Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

pas nebo občanský průkaz?

Autor pavelhampl 
Re: pas nebo občanský průkaz?
28. 07. 2007 22:11
Jana Sýkorová:

Kam? Do Chorvatska ho nepustili?
Re: pas nebo občanský průkaz?
28. 07. 2007 22:16
Jeliman,

to, že někdo píše něco podivného a je na fóru nevý, je podezřelé, ale Jana Sýkorová se asi fakt jmenuje Jana Sýkorová a není to pravděpodobně doublenick (na rozdíl od nás dvou nemá skrytou mailovou adresu a podívej se jaká je). Spíš bych řekl, že ten hoax nepramení od ní, ale od toho strejdy.
Ad konzulát - tam Ti můžou říci, že je to Tvůj problém, protože MZV doporučuje jet na pas. OP je jednostrannou akcí Chorvatska a není to smluvně zajištěno. Ovšem když MV nebo MZV Chorvatska určí, že se občané zemí EU budou pouštět na OP, tak nějaký bezvýznamný policajt nemá právo to odmítnout. Otázka je, zda to nebyla stará občanka, tedy bez čtecí zóny.
avatar Re: pas nebo občanský průkaz?
29. 07. 2007 08:14
to globík
ty bys na velvyslanectví (nebo konzulát nevolal), kdybys zůstal trčet někde na hranicích kvůli občance?
[www.czechembassy.org]
je tam i odkaz na pomoc v nouzi

jednoduše, celá záležitost proběhla asi úplně jinak, nebo ti lidé kecají...
Re: pas nebo občanský průkaz?
29. 07. 2007 12:41
No asi ne, protože bych na něj určitě zrovna neměl číslo yawning smiley Ale hlavně bych si řekl, že jsem asi něco pos..l já, protože jsem se neinformoval. Ale nevím, jak bych to zrovna řešil. Pokud bych měl zaplacený pobyt, asi bych o radu a pomoc volal do CK, pokud bych jel na blint, asi bych to střihl jinam. Nevím confused smiley
avatar Re: pas nebo občanský průkaz?
29. 07. 2007 13:35
to globík,
začínáš tlachat a musíš mít zde fóru vždy poslední slovo...
jestli jedeš do ciziny (kamkoli) tak je dobré mít čísla policie, záchranky, hasičů, odtahovky, svého zdravotního připojištění etc v té které zemi...číslo na náš konzulát je u mne samozřejmostí, když se něco opravdu posere...klepu na dřevo, ještě jsem nic nepotřeboval...ale už jsem někomu poradil...

nejedná se snad v těch příspěvcích, kdy je nepustili na OP, snad o kikány?...
asi ale ne, to už by věděli v Haagu...smiling smiley
avatar Re: pas nebo občanský průkaz?
29. 07. 2007 16:49
Do chorvatska som siel 7x len na OP. Nikde nebol problem, ani Rakusko, Madarsko, Slovinsko.
Taktiez nie je problem pri leteckej doprave.
Re: pas nebo občanský průkaz?
29. 07. 2007 17:41
OK, nechám poslední slovo Tobě, když si to přeješ smileys with beer Ale nesmysly netlachám, já nejsem tam zodpovědný jako Ty. Já si sebou beru informace o zajímavostech, ne takovéto věci, které doufám, že potřebovat nebudu. A všude v civililizovaných zemích funguje 112, tak nepotřebuju spoustu dalších čísel. Ale to je věc názoru.
avatar Re: pas nebo občanský průkaz?
29. 07. 2007 18:56
globy, abychom to nezaplevelili osobními invektivami, sorry...

thread zní: pas nebo OP?

přitrvzuji: ti kokoti, co sem psali o tom, že zůstali na hranicích pouze s OP, ještě nenapsali ani literu...

a asi vystrašili pár lidí, kteří na OP spoléhali.. zde už končí legrace, je to smutek...
Re: pas nebo občanský průkaz?
29. 07. 2007 19:25
- Přejezdy přes hranice:
6.7. před půlnocí CZ-D Svatý Kříž - Hundsbach 214/B299 (směr na Řezno tedy Regensburg),
7.7. D-A Suben (po dálnici A3/A8 směr na Hradec vlastně Graz).
A-SLO Šentilj (po dálnici A9/A1 směr Maribor).
SLO-HR Macelj (E59/A2 potom po A1 až do sjezdu Benkovac)

- Přihlášení v Apartmánu (zajištěném přes CK).

