Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
avatar Re: auto
29. 12. 2011 12:06
Za celou dobu jsem nikoho neohrozil a nikdy jsem neměl žádnou nehodu. Mám najeto asi půl milionu kilometrů. Snažím se jezdit tak, aby o mě ostatní moc nevěděli. Zato jsem na silnicích potkal dost bezohledných moralistů, kdy jejich myšlenka a potřeba je zákon.thumbs down
Re: auto
29. 12. 2011 12:18
Luďku,v tom zahraničí kdyby tě chytli a jen by ses prohnul,tak to by byla ještě ta lepší varianta.Jistě víš že policie v zahraničí se s turisty nese..

[smileys.smileycentral.com]
avatar Re: auto
29. 12. 2011 12:19
Luděk: zřejmě si dobrý řidič když už máš tolik najeto spinning smiley sticking its tongue out takový mají třeba vyjímku
avatar Re: auto
29. 12. 2011 12:25
To vím že se prohnu. Ale na liduprázdné dálnici v HR mi to nedá. Rakousko zas jedu v hluboké noci. Je jasný, že tak nejdu celou dobu. Normální cestovní rychlost mám tak 150-160. Nastavím tempomat a pak se nudím. Ale na státovkách a okreskách jezdím podle předpisů. Když překročím rychlost, tak max o 10 kmh.
Re: auto
29. 12. 2011 12:27
To si mysli kažky,ale pravda je jiná
avatar Re: auto
29. 12. 2011 12:32
Tak ti tedy přeju mnoho km bez nehody (radary,srny,bouchlá přední pneu atd,) pak si uvědomíš jaký rozdíl je mezi 130km/h a 200km/h
Re: auto
29. 12. 2011 12:40
Luděk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Snažím se jezdit tak, aby o mě ostatní
> moc nevěděli.


to jsem zvědav jak to děláš. To máš černá skla a proletíš kolem ostatních tak,že tě ani nezaregistrují ? Můžeš dopadnout takhle :


