Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chorvatská policie

Autor Caddy 
avatar Re: Chorvatská policie
18. 08. 2005 02:04
Díky Alfe, ať nám to štěstíčko vydrží winking smiley

Je to opravdu o štěstí, protože když napíšu že v Chorvatsku rychlost dodržuju tak to není přesné, přesnější je že se jí snažím dodržovat. Cedule konec obce jsou až bůhví kde, na mnoha místech chybí značky konce omezení rychlosti atd.., takže letos jsem tu rychlost překračoval možná dost často. Prostě byl jsem například přesvědčený že konec omezení ještě nikde nebyl ale když mě všechna auta začla předjíždět tak jsem pochopitelně přidal taky (zjistil jsem pak že bych tou padesátkou jel dalších 10km jako idiot). Úmyslně ovšem rychlost nepřekračuju takže tam kde mě měřili jsem naštěstí jel zrovna vždycky OK.

** Petr **
Venca
Re: Chorvatská policie
18. 08. 2005 07:26
Byli jsme letos v Chorvatsku s výpravou asi 20 lidí v šesti autech. Po "výdupech z minulých let, kdy jsme také platili za "údajné" překročení rychlosti v širých rovných prázdných pláních (konec omezení byl po 10 km) jsme letos opravdu všichni striktně dodržovali předepsané limity. Těch 6 aut jedoucí opravdu 50km/h se skutečně neskonale špatně předjíždí. Je pravda že místní chorvaty jsme vytáčeli do ruda, včetně policistů. Jejich zuřivá gestikulace za volantem vypadala opravdu hrozivě. Musím říct, že nás zastavovali velmi často a většinou kontrolovali kraviny - i mezinárodní označení vozidel......
asdfjklů
Re: Chorvatská policie
22. 08. 2005 13:00
Včera jsem se vrátil z Primoštenu, jel jsem po staré cestě přes Drniš, Knin, Karlovac ... Policejních kontrol jsem viděl myslím 8, ale naštěstí mě ani jednou nestavěli. S tím koncem obce je to pravda - mnohdy chybí. Nekončí ale omezení také křižovatkou? Já jsem na to šlápl po vyústění každé silnice, protože jsem touto mohl teoreticky vyjet a o omezení nemusel vědět. Ale nevím, jestli bych to s těma fašistama uhádal.
Re: Chorvatská policie
22. 08. 2005 13:27
Letos jsme byli v Chorvatsku podruhé. Loni jsme za celou cestu z Čech nepotkali jediného policajta. Letos jsme viděli cestou domů jednoho u dálnice v opačném směru líně sedět na motorce. Rychlosti jsme překračovali tak mírně. Na dálnici do 150, ale pokud bylo omezení na 80 a my jeli jediní jako blbci 80-tkou, tak jsme jeli tak 100. Jelikož jsem tady před dovčou četla, že prý chorvati chytaj "tajně" v civilních vozech, dával si na ně muž pozor. Je fakt, že přesně věděl koho předjíždí a když někdo předjížděl potom jeho, přesně věděl, že to je ten mladý pár nebo to je ta samotná blondýna a tak. Nechápu jak si to mohl pamatovat. No nicméně poldy jsme teda nepotkali. Zatím jsme měli asi štěstí, nevím, ale doufám, že nám to vydrží i v příštích letech.
Medák
Re: Chorvatská policie
22. 08. 2005 13:33
Tak jsem v rádiu slyšel,že Juščenko zrušil na Ukrajině dopravní policii,kvůli zkorumpovanosti.Asi už to měření rychlosti odhadem nebo alkoholu dejchnutim do čepice zavánělo moc velkou ostudou.A chtěj vytvořit policii novou.
V Rumunsku prej nechali udělat nezávislej audit chování celníků a policajtů ,protože už to taky bylo do nebe volající,a zavedli drsný tresty za braní úplatků.
Možná by i Hrvati měli svoje poldy trochu proklepnout.
Re: Chorvatská policie
22. 08. 2005 13:52
My jsme poslední dva roky měli taky štěstí a i když jsme pár hlídek viděli, nikdy nás nestavěli. Rok před tím nás ale vyhmátli kdesi po Plitvicema v půl čtvrté ráno. Překročili jsme asi o 20 km/hod, ale po zjištění, že jsme Češi a turisti kupodivu mávli rukou a pustili nás bez pokuty. Takže i mezi chorvatskýma policajtama se najdou lidumilové!
Naši známí, kteří se vrátili před týdnem už takové štěstí neměli. Přestože jeli stejnou rychlostí jako dva Chorvati před nimi, zastavili samozřejmě jenom je a to způsobem, že jim policajt skočil přímo před auto - málem ho prý přejeli. Stálo je to 42 Eur a to jen proto, že byli ochotni zaplatit na místě a v hotovosti.Původní suma zněla 72 Eur!angry smiley
avatar
XXX
Re: Chorvatská policie
23. 08. 2005 05:50
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 07:26).
Re: Chorvatská policie
23. 08. 2005 08:27
To XXX:
Já jela v neděli 31.7., tak to vypadá, že tam dřepí každou neděli. Ale rozhodně je neškodnej.
Hulča
Re: Chorvatská policie
23. 08. 2005 13:08
Jel jsem 15.7. a policajt dřepěl na dálnici na motorce. Jen už si nevzpomínám, kde přesně to bylo. (jel jsem tam a seděl po směru)
avatar Re: Chorvatská policie
23. 08. 2005 17:05
To se mi nelíbí,aby v úseku 1 měsíce od 15.07. do 14.08.ten policajt furt seděl na motorce jen tak a byl neškodný.Třeba za tu dobu něco chytil-třeba vlka......
Re: Chorvatská policie
23. 08. 2005 19:03
zkušenosti žádné, ani tam ani zpět jsme žádného nepotkali smiling smiley naštěstí smiling smiley
Hulča
