Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 05. 2021 09:08
Tak chlapci, já jezdím jenon z pátka na sobotu a musím zaklepat na dřevo, že jsem nikdy na hranicích nečekal déle než pět minut a to bylo asi tím že skenoval celník pasy. Jinak jsem vždy projel bez problémů.
Honza
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 05. 2021 09:23
Petr164
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti nový
29. 05. 2021 20:24


... pokud jde o Tvou paní, tak ta má úřední česko anglické potvrzení o prodělání Covid19 ... pokud jde o Tvé testy z práce, nevím jestli budeš mít také česko anglické oficiální potvrzení o Tvém negativním testu (tedy pokud nepracuješ ve zdravotnictví, kde by jsi takový doklad jistě získal ...

smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 05. 2021 09:48
meldalo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak chlapci, já jezdím jenon z pátka na sobotu a
> musím zaklepat na dřevo, že jsem nikdy na
> hranicích nečekal déle než pět minut a to bylo asi
> tím že skenoval celník pasy. Jinak jsem vždy
> projel bez problémů.
> Honza


Tak se tady s těmi co taky jezdí z pátku na sobotu, v kolik vyjedeš, kudy jedeš. Očekávám, že se dozví, že jezdíš mimo sezónu.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 05. 2021 10:05
Na to kdo kdy jezdí, je zde vlákno, takže si to pořešte tam.
Jinak je vidět, že každý absorbuje informace jinak. V odpovědích je zde dost velký chaos a informace se rozporují. Asi nezbyde nic jiného, než počkat na první navrátilce, kteří poinformují.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 05. 2021 10:20
Upřesnění pro Maďarsko
Občan České republiky na základě dvoustranné dohody mezi Maďarskem a Českou republikou počínaje dnem 15. května 2021 může volně vstoupit na území Maďarska, pokud se prokáže Certifikátem o provedeném očkování nebo Potvrzením o provedeném očkování.
Takže se mohu pohybovat po HU volně, nejsem v režimu Tranzit, tedy nemusím jen po koridorech. Takže mohu i po M86.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 05. 2021 10:25
To zní dosti diskriminačně. Očkovaný se může pohybovat volně, po prodělané nemoci ne?
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 05. 2021 10:33
Tak certifikát do HU již platil, teď akceptují i tu kartičku, kterou předtím ještě neakceptovali...
... a asi nejpodstatnější pro cestující rodiny s dětmi je, že pokud rodiče splňují podmínky, tak konečně vyřešili (i velké děti) děti do 18 let, které v přídadě společného cestování nepotřebují nic... NA TRASE PŘES SK a HU

Michale, po prodělaném Covidu je volný pohyb po HU již dáááávno (ten byl již v těch prvních vyjímkách pro MKD, některé firmy atd.)...
smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 05. 2021 11:01
Jezdím pravidelně na přelomu srna a září. Tak vyjedu v pátek odpoledne a v klidu přes AT a SLO do HR. Vždy jsem objížděl SLO ale loni jsem jel po dálnici až k moři. Hranici SLO/HR přejezd mezi 22:00 a 24:00 (závislost na jídle wc atd.)a nikdy žádný zádrhel. A to i když tam ta dálnice ještě nebyla.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 05. 2021 11:08
Pavle, ano. Jen info, které sem někteří vkládají, je vytržené, neúplné atd.Ve vlákně o HU jeden příspěvek mluví jen o tranzitu, následující vyvrací.
Ohledně dětí u mě vyřešeno, mladej covida měl, takže pohoda. Jen nejsem vyřešen já, budu muset testovat.
Pak mě ještě dost zajímá, jak bude fungovat covid pas. Vydávat je budou Czech Pointy. Kdo bude ale zaznamenávat změny? Pokud se bude dotyčný muset testovat, test vloží do systému kdo? Půjdu s bumážkou opět na Czech Point? Takže tam budu chodit skoro furt? Nebo vloží výsledek testu odběrné místo? A mě se jen v telefonu zaktualizuje? Asi to pak bude před odjezdem dost na kalup. Test nebude smět být starší než 48 hodin, pokud bude vkládat odběrné místo, bude systém fungovat dostatečně rychle, aby se zaktualizovalo? Do toho ještě ViaCroatia. To vše v rodinách x4, pokud není po covidu či očkování? To aby si člověk vzal ještě týden před odjezdem na dovolenou, než to vše vyřídí. Nemocní covidem a očkovaní to budou mít výrazně jednodušší.
Odjezd mám až v půlce července, takže bude změn neště dost, nebo sem do té doby Kim pošle nějaký balistický pozdrav a bude po starostech.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 05. 2021 11:26
Co sem taháš Kima grinning smiley pust si online kameru , zabal zimní oblečení a můžeš se těšit k Jadranu. Já začnu holky řešit až v červenci podle situace jak se bude vyvíjet . No o očkování holek vůbec neuvažuji ,raději zaplatím testy když budu muset něco platit ? Já a Lucka očkování takže ok . Zatím nemá cenu řešit situaci ,když má někdo odjezd červenec-září . Ti co jedou už v nejbližší době tak to mají složitější ,páč informace jsou strohé a cesty málo projeté smiling smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 05. 2021 11:43
Nevím, jak to bude v ČR s Covid Passem, ale na Slovensku představili aplikaci, do které si nasnímáš QR kód z potvrzení o očkování, prodělání nemoci nebo testu a na požádání policajta na mobilu zobrazíš ten QR kód, on si ho nasnímá do své aplikace a ta mu řekne, jestli máš platné očkování, potvrzení o prodělání nebo test. Pokud jsem to správně pochopil, nemusíš to mít v aplikaci v mobilu, stačí ukazovat ten QR kód na potvrzení. Aplikace je dobrá jen na to, že v ní můžeš mít uložených víc potvrzení, třeba od celé rodiny.