nebo taky takhle [cafe.loveme.cz]
avatar Re: auto
29. 12. 2011 12:48
darko : to je ale hnus ty nehody,bohužel je to pravda ale Ludka to asi stejně neodradí
avatar Re: auto
29. 12. 2011 12:50
zkrátka vypne fantazií a představivost a ponechá si jen úzkou čáru na dohled před sebou a takto se stane de facto neviditelným...bravo.
avatar Re: auto
29. 12. 2011 12:51
a nejnebezpečnějším
Re: auto
29. 12. 2011 12:52
Cestou dolů na jih, ČR podle nálady a jak naložené auto dovolí, D1 kolikrát ty kopce vydejchám a mám tak 100 na tachometru, holt jen 90 koníků. Někdy si dám i těch 140, abych dohnal ty kopcové ztráty, na tý drncárně to fakt víc nejde. Rakousko jsem hodnej. Jednou jsem si zkusil 140 a všechno jsem předjížděl. Tachometr mi lítá jen o necelé 2km oproti skutečnosti. Již mockrát jsem viděl rakušáky svlíkat někoho z kůže za rychlost. Letos např. za Vídní v kopcích k Zobernu, pršelo, omezeno na 80 a já byl snad jedinej, kdo tou rychlostí jel. Výběrčích stanovišť měli několik a vždy "plno". S rakušákem nejsem taky schopen se dohadovat. V HR jsem si to zkusil i 160, ale auto naložené a s boxem už je nějaké nejisté, tak hned noha z plynu. Takže se tam melu kolem té 130tky. Taky mi záleží na tom, jestli jedu za 7 nebo jen 5,5 litru.
avatar Re: auto
29. 12. 2011 13:03
Zahajskej: tak to máš mé sympatie smileys with beer takový kdyby byli všichni to by byla krása a požitek z jízdy,že?
Re: auto
29. 12. 2011 13:08
Kdo viděl bouračku při cestě na dovolenou si velice rychle uvědomi ,že pohodova dovolena stoji za cestu o hodinku delší a klid na duši.
avatar Re: auto
29. 12. 2011 13:38
tak to já jezdím v podstatě podle předpisů. Tedy v podstatě yawning smiley na 30 určitě nejedu 30 a někde v městě mne hravě načapou, jak to mastím i 65. Na dálnici u nás max.140 a Rakousko a Chorvatsko předpisově. Nejde mi jen o to že by se mi mohlo něco stát ( nebo někomu jinému ) , ale já osobně si nemohu dovolit ani přijít o body, ani platit nehoráznou pokutu. Když je nesmyslné omezení jak píše Vašek, tak nadávám v autě jak špaček, ale jedu v podstatě uvedenou rychlostí. Už takhle je to s prací na prd a přijít o řidičák, tak můžu jít rovnou na Nuselák.
Jo a ještě k těm rychlostem kolem 200km. Ani nevím kolik by moje auto udělalo, ale měl jsem auta která by těch 200km udělala hravě. Nicméně jsem touto ryxchlostí nikdy nejel. Nejde podle mne jen o to, jestli je prázdno...jestli jsem vyježděnej a pod. Vždycky mám největší strach z těch ostatních. Nikdy nevím kdo mi tam na nájezdu vjede bez rozhlížení, kde se nějaký blbec bude otáčet na dálnici a to nemluvím o současné módě jezdit v protisměru. Jó náhoda je blbec a Murphyho zákony jsou neúprosný....většinou to odnese nevinný.
Jo a Zahájo.. nekecej, že ti to jede 160km/h. thumbs up smiley Ty jsi měl napnutý plachty? yawning smiley
Re: auto
29. 12. 2011 13:46
Já teda nerozlišuju Česko, Slovensko, Maďarsko nebo Chorvatsko. Většinu cesty jedem 155km/h podle GPS na tempomat a v autě je klid a pohoda. A nemyslím si, že zrovna rychlost na dálnici zabíjí. To spíš nedodržování rozestupů, podjíždění apod. Ale třeba nechápu, jak si to může někdo mastit 140 Sveti Rokem nebo Malou Kapelou...v tunelech je to nebezpečí daleko větší...
A nemám nic proti těm co jedou pod 130 na dálnici. Ať jedou, každý se na to necítí, nebo nemají auto atd., ale ať se nepletou v levém rychlém pruhu, protože právě oni vytvářejí většinu krizových situací.
avatar Re: auto
29. 12. 2011 13:56
Jak to tady tak čtu tak už i věřím že si dáte i to pivko při jízdě a říkáte si, oni mi nic neudělají,že?Prostě a jednoduše řečeno: nějaký dopravní předpisy jsou vám u prdele,styďte se piráti.
Re: auto
29. 12. 2011 14:04
Srovnávat mírné překročení rychlosti na bezpečných dálnicích s pitím za volantem je teda pěkně ujeté thumbs down A co takové Neměcko? Tam taky každý, kdo jede nad 130 je pirát a vrah dětí? Není a přitom některé dálnice jsou horší než u nás.
avatar Re: auto
29. 12. 2011 14:11
Nesrovnávej Německo,tam je rychlost neomezená pro osobáky,pouze doporučená a navíc němci umí jezdit a nejsou to takový pacienti jako někteří u nás,já říkám že vám jsou předpisy u prdele,proč tedy jsou?A o 25km/h je podle tebe nepatrné?
Re: auto
29. 12. 2011 14:18
Není pravda. Neomezená rychlost je povolená, 130 je doporučená. A že Němci umí jezdit? Někteří ano, ale stále je tam(hlavě východní Německo) velká koncentrace řidičů, kteří jezdit neumí. Takže stejně jako v Česku.
A co ti na tom překročení rychlosti o 25km/h vadí? Omezuje Tě to nějak?
avatar Re: auto
29. 12. 2011 14:24
Přímo mi takový co jezdí jak prasata serou a na silnici nemají co dělat.A co se týká Německa tak já psal to samý,neomezená pro osobáky,pouze doporučená.Víc už se k tomu nehodlám vyjadřovat.
Re: auto
29. 12. 2011 20:16
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 21:26).
Re: auto
29. 12. 2011 22:18
Co se vlastně stane v tom Chorvatsku,když tam nepřijedem v devět ráno a zpozdíme se o 25 minut?A kdybych jel 200,co mně tam čeká,
asi odmněna.?
Zatím jsem volil tempomat na A1-130,a stihli jsme i sladoled,věřte nebyl roztopený.

