Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ukradená ENC

Autor Šuhy 
Ukradená ENC
16. 08. 2017 12:17
Dobrý den,
mám na dotaz, nějaký bezdomovec nám vybral auto a ukradl i krabičku. Policie ho dopadla, ale nevěděl k čemu to je, tak jí vyhodil. Na účtu mám cca 800 kun. Psal jsem na HAC a odepsali ať si koupím novou krabičku za 120 kun, bohužel nepochopil jsem, jak ji mám přiřadit k mému účtu. Prosím neřešil to někdo.
Děkuji
avatar Re: Ukradená ENC
16. 08. 2017 13:41
To máš to samé jako když ti krabička přestane fungovat. Až budeš kupovat novou tak si ji necháš přiřadit ke svému učtu ( na učtu můžeš mít více krabiček)

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Ukradená ENC
16. 08. 2017 14:02
Moc díky. Pro upřesnění, tedy koupím novou krabičku a nahlásím číslo první, pod kterou mám účet a oni ji přidají k mému účtu. Rozumím tomu správně.
Děkuji Jiří
avatar Re: Ukradená ENC
16. 08. 2017 14:13
Mělo by to tak být dle zkušeností ostatních. Já zatím mám původní krabku.

.
.

_________________________Jirka_________________________
mdr
Re: Ukradená ENC
17. 08. 2017 14:16
Můžeš jim nahlásit přímo číslo účtu, které uvidíš po přihlášení do [prodaja.hac.hr] jako "broj računa". Vidíš tam i "broj uredaja" - to je číslo krabičky.
mdr
Re: Ukradená ENC
17. 08. 2017 14:48
Jen mě tak napadlo, že kdyby se ukradená krabička dostala do rukou někomu, kdo by ji použil na HR dálnici, tak bys mohl přijít nejen o kredit, který tam máš, ale její použivatel by ti mohl vyrobit i slušný dluh, kdyby vjel na dálnici v Lučku s minimálním kreditem a projel celou dálnici až do Ploče. Takže při ztrátě krabičku co nejdříve odhlásit.
Re: Ukradená ENC
17. 08. 2017 16:58
V tom případě (dluhu na odcizené krabce) by bylo zbytečné ji párovat s novým účtem... Pouze zakoupit novou, nejlépe na jiné jméno.
mdr
Re: Ukradená ENC
17. 08. 2017 18:23
Naopak Mariusi, nejde o párování odcizené, ale nově zakoupené krabky s původním účtem. Kredit je na účtu, ne na krabce. Takže pokud bys spároval novou krabku s tvým účtem a "neodpároval" tu starou, měl bys k účtu přiřazeny obě. Takže nálezce (zloděj) by mohl na tu starou krabku čerpat z tvého účtu.

Pokud bys koupil novou na jiné jméno, měl bys dva účty a ke každému jednu krabku - ke starému tu ztracenou (ukradenou) a k novému tu novou. Myslím, že placení dluhu by jsi se stejně nevyhnul, pokud jsi při koupi té ztracené udal pravdivé údaje o sobě. Dluhy by pak vymáhali od tebe. Otázka je, jaké mají k tomu páky, vymáhat dluh do zahraničí. Ale moc bych se nespoléhal, že by to nemohli.
Re: Ukradená ENC
17. 08. 2017 23:06
Díky, mdre, za obsáhlé polopatistické vysvětlení. Já jsem vyjádřil totéž za použití "drastické" myšlenkové zkratky.
Tak či onak, předpokládám, že Šuhy včas nahlásil ztrátu krabky, takže i v případě mínusu na jejím účtě (vzniklém po nahlášení ztráty) by bylo upuštěno od případného vymáhání dluhu.
Je také namístě otázka, nakolik je ověřována pravdivost údajů při registraci krabky.
mdr
Re: Ukradená ENC
18. 08. 2017 14:16
Pravdivost údajů není podle mé zkušenosti ověřována vůbec. Když jsem já kupoval krabku, úřednice vše vyplnila podle mnou vyplněné žádosti a když jsem jí iniciativně ukazoval pas, ani do něj nenahlédla.
Re: Ukradená ENC
18. 08. 2017 22:08
To já mám zase opačnou zkušenost. Uředník vzal mnou již vyplněný formulář a podle mého OP pečlivě zkontroloval a vepsal do systému mé údaje.
Nicméně vím, že často je k tomu přistupováno formálně a málokdo se obtěžuje ověřováním údajů, což skýtá možnost, že v případě dluhu na ENC krabce bude ztíženo/znemožněno jeho případné vymáhání.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 22
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.