Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
28. 09. 2007 14:24
To: Morskyvlk - Vzhledem k názvu fóra jsem se spíš věnoval tomu, že jsem se vrátil a jaká byla cesta thumbs up smiley. Ale byl jsem na místě kam jezdím už osm let - ve Vrsaru na Istrii. Menší městečko s čilým turistickým ruchem. Ubytování máme ve vybaveném karavanu s předstanem 15 metrů ke sprchám a toaletám, 25 metrů do moře a kilometr do centra. Máme tam už svůj okruh známých a víme, kde se nejlépe najíme, kde se pobavíme a na který ostrůvek se zajet opalovat na člunu.cool smiley Byli jsme tam už na jedenáct dní v srpnu. Každý rok tam jezdíme ještě na pět až sedm dní uzavřít sezónu, ale vzhledem k tomu, že naší dceři bude teprve půl roku, chtěli jsme si to letos odpustitsad smiley. Ale nakonec jsme se nechali přesvědčit rodiči manželky, kteří tam jeli na týden se švárou a jeho synem a dobře jsme udělali. Užili jsme si tothumbs up. Voda byla sice chladnější - podle mě tak jedna až dvaadvacet stupňů, ale po chvilce ve vodě už se zdála teplá nebo alespoň přijatelná. Počasí nás nezklamalo a, že je v září mírně chladněji, je normální. Jinak ta voda se prý ochladila naším příjezdem. Ten den jsme dopoledne přivezli větrno a mraky, ale v jedenáct dopoledne už byly pryčcool smiley.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 10. 2007 14:17
Po krachu dovolené v červencithumbs down jsme vyrazili 11. září na druhý pokus na Vis.
Začalo to nevalně, ráno jsem se rozhodl umýt auto na cestu, když jsem vyjel z myčky skoro průtrž mračen a auto během 5ti minut jako před myčkou. Při montáži rakve zase déštˇ a durch.
Potom jsem zajel k benzínce vysát vnitřek, znovu déštˇ a při nakládání zase. Vyrazily jsme asi ve 13:30 směr Štětí- Roudnice- Madˇarsko –Varaždin –Split – Vis(1174 km). D1 až do Břeclavi jsme s podivem projeli bez problémů. Na přechodu mě nakrkli bratia slovácithumbs down , když si za 150 Ksl Dálniční známku naúčtovali 183 Kč ( 50 Kč směnárenský poplatek, spátky jsem to naoplátku projel bez známky). Za madˇarskou celnicí na M15 a M1 tabule s madˇarskejma dálničníma známkami s nějakým nápisem (nedokážu to ani vyslovit), jestli to znamenalo to co si myslím, tak jsem měl kliku ( podle rad tady na fóru jsem o známce ani neuvažoval). Průjezd madˇarskem až na ty jejich 30ky ve vesnicích celkem v pohodě, slovinci mě auto taky nechtěli zabavit(kupoval jsem ho nový). Na chorvatský hranici jsem lehce nakrk celníka, když jsem po pasový kontrole kolem něj projel bez zastavení ,vyběhnul z budky a začal mávat a rozhazovat rukama, tak jsem k němu radši couvnul spátky. Musel jsem ven a začal pátrat po alkoholu a syrovým masu, ale naštěstí ho to za chvíli přestalo bavit( maso jsem nevez ale nějakej ten chlast by našel kdyby si dal záležet). V Chorvatsku po projetí Malou Kapalou mě polila hrůza z toho kam jedu když na ukazatelích byla teplota od 3,5 do 4,5°C. Za Svetim Rokem se to sice zvedlo na 15°C , ale za chvíli to zase začalo klesat až na 11° . Do Splitu jsme dorazili asi ve ¾ na 5 a od tý doby už jen samí pozitiva. Už před svítáním celkem teplo, hned když jsem vylezl z auta mě odchytla nějaká chotvatka a že češka moje dobra kup ovči sir, dobry ,zdravi, tak dlouho do mě hučela až jsem jedno kolo za 50 Kun koupil( původní cena byla 70). V 9:30 jsme vyrazili trajektem na Vis a ve 12 jsme tam byli. Hned po vyjetí z trajektu stáli chorvati s cedulema apartmáni, u jednoho s nápisem Rukavac jsem přibrzdil a v tu ránu měl hlavu ve vokýnku a už mě nepustil, po příjezdu do Rukavce mě hned opil ( asi abych mu neujel),ale nelitovali jsme. Nádherný ubytování s božským výhledem, krásnými plážemi Mala a Velka Srebrena a tak čistou vodu jsem ještě nikde neviděl.Teplota vzduchu 25-28°,

