoz?
Myslím, že největší nápor před tunelama v Chorvatsku bude dopoledne,kdy se nastupuje na pobyty. Já bych se tam ale měla dostat až tak kolem 15.00-17.00hod.
Máte někdo zkušenosti, jaký je provoz v Chorvatsku v sobotu odpoledne?
Díky Dana.
sta
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
29. 03. 2007 18:08
Bude to stejně blbý jako dopoledne,před dovčou se mrkni na webkamery HAK.
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
22. 06. 2007 12:07
Na čas brzkého sobotního ranního odjezdu se mě také ptali známí. Ve 4 ze severu, 8-9 ve Vídni (jen po dálnici od ZN) a tak dál.
Já jim poradit neumím, nikdy jsem takhle nejel. Máte s tím zkušenosti jak vypadá sobotní odpoledne v HR na dálnicích a příp. do kdy to stojí u tunelů ???
avatar Re: vhodný čas na páteční cestu..,
22. 06. 2007 12:18
To je dosť zlá voľba. Odchod v sobotu ráno, dopoludnia Rakúsko a Slovinsko, poobede Chorvátsko - to by som v žiadnom prípade neradil. Radšej by som išiel v piatok večer, aby som bol na mieste v sobotu ráno alebo dopoludnia.
avatar Re: vhodný čas na páteční cestu..,
22. 06. 2007 12:27
Odjezd v sobotu odpoledne je OK. Nikde žádné problémy. Kamarád tak jezdí již 9 let a já tak pojedu po 4.
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
22. 06. 2007 12:50
Jardo v kolik tedy odjíždíte a zhruba odkud, abych jim to převedl na to naše liberecko
díky



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petr_K (22. 06. 2007 12:50).
Anonymní návštěvník
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
22. 06. 2007 14:06
Já letos zvolil odjezd ráno,nocleh na Raztoke a v sobotu ráno pokračuji vyspaný a po dobré snídani dál do Drvenku.
avatar Re: vhodný čas na páteční cestu..,
22. 06. 2007 14:41
Petr_K jezdím z Plzně mezi 13,00 - 14,00 hod.
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
22. 06. 2007 15:15
2 Jarda: díky už to počítám thumbs up smiley
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
22. 06. 2007 15:52
Já vyjedu v pátek 29.6.2007 kolem 9.00 hod. ze Slaného. Ale nepojedu na Vídeň, ale na Bratislavu - Barcs - Terezino Polje - Virovitica- Banja Luka - Mostar - Orebič. Cesta pomalejší, ale krásnější a v naprostém klidu.
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
23. 06. 2007 00:24
A co čas 4.30 - odjezd z Hatí?? Směr Istrie (graz, maribor, koper). Myslíte, že po cestě by byly problémy?
avatar Re: vhodný čas na páteční cestu..,
23. 06. 2007 05:24
Jezdím taky v pátek odpoledne.Ve Vídni se to dá v poho projed,ale horší je vždy Maribor,tam snad vzdy je štauf.Projedu až za tunely a pak spánek pohoda,ráno mě nic už netlačí.
kaja
Re: vhodný čas na páteční cestu..,
23. 06. 2007 11:08
V sobotu 7. 7. máme být na Rabu, poraďte kdy máme vyjet, aby to nebylo tak krutý.
Jedeme z Pelhřimova. Ráno, odpoledne nebo večer? Díky
Ahoj, já jezdím na čtrnáct dní a vůbec se nehoním. Vyjíždím v neděli odpoledne z Loun, večer ve Znojmě hotel, večeře, pivko a ráno svěží pokračuju v sedm h. Na hranicích v pondělí ani noha (tedy auto). V klidu přejedu až do Karlovače kde tankuju LPG, bývám tam v půl druhé odpoledne. Dále pokračuju po vedlejších a kochám se přírodou a vesničkama. K moři vyjíždím kousek pod Istrií a sjíždím Jadranskou magistrálu směrem na jih. Večer tak v šest až v sedm, jsem v Karlobagu, tam přespím, hotel Zadar, klídek, odpočinek.. Ráno pomalu pokračuju a s četnými zastávkami na kafe a na zmrzku se pomalu blížím k Biogradu, Murteru, Šibeniku. Tam začíná má dovolená a nastupuju jí po obědě a odpočatý..
Čau a Všem štastnou cestu..!!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 221
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.