Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2008 12:23
na co se připravit - aktuálně Lučko
[www.chorvatske.wz.cz]
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2008 13:05
Rohal napsal(a):
-------------------------------------------------------
> na co se připravit - aktuálně Lučko
> [www.chorvatske.wz.cz]

V sobotu se nic jiného očekávat nedá.Jedeme také v sobotu ale večer ve 22:00.To je klid.smoking smiley
No a mame to tu...:
[hac.hr]
Sveti rok: ZBOG PROMETNE GUŽVE U OBA SMJERA NA OVOJ DIONICI VOZI SE USPORENO !
Myslim, ze netreba prekladat...

Kolony na mytnici Zagreb-Lucko:

Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2008 15:40
Nebojte to zacpali Chorvati vracející se zklamaní po včerejší prohřeyawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2008 17:07
Pro všechny co nevěří. Jeli jsme 9.6. a v úterý to bylo dobré vestředu do večera jště taky celkem jo , ale potom až do neděle děs a hrůza. Byli jsme na jihu Tučepi. Jezdím do Chorvatska od roku 1992 ale takhle dlouho škaredě asi nepamatuji. Je fakt , že loni touhle dobou jsme se tam pekli za živasmiling smiley Zkusím ještě jednou během prázdnin a uvidíme co bude. Všem přeji super počasí a bezpečnou cestu!!! M
Zdravím, pročítám fórum dlouho, přispívám poprvé. Já (27 let) s přítekyní jsme se vrátili z Chorvatska dnes kolem poledne. Odjížděli jsme z Vratimova u Ostravy 10.6. v 18 hod. na Vsetín a Uh. Hradiště, v ČR jsem musel komplikovaně objíždět přes pole uzavřený Petrov u Strážnice, abych se dostal na SK. Z Bratislavy jsem to vzal na Mosonmagyarovár -Csorna -Répcelak -Jákfa -Sárvár -Vasvár -Zalaegerszeg -Bak -Borsfa -Letenye. Některé vesnice ve tmě bez živáčka, ale aspoň se na mně nelepily kamióny, pro které je 85-90 km/h málo. U krajnice často zajíci, i liška, zastavoval jsem kvůli stádu asi 10 jelenů a srn. Potom už nájezd na Goričan-Zagreb, v Lučko v 6 ráno asi 5 aut, výběrčí chtěl 36 Kn hotově, že terminál nejde, z 50 mi vrátil 4 Kn, všiml jsem si toho jak jsem poodjel, tak jsem 100 m odběhl zpátky k okénku, pán kroutil hlavou, ale dal mi těch 10 Kn zpět smiling smiley. Cesta bez komplikací, málo aut, za sv. Rokem mlha, opar byl až k moři. V Šestanovaci 171 Kn kartou OK. Banka mi započetla kurz 3,41, před odjezdem jsem měnil za 3,6. Jezdím pohodově, F. Punto II 1,2 44kW spotřeba tam průměr 5,4 kvůli dálnici, ČR až Maď. asi 4,9. V Brele Podrače jsme byli 3 noci, právě ty deštivé dny, pak jsme se přemístili do apartmánu v Podgoře, kde jsme byli loni v září a vyhovuje nám to tam více, od neděle bylo už teplo, jen občas deštík a ve středu silný vítr. Včera azuro 30 a má tak být celý týden. Domů jsme vyjeli taky v 18 hod., rozhodl jsem se zkusit starou D1. Po rozpačitém začátku, než jsem se dostal od pobřeží vrchem pod Sinj, kde se navigace TT nějak ztrácela a spíše mně mátla, se mi celá D1 velmi líbila, cesty téměř prázdné, domácí se dívali na zápas s Turky. V Karlovaci jsem byl asi po 5:20 hod. Pak jsem si řekl zkusím to celé bez poplatku, pokračoval jsem okrskou na Jastrebarsko a Zagreb, dále Varaždin a Čakovec na