moře bylo svěží ale dalo se. Domácí perfektní pořád něco vařil a nabízel ( ryby, zajíc, na závěr pečený sele). Z 12 dní 1 den zataženo, a 1 deštˇ s bouřkou. Domu jsme vyrazili v neděli 23.9. ráno ( po rozlučkovým večírku bylo těžko , ale na trajektu to celkem přešlo) . V 11 jsme jsme vyrazili ze Splitu a až na malej problém u Zabřehu ( Když jsme jeli tam tak před Splitem jsem tankoval plnou do 60 l nádrže). Cestou zpatky někde před Bosiljevem za zbytek Kun asi 8 l , trochu mi blbne ukazatel paliva asi od 25 l mě ukazuje nulu, takže kolik mám benzínu odhaduju podle ujetejch kilometrů. U Záhřebu jsem měl najeto asi 540 km a najednou ddddd jako když dojde benzín a šmytec, dobrej pocit v neděli večer v Chorvatsku na dálnici s 2 dětma a MANŽELKOU a auto nejede. Ještě asi 3x jsem skusil nastartovat a nic. Tak jsem vzal menšího kluka (abych trochu vzbudil soucit) a vyrazil přes pole do nějaký vesnice( asi 2km) hledat pomoc. Na koho jsem tam narazil tak měl auto na naftu, no asi u 3tího baráku jsem narazil na chlápa kterýmu se nás zželelo, vzal 10 l kanistr a odvezl nás k pumpě a zpátky k autu do polí. Nalili jsme tam benzín, dal jsem mu kartón plzní co mě zbyl a zkusil nastartovat, motor naskočil na první otočení klíčkem (divný). Dojel jsem do Lendavy (Asi 120km) a tam jsem bral do plný 54 l. Takže mě vychází že jsem ujel na 4 l /120km , to nějak nechápu. Dál už bylo vše v pohodě a ráno ve 3/4 na 4 jsme byli doma.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil smejkali (19. 10. 2007 08:09).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 10. 2007 15:01
to smejkali:
ty tabule za maďarskou celnicí na M15 a M1 neznamenaly to, co si myslíš, nýbrž to, že dálniční známku musí mít náklaďáky od 3,5 t, a to až do odbočky na Mason – tam jsi nejspíš odbočoval na 86-tku.
Jinak, jak jsi chtěl „zatočit“ s chorvatským celníkem, totéž se mě podařilo na přechodu Lanžhot se Slovákama. Ale já byl tvrdý a jel. Pravdou však je, že mě dcera asi po 1 km sdělila jako sladký tajemství skutečnost, že tam byla nějaká slovenská policajtka s otevřenou pusou a s krčícími rameny…. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 10. 2007 20:07
Tak smejkali, super vykon, celkom adrenalin, len ten plavak si nechaj opravit. Zase sa ukazuje, ze na blint sa oplati.
Kolko si tam platil za ubytko ?
Este off topic : nemohlo to byt aj blbym benzinom a tym padom zapchatym palivovym filtrom ?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 10. 2007 21:13
Plovák mi už jednou měnili ale nic zvláštního se nestalo, když mám plnou ukazuje plnou a asi od 25 l nulu za roh.
Když mi strčil hlavu do okýnka tak první nabídka byla na 60Eu/den/2+2, ale po chvilce dohadování a mí snaza se tam jet nejdřív porozhlídnout to srazil na 50.thumbs up
Na místě potom jsme se tedy dohodli na 500 Eu za 10 dní, bylo to do soboty tak nám ještě nabýdnul když budeme moct zůstat do neděle tak že můžeme a bude to v ceně. tak jsme zůstali ,čili to vyšlo na 45 Eu/noc. Byly to 2 ložnice, obývák s KK, koupelna, terasa s výhledem na moře, klima(tu už jsme nepotřebovali), satelit a aut. pračka(taky jsme neprali).thumbs up
Tím filtrem to asi nebude protože od toho zagrebu jeto v pohodě. Ptal jsem se u nás v servisu, prej se mi tam mohla udělat vzduchová bublina , ale proč na rovině a rovný dálnici u Zagrebu, když vloni jsem dojel do Neumu v zatáčkách a kopcích skoro na výpary(tankoval jsem tam 58,5 l) Jo jsou někdy věci mezi nebem a zemí na který hlava nestačíthumbs up smiley