- Půjčení motorové lodi (malá 5 metrů pro 6 osob).

- Přejezdy přes hranice:
28.7. HR-SLO pozdě večer po příšerné cestě po A1 (tunel Sv. Rok - kolona 14km jsme objeli přes Maslenicu, Gračac nájezd Sv. Rok) nás nepustili na Macelj, ale v Krapině nás odklonili na Lupinjak st. (směr Rogatec). Tam byl svělý Chorvatský pasový policista, který si listoval všemi pasy (před námi jel Němec a Francouz).
29.7. SLO-A Šentilj (A1/A9) a pak stejně jako cesta tam.

Všude, tedy na hranicích, v apartmánu i půjčovně lodí stačily nové (vydané týden před odjezdem) OP. Já i manželka máme zapsané obě děti (dcera 9 a syn 2 roky).

Pro jistotu jsme sebou měli i jeden starý PAS platí ještě jeden rok, kde jsou obě děti také napsané, ale nikde jsme ho nepoužily.
Re: pas nebo občanský průkaz?
29. 07. 2007 21:07
Jeliman,

souhlas.

Jen s výhradou, že ti lidé třeba neměli čas sem mezitím znovu jít. Nechme jim čas.
mfox
Re: pas nebo občanský průkaz?
30. 07. 2007 15:25
Jaké máte zkušenosti s průjezdem BiH podél moře dál do CHorvatska na OP?
avatar Re: pas nebo občanský průkaz?
30. 07. 2007 15:49
mfox napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jaké máte zkušenosti s průjezdem BiH podél moře
> dál do CHorvatska na OP?

hm, to je slovo do pranice...asi bych to neriskoval:

[www.mzv.cz]

je to zajímavé v tom, že přes tu enklávu můžeš jet dál až do Černé Hory, kde náš OP uznávají...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (30. 07. 2007 16:23).
Re: pas nebo občanský průkaz?
30. 07. 2007 17:37
mfox napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jaké máte zkušenosti s průjezdem BiH podél moře
> dál do CHorvatska na OP?


Vždy jsem ukazoval jen OP, jel jsem zeleným pruhem a policajt jen mával, nebo si mne ani nevšímal. Když jsem jel tama poprvé, zastavil jsem poctivě a podával mu OP. On se nmne neurvale zeptal se "Co chceš?", já odpověděl, že nic a jelo se dál.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: pas nebo občanský průkaz?
30. 07. 2007 17:39
Loňská zkušenost: Přes Neum- berou to jako tranzit,stačil OP,jen mávali "ať už tě tu nevidím".Spíš jsem si všimal,že se zaměřovali na auta a hlavně autobusy z BiH.Oproti tomu Metkovič,Gradiška-pasy a hlavně zelenou kartu,po té se sháněli pečlivě...
Re: pas nebo občanský průkaz?
30. 07. 2007 19:09
Neum 2x, Metkovič + Mali prolog 1x, na OP-nový, zelenú kartu nepýtali.V Neume mávali iba rukou,Metkovič a Prolog nakukli na OP-ale nevzali ani z ruky.28.6-13.7.
avatar smiling smileyRe: pas nebo občanský průkaz?
30. 07. 2007 19:55
mfox napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jaké máte zkušenosti s průjezdem BiH podél moře
> dál do CHorvatska na OP?

když jsi to dočetl až sem, tak ti asi stačí tramvajenka, já má rád passmiling smileysmiling smiley
Re: pas nebo občanský průkaz?
31. 07. 2007 17:40
Zkušenost stará odjezd před 14 dny návrat dnes B E Z P R O B L Ě M U
jen dány z okna a můžu pokračovat dál
Re: pas nebo občanský průkaz?
01. 08. 2007 14:44
No..mám takový problém...
ohledně cest.pasu....měla jsem ho, ale momentálně ho němůžu najít. Nevím jak se to mohlo stát. Odjíždím v pátek do Chorvatska. A 1500 za pas se mi dát nechce..a navíc bych to nestihla si dát asi ani udělat.
Jedu cestovkou..busem...bojím se, abych vůbec někam jela..když nemám ten pas.
Nevím jestli to mám risknout...občankou. Mám novou..zelenou...


poraďtě..svěřte se..

díky mmoooc
Re: pas nebo občanský průkaz?
01. 08. 2007 14:46
Radek Bene napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zkušenost stará odjezd před 14 dny návrat dnes
> B E Z P R O B L Ě M U
> jen dány z okna a můžu pokračovat dál