Problém tady na Slovensku je stále v tom, že očkovací a testovací místa zatím většinou nevydávají potvrzení s QR kódem. Očkovaní ale mají možnost nechat si poslat potvrzení ve formátu akceptovaném v zahraničí na e-mail.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 05. 2021 13:52
Na straně 53 tohoto vlákna mě / nás radekh upozornil (informace ze stránek MZČR), že ten QR kód na Certifikátu (ZATÍM) není ten mezinárodně funkční (Digital Green Certificate), že by to mělo být až od 1.6.2021, tak si to ohlídejme...
U těch, co již certifikát mají, tak doufám, že po 1.6. se půjde příhlásit a stáhnout si certifikát znovu s již aktualizovaným QR kódem... snad... možná... nebo to bude opět úplně jinak thumbs up smiley
Na druhou stranu, SK předpokládám, že se vždy domluvíme... a Maďaři již dříve deklarovali, že v rámci dvoustranných dohod budou akceptovat potvrzení těch států, které budou recipročně akceptovat ty jejich... tak snad projdou i ty naše mezinárodně nekompatibilní...
smileys with beer

EDIT:

Tak jsem koukal, co v tom QR kódu je:
-
Citaci

https://ocko.uzis.cz/K/jméno příjmení
- číslo pojištěnce = RČ
- číslo OP, číslo pasu
- datum narození (yyyy-mm-dd)
- (asi) typ očkování
- (asi) dávka 1, 2
- datum očkování, datum vystavení certifikátu (asi)
- identifikátor certifikátu = Unique identifier of the certificate (totéž, co obsahuje ten čarový kód dole na stránce) V1CZ....

Mám tady dva certifikáty po 2. dávce, jeden z 20.4.2021 a druhý z 28.5.2021... a struktura QR vypadá shodně



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (30. 05. 2021 14:12).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 05. 2021 21:11
Jak je to na hranicích

Jiriczek 1978 měl pravdu thumbs up smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 05. 2021 21:44
Zdržení 20 minut na HR hranicích na konci května? To mě podrž, jak to pak bude vypadat v plné sezóně?
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 05. 2021 22:51
Něco ocertifikátech-


od 1.6.2021 dochází k rozsáhlejším změnám týkající se elektronických certifikátů související s onemocněním COVID19. Hlavní novinkou je zpřístupnění všech druhů certifikátů zajišťujících prokázání "bezinfekčnosti" pacienta. K dosavadním certifikátům o očkování, tedy přibudou certifikáty o provedeném testu a také certifikáty o prodělaném onemocnění. Od 1.6. budou mít také certifikáty nový "evropský" vzhled a jejich ověřování bude možné také v zemích EU (tato funkce bude dostupná od 1.7.2021). Hlavními změny od 1.6.2021 tedy jsou:

Stávající vakcinační certifikáty se již nebudou od 7.7.2021 zasílat emailem jako zip soubor chráněný heslem, ale uživatelé budou směrováni na portál očko (ocko.uzis.cz), kde si certifikát vyzvednou všichni, kdo jej potřebují. Na tomto webu budou od 1.6.2021 dostupné také všechny výše zmíněné druhy certifikátů a to v nové podobě (certifikát o testu, o prodělaném onemocnění a vakcinační certifikát). Od tohoto data budou také dostupné certifikáty o očkování po první dávce.
V týdnu od 7.6. bude zaveden do portálu očko (ocko.uzis.cz) také nový autentizační mechanismus, který umožní přihlásit se na portál očko i cizincům, případně dětem bez OP.
Původní certifikáty o vakcinaci již nebudou platné, ale bude možné si je rychle vyměnit a to naskenováním qr kódu na certifikátu, následně se v internetovém prohlížeči zobrazí certifikát nový (výměna kus za kus).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 05. 2021 23:12
Už by to stačilo.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
31. 05. 2021 05:34
Nebude to stačit. Úředníci si musí dokazovat svoji důležitost tím, že vymýšlejí nová a nová lejstra.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
31. 05. 2021 14:29
Marabu napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Něco ocertifikátech-
>?............... vyměnit a to
> naskenováním qr kódu na certifikátu, následně se v
> internetovém prohlížeči zobrazí certifikát nový
> (výměna kus za kus).

Jen dotaz, jak na stolním PC naskenuji QR code ?
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
31. 05. 2021 14:52
Webkamerou, scanerem, přenosem souboru z foťáku... ?
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
31. 05. 2021 15:29
Proč to máte tak složité? Výměna kus za kus, proč? Skenování QR kódu, proč? Tady u nás na Slovensku si můžu požádat o certifikát o očkování kolikrát chci, stačí zadat rodné číslo a mail, pak na mobil přijde potvrzovací kód a za chvíli mám certifikát v mailové schránce. Když ho ztratím, tak si zdarma požádám o nový. Žádné skenování, žádná výměna kus za kus.

[korona.gov.sk]

Jen je škoda, že tady u nás (zatím?) není možné požádat o certifikát o prodělání Covidu nebo testu, i když data k tomu úřady mají, stejně jako k očkování.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
31. 05. 2021 15:48
No, ta citace Marabu z e-mailu, který rozesílal UZIS, má na závěr ještě jednu větu spinning smiley sticking its tongue out "Berte prosím tento email jako ryze informativní. Za Ministerstvo zdravotnictví, tým ÚZIS ČR." spinning smiley sticking its tongue out

Tož, kdo ví, jestli se to v těch termínech stihne. Trošinku si myslím, že ne. Neboť "evropský" QR kód musí být taky funkční (viz ověřování mezi Dánskem a ČR v uplynulých dnech).

To Slavkov: Kdyby sis chtěl počíst, tak veškeré specifikace, včetně obsahu QR kódu lze najít [ec.europa.eu].

To Ttom: Také je možné se ze stolního PC přihlásit na portál [ocko.uzis.cz] a nový certifikát si stáhnout (až bude). Ostatně to pak následně bude jediná cesta, jak jej získat, když jej přestanou automaticky rozesílat e-mailem jako dnes (viz text od Marabu).

Primárně by ale mělo fungovat (až to bude funkční spinning smiley sticking its tongue out) stažení QR kódu do aplikace v mobilu přes přihlašovací údaje.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
31. 05. 2021 16:05
To mdr: Noo, tak nějak je to skoro úplně stejné jako u nás, že jo.. ? spinning smiley sticking its tongue out Vyžádat si můžu kolikrát chci a systém funguje obdobně. A zatím tak nějak je to stejně úplně:

Cituji: "Momentálne ide len o dočasný certifikát pre zaočkovaných ľudí, ktorí potrebujú vycestovať do zahraničia a potrebujú o absolvovanej vakcinácii potvrdenie"

Dále pak. "QR kód obsahuje jedinečnú URL adresu na systém eVakcinácie, kde je možné zobraziť informácie z certifikátu, aby bolo možné overiť, že certifikát je pravý."

Takže jinými slovy i Vy si budete měnit certifikát a současný QR kód jako u nás odkazuje na očkovací portál, nikoliv že by byl ve formátu, který bude následně mezinárodně platný (ověřený digitálními klíči).

