Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

papání

Autor koala 
koala
papání
17. 03. 2006 13:34
Jaké máte zkušenosti s jídlem cestou na Istru? My vždycky stavíme, nevím jak se to jmenuje, ale je to mezi Celje a Lublaní, kousek před Trojane po staré cestě. Musí se sjet z dálnice a cca po 5 km na ní zase najet. Je tam ale naprosto super jídlo a óóóbrovské porce yawning smiley)
Re: papání
18. 03. 2006 22:36
Mám obavy,že většina turistů z naší zemičky má zavazadlový prostor vozu naplněný paštikama,řízkama a kanystry s palivem,tak že na nějaké přecpávání se předraženým jídlem nemá pomyšlenígrinning smileyJá volím odojaka ili jagnetinuthumbs upv některé z menších konob.
Re: papání
18. 03. 2006 22:55
no pro mně to není otázka finanční, ale pokud chci někam dojet a nekroutit se za volantem s křečema v panděru, tak jedu a nežeru. Ale samozřejmě, někdo si na to potrpí, proč ne.
J.
Re: papání
19. 03. 2006 07:33
Já jsem na tom stejně jako Adis.J
Re: papání
19. 03. 2006 18:09
"Odojak i janjetina s ražnja" je také jeden z důvodu, proč jezdím kolem Plitvic po "staré". Kolem dálnice mají prd.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: papání
19. 03. 2006 18:35
Kolik ja janjetina vlastně stojí? Vždy si brousím zuby, že jí taky ochutnám, ale nějak nechápu cenu, nemohu se domluvit kolik stojí např. čtvrt kila.
Re: papání
19. 03. 2006 18:53
Letos máme zastávku (už zamluvený nocleh se snídaní) u Plitvic v Ivanovaci. Mají na netu jídelní lístek: odojak 70,- kn/kg, janjetina 170,- kn/kg. Jelikož nás jede 10 dospělých, objednáme celé jehně - váží asi 7-8 kg. V červnu ho ještě nedělají běžně. Jednou za čas si rád nacpu nácka, ať na to padne třeba "vůz i s koňma". Odoják vyjde podstatně levněji a není třeba objednávat ho celého, toho dělají denně. Objednáš si třeba půl kila, dostaneš půl kila.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: papání
20. 03. 2006 08:20
Přesně jako jirkaK, na cestu mám dva tři rohlíky se sýrem a šunkou, protože jakmile se nažeru, padá mi hlava.
Tomino
Re: papání
20. 03. 2006 09:15
Taky nebaštíme, ne kvůli financím. Jednak souhlasím s tím, že cestovat nacpán není to pravé, jednak se mi nechce nechávat naložené auto mimo dohled ( sice nevezu žádné převratnosti - ploutve,šnorchely atd., ale nechce se mi právě kvůli kravinám řešit vysklené okénko nebo rozbitý zámek ).Raději si pochutnávám v místě a okolí, když můžu relativně "bez obav" zaparkovat.
Re: papání
20. 03. 2006 11:13
To je jenom chválení kolik kdo sní janjetiny za den, a co ostatní dny. Když jedu do Chorvatska tak zpravidla někdy ráno potažmo dopoledne přijíždím na místo, a nevím o tom, že někdo v tomto čase griluje. Nazdar.Napište pravdu o jídelníčku, bude to seriozní.
koala
Re: papání
20. 03. 2006 11:21
No, já jezdím 2x ročně. Týden v půlce června a týden první týden v září.V červnu ještě nikdo moc janjetinu negriluje a ani později se mi nechce dát 400 za porci. Myslím, že daleko lépe se člověk nají ve Slovinsku.Větší porce, jídlo se mi zdá tak nějak poctivější a levnější. Dřív býval dobrá motorest hned za Šentiljem Evergreen, ale už loni byl zavřený. I tak se ale cestou nechá dobře najíst a takové koblihy ve Trojane...:-)
Re: papání
20. 03. 2006 14:45
Já obv. bez zastávky dojedu až na chorvatské hranice (max. dvě zastávky na malou a vystřídání při řízení). Hned za celnicí zastavím vpravo na tom malém parkovišti a dám si menší sváču (kus salámu a tak dva rohlíky + nějakou sušenku). Ta zastávka tam je už rituál. Na pítí si už doma uvaříme zásobu slabého kafe, má to výhodu, že se to dá pít i teplé. Pak už stavím tak jak je potřeba na záchod a při té příležitosti něco malého sezobnu. Na hladovo se mi jezdí lepší, než s nacpaným břichem. Manželce se v autě dělá někdy blbě, tak taky drží skoro hladovku.
Franta PM
Re: papání
20. 03. 2006 15:47
Pojedeme to letos už po osmé. Stále stejný itinerář. Z Plzně přes Folmavu na dálnici A3 u Straubingu a dál Passau - Graz - Maribor - Zagreb - Split.
