Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Poplatky po dálnici

Autor Anonymní návštěvník 
Re: Poplatky po dálnici
08. 04. 2006 07:49
Já jsem jenom zkopíroval to co jsem našel někde na netu.
Já osobně tam mám MPZ tu co popisuje reindlp silikonovou,vypouklou a ještě s
naší vlaječkou zatím nikde žádnej problém
Předpisy jsou přece proto aby se nedodržovaly, né.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil smejkali (09. 04. 2006 09:45).
Re: Poplatky po dálnici
08. 04. 2006 21:38
mě už za MPZ s vlaječkou prudil český policajt, musel jsem to sundat
Anonymní návštěvník
Re: Poplatky po dálnici
09. 04. 2006 16:20
Jak platit poplatky na dálnici kartou nebo hotově?

avatar Re: Poplatky po dálnici
09. 04. 2006 18:17
Pokud tak raději kartou je to pohodlnější a levnější.eye rolling smiley

MirekŠi
Anonymní návštěvník
Re: Poplatky po dálnici
23. 04. 2006 08:47
Dá se tedy věřit a platit kartou na dálnici nebo ne.Píše se tu že jsou to zloději.Na co si tedy dát bacha.

pavel56
Re: Poplatky po dálnici
23. 04. 2006 09:26
to reindlp : platím kartou všude kde to jde, dálnice, tunely a benzín výhradně jen kartou a nikdy a nikde se mně nestalo, že by mne natáhli. Na mýtnicích nikdy nechtěli ani podpis na účtenku a v případě reklamace to jde na jejich triko. Takže je to zase jenom o lidech, podvodníci jsou všude a nejenom v zahraničí. Možná jsem měl jenom vždycky štěstí, ale vidět všude kolem sebe jenom zloděje je taky pitomost. Ahoj pavel.
Re: Poplatky po dálnici
23. 04. 2006 09:29
Pavel56 a Reindlp - Přesně tak, úplně stejné zkušenosti.


smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Jitka1
Re: Poplatky po dálnici
23. 04. 2006 10:55
bohuzel stat se muze vse, lide jsou ruzni a tyto dny me bylo potvrzeno, ze Ina uhradila poskozenemu, kteremu se stal neprijemny pripad s kartou veskerou castku.
Je dobre byt opatrny a zkontrolovat si ustrizek, ktery vam daji z uhrady kartou, kde vam take pise jaka castka byla dana na uhrazeni.
Dotycnemu, kteremu se odcizeni stalo, kartu davali i pod pult a na dotaz proc, rekli, ze kartu proveruji. Tak pokud by se Vam neco podobneho stalo budte opatrni.
Nejcasteji to bylo pripocitavani cigaret k uctu.
Verme, ze se polepsi, jelikoz Ina byla na tyto pripady upozornena.
Tom
Re: Poplatky po dálnici
23. 04. 2006 11:27
Ahojda,
tak po dlouhé době opět na fóru..na dálnici platím zásadně kuníkama. V loňském roce, mě zase po dlouhé době dostali při placení na sjezdu u Trogiru. Platil jsem větší bankovkou a vrátili mě plnou hrst drobáků a papírovejch a protože za mnou stálo hodně aut, tak jsem to přepočítal jen odboku (manželka spala). Nooo a loupli mě o 12 kuňavců. Vem je čert, ale tak nějak si říkám, proč si kazí pověst...Ale na druhou stranu při počtu turistů co projedou, je to príma přivydělání smiling smiley
PP
Re: Poplatky po dálnici
23. 04. 2006 13:28
Tady bych měl asi reagovat.To že na mýtnících v HR jsou zloději a podvodníci jsem tady někde napsal já a stojím si za tím.A rozhodně nejsem z těch,kteří všude kolem sebe vidí jen zloděje.Zloděje vidím jen v těch budkách na dálnici (těm slušným,kteří mezi nima jistě taky jsou se omlouvám),jinde v HR nebo třeba BiH mě nikdy neokradli a ani se o to nepokoušeli.
Vedení HAC by s tím konečně mělo začít něco dělat,nevěřím že při tom počtu aut,že by se jim to nahoru ještě nedoneslo.Navíc to dost kazí dojem,mýtnice jsou vesměs to první s čím se přijíždějící turista setká.A jaký asi dojem získá člověk který přijede poprvé do HR a hned ho někdo obere.
Přesně to co popisuje Tom se stalo loni mě,jen s tím rozdílem,že to nebylo u Trogiru a taky,že já se s těmí jejími fíglemi už párkrát setkal,takže vše kontroluju třikrát,tak jsem při počítání zjistil,že mi pár Kun chybí,načež mi bez dohadování byl doplacen zbytek.
avatar Re: Poplatky po dálnici
23. 04. 2006 16:46
Souhlasim, take mne loni pri sjezdu u Splitu vratili misto 43 Kn jen 41Kn v drobnych.Jsou to sice jen 2 Kn ale od kazdyho auta to dela peknej balik.Letos nejdriv prepocitam a teprve pak se hnu z mista.
Re: Poplatky po dálnici
23. 04. 2006 17:51
Prosím tě nevíš kde se dá najít seznam odpočivadel na dálnici a jejich vybavení?Prý se to dá někde stáhnout.Pojedeme s dětmi a chtěli by sme si tu cestu naplánovat díky
Hulca
Re: Poplatky po dálnici
23. 04. 2006 18:11
kendy: Najeď si na www.hac.hr , máš to tam i s fotkama (pumpy, odpočívadla, tunely, mosty apod.)
Libra
Re: Poplatky po dálnici
23. 04. 2006 18:56
kendy: tady máš přímo super mapku, kde máš na stránce 3 i vzdálenosti mezi jednotlivými P: [www.hac.hr] (strana 3)
Re: Poplatky po dálnici
17. 05. 2006 21:27
Ahoj!
Na strankach HAC jsem se docetl, ze se da platit kartou Maestro. Uz ale ne jakou. Jde mi o to, jestli berou i neembosovane karty, tedy ty, ktere nemaji vystoupla pismena a pri platbe se musi zadavat PIN. Nekde jsem tady na foru zahledl neci tvrzeni, ze pin ani nemusel zadavat. To je asi nesmysl, ne? Copak s obycejnou Maestro kartou lze udelat platbu bez toho, aby byl pin zadan? Ja mel za to, ze to je dulezity bezpecnostni prvek. Maji na mytnicich masinku na zadavani pinu, nebo nemaji?
Diky Vladimir
avatar Re: Poplatky po dálnici
17. 05. 2006 21:35
Zatím jsem se setkal pouze že projeli kartu jako v marketech/magnetiský proužek/ a dali ji zpět s lístkem k podpisu a bylo to.Karty berou takové jaké mají vyznačeny symboly,myslím tím jen společnosti /VISA,Maestro atd./Jesli je embosová nebo ne se nerozlišuje,mají strojky jako u benzinek a obchodech a navíc je to šrumec,jeden za druhým.Tisíce a tisíce aut za den.

