Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Split vlakem

Autor ivak 
avatar Re: Split vlakem
17. 03. 2021 08:45
Docela vysoká cena. Ale pokud se započítá do ceny za dopravu i amortizace auta a bydlíte v blízkosti Bratislavy, nebo Vídně, tak to možná ekonomický smysl má. Ale pro lidi z Čech a Slezka je to nesmysl.

___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
Re: Split vlakem
17. 03. 2021 14:45
Pro starší lidi nebo nezkušené řidiče, pro které je cesta 1000 km a více ( na jeden zátah) už dost velký problém, by tato cesta vlakem (i s autem) mohla být řešením, obzvláště, pokud bychom při cestě autem připočetli cenu nutného noclehu v půli cesty.
Požadavek č.1. je : dostat se k moři,
autem, vlakem, letecky, stopem, levněji nebo dráž, to je věc podružná, někdo má třeba jenom jednu možnost (je to pořád lepší než žádnou) !!! smileys with beer
Re: Split vlakem
17. 03. 2021 14:58
Už jsem začal jezdit tak že přespíme někde kolem Ogulinu tak že těch 1200km není žádnej problém ,vlak bych určitě neřešil mám rád svoji svobodu a kor letos bych se nechtěl tulit s někým koho neznám v lehátkovém vagonu.
Re: Split vlakem
17. 03. 2021 15:12
Já bych taky nejel jinak než autem.
Kolečko mně živilo celý život a ani doteď (v 65) mně nepřestalo bavit a zatim to v pohodě dávám vnoci s dvouhodinovým šlofíkem na jeden zátah, ale jak jsem už psal, jsou lidé, kteří nemají možnost výběru. smileys with beer
avatar Re: Split vlakem
18. 03. 2021 08:02
Tak to mi je o pět víc a taky s cestou 1000 km nemám problém.
V noci je to trochu únavnější, to opravdu rád zastavím mezi jedenáctou a půlnocí na odmorišti a přečkám zbytek noci v poloze ležmo na sklopených zadních sedadlech + v zavazadlovém prostoru na karimatkách, nebo ležmo vedle auta na nafukovačce, samozřejmě lépe zabezpečený proti nočnímu chladu. Již jsem to tady popisoval kdesi, kdysi.
Cestu zpět s výjezdem ráno po snídaní absolvuji bez delších zastávek v pohodě.
Jízda vlakem mě tedy ani nenapadá. Teoreticky je drahá, vyšlo by to dráž než 10 denní pobyt v hotelu s all inclusive , tedy pro jednoho.
Navíc nějaké dlouhé výlety autem na místě nekonáme. A navíc bych teoreticky na výlety auto ani nepotřeboval, nabídky na poznání okolí jsou v hotelu včetně dopravy mikrobusem.
Navíc si i tu cestu autem se všemi stresujícími problémy užívám a těším se na ni celý rok. Někdy i dvakrát. thumbs up smiley
Takže, když nebude cesta autem, tak rozhodně pojedu autobusem a ne vlakem.
Kdysi jsme jeli s CKM, blahé paměti, do Rumunska v lehátkovém vlaku. Nezapomenutelné dodnes. Takže toto už nikdy více, i když se lehátkový vlak tenkrát a dnes nedá nejspíš srovnávat. Přece jenom je to 45 let rozdílu.
Re: Split vlakem
18. 03. 2021 17:16
I když je mi 70+, tak se zde také přidávám k těm, kteří preferují auto.
Jezdíme 20 let na Hvar, zpočátku také "na noc", na ranní trajekt ve Splitu a to se jezdívalo ještě "po staré" přes Plitvice a Knin.
V posledních cca 10 letech už cestu raději přes den a po dálnici a s větším počtem kratších zastávek podle potřeby.
Častěji už začínáme preferovat rozdělení cesty na 2 dny s noclehem, cestou tam kolem Karlovace a cestou zpět třeba ve Slovinsku..
Letos plánujeme 2x (když Covid dovolí) v červnu a pak v září. Až když to autem nepůjde, tak budu uvažovat o vlaku nebo autobusu.
Všem, kteří se letos chystáte a těšíte se, tak vám držím palce, ať pojedete čímkoliv.
Sretan put. Franta
avatar Re: Split vlakem
01. 04. 2021 09:51
Minulý rok sme Regiojetom cestovali na našu každoročnú dámsku jazdu-ja,dcéra a švagriná yawning smiley
Mali sme objednané vlastné lôžkové kupé-lístok nás stál komplet 171€-vlak do Opatije,odtiaľ bus do Vodíc a raňajky-čiže 57€/osoba.
Podľa mňa to je úplne v pohode,s inými cestujúcimi sme boli maximálne pri nastupovaní a vystupovaní z vlaku-ráno sme bez stresu z nočnej jazdy a vyspaté pokračovali smer Vodice.
Myslím,že pre toho ,kto si netrúfne jazdiť tak ďaleko autom,alebo nemá vhodné auto je vlak výborná možnosť-btw určite pohodlnejší na dlhšiu jazdu ako bus.
Podľa situácie by sme si to tento rok určite radi zopakovali spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Split vlakem
01. 04. 2021 20:16
Dada thumbs up my pojedeme (snad to vyjde) na konci června. Poprvé pojedu RegioJetem, dříve jsem jel s ČD jednou přes Rakousko, Slovinsko, po druhé přes Maďarsko. Těšíme se hot smiley