Ty tabule tam byli dvě s červenou a myslím že se zelenou známkouthumbs upthumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil smejkali (01. 10. 2007 21:23).
Cesta byla fajn, nechali jsme to na polovinu září. Počasí bylo koupací a lesy plný hřibů. Tedy doslova, sice večer už chládek, ale přes den to na slunci ještě štípalo. Ve Funtaně v lese rostlo hromada prašivek a pláže poloprázdné. Cesta tam Chomutov - Praha - Znojmo - Wien - Graz - Maribor - Ljubljana - Koper - Funtana. Divně jsem nastavil navigaci a tak jsme se podívali ve Vídni do centra ke katedrále, neplánovaný poznávací zájezd. Potom jen chorvatský celník měl povídavou a díky tomu se dělala na hranicích SLO/HR pěkná fronta. Cesta zpět přes Alpy, Ljubljana - Vilach - Salzburk - Linz - Č.Budějovice - Příbram - Praha - CV. Nechal jsem si stranou 14 KN na mítnici v HR ale nějak jsem ji minul. Před Ljubljanou zácpa na 45 minut kvůli zúžení dálnice do jednoho pruhu v jednom směru. Tam dělňasové opření o lopaty v největším veselí ukazovali na řidiče veselé posunky. Ještě že ne zadnice. Nikde nic rozkopáno, jenom veselo. Německý důchodce za volantem a řada dalších neví co je to zip, zřejmě mají poklopec na knoflíky. To je pak těžká domluva v zácpě a tak nezbývá než čekat nebo být podobné prase vůči tomu kdo se tak chová. Alpy pěkné, cesta tamtudy rychle uteče když se člověk může kochat. Jinak fajn, škoda že to tak rychle vždycky uteče.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 10. 2007 10:39
vrátil jsem se dneska v noci z Podgory. Ve stínu cca 25 - 27°C, na sluníčku asi tak tisíc °C. Na stromech se nehnul lístek, voda jako olej ve friťáku. Na pláži 300 m vlevo ani noha, 300 m vpravo nějakej chlap. V sobotu začalo pršet, tak jsme vzali roha. Kdo uteče, vyhraje. hot smiley
Jo a zapomněl jsem na to, jaká byla cesta : potkal jsem asi tak 100 aut v obou směrech (dohromady)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirkaK (07. 10. 2007 10:41).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 10. 2007 22:06
...JirkoK....tak tomu říkám terno...Petr B
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 12. 2007 10:49
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Franta PM
> no, nevím jak PetrC, ale já mám vyjetou trasu přes
> Rudu, jedu z PM přímo na jih a v D přes Zwiesel,
> Regen do Deggendorfu je cesta vždy dobrá a volná -
> proč? protože přechod v Železné Rudě není určen
> pro kamionovou dopravu...
> schválně jsem se díval na Škodarouteplanner:
> PM-Folmava-Deggendorf 156,6 Km
> PM-Železná Ruda-Deggendorf 137,9 Km
> hlasuji pro Rudu...yawning smiley

Je to tak, v Nemecku sme za chvilku a pak uz to tam po tej jejich sirokej ceste pekne leti smiling smiley Na dalnici je to tak dve hodky slusny jizdy