MirekŠi
marfuša
Re: Poplatky po dálnici
17. 05. 2006 21:59
to StaraDzaba,
poptej se ve své bance, zdali máš mezinárodní! Některé karty, je jich málo, jsou pouze pro ČR. Pak bez starosti zda reliéf nebo hladká...raději relief...
Kdyby měli v mýtnicích karty ještě dávat parafovat tak by se provoz úplně zastavil...žádná věda.. hlavně ji tam neztratit, pak bys byl asi v řiti...
já platím kartou všude A,SLO,HR,benzin, dálnice, hospody... Eura beru akorát pro domácího... vždy bez problémů...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil (17. 05. 2006 22:09).
PP
Re: Poplatky po dálnici
17. 05. 2006 22:20
karty Maestro jsou,pokud se nemýlím,pouze mezinárodní
Re: Poplatky po dálnici
17. 05. 2006 22:21
Tak jsem se poptal.
Karta je mezinárodní. V bance mi vysvetlili, ze existuje něco, co se jmenuje "podlimitní transakce" - což jsou transakce do nějaké stanovené malé částky, a ty může mít obchodník povoleny přijímat bez pinu. Docela mne to překvapuje. Myslel jsem si, že s mojí kreditkou bez znalosti pinu by zloděj nemohl platit nic. Ted dumám nad tim, co se stane, když výběrčí mýta moji kartu protáhne strojkem dvakrát nebo třikrát. Může si pak šoupnout do kapsy jednu nebo dvě hotovostní platby od jiných řidičů?

motto
... skutečnost že jsem paranoik ještě neznamená, že po mě nikdo nejde...
avatar Re: Poplatky po dálnici
17. 05. 2006 22:33
To StaraDzaba :
Pochybuju že by ti zrovna na tý mýtnici protáhl dvakrát kartu. Pokud by jsi to reklamoval tak se to dá lehce dohledat. Dotyčnýmu by to jedno protažení nepřilepšilo. No a pokuď by to udělal víckrát riskuje, že si náhodu někdo bude stěřovat a postižená společnost která provozuje karty by zřejmě mohla lechce zkontrolovat ve vlastním zájmu všechny zdvojené transakce. Holt nejlíp se dělá z hotovejma, tam se dá zašvindlovat vše. Placení kartou tak velké riziko není.
avatar Re: Poplatky po dálnici
17. 05. 2006 22:37
To by mohl,ale asi to nebude tak jednoduché.Poněvadž máte lístek a na výpisu budete mít vyznačenou platbu kdy a kde atd,A je lehké potom zjistit kdo to udělal,pokud by došlo k nějakému soudnímu vymáhání,že jste zaplatil na jednom místě třikrát /pokud tam nebude student-brigádník/.Asi tohle nebude ten případ.Lehčí je podvádět při platbě v hotovosti při vracení,třeba misto KUN SL tolary,to asi pak je věc v kyblu,ale při platbě kartou dálnice asi ne.U benzinek je třeba kontrolovat a být pozorný,podívat se co podepisuji,načepovat si sám atd.Ale i tam je cesta jak se pomstít,třeba upozornění přes zastoupení na tu nebo onu benzinu a většinou se jedná o společnost INA a také lze aspoň jim znepříjemnit život do budoucna.Horší je,že většinou se každý na to vykašle a mávne rukou.Je to pár kun.