[smileys.smileycentral.com]
avatar Re: auto
29. 12. 2011 22:19
Nejhorší vrah na silnici je dotčené ego. Troufnu si tvrdit,že ve srovnání s rychlostí zabíjí daleko víc.yawning smiley
Re: auto
29. 12. 2011 22:58
Loni se mi stalo toto.Nedaleko Sence,na zpáteční cestě vydalo auto neobvyklý zvuk.Žena zpozorněla a povídá:něco je s autem.
Odpovídám:nic se neděje, to je vítr.Iva:není a já říkám:silný vítr.
Atmosféra utichla.Po 30 km říká žena:na palubovce ti svítí červena kontrolka,já do pi..,
Zastavuji na první pumpě,auto běží a pod kapotou je překvapení:Chybí hnací řemen alt. a posilovače atd.
Vypínám vše co bere elektřinu.Pokračujem stylem "a davaj"Po cestě jsem musel vysvětlit,aby osádka nepoužívala stahování oken,jelikož nešla klima.
Dojeli jsme domů,od poruchy uběhlo 270km.A co mně nejdříve napadlo?Zkus nastartovat!
Zpouštím a auto udělalo vrrrn a běží.Takže ponauččení zní: Pokud jsi skončil,hledej možnosti,aby jsi mohl pokračovat.
Né štěstí jsme mněli!!!!!!!!!!!!

[smileys.smileycentral.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (29. 12. 2011 23:02).
Re: auto
29. 12. 2011 23:28
L.K. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vadí mi na tom to, že jste hrdinové, pro které je
> překročení o 25km u nás normální, ale sotva
> přejedete hranici, tak jste celí připo,,,ý a
> nejednou je pro Vás dodržování 130ky normální.


To teda nevím, jak tě napadlo, protože já jsem psal, že nedělám rozdíl yawning smiley
Re: auto
30. 12. 2011 09:50
f



Upraveno 3krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 21:26).
Re: auto
30. 12. 2011 11:53
Do Chorvatska nejezdim pres Rakousko. A kdyz jedu Rakouskem, tak s boxem na strese a to 155 vazne nepojedu. Ale nevidim jediny duvod proc bych treba v Cesku jel 155 a v Rakousku se bal... Kdyz uz jsme totiz u toho, tak pokuty tam jsou pomerne prijatelne a policajti inteligentni. yawning smiley
A 155 podle GPS je 162-164 podle tachometru.
avatar Re: auto
30. 12. 2011 12:34
no, já to řeším doma i třeba v cizině obyčejně tak, že když to kalit, tak na hódně prázdné dálnici a nejraději se zařazuji až dozadu za nějaké kaliče, kteří mne předjeli a kterých se na každé dálnici najde dost a dost...samozřejmě když pospíchám....smoking smiley.
OT
mně také navigace při jízdě ukazuje méně než tachometr...ví někdo kvalifikovaně, který údaj se blíží více profi radarům, co používají poliši ?
avatar Re: auto
30. 12. 2011 12:45
Jelimane už vzhledem k tvému popisu nebude ten dotaz asi vhodně položen. Jestli tu někdo píše, že mu ukazuje navigace méně než tachometr a tobe více, tak je jasný že jednoznačná odpověď asi nebude. Jinak mě ukazuje navigace taky méně než tachometr a věřím jí víc než tachometru.
Re: auto
30. 12. 2011 12:47
Bližší udaj je z navigace. Automobilky nastavují tachometry cca o 2 km/h.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 258
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.