Lendavu. Před Zagrebem mně zastavila pol. hlídka, akorát mně upozornil, že mi nesvítí PP světlo, žárovka musela prasknout chvíli předtím v osvětlené oblasti, protože jsem si toho nevšiml, tak jsem si na pumpě o 100m dále žárovku vyměnil. A pak někde u Varaždinu jsem do jedné obce ve tmě vjel z kopce rychleji a už mně zastavovali, policista mi nabídl komunikaci v němčině, na radaru mi ukázal rychlost 75 na 50 a navrhnul pokutu 500 Kn, což byla naše útrata za 10 dnů a v tu chvíli jsem měl v pěněžence 9 Kn, když jsem mu řekl, že mně to mrzí a na cestě domů už nemám žádné kuny, tak mi vrátil doklady a poslal dále. Ve Slovinsku v Lendavě stál litr benzínu 1,206 EUR, což je nejméně. Maďarsko jsem jel z Rédics už standardněji po 86 Kormend-Szombathely-Csorna. Cesta z Bratislavy po staré D1 na Hodonín se mi taky zamlouvala. Zpáteční spotřeba při absenci dálnice byla rovných 5l na 100, tak jsem nadmíru spokojen. Vím, že je rychlejší jet po dálnici na Trenčín a Bytču a přes Makov a Bílou na Ostravu, ale měl jsem chuť experimentovat, a když se nikam nespěchá, tak proč celkově s cCor. skoro tisíc korun neušetřit na jednu cestu. Pokud máte nějaký dotaz, klidně mi napište. Ahoj.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2008 18:53
Ahojky tak jsme se právě vrátili z Istrie. Byli jsme tam týden od soboty do soboty.V sobotu když jsme tam přijeli tak příšerně lilo a bylo asi 12 stupňů. Děsný. V neděli ráno krásně nebe jak vymetené a pak byl celý týden v pohodě, Jen v pondělí bylo dopoledne asi do 11 hodin zataženo a z úterý na středu v noci bouřka ale ráno již krásně. Od středy pak pražilo sluníčko. Takže paráda smiling smiley
Cesta tam přes Znojmo - Videň - Maribor - Koper byla O.K. téměř nikde žádné čekání. Co jsme ale dneska viděli u Mariboru ve směru do chorvatska bylo úděsné. Kolona která se skoro nehýbala a začnala asi 3 km před cestarinou a táhla se přes celý Maribor!!! Totálně vše v dvoj až trojstupu zacpané, zřejmě se vraceli Chorvati ze včerejšího fotbalu ve Vídni a k tomu dovolenkáři k moři. No úděs, ta kolona byla asi 20km! eye popping smiley Myslím že tam stojí doteďka. Upřímně mi jich bylo líto, hlavně těch co popojížděli k cestarině a naivně se domnívali že za chvíli už pofrčí dál a netušili že před nima je kolona dalších cca 18 km!!!! To beru odhadem, bylo to dneska cca mezi 12.30 - 13.00hodinou. Jak to bylo dřív nebo později nevím. Docela by mě zajímalo až se vrátí někdo z těch co tam byli, aby dal zprávu kdy se z té zácpy dostali.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Inka (22. 06. 2008 08:13).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2008 21:10
Otázka na randoma-prosímtě jak jsi jel ten kousek Slovinskem přes Lendavu a na Redics , jede se tam kousek po dálnici? chtěl bych info kvúli známce , dík.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2008 23:07
tosiko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Otázka na randoma-prosímtě jak jsi jel ten kousek
> Slovinskem přes Lendavu a na Redics , jede se tam
> kousek po dálnici? chtěl bych info kvúli známce ,
> dík.