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrC (04. 12. 2007 12:58).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
27. 12. 2007 22:27
->Jirka: No, s tím emerickým krouťákem to oproti třílitrovým šestiválovým turbokamnům o moc nevyhráváš, navíc taháš sám sebe skoro o tunu těžšího, to jen na okraj :-)
Vážení přátelé do Chorvatska jezdím cca od roku 1982 vlastním vozem.Letos jsem se vrátil 30.5.2008 zpět od Biograd na Moru,kde do mě ze zadu vrazil chorvat,já odbočočoval vlevo dudíž přivolané policie vyšetřila a zjistila, že já nejsem vinen a ujistila mne, že já nemám žádný problém. Vybavila mne potvrzením o nehodě, o nulovém množství alkoholu a jelikož byl to můj poslední den pobytu , tak jsem s naštěstí pojízdným vozem odjel domů.
Zde jsem navštívil Českou pojišřovnu, volal na Sdružení kanceláře pojistitelů do Prahy a celkový závěr byl ten, že si tuto záležitost musím sám vyřídit s chorvatskou Kanceláří pojistitelů a nikdo jiný mě nepomůže.Tedy jsem došel k závěru že nehodu zatím vyřídím ze svého havarijního pojištění s 10000kč spoluúčastí a tím to asi vše skončí.Chci tímto všechny varovat před nehodou v chorvatsku a následnými problémy,protože to jsem vše zjistil po mnoha letech návštěv chorvatska,stejných problémů jiných lidí po projetí internetu,jinak všem přeji hezký pobyt a bez nehody.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 06. 2008 22:19
vratili sme sa vcera rano z Murteru

cesta tam cez miskolc, budapest, goričan, karlovac-potom stara cesta cez plitvicke az k Zadaru, potom popri pobrezi az k Murteru

naspat Pirovac dialnica az k hraniciam potom dialnica cez cele madarsko.

Klobuk dole pred madarskymi cestarmi...za 4 dnovu znamku sme zaplatili cca 180 korun, odpocivadiel na dialnici je spusta, upravene, ciste, udrziavane....

chorvatska dialnica tiez ok....ale tie ich poplatky za dialnicu su desne....pirovac-zahreb 126 kuny. Ten cas, co sme usetrili, tym ze sme nesli po starej ceste, sme stratili pri havarke na dialnici pri Zahrebe...3 kilometre za hodinu sad smiley



vsetkym prajeme sretan put smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 06. 2008 15:44
ann100...byli jste ve vodě...?...kolik stupňů...?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 06. 2008 20:34
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ann100...byli jste ve vodě...?...kolik stupňů...?

hot smileythumbs up smileythumbs up smiley

tato otazka ma pobavila thumbs up smiley

ist na dovolenku a neist do vody? yawning smiley

odhadujem ju tak na 22-23 stupnov

a inak na stranke meteo.hr je kazdy den aktualizovana teplota mora v chorvatsku
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 06. 2008 22:43
My jsme přijeli dnes ráno - cesta Biograd-dálnice-Slovinsko-Vídeň-Znojmo-Jihlava-Kolín-Vrchlabí bez problémů za 11 hodin
(no jo, teď se mi to machruje), naposled jsme si to užilismiling smiley a v září se těšíme na Maďarsko
Voda měla příjemných 22°C, bohužel občas déšť. Přestože sluníčko nesměle vykukovalo z mraků, bylo celé 4 dny kolem 25°C.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 06. 2008 08:57
4 Bessy

Aktuální teplota moře:

[vrijeme.hr]

Sretan put i dobro došli. smoking smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 06. 2008 11:13
..Sk@nes...díky, taky jsem koukal na různé stránky...no mohlo by to jít aspoň na 23 st., aby mě při šnorchlování nenachladly uši...bafyawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 06. 2008 15:37
To chce klapky na uši, nebude Ti kosa, a ani Ti do nich nenateče voda
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 06. 2008 16:58
...Lubine...díky...je vidět ...že jsi kamarád...říkáš klapky na uši...na nuda pláži nic ...jen brýle a ploutve...ještě klapky...pošlu Ti fotku mloka v larválním stadiu...yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (10. 06. 2008 17:00).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 06. 2008 17:19
4 Bessy