Re: Chorvatská policie
23. 08. 2005 19:30
Třeba se odpařil, ale že by i s motorkou?
avatar
cvt
Re: Chorvatská policie
24. 08. 2005 15:41
Ten tvůj příspěvek si nech pro Hitlera to sem vůbec nepatří a protože píšu že jsi blbec tak by sem neměl patřit ani ten můj ale nevím co s tím, prostě se nemůžu udržet, jeť do Egypta a zustaň tam prosím!!!!!!
Karel z HK
Re: Chorvatská policie
24. 08. 2005 19:16
Mě zatím nechali napokoji možná to bude tím, že řidič favorita asi nebude moc zazobanej a vezmou lepšího ten co má pořádnou káru bude mít jistě i na pokutu.Jinak se ale známému stalo, že při popojíždění na hranicích nebyl 15letý syn připoután spal a dostal 500kun pokutu tak pozor
Re: Chorvatská policie
25. 08. 2005 07:06
moje úplně čerstvá pozitivní zpráva (ze včerejška) s chorvatskýma policajtama je, že jsem žádný neviděl. A na dálnici jsem je ještě neviděl nikdy. Jel jsem to už 8x (myslím tam a zpět).
jira
Re: Chorvatská policie
25. 08. 2005 08:50
V TV bylo ze se na dalnici zagreb-split (ZG-380-ST) chystaji nainstalovat 150 kamer na sledovani provozu a samozrejme taky rychlosti, kasa na nejblizsim mytnem. To bude asi konec prekracovani rychlosti. Uvidime jake budou zkusenosti. Na pristi sezonu to urcite bude v provozu.
zdenek132
Re: Chorvatská policie
26. 08. 2005 06:28
kdyby radši zprovoznili ty dva tunely !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Svaťa
Re: Chorvatská policie
26. 08. 2005 09:07
Asi nevíš o čem píšeš, u nás dálnice jsou v mizerném stavu a výstavba i opravy
se nekonečně dlouho vlečou a to nemáme zdaleka tak kopcovitý terén. Rozumný člověk si cestu naplánuje tak aby nejel v době největšího provozu a co se týče
samotné policie tak nemám s ní žádné negativní zkušenosti(letos jsem byl v Chorvatsku již po páté), naopak bych uvítal častější kontroly aby těch bláznů za volantem ubylo a běžný motorista se cítil bezpečněji
mio
Re: Chorvatská policie
26. 08. 2005 13:00
Tak, tak, včera jsem viděl, že jak je montovali.
Rosťa.
Re: Chorvatská policie
26. 08. 2005 13:09
to Svaťa: ......to každopádně!
avatar Re: Chorvatská policie
29. 08. 2005 03:07
Po dálnici jsem je neviděl a oni mě taky ne neb jsem nedodržoval rychlost a nikdo mě nepokutoval. (na jejich dálnici bych zrušil rychlostní limit). Na jadranské magistrále jsem jich potkal dost. Hlavně navečer. To vylejzaj jak slimáci.
Re: Chorvatská policie
29. 08. 2005 09:43
Jen pro doplneni... Myslim, ze od lonska (nejsem si tim moc jisty) sakra podrazily pokuty. Neberu-li prekroceni rychlosti, tak za nerozsvicena svetla: 40E a za pasy 75E...
...rikal syn nasi bytne (je u policie na Makarske)
Veronika.
Re: Chorvatská policie
29. 08. 2005 10:16
My po dálnici žádný policajty neviděli tam ani zpět. Tam ze středy na čtvrtek v noci a zpátky v úterý dopoledne a večer v ČR.
Jinak je fakt skvělá (ta dálnice) a vřele doporučuju, z 6ti km tunelů v jednom tubusu jsem měla celkem strach, ale mají to krásně značeno a obavy se rozplynuly hned po vjezdu do prvního. Fakt paráda, nezbývá než čumět, co jde, když se chce. Jinak světla stačí parkovací.
Na hranicích nám s úsměvem mávali ať jedem, problém měl jen český celník z ČR do Rakouska - vzadu v autě spal syn a já nestihla sundat boční stínidla a otevřít okno. Ostatním to kupodivu nevadilo.
Re: Chorvatská policie
29. 08. 2005 13:11
Na dalnici nejsou ty policajti co stojia na okraju vozovky a stopuju. Na radiu hlasili že budou jezdit v autach s radarem. Proto na magistrale pres Plitvice stojia skoro v kažem okresu. Ano,podle noveho zakonu o bezpečnosti na cestach od začatku roku zdražile všechny pokuty tak 100-300%,povoleny alkohol je 0,0 namisto byvalich 0,5,taky celodenni rozvicene svetla co je debilni napad jen kvuli podobani s EU.. To neni ale zakon o bezpečnosti ale zakon o kradeže od ridiču,aby se statni dluhy odplacovaly od nich,a policajti mohli zvišit davky do kapse ktere si bežne domluvaji s ridičmy. Když vy misto 60 jezdite 75 dostavate nekreštansku pokutu,a mezitim mistni frajeri jezdivaji na silnych motorkach a rychlich autech po meste i do 100kmh/h a policie nikde. Byl jsem svedkem když predloni v Makarske 17 ročni frajer (tata mistni bohač) z BMW Z3 s 93km/h v centre mesta prejel 2 15-ročne divky ktere umrely na miste...Taky mne pred hotelem Quercus v Drveniku neznamy pachatel zdemoloval auto,a policia v patrani jasne neudelala nic,a když jsem se stežoval,vyhodili me s budovy policie..No,ale takova policie je asi všude....Pozdrav ze splitu
avatar Re: Chorvatská policie
29. 08. 2005 16:12
To Veronika:
Mám obavy že parkovací světla určitě nestačí! Po celém Chorvatsku se musí svítit i ve dne, tedy rozsvícená musí být normální světla.... A to samozřejmě platí i o tunelech, nevím že by za jízdy kdekoliv stačilo svítit parkovacími světly. Asi ne nadarmo se jim říká parkovací.