Přiznám se, že jsem na to v těch 3.30 ráno nemyslel, jak to bude v tomto úseku od 1.7. s poplatkem, ale vím, že jsem kousek po nové silnici jel (spíše silnice pro mot. vozidla než dálnice), pak tam byl kruhový objezd a řídil jsem se cedulí Hungary. Debat na fóru na toto téma je hodně, ale ani já to nerozlousknu, jak to bude. Jak jsi psal dříve, podle mapy to vypadá, že se placený úsek jen křižuje. Jistější pak jezdit přes Letenye - Goričan.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2008 07:48
Přečetla jsem si právě příspěvek Randoma a chci na něj reagovat, protože mám naprosto stejnou zkušenost. Celé roky jsme jezdili přes Maďary přes hraniční přechod Goričan. Hned na první cestarině za hranicemi kdy se platí poplatek nám vždy vrátili "omylem" méně než měli, někdy o dvě někdy o pět někdy o deset kun!!! Stalo se nám to pokaždé a našim přátelům taky. Docela slušný přivýdělek v tom množství projetých aut, co? Vždy mají machystáno hrst drobných nazpět a předpokládají že je vezmete, nasypete do peněženky a nebudete přepočítávat. A i kdyby snad jo, tak to zjistíte až kus za cestarinou, za Váma další auta tak ani nezastavíte a jedete dál. Nikde jinde během cesty se nám to nikdy nestalo. Takže pozor na první cestarinu! (i když pokud by ztráta pěti kun bylo jediné špatné co Vás na cestě potká, tak vem to čert) Dobře všichni dojeďte smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2008 10:03
4 all

Tak jsem v noci přifrčel z Drveniku. Proto jen krátce. Okolo 17 hod. jsem vjížděl do Chorvatska z Maďar přes Goričan. Kontrola se omezila na spočítání počtu pasů a osob v autě. Na cestě tam (13.6.) od Zagrebu po Sveti Rok pršelo. Jinak bez kolon. Cesta zpět (21.6.) byla daleko horší. Vedro jako prase (32 st. C). 15 km před Sv. Rokem byla dopravní nehoda a tak jsme popojížděli v koloně asi 45 min. Dále byla 5 km kolona před tunelem Sv. Rok a zase popojíždění 20 min. To samé se opakovalo před mýtem v Lučku. Kvalita silnic se v Maďarsku zhoršila i když jsou zde i opravené úseky. Z důvodu nekvalitního povrchu vozovky je v některých obcích omezena rychlost na 40 nebo 30 km/h. Další info později. Sretan put i dobro došli. smoking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2008 10:39
Jelikož jsem svůj první příspěvek napsal ještě bez registrace, tak jej nemohu editovat, píšu ještě malé doplnění. Na hranici Letenye-Goričan jsem byl 11.6. ráno v 3.30 jako 3. auto, ale přede mnou byla dodávka z Rumunska, a spolujezdec se asi 10 min. bavil s celníkem, ten se pak podíval na doklady a poslal dále k závoře, tam na mně pískl druhý a ukázal na kufr auta, stačilo otevřít, nic nezkoumal a dobré. Vzpomněl jsem si ještě, že je třeba dávat pozor i na kočky, kterých se v Maďarsku potuluje hodně. Letos jsem si pořídil brýle na dálku (0,5 D) a hodně mi to proti loňsku v řízení pomohlo. Na cestu zpět jsem měl výhodu, že jsme mohli být v apartmánu podle potřeby a ne jako většina jet v 10 hod. domů, v těch 18 hod. se pobřeží opouští příjemněji a cesty jsou volnější. Nutno říct, že za těch 2200 km jsem nepotkal jedinou autonehodu, což je dobrá zpráva.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2008 13:02
Také jsme dnes v noci přijeli z Hvaru,cesta tam 13.6. byla supr ale zpět 21.6. POROD.Letošní dovča v Chorvatsku totálně zklamala ale to je pro jiné vlákno.Mějte se.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2008 16:31
Hlásím návrat z Pakoštane.