Ano, k vycestování stačí, neboť předložíš platný papír. Ale k použití v aplikaci pro naskenování "na čáře" zatím také na nic.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
31. 05. 2021 16:58
Uvidíme. Zatím si nechám od lékaře potvrdit potvrzení o prodělání Covidu.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
31. 05. 2021 20:21
Zkusil jsem ten nový certifikát, vyběhl hned, kéž by vše ostatní fungovalo stejně dobře. Třeba bude smileys with beer a můžeme vyrazit. Věřím, že pokud tam doktor nahraje těm, kteří to potřebují i potvrzení o prodělané nemoci bude to tam stejně jako absolvované PCR testy, tomu říkám pořádek. A tolik jsme se obávali. Přeji všem šťastnou cestu.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
31. 05. 2021 20:57
Tak Vojtěch nekecal spinning smiley sticking its tongue out, jak píše mirek12, z portálu [ocko.uzis.cz] lze již stáhnout ve slibované verzi EU certifikát o očkování s QR kódem. Certifikát je elektronicky podepsaný UZIS.

V QR kódu jsou již obsažena data potřebná pro ověření v rámci "covidpassu". Obdoba s potvrzením o testu nebo prodělání covidu má být do 7.6.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radekh (31. 05. 2021 20:58).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
31. 05. 2021 20:59
Zkusil jsem přes QR na starém certifikátu, zobrazil se včetně nového QR Green pass, ale problém se stažením *.pdf... ani po opravě názvu. Pravda testováno na telefonu, kde SIM / číslo není to registrované...
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
31. 05. 2021 21:11
To Slavkov: Když to zkusím přes QR původního certifikátu, tak se mi nový stáhne (iOS, registrované telefonní číslo). Předtím jsem se normálně přihlásil přes portál. Nicméně v první chvíli to i při přihlášení přes web hodilo chybu. Možná zkus znovu.

Edit: Tak na podruhé už ne, to už vyhodilo nějaký pochybný link. Někde bude ještě chybka eye popping smiley Nicméně přes portál na www to funguje opakovaně.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil radekh (31. 05. 2021 21:19).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
31. 05. 2021 21:39
Přes web (RČ + OP) + jednorázová SMS (na registrované číslo) bezproblémově smoking smiley
(2 certifikáty po 2. dávce)

EDIT:
Tak ještě doplním, funkční i Certifikát po 1.dávce a dokonce už i Certifikát o prodělané nemoci - jsou tam datum pozitivního testu, datum platnosti od (test + 14d) a datum platnosti do (+180 d).
(otestováno 2x2)

EDIT2:
Pokud si to někdo budete tisknout, tak si ohlídejte, že QR kód půjde načíst... bude vytištěn celý, zejména jeho horní část, aby ty rohové čtverečky byly celé.
Autor dokumentu QR kód umístil hodně k hornímu okraji stránky... asi počítal s bezokrajovou tiskárnou či tiskárnou s malými okraji nebo, že při tisku bude nastaveno automatické přizpůsobení / zmenšení na tisknutelnou oblast.
S nastavením na "Skutečná velikost" na některých starších tiskárnách reálně hrozí, že se to nevytiskne u horního okraje celé...
Tak si to ohlídejte, ať vám to někde na cestě zbytečně nezkomplikuje život
smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Slavkov (31. 05. 2021 23:33).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
01. 06. 2021 07:16
Zdravím, jak uvádí Slavkov přes RČ+OP na web, vytisknul jsem si certifikát, je vidět naprosto dokonale, v tiskárně jsem měl označeno políčko přizpůsobit obsah stránce, pro jistotu jsem nahrál i do formuláře entercroatia.mup.hr a šlo to hladce, zatím samozřejmě nevyzkoušeno odeslání ALE 18.6. se rychle blíží a věřím, že vše půjde tak snadno jako loni, kdy po nás taky nikdo nic nechtěl, pouze občanku. smoking smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
01. 06. 2021 09:22
Jak tak pozoruji ústup "pandemie" v Chorvatsku, tipuji, že od pondělí 7.6. nebo 14.6. bude oranžové... Náš vývoj je také dobrý a myslím si, že dle značení barev států EU už nebudeme oranžový ale zelený...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiriczek1978 (01. 06. 2021 10:52).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 218
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.