Néní zač panáčku. Mám také strašáka esli ty flaše téj trnkovice, kerú mám zabalenú bude stačit. Asi skočím do sporta pro istotu pro tén neoprén či jak sa ta sviňa ménuje. Sretan put i dobro došli. smoking smiley
volové, pište k věci,
a vůbec pište nejlépe, až se vrátíte,.o tom je název tohoto linku
začínáte se rojit jako myši s legráckama, které jsou "srandovní" pouze ve vaší komunitě
jste všude, nechci klikat abych se dozvěděla jak se špičkují rádoby zde "zasloužilí"
všude jenom kecy
presne tak...to krafání o ničem patří nekam jinam!!!
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 06. 2008 20:05
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> volové, pište k věci,
> a vůbec pište nejlépe, až se vrátíte,.o tom je
> název tohoto linku
> začínáte se rojit jako myši s legráckama, které
> jsou "srandovní" pouze ve vaší komunitě
> jste všude, nechci klikat abych se dozvěděla jak
> se špičkují rádoby zde "zasloužilí"
> všude jenom kecy


Toto je zářná ukázka tolerance, včetně příspěvku pelikana.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 06. 2008 20:12
Jděte fakt do řiti! Kam člověk klikne,tam jste! Použijte mail,bo smsky!angry smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 06. 2008 21:15
4 claudi, pelikan a Fogís ČB

Omlouvám se všem mravokárcům za to, že jsem bezprostředně reagoval na Bessyho příspěvek. Mám však malou připomínku. Když někoho káráte nenapadejte jej vulgarismy. Napsal bych Vám to soukromých, ale claudi s pelikanem nejsou bohužel označení jako registrovaní. Sretan put i dobro došli. smoking smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 06. 2008 22:40
No jo, ale často na základě tzv. " uvolněných keců " vznikají a zanikají státy, politické strany, vznikají smlouvy, projekty, byznys obchody.......A tady ti se bavilli jednoduše tak proto, že se bojí počasí v Chorvatsku v průběhu příštího týdne.....a pokud to má sloužit "jen" k odbourání stresu, pak je to v dnešní době důležitější, než samotná dovolená....a jak přijedou, určitě na tomto vlákně budou poctivě a podrobně informovat o průběhu cesty.....
To je sice možné, ale tak nějak jejich zásluhy devalvuje to, že teď zasírají diskusi off-topic kecy.

Doporučuji na odbourání stresu založit jiné vlákno.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 06. 2008 21:30
Divím se že vás dokáže rozhodit tady těch pár zpráv, ale na nesmyslně založena vlákna např. v Dopravě nereagujete....
ale je fakt, že by jsme se měli držet určitého tématu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
11. 06. 2008 22:55
Ahoj,tak držať sa témy je supersmiling smileyzistila som to teraz na podobnom diskusnom fore,kde som klikla na tému:Cyklotip.Bolo tam 29 príspevkov,no výborne-29 skvelých tipov!Po prečítaní všetých som zistila,že vlastne cyklotipy tam boli len 3sad smiley+ 3 reakcie na ne.Ostatné bolo o počasí,rybačke,plážach..bla..bla...Tak toľko k témam.yawning smiley
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 06. 2008 08:30
Rero napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No jo, ale často na základě tzv. " uvolněných keců
> " vznikají a zanikají státy, politické strany,
> vznikají smlouvy, projekty, byznys obchody.......A
> tady ti se bavilli jednoduše tak proto, že se bojí
> počasí v Chorvatsku v průběhu příštího týdne.....a
> pokud to má sloužit "jen" k odbourání stresu, pak
> je to v dnešní době důležitější, než samotná
> dovolená....a jak přijedou, určitě na tomto vlákně
> budou poctivě a podrobně informovat o průběhu
> cesty.....


Rero, souhlasím s Tebou...
Kdo chce jen suché, faktografické info, nechť zajde do knihovny či na netu si najde nějaký bedeker. Tady je to i o tom, že se prostě bavíme...
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 201
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.