Odjezd 18:15 hod 21.6.08,dojezd domů 7:15 hod 22.6.08.Cesta bez problémů,žádné kolony ani zhuštěná doprava v tunelech Sveti Rok a Mala Kapela.Celníci nás vždycky jen odmávli.Slovinsko zatím bez 35 éček.SLO přechod Šentilj jak po vymření,nedá se tam zastavit (zátarasy bránící dřívějšímu odpočinku v prostoru přechodu).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2008 20:08
Jedeme od 28.7. na Istrii do Novigradu. Jakou doporučujete dobu pro cestu s ohledem na co nejmenší prostoje a čekání. Pojedeme Slazburg - Villach a dál se rozhodujeme, zda pak na Ljubljanu nebo přes Terst.
marmac napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jedeme od 28.7. na Istrii do Novigradu. Jakou
> doporučujete dobu pro cestu s ohledem na co
> nejmenší prostoje a čekání. Pojedeme Slazburg -
> Villach a dál se rozhodujeme, zda pak na Ljubljanu
> nebo přes Terst.


To je jako u debilů.Stále to samé dokola.Už blb si přečte název fora ,ale některým to stále nestačí.Já osobně čekám na informace od těch,co se vrátili a nestačím se divit.Asi jsou někteří negramotní,jinak to nechápu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2008 21:08
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> marmac napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Jedeme od 28.7. na Istrii do Novigradu. Jakou
> > doporučujete dobu pro cestu s ohledem na co
> > nejmenší prostoje a čekání. Pojedeme Slazburg -
> > Villach a dál se rozhodujeme, zda pak na
> Ljubljanu
> > nebo přes Terst.
>
>
> To je jako u debilů.Stále to samé dokola.Už blb si
> přečte název fora ,ale některým to stále
> nestačí.Já osobně čekám na informace od těch,co se
> vrátili a nestačím se divit.Asi jsou někteří
> negramotní,jinak to nechápu.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
ANO
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
22. 06. 2008 22:34
Vyškov ...Rabac...Vyškov...cesta naprosto bez problémů jen zpět zácpa na Lučku u Zagrebu...odjezd v PÁ 13.06...návrat SO 21.06.08...Vyškov...Mikulov....Vídeň...po A2 po 138 km...Kórmend ...Lenti...Letenye...Goričan...Rijeka...
...čistý čas jízdy z Rabacu...9 hodin...k tomu 1 hodina stání na Lučku...a 1,5 hodiny na 3 půlhodinové zastávky...
...Mikulov ...Vídeň tam i zpět rychlost 60 až 90 km/ hod....plynulá jízda...ve vesnicích 50...cestou tam teplota do 20 st. C....zpět kolem 30 st. C. v autě 23...
...rakouská A2 ...bez problémů...cca 100 km od Grazu se proháněli 21.06. jeden stříbrný a jeden tm. zelený Superb bez policejního označení ...jen výsuvný majáček...a " blesková modrá " světla... policajti...měřili rychlost ...stavěli osobáky...
...přes Maďarsko...bez problémů...Chorvatsko taktéž...na můj vkus se vleče cesta z Rijeky po pobřeží...do Rabacu...ale zase hodně uvidíte...
...přes Krk (výlet) se opravuje hlavní tah za provozu...smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2008 07:55
Pavel.R napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Rohal napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > na co se připravit - aktuálně Lučko
> >
> [www.chorvatske.wz.cz]
>
> V sobotu se nic jiného očekávat nedá.Jedeme také v
> sobotu ale večer ve 22:00.To je klid.smoking smiley
EŠTĚ BY MŇA ZAJÍMALO KTERÁ KAMERA JE SMĚREM K MOŘU A KTERÁ SMĚREM DOMŮ
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2008 08:43
ulaz-vstup,izlaz-výstup
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2008 08:54
Ahoj lidi co jste se už vrátili. Mohli byste zde napsat jaké jsou poplatky za mýtné? Já jedu přes Maďary až dolů za Dubrovník.Nejlépe by bylo kdyby se napsalo jednotlivé trasy a cena mýtného.Kolik si mám připravit kun.Nerad bych byl taky okraden. Doufám že můj příspěvek nikoho nenadzvedne ze židle jak je tu poslední dobou zvykem.winking smiley

Jako bych to nepsal.thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil duran (23. 06. 2008 23:42).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2008 09:14
Ahojky.vyjeli jsme 21.6. rano v 9.hod. z Primoštenu doma v České Lípě cca 23.30 nad Šibenikem zavrena dalnice(duvod neznam) svezlo nas to na magistralu ,jela nas kolona aut,cca po 3 hod.byl najezd na dalnici,pred tunelem Mala kapela kolona,jeli jsme po 6 ale takhle spatnou jizdu jsme nezazili,jinak benzin je nejlevnejsi ve Slovinsku,oproti nasim cenam cca o 3.- kc. na litr.S nejvetsi pravepodobnosti blokace na dalnicich a na prechodech zpusobylo EURO.Vsem preju stastnou cestu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2008 10:01
Dobrý den vespolek.