Nevím, kdo z Tvého příspěvku pozná, zda jsi z okna dával CP nebo OP.
thumbs up smiley
Re: pas nebo občanský průkaz?
01. 08. 2007 17:07
Lutie,

prosím Tě, přečti si celé forum a zjistíš, že pokud jedeš bez dětí, tak NENÍ PROBLÉM. Kdybys jela s nějakou pošahanou cestovkou, kde před odjezdem kontrolují pasy a kdo ho nemá, vyloučí ho z přepravy, řekni jim, že pojedeš na vlastní riziko a když Tě nepustí přes hranice, tak se zpět dostaneš na vlastní náklady. Pokud by jim to nestačilo, řekni, že je dáš k soudu a budeš chtít peníze za zájezd i náhradu újmy.
Teoreticky problém může nastat, kdybys jela až někam k Dubrovníku, tedy přes Neumský koridor, ale jak tu píší ti, co tam jeli, ani tam by neměl být problém.

Neboj se a jeď na občanku!!!yawning smiley
tazman
Re: pas nebo občanský průkaz?
09. 08. 2007 21:45
Mohu potvrdit že na OP se do HR dostanete absolutně bez problémů. Zkušenost z července 2007. Jen jsem ho vystrčil z okénka (ten pas) a znuděně mi mávli rukou ať mažu.
Dotaz, zda do Řecka mohu jet na OP
Re: pas nebo občanský průkaz?
10. 08. 2007 10:13
To: M.Němečková

Jedině snad přes Rumunsko a Bulharsko nebo letecky.

Srbsko a Makedonie nejsou členy EU.....

Raději pas, je to 100%
Jurij2
Re: pas nebo občanský průkaz?
10. 08. 2007 16:52
A co treba do Dubrovniku. Musim preci jet kousek pres Bosnu, i tam te pusti jen na OP?
Re: pas nebo občanský průkaz?
10. 08. 2007 18:48
To Jurij2:
Dubrovník je bez problémov,je tam dokonca na ceste pruh TRANSIT,my sme išli bez zastavenia tam,naspäť znova vystrčený OP - pasovák nakukol a zamával odchod,to všetko júl 2007.A máš to napísané kúsok vyššie.grinning smiley
Re: pas nebo občanský průkaz?
13. 08. 2007 17:21
Uvažuji letos o Chorvatsku ale platnost CP mi skončila 7.7.2007. manželka má Cp do roku 2014 ale má v něm zapsaného pouze 4letého syna. letos se nám narodila dcera, kterou už máme oba v nových OP. Mám to risknout s tím, že mě případně do HR nepůstí, nebo to není problém projet n OP i s 2 dětmi (4roky a 4 měsíce)
Re: pas nebo občanský průkaz?
13. 08. 2007 23:06
Podle našich předpisů musí mít pas každé dítě. Moje čtyřměsíční dcera jej už má. Jestli máš čas, rozhodně si nech pasy udělat, jestli ne, já bych asi osobně neriskoval. Nevím jak se k tomu staví Rakušáci, nebo Slovinci. CHorvati si myslím, že budou v pohodě....
Re: pas nebo občanský průkaz?
14. 08. 2007 11:18
Taky někde na fóru jsem četla že cestovali s dětmi zapsanými v OP a bez sebemenších problémů...ale zrovna to nemůžu najít
Re: pas nebo občanský průkaz?
14. 08. 2007 20:13
Ahojky, chtěla bych se váš zeptat, jestli mě pustí do Chorvtska na Občanský průkaz? Ale ten OP mi má za měsíc propadnout, vadí to něčermu? Prosím napište mic co nejdřív.
Díky moc za odpovědi..
Re: pas nebo občanský průkaz?
14. 08. 2007 21:24
A co se zkusit podívat na první a druhou stranu a zjistit si fakta, o kterých se tu tři strany diskutuje?eye rolling smiley Není to moc náročný? Jinak doklady jsou platný, když jsou platný. Včera jsem někde četl, že platnost pasu nesmí skončit před předpokládaným ukončením návštěvy Chorvatska. S občankama to bude asi to samý. Jinak pokud máš čas, udělej si pas. On se Ti neztratí. A nemáš-li čas ani, tak jeď klidně na občanku...
P.S. Před dovolenou nemyslíš na pas, občanka Ti za měsíc propadne...eye rolling smileyna co myslíš, jsi zamilovaná?yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 130
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.