Nechci chytat za slovíčko, já jenom aby Vás nějaký začínající řidič nevzal za slovo :-)

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (29. 08. 2005 16:15).
Re: Chorvatská policie
29. 08. 2005 21:24
už tady na toto téma běžela kdysi živá diskuze, ale protože zase čtu něco, co mně nadzvedává, musím reagovat. Jak už poznamenal Petr, jde o ty světla. Jenomže jak vidím nebo spíš tuším, přistupuje k tomu řada lidí pořád jako k nutnýmu zlu. Omyl přátelé. Jsem naprosto přesvědčen, že vysoký procento nehod by se nestalo, pokud by se ty protijedoucí řidiči včas viděli. A viděli by se téměř jistě, kdyby svítili. Takže ne, že stačí parkovací, protože si to někdo vymyslel. To šetříte žárovky kurnik nebo co ? Já svítím úplně pořád a když je špatná viditelnost, zapínám, co se dá. Když jedu třeba do nebezpečný křižovatky, bliknu radši ještě dálkovýma. A věřte, že se mi to už mockrát vyplatilo. Nejde mnohdy ani tak o to vidět, ale být viděn.
Karel K.
Re: Chorvatská policie
30. 08. 2005 08:38
Zcela s tebou souhlasím. Jen, ohledně toho blikání dálkovýma. Nemyslíš, že když vjíždíš do křižovatky a blikneš dálkovýma, tak ostatní pochopí "BACHA JEDU" a někdo "RAČTE ŽE MĚ POUŠTÍTE"?
Veronika.
Re: Chorvatská policie
30. 08. 2005 08:53
To PetrK a další nevěřící Tomášové :-)

Když jsme vjížděli do Chorvatska,tak nám dal chorvatský celník do ruky informační materiál vyvedený v barvě a psaný v češtině, kde byly uvedeny rychlostní limity a výše pokut za alkohol, pásy, nerozsvícená světla ....
Dále tam stálo, že je nutné mít rozsvícená světla a to buď potkávací nebo PARKOVACÍ.
Takže, JirkoK, žádný můj výmysl, který by Tě měl nadzvedávat.

Taky bych si dovolila doporučit řidičům. kteří jedou s těžce naloženým kufrem, aby si zkontrolovali světla a případně je sklopili do nižší polohy. Zvláště v noci nebudou oslňovat protijedoucí řidiče a divit se, proč na ně ostatní blikají.
paja2
Re: Chorvatská policie
30. 08. 2005 14:38
JE TO OPRAVDU TAK

I VE DNE ZA SLUNEČNÉHO POČASÍ KDY JE JASNÁ VIDITELNOST
JE AUTO S ROZSVÍCENÝMI SVSĚTLI LÉPE VIDĚT.

NAOPAK DNEŠNÍ STAV KDY V LÉTĚ SVÍTÍ JEN NĚKDO JE VELICE NEBEZPEČNÝ
NEBOT V KOLONĚ SVÍTÍCÍCH AUT TO NESVÍTÍCÍ NENVÍ K POVŠIMNUTÍ VŮBEC
Peter
Re: Chorvatská policie
30. 08. 2005 15:12
Videl som policajta na motorke, práve inkasoval nejakého zlíňáka na oktávii v Gračaci 26. 8 cca o 11 00. Ten zlíňák ma v meste predbehol asi stovkou!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 67
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.