Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Split vlakem

Autor ivak 
17. 03. 2021 08:45
Docela vysoká cena. Ale pokud se započítá do ceny za dopravu i amortizace auta a bydlíte v blízkosti Bratislavy, nebo Vídně, tak to možná ekonomický smysl má. Ale pro lidi z Čech a Slezka je to nesmysl.

17. 03. 2021 14:45
Pro starší lidi nebo nezkušené řidiče, pro které je cesta 1000 km a více ( na jeden zátah) už dost velký problém, by tato cesta vlakem (i s autem) mohla být řešením, obzvláště, pokud bychom při cestě autem připočetli cenu nutného noclehu v půli cesty.
Požadavek č.1. je : dostat se k moři,
autem, vlakem, letecky, stopem, levněji nebo dráž, to je věc podružná, někdo má třeba jenom jednu možnost (je to pořád lepší než žádnou) !!! smileys with beer
Re: Split vlakem
17. 03. 2021 14:58
Už jsem začal jezdit tak že přespíme někde kolem Ogulinu tak že těch 1200km není žádnej problém ,vlak bych určitě neřešil mám rád svoji svobodu a kor letos bych se nechtěl tulit s někým koho neznám v lehátkovém vagonu.
17. 03. 2021 15:12
Já bych taky nejel jinak než autem.
Kolečko mně živilo celý život a ani doteď (v 65) mně nepřestalo bavit a zatim to v pohodě dávám vnoci s dvouhodinovým šlofíkem na jeden zátah, ale jak jsem už psal, jsou lidé, kteří nemají možnost výběru. smileys with beer
18. 03. 2021 08:02
Tak to mi je o pět víc a taky s cestou 1000 km nemám problém.
V noci je to trochu únavnější, to opravdu rád zastavím mezi jedenáctou a půlnocí na odmorišti a přečkám zbytek noci v poloze ležmo na sklopených zadních sedadlech + v zavazadlovém prostoru na karimatkách, nebo ležmo vedle auta na nafukovačce, samozřejmě lépe zabezpečený proti nočnímu chladu. Již jsem to tady popisoval kdesi, kdysi.
Cestu zpět s výjezdem ráno po snídaní absolvuji bez delších zastávek v pohodě.
Jízda vlakem mě tedy ani nenapadá. Teoreticky je drahá, vyšlo by to dráž než 10 denní pobyt v hotelu s all inclusive , tedy pro jednoho.
Navíc nějaké dlouhé výlety autem na místě nekonáme. A navíc bych teoreticky na výlety auto ani nepotřeboval, nabídky na poznání okolí jsou v hotelu včetně dopravy mikrobusem.
Navíc si i tu cestu autem se všemi stresujícími problémy užívám a těším se na ni celý rok. Někdy i dvakrát. thumbs up smiley
Takže, když nebude cesta autem, tak rozhodně pojedu autobusem a ne vlakem.
Kdysi jsme jeli s CKM, blahé paměti, do Rumunska v lehátkovém vlaku. Nezapomenutelné dodnes. Takže toto už nikdy více, i když se lehátkový vlak tenkrát a dnes nedá nejspíš srovnávat. Přece jenom je to 45 let rozdílu.
18. 03. 2021 17:16
I když je mi 70+, tak se zde také přidávám k těm, kteří preferují auto.
Jezdíme 20 let na Hvar, zpočátku také "na noc", na ranní trajekt ve Splitu a to se jezdívalo ještě "po staré" přes Plitvice a Knin.
V posledních cca 10 letech už cestu raději přes den a po dálnici a s větším počtem kratších zastávek podle potřeby.
Častěji už začínáme preferovat rozdělení cesty na 2 dny s noclehem, cestou tam kolem Karlovace a cestou zpět třeba ve Slovinsku..
Letos plánujeme 2x (když Covid dovolí) v červnu a pak v září. Až když to autem nepůjde, tak budu uvažovat o vlaku nebo autobusu.
Všem, kteří se letos chystáte a těšíte se, tak vám držím palce, ať pojedete čímkoliv.
Sretan put. Franta
01. 04. 2021 09:51
Minulý rok sme Regiojetom cestovali na našu každoročnú dámsku jazdu-ja,dcéra a švagriná yawning smiley
Mali sme objednané vlastné lôžkové kupé-lístok nás stál komplet 171€-vlak do Opatije,odtiaľ bus do Vodíc a raňajky-čiže 57€/osoba.
Podľa mňa to je úplne v pohode,s inými cestujúcimi sme boli maximálne pri nastupovaní a vystupovaní z vlaku-ráno sme bez stresu z nočnej jazdy a vyspaté pokračovali smer Vodice.
Myslím,že pre toho ,kto si netrúfne jazdiť tak ďaleko autom,alebo nemá vhodné auto je vlak výborná možnosť-btw určite pohodlnejší na dlhšiu jazdu ako bus.
Podľa situácie by sme si to tento rok určite radi zopakovali spinning smiley sticking its tongue out
01. 04. 2021 20:16
Dada thumbs up my pojedeme (snad to vyjde) na konci června. Poprvé pojedu RegioJetem, dříve jsem jel s ČD jednou přes Rakousko, Slovinsko, po druhé přes Maďarsko. Těšíme se hot smiley

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

job , Luis
Hosté: 88
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.