Na cestu s sebou plněná žemle 4x, káva v termosce, nějaká zelenina a PETka s neperlivou Aquilou. U benzinek se dá vždy koupit nějaké čerstvé pečivo. Prvně stavíme na hranicích D/A - dálniční známka (WC, malá sváča, výměna za volantem). Další v Alpách u motorestu St.Pangrac těsně před tunely. Maribor - doplnit nádrž (..). Větší pausu děláme u motorestu "Plitvice" na dálnici A2 u Zagrebu před mýtnicí Lučko. Je tam super servis s restaurací a když je potřeba, fuguje tam i motel a kemp. Pak jedeme až do Splitu, max. se zastávkami na WC. Zpočátku jsme to jezdili na noc a ve Splitu byli někdy před ránem a počkali si na první trajekt. Poslední roky už jezdíme přes den. Když nestihneme večerní trajekt, tak žádný problém. Auto postavíme v přístavu do fronty na molu a vyrazíme do nočního Splitu. Projdeme u Diokleciána pár hospůdek (večeře, káva, zmrzlina, pivko,..). Pak si dvě, tři hodinky schrupneme v autě a počkáme na trajekt. Ráno kolem 10. jsme na pláži.
Re: papání
20. 03. 2006 18:16
Vím, že to zrovna nesouvisí s papáním na cestě, ale nemáte někdo tip na nějaká jídla, která by se dala vařit při pobytu? Abych nestrávila dopoledne u plotny, ale abysme každý den nejedli špagety nebo ty těstoviny ze sáčku. Takže by to mělo být hlavně rychlé a bez zeleniny. Jediné, co mě napadlo je lunch meat a brambory.
avatar Re: papání
20. 03. 2006 18:51
Proč bez zeleniny ? Na tamním trhu je jí hafo a je jen nepatrně dražší než u nás. Tady [www.ihvar.cz] máš celé vlákno o tom co kdo vaří. Jináč já jako řidič bych se teda po cestě cpát masem nemohl. Rodinka ta si dá. Já si jen tak zobnu. Jezdím přes noc a po čtvrt kile pečenýho masa bych asi potom zbytek cesty pochrupával. Řeším to tak že právě jím zeleninu a ovoce. Ředkvičky ,kedlubnu, mrkev jabka a tak. A hlavně musím pít a pít, žvejkat žvejkačky a nadávat. I když to už teď, co je dálnice až dolů, tak moc nemusím (to nadávání). Teď už vlastně nadávám jen když dobržďuju tu odbočku u Gratze a ještě když objíždím Želetavu. Tam jsem toužil mít megafon na autě a řvát nahlas do celých světa jaký jsou tam ....
Andy
Re: papání
20. 03. 2006 18:52
No bez zeleniny, protože já zeleninu nejím brr. Asi to vyřeším rizotem. smiling smiley
Re: papání
20. 03. 2006 18:55
už to není, co bejvalo. Za chvíli nebude ani na co nadávat. grinning smiley
(to je pro Ludka, aby si to na sebe nevztáhnul někdo jiný)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirkaK (20. 03. 2006 18:58).
Re: papání
20. 03. 2006 19:28
4 Luděk
A hlávky, hlávky nejíš? A vždycky to tak křupne...grinning smiley
Re: papání
20. 03. 2006 19:29
Hlavně prsíčka si pochvaloval...smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil hoblina (20. 03. 2006 19:31).
Re: papání
20. 03. 2006 19:44
Nejlepší je nevařit, ale něco si hotového koupit, nebo si sednout do hospody. Manželka odmítá o dovolené stát u plotny úplně.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (20. 03. 2006 19:54).
Re: papání
20. 03. 2006 19:51
a má recht
avatar Re: papání
20. 03. 2006 20:22
Hoblino ty bejku mě nes.. nebo k tobě přídu v pátek až pudu s Vasilem z "přípravky" na rybičky z akvárka.
Re: papání
20. 03. 2006 20:46
Vo Vasilovi mi ani nemluv, potkal jsem ho onehdá na Čeřasu a že půjdem večer na pivo,byl tam na nějaký chatě. Pak jsem tam seděl sám, teda s kámošem, volal jsem mu a dělal mrtvýho brouka. Jo a akvárium nemám, to je logický...drinking smiley
Re: papání
31. 07. 2006 10:14
Ahoj všichni milovníci Chorvatska, máme to za 3 a nechali jsme si spoustu času na cestu a prohlídku Dubrovníku. Poraďte někdo, jaká je letos cena janjetiny v Chorvatsku a kde se dobře napapáme. Problém je ten, že pojedeme po dálnici a tam se pochopitelně s grilováním janjetiny nesetkáme. Proto mi jde hlavně o úsek od Dugopolje (přes Čista Provo) do Brely a do Dubrovníku. Děkuji předem za jakoukoliv informaci.
Anonymní návštěvník
Re: papání
31. 07. 2006 20:56
Cena janjetiny ja 140 kun za kilo tak pozor při objednávce,já jezdím po staré cestě a papám vždy v penzionu MESIC kousek od Plitvic ceny dodré a obsluha vám dá co si přejete mňam.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Gigi3 , PH
Hosté: 205
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.