Vyjížděl jsem 12.5. po 22. hod. z Brna. Nechtělo se mi po rozkopané cestě z Mikulova na Vídeň, tak jsem obětoval 270,- Kč za slovenskou známku (měsíční) a vyrazil přes Bratislavu. Za Břeclaví byla dálnice jenom naše, v Bratislavě díky tunelům paráda, odbočka na Vídeň a průjezd hranicí bez problému. Krásná dálnice na Vídeň, aut přibylo až za nájezdem na A4, Vídeň projetá po S1. Přestávku jsem po půlnoci udělal až za Vídní, na tom pěkným odpočivadle bez benzinky. Spousta aut ze zápasu, na parkingu i hlídkující policajti. Směr Graz byl silný provoz, po odbočení na Spielfeld už byl klid. Celý Slovinsko v poklidu, na hranicích nám Chorvati dali razítka do pasu. To jsem už aspoň 5 let nikde nezažil. Ale žádná jiná hraniční procedura nás nepotkala. Směr Zagreb klid, Zaprešič a Lučko bez fronty. Dálnice na Split s mírným provozem, jenom od Karlovace pořád omezení rychlosti na 100 nebo i 80 kvůli dešti a mlze (kvůli mlze při rozednívání jsem i na chvíli raději schrupnul na parkingu). Protože jsem ty rychlosti téměř dodržoval, tak to byl takový economy run. Sjížděl jsem v Posedarje, tankoval chvíli předtím u Tiffunu za 9,98 HRK Eurodiesel. V Novalje jsem byl před 9. hod. Počasí se postupně zlepšovalo až do klasického chorvatského horka, koupat se dalo každý den.
Zpět jsem vyrazili 20.6. po 19. hod. Tentokrát jsme se vydali na trajekt Žigljen/Prizna, tam jsme měli pauzičku, protože chlapci chtěli jet zrovna tím trajektem, co byl na druhé straně, ale díky tomu jsme byli jedno ze dvou vozidel na lodi. Magistrála směr Senj úplně prázdná, nad Senjem v serpentinách v poslední třetině návěs, naštěstí mu to celkem jelo. Lučko před půlnocí v klidu, v protisměru už byl zřetelný výrazný provoz. Ve Slovinsku už proti nám jela jenom místy přerušovaná kolona až do Mariboru. My jsme projeli v pohodě, jel jsem skoro předpisově, tak jsem vytvořil skupinu tří aut, kterým jsem šetřil éčka.
A2 super, Vídeň opět S1 a potom směr Bratislava, od A6 až po Břeclav byla dálnice jen naše, u nás přibylo kamiónů. Doma jsem byli kolem páté ráno.
Díky jízdě mimo termín výměny turnusů byla cesta úplně v pohodě. Časově vyšla zajížďka přes Bratislavu stejně, za 2 hod. jsem byl z Brna za Vídní, na km to bylo o asi 60 více plus známka. Prázdná dálnice na Bratislavu a potom A6 byly dost uspávací. Ale dokud nebude aspoň na rakouské straně dodělaná dálnice na Mikulov, tak je to pohodlná alternativa, zvlášt při delší trase, kde se ty km navíc ztratí. Až bude z Mikulova do Vídně dálnice, tak to bude super, Mikulov - Pohořelice se po státní dá přežít.