MirekŠi
PP
Re: Poplatky po dálnici
17. 05. 2006 23:54
Nehledě na to jestli to je možné nebo ne,kdyby to náhodou skutečně protáhl 2x,vám by skutečně stálo za to se soudit v Chorvatsku,nebo třeba po příjezdu z dovolené a pohledu na výpis reklamovat,kvůli dejme tomu 200Kč nebo 500Kč.Mě teda ne,a proto bych jim tu kartu nedal,čímž vyloučím jakékoli riziko,hotovost stejně vozím tak jako tak.

Ty jejich praktiky jsou totiž čistě mafiánské,stejně jako praktiky pražských taxikářů a stejně jako ti taxikáři si jsou až moc dobře vědomi toho že kradou a podvádějí a není na ně metr.Proto bych rozhodně nezpoléhal na to,že budou mít před podvody s kartami respekt,když při platbě v hotovosti okradou každého kdo se dá.thumbs down
avatar
XXX
Re: Poplatky po dálnici
18. 05. 2006 05:47
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 07:12).
DV
Re: Poplatky po dálnici
18. 05. 2006 06:13
K té kartě,já mám taky maestro,ale pin jsem u nás nikdy dávat nemusel při placení,ale vím,že u ČS je to běžná věc
Marfuša
Re: Poplatky po dálnici
18. 05. 2006 07:33
xxx a mnozí jiní v tomto duchu napsali:
V HR platím kartou,kde se dá.Ale na dálnici bych jim ji také nedal... a tím minimalizuji,že mně okradou.

A na dálnicích já jim ji zrovna dávám....
Řekněte mi někdo rozumný důvod, proč by obsluha v mýtnici měla tředa 2x projet kartu? Vždyť je to blbost, každý imprinter (nebo co tam mají) je pochopitelně napojen přes komp a jak by si z něho nějaký mýtný něco inkasoval? Kdyby se to třeba stalo a někdo si stěžoval, tak mu akorát řeknou, že je blbej a dělá jim ostudu...
To vás spíš oberou při vracení drobáků zpátky při platbě v hotovosti...
Ovšem třeba v hospodách, u pump, je to trochu jiné..
Šimako
Re: Poplatky po dálnici
18. 05. 2006 10:07
Zdá se, že vy jste všichni okradení a ještě jste nevyjeli.Existuje pouze jediná rada jak se vyhnout těm "mafiánským praktikám" jak píše "PP" zůstaňte doma a nevycházejte!!!Lidem z Chorvatska přispívajícím do tohoto fora musí být všeliak když tady čtou jak o nich smýšlíte.Možná právě proto mají Chorvati stále raději turisty ze západní evropy,protože na ně nekoukají jako na zloděje.
avatar
XXX
Re: Poplatky po dálnici
18. 05. 2006 10:35
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 07:11).
avatar Re: Poplatky po dálnici
18. 05. 2006 11:00
XXX napsal(a):
-------------------------------------------------------
> @Marfuša:
> Moje zásada je,že pokud na kartu nevidím,co s ní
> obsluha provádí,nedávám jí z ruky.A věř mi,již
> několikrát se mně to vyplatilo!A to i u nás.Proto
> jsem tady psal,že na dálnici platím v hotovosti a
> to přesnou částkou.

Můžeš prosímtě specifikovat jak se ti to vyplatilo ??
eye popping smileyeye popping smiley

>
> @Šimako:
> Nevím,co je na tom divného,že si chráním své
> finance.To neplatí jenom o Chorvatsku,ale
> všeobecně o všech platbách ať jsem kdekoli,včetně
> ČR.A to,že někteří chorvati mají raději turisty ze
> západní Evropy,není z důvodu,že na ně nekoukají
> jako na zloděje.Ten důvod,že je mají radši je
> úplně jiný...

avatar
XXX
Re: Poplatky po dálnici
18. 05. 2006 11:39
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 07:11).
avatar Re: Poplatky po dálnici
18. 05. 2006 12:33
To XXX :
No to je jasný grinning smiley on zaplatil i to tvý jídlo grinning smileygrinning smileygrinning smiley. Takovej kámoš je dobrej kámoš. smileys with beer Ale teď vážně. Já osobně platím kartou (vždy musím zadat PIN) pouze u benzinek, v Tescu, u Bati atd.. V našich restauracích bych měl taky strach dát kartu z ruky. sad smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 246
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.