___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
avatar Re: Split vlakem
03. 06. 2021 08:37
Baxoid smileys with beer
Máme kúpené lístky na 20.6.-Split -Podgora yawning smiley
Re: Split vlakem
03. 06. 2021 11:11
Bratr mé přítelkyně jel letos tím úplně prvním vlakem. Byl šokován cenami jídel, vůbec se nevyplatí na cestu cokoliv chystat. Maso na houbách pod 70 korun a i další jídla v této relaci. Kafe grátis, zákusek 10 korun. Jel jen na čtyři dny do Bašky na Krku. A už plánuje, kam pojede příště, asi někam ke Splitu.
Re: Split vlakem
05. 06. 2021 08:04
Tu je aktuálne info , síce vo vlaku a autobuse som cca 25 r. nesedel grinning smiley

[ekonomika.pravda.sk]
mdr
Re: Split vlakem
16. 06. 2021 09:55
Re: Split vlakem
16. 06. 2021 17:23
Když autor opraví chyby, jako třeba že přijeli okolo sedmé na vlak s odjezdem v 17,55, nebo dá fotku perónu bez střechy (píše, že žadné zastřešení není i když na foto je) a vynechá nějaké to utrpení rozmazlence, třeba tomu někdo i uvěří.
Brácha mé přítelkyně s tím letos jel a vychvaloval. A že už má pořádnej kus světa procestovanej, tak asi posoudit umí.
avatar Re: Split vlakem
16. 06. 2021 17:27
Zahajskej thumbs up
Toto bol teda "objektívny" článok eye popping smiley
mdr
Re: Split vlakem
18. 06. 2021 18:25
avatar Re: Split vlakem
21. 08. 2021 03:34
Dada my nakonec nejeli do Hr vůbec, manželka se nakonec bála té nemoci a cestování do ciziny. Místo toho jsme jeli k Brnu a kousek odtamtud řádilo během naší dovolené tornádo.
Doufám, že jste si to užili, já se nevzdám a snad příští rok vypraví vlak Praha-Split.

___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
avatar Re: Split vlakem
23. 08. 2021 10:33
Myslím,že tento vlak bude jazdiť aj budúci rok-záujem je naozaj veľký.
Držím palce,nech Vám to budúce leto vyjde thumbs up
avatar Re: Split vlakem
13. 09. 2021 12:04
Dada: díky thumbs up

___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
avatar Re: Split vlakem
13. 09. 2021 14:27
V roce 2008 se svezl kolega s rodinou Jadranexpresem z Prahy do Splitu, auto si vezl s sebou. Až do Zagrebu si medil, jaká je to pohoda, ale pak se toho Splitu nějak nemohl dočkat, prý se častěji čekalo, než se jelo. No, nevím, mohl to být jen jeho pocit, Chorvatskem to pár kilometrů je... Tak jsem to chtěl zkusit v roce 2010, ale autovlak Jadranexpres zmizel z jízdního řádu, na nákladišti pod Žižkovem zbyla jediná kolej pro autovlak do Košic a místo ostatního bylo zatím jen parkoviště, než tam jako začali stavět ty hrozné developerské obludy, které uvidíte v Praze u Wilsoňáku po vystoupení z vlaku.
Nejen, že zmizelo známé panorama Žižkova, ale zmizel i autovlak do Splitu,dál to jezdím autem.
Re: Split vlakem
13. 09. 2021 16:43
Už je to pár let co jsem se v Igrane potkal s jednou naštvanou rodinou od Mělníka. Zrovna ten den dorazili. Naštvání pramenilo z toho, že do Splitu jeli autovlakem a cesta se nějak protáhla. Závěr naší debaty byl, že na zpáteční cestu vrátí lístky a pojedou po ose. Docela mě překvapil důvod jejich volby. Jeli do Chorvatska poprvé a měli obavy z neznalosti cesty. V podstatě se jednalo o strach z neznámého. Jako kdyby Chorvatsko bylo někde ....(možná Jižní Amerika). Takže stačilo povzbudit a poradit.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 106
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.