Za celou cestu jsem nepotkal jedinou nehodu ani jiný problém, takže byla skutečně šťasná.
Přeji takovou i všem ostatním, kteří do Chorvatska teprve vyrazí.
Šťastnou cestu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2008 10:19
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No a mame to tu...:
> [hac.hr]
> Sveti rok: ZBOG PROMETNE GUŽVE U OBA SMJERA NA
> OVOJ DIONICI VOZI SE USPORENO !
> Myslim, ze netreba prekladat...
>
> Kolony na mytnici Zagreb-Lucko:
> [www.hak.hr]


Bohužel neumím Chorvatsky a tak nevím přesně co tím básník chtěl říci. Prosím o překlad.
Takže asi takhle. Odjezd 6.6.2008 z Olomouce v 21:00 do Bristu příjezd v 13:00 7.6.2008. Plný Renault Megane Combi, 2 dospělí + 2 děti. Cesta klasika: Olomouc - Brno - Vídeň - Graz - Maribor - Zagreb - Split - Sestanovac - Makarska - Brist. Detaily. První hrůza Mikulov - Vídeň. Skoro celá cesta rozkopaná vzhledem ke stavbě dálnice, samá objížďka, omezení na 70, 50 km/h, fakt humus. Od Vídně až do Mariboru absolutně bez problémů, občas nepříjemný déšť dálnice prázdná. Na hranicích CZ - AUT znudění policajti z Rakouska náhodně mrkli do pasu, Hranice AUT - SLO hladký průjezd. Od Mariboru klasika ve 2:00 ráno docela rychlý průjezd. Dávat pozor, na tom kousku k HR hranicím ve 2:00 ráno 2x měřili rychlost!!! Trochu obava z přechodu SLO - HR vzhledem k ještě platnému zákazu dovozu masa, ale opět ospalý chorvatský celník jenom mával ať pokračujeme, ani nechtěl pasy. Kdybych vezl živé prase tak si toho nevšimne smiling smiley . Dálnice HR paráda až do Šestanovače. Sjezd z dálnice na starou magistrálu je pro silné povahy. V sezonu si vůbec nedokážu představit jak tam to bude vypadat, samá serpentina, je to úzké, fakt úžasný, dávejte si tam opravdu pozor. Lučko mýtnice v pohodě, tunely Kapela a Rok taktéž. Mají tam velký smajlíky, že v roce 2009 bude horový druhý tubus!!! Platili jsme kartou benzin i mýtmé, na výpise deviza střed, tedy o něco levnější. Benzin od 9,40 HRK - po 9,60 HRK. Doporučuji brát ve Slovinsku. Při odjezdu 21.6.2008 ve SLO v Mariboru na OMW litr naturalu 95 za 1,206 EUR!!! Cesta zpět po stejné trase, pouze před tunelem Mala Kapela objížďka, asi z důvodu nájezdu turistů směrem na Jadran, P mýtnic Lučko jsme vytuhli asi hodinu, venku 42C vedro, paráda, jinak tu hrůzu v tom Mariboru jsme míjeli asi v cca 15:00 a ta kolona měla 22 km!!!!! Nejhorší úsek opět Vídeň - Mikulov, za dne ještě horší, všude zákaz předjíždění, fakt hnus.
Doporučení. Poprvé jsem zažili déšť (bohužel) v Chorvatsku (jeli jsme teprve podruhé) a ten jejich asfalt je fakt kluzký jako prase když je mokrý, kdybych na tom nejel tak tomu nevěřím, takže pozor!!!
Při cestě tam jedna nehoda v protisměru v AUT, ale při cestě zpět nehody 2, jedna v tunelu Sveti Rok ve směru na Split, klasika nedodržení bezpečné vzdálenosti, takže fronta asi 10 km před tunelem a jedna nehoda v AUT, kdy jak jsme rozuměli, mikrospánek řidiče. Takže na to taky pozor.
