Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

pas nebo občanský průkaz?

Autor pavelhampl 
letní měsíce?
22. 08. 2007 16:09
Ahoj,
někde jsem se dočetla,že do Chorvatska na OP pouští jen v letních měsíce. Netušíte někdo co je na tom pravdy? Popřípadě jestli mezi tyhle měsíce patří i poslední týden v září.
avatar Re: pas nebo občanský průkaz?
22. 08. 2007 16:21
No to je pekná hlúposť - buď púšťajú na OP (samozrejme celý rok) alebo nie. Samozrejme ťa pustia aj na OP. Inak, osobná skúsenosť, z lenivosti som si zobral okrem pasu aj OP. Pri ubytovaní v hoteli som nechal pas na recepcii a keď som potreboval ísť autom, tak som nemusel stále pýtať si pas, lebo som mal aj OP. Takže doporučujem!
Re: pas nebo občanský průkaz?
22. 08. 2007 17:28
Tak pozor - mám dojem, že pouštění na OP je vždy jednostranný akt HR a vždy jednorázový. Neplatí stále a je vyhlašován vždy před sezonou (zatím vždy znovu a znovu). Doba platnosti je tuším od 1.6 do 30.9. Nejsem si tím jistý, ale celoroční to není !!!

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar
XXX
Re: pas nebo občanský průkaz?
22. 08. 2007 17:54
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 06:04).
Re: pas nebo občanský průkaz?
22. 08. 2007 18:49
Dnes jsem volala v Praze na ambasadu a pani mi sdělila že na OP(máme vydaný letos) jet můžeme bez problemů.Zde si to můžete ověřit.

Velvyslanectví Chorvatské republiky, V Průhledu 9, 162 00 Praha 6, tel: 233 340 479, 233 355 695, 233 355 247, fax: 233 343 464, e-mail: croemb.praha@mvp.hr; web: [cz.mvp.hr]; provozní hodiny úřadu 08.00 - 16.00 (po-pá), provozní hodiny konzulárního oddělení: 09.00 - 12.00 (po-pá)
Ivona
Re: pas nebo občanský průkaz?
25. 08. 2007 23:51
Po nás chtěli pas slováci a maďaři taky,docela mě to překvapilo,ještě byli u toho protivní.Chorvati nechtěli nic.Zpátky to samé.Šťastnou cestu!
Re: pas nebo občanský průkaz?
01. 09. 2007 20:36
Aha, tím chceš říci, že jste vytáhli OP a ti Slováci i Maďaři vám řekli, že ne, že musíte ještě vytáhnout pasy? Pokud řekli něco jako "pasová kontrola!", tak to řekli zcela správně. Ale když jste občané EU, tak na tuto výzvu stačí předložit OP. Ten policajt neví, kdo v tom autě sedí, byť má značku státu EU.
Btw.na Slovensko mohli Češi na OP vždy.
Jezevec
Re: pas nebo občanský průkaz?
06. 09. 2007 15:14
My jsme loni jeli s přítelkyní z Gradacu do Dubrovníku, já to Neumským koridorem projel na řidičák a ona na pas svého psa, občanky jsme zapomněli na privátu...smiling smiley Takže na občanky přes Neum v pohodě, ale do Bosny mně už v Metkoviči na občanku nepustili, teoreticky jsem to mohl zase zkusit přes Neum a horskýma cestama po území BiH, ale vykašlali jsme se na to...
chorvatsko = vysoke ceny, nepriznivy pohled na cesky narod, a take bohuzel TOO MANY fascist-) ... doporucuji BOJKOT!

[www.nova.cz]
Re: pas nebo občanský průkaz?
16. 10. 2007 21:13
No jistěěěěěěě, všichni k bulharům......
Ať čech přijede kamkoli a není to zrovna bohatý podnikatel, tak je pro nás bohužel draho všude. A z toho plyne, že se na nás kouká přes prsty, protože se z nás zlaťáky nesypou.Raději mají uřvaný němčoury a italy, protože ty prachy maj.Tak jim lezou do pr....
Ale neplatí to samozřejmě všude. Ale těch míst není mnoho.
Každý kouká jen urvat co nejvíc.Bohužel....
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 212
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.