Poučení pro příště, pokud nepojedeme přes Maďarsko, tak určitě pojedema na Bratislavu a pak po dálnici do Vídně. Tu šílenost z Mikulova do Vídně už nikdy více.
Jinak přeju všem šťastnou cestu, pokud bude někdo chtít detailnější info, viz. e-mail.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
23. 06. 2008 16:52
Bomiňo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Michal: V kolik hodin ses pohyboval Mikulov -
> jih Vídně?

(sorry zpoždění, byl jsem offline)
Mikulov jsme projížděli kolem ráno cca 05:00 v bláhové naději, že přece Vídní před ranní špičkou musíme fpohodě profrčet ... a neprofrčeli. Vleklo se to od počátku stavby; mám dojem, že před půl sedmou jsme byli teprve u Kika (ta zkratka vídní, tuším Midaxova). Těsne za Vídní na prvním dálničním odpočívadle (poschoďovej motorest, název z hlavy nevím) jsme byli 8:08 přesně.
Dvě poznámky k bipe: asfalt v Chorvatsku opravdu dobře klouže a to ze dvou důvodů. Jednak je jeho částí vápenec a ten
za mokra velmi klouže a druhý důvod je, že v této lokalitě málo prší a silnice jsou pokryty prachem, který za mokra s tím vápencem klouže dvakrát tolik. Nehorší je to právě počátkem deště než se ten prach spláchne.
Přeji dobrý večer.
Konečně jsem se dostal k reakci na dané téma. Byli jsme v Chorvatsku na Viru a to druhý týden v červnu. K počasí uvádím, že jsme měli jak 30 stupňová tepla, tak bouřky, ochlazení o 10 stupňů s teplotou moře 23 stupňů. Na Viru jsme byli pouze 4 dny.
Cestu z Česka jsem zvlolil klasiku, Znojmo,Vídeň,Graz,Maribor,Zagreb,Zadar a Vir. Průjezd Českem v pořádku, na hranicích nikdo, za hranicemi opet nikdo. Rakousko bez problémů, průjezd Vídní po půlnoci, bez dopravního ruchu. pouze informuji o tom, že na víceproudé komunikaci přes Dunaj je instalován kamerový systém s radarem. V noci poznáte dle záblesku, proto radím dodržení trychlosti. Rovněž při průjezdu Slovinskem pozor na instalované pevné měřiče rychlosti. Od podzimu loňského roku vyrostly jako houby po dešti. Registroval jsem na 4 místech na krátkém Slovinsku. Chorvatsko bez problému, pouze podél dálnice vysrostly od loňského podzimu poutače na otevření druhých tubusů Svety Rok a Kapela v roce 2009. U tunelů bez kolon. Na celnicích Slovinsko,Chorvatsko ticho a klid, nikdo nechtěl ani doklady, natož co vezu a kam jedu. Cesta zpět byla zvolena přes Maribor, Ljubljanu. Klegenfurt,Linz a ČR. Ještě jsem nepotřeboval vinjetu do Slovinska.
Všem krásnou dovolenou, šťastnou cestu a někdy i pevné nervy.
Jirka
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 06. 2008 11:12
To BAAR : Sohlasím s tebou, jezdím do Chorvatska dlouhé roky, většinou v červnu, ale i květen a začátek července. Letos jsme jeli 6.6. a zpět 15.6. Takhle dlouho špatné počasí jsem taky ještě nezažila ! Do středy 11.6. bylo krásněsmiling smiley, ale né že bychom se pekli, od čtvrtka 12. zataženo stále až do soboty,sad smiley kdy jsme večer odjížděli. Od pátku večer lilo téměř nepřetržitě a bylo 12 st. Poprvé jsem měla šusťákovou bundu , botasky a deštník celý den. Hrůza.....ale teď už je pěkně, rodiče jsou blízko Šibeniku a je tam azur a 35 st.....grinning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
24. 06. 2008 21:47
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil anaxios (24. 03. 2010 20:34).
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 225
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.