Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chorvatská policie

Autor Caddy 
Caddy
Chorvatská policie
01. 08. 2005 18:07
Malé varování všem. Minulý týden při zpáteční cestě mě v noci zastavili policajti 70km od Plitvic v Gačacu. Tvrdili, že mi v obci naměřili v povolené 70 88km/h i když jsem jel pod 70. Původně chtěli 500kn, popř. druhý den soud. Po hodině hádání mě to stálo 1000Kč. Na požádání o doklad se mi samozřejmě vysmáli. Slyšel jsem, že to mají jako zábavu na čechy. Jedno civilní auto stálo na křižovatce se stopkou a tipovalo české SPZ. Když jsem s něma stál, hlásili rychlosti HR aut ve stylu 52,56,65 i když všichni jeli přes 100km/h. Navíc na téhle trase Knin - Karlovac chybí dost značek (konce obcí, konce omezení rychlosti, atd.)
Re: Chorvatská policie
01. 08. 2005 19:49
To je fakt,na této trase nejsou konec obcí většinou značeny.Asi to mají schválně,aby mohli pokutovat.Policajti tam jsou opravdu nehorázní.Na [www.jadran05.wz.cz] si přečti podobnou zkušenost s policií.
Re: Chorvatská policie
01. 08. 2005 20:18
hlavne nejsou znaceny konce omezeni rychlosti, clovek se musi orinetovat podle zrcatka a kdyz uvidi, ze v protismeru zacina 60, tak to znamena, ze pro neho asi 60 skoncilo, jinak by tak mohl jet 20 km.
avatar Re: Chorvatská policie
01. 08. 2005 20:22
To jo, ale v noci vidíš ve zpětným zrcátku prd.
Caddy
Re: Chorvatská policie
01. 08. 2005 20:40
Problém je, že policajta nezajímá co je v protisměru. Když člověk dodržuje rychlost v obci, řidiči autobusů a kamionů se můžou zbláznit. Cestou tam jsem jel za Makarským Neoplánem přes obec 160. Troufnul jsem si ho držet jen proto, že byl velký a bylo 4 ráno. Jinak ani náhodou. Sám slušně 50. Ale díky chybějícím značkám si člověk připadá doslova jak ustrašený zajíc kde ho chytnou.
Re: Chorvatská policie
02. 08. 2005 09:51
tak to souhlasí a ještě doplním jednu historku.Mám docela slušný foto vybavení a fotil sem na pláži svojí dcerku jak skáče do vody a v tom na mě poklepal policajt a jako že chce vědět a vidět co a proč fotím.Řekl jsem že fotím svojí rodinu a ukázal mu na displeji všechny fotky.Lidi koukali a já začal chápat že mě má za pedofila.Zasranej policajt byl dost nepříjemnej a protože mi moc nerozuměl,pořád do mě strkal a řval jak idiot.Když všechno skončilo a on řekl že je to v pořádku,já taky řekl že je to v pořádku ale že chci zajít na stanici a sepsat o této události protokol abych měl pro další případ něco v ruce a pro pozdější žalobu,jenže on začal rychle mizet a utíkat,běžel jsem za ním a křičel na něj že chci jeho služební číslo snad ve všech možných světových jazycích,ale zmizel a už sem ho tam nikdy nepotkal.Další poznatek je,že zřejmě mezi lidmi na pláži jsou i tajní policajti nebo práskči,protože ti ho na mě zavolali.Další poznatek je,že pokud jsou v čechách češi ty největší svině zasraný a zlodějský,v chorvatku a zřejmě všeobecně v cizině se chovají jako beránci a nemusíte mít z nich strach,já ale preventivně při zaslechnutí češtiny mizel aby mi nic nezmizelo a na pláži sem zásadně nikdy nebyl vedle čechů a vyplatilo se!Další poznatek je cesta přes slovinsko,kde mi nechtěli vzít kartu a tak na ně podávám žalobu.A teď závěr,do chorvatska už nikdy v životě,zvláště když mám za polovinu egypt a jiná zajímavější a lepší místa.Rád tyto problémy nechám všem zasranejm zlodějskejm čechům,patří jim to,vždyť už hitler věděl co s čechama udělat ne?
PetrM.
Re: Chorvatská policie
02. 08. 2005 10:13
To já

Viděl bych další poznatek, a to ten, že ten policajt nebyl policajt, ale nějakej podvodníček, co si chtěl přivydělat na základě jedný údalosti se staříkem.

K těm Čechům. Ty invektivy patří samozřejmě i Tobě, pokud jsi Čech, protože vedle Tebe na tý pláži ležel Čech, kterej si myslel to samý o Tobě a ještě k tomu, že si pedál, co si fotí dětičky. Ale podle toho, cos napsal, si asi "übermensch", tak si leť do Egypta, tam Ti to budou žrát "sáhibe".

Jinak s tou zlodějnou je to o lidech a ne o Češích.
prha
Re: Chorvatská policie
02. 08. 2005 10:13
to já
ty jeden filuto, žes byl ten Čech na Makarské, jak ho lízli s kufrem plným kazet s nahatejma dětičkama?
Neboj se, už o tobě víme z novin.
Dej bacha, v Egyptě jsou ještě přísnější.
Hulča
Re: Chorvatská policie
02. 08. 2005 11:35
To já:
Jsem taky Čech, a tak na tebe asi podám žalobu za urážku na cti.
Franta
Re: Chorvatská policie
02. 08. 2005 11:41
To já!

Buď jsi Čech, pak by Ti Tvoji soukmenovci měli zlámat hnáty, abys nevyhrožoval genocidou a Hitlerem, nebo jsi hajzl, který do Čech emigroval, a pak bys měl být doživotně vyhoštěnej i s těma zlámanejma hnátama.
Pyke
Re: Chorvatská policie
02. 08. 2005 11:53
Nevšímajte si blbečkov ako je "já". On sa zrejme nemá kde vyventilovať, tak si
uľavuje tu a pozorne čaká na všetky reakcie.
Fil
Re: Chorvatská policie
02. 08. 2005 12:35
to Ja: Az budes v Egypte fotit svoji nahatou dceru na svoje stranky, tak tam ti za to rovnou useknou ruku smiling smiley
Jir-Ka
Re: Chorvatská policie
02. 08. 2005 12:52
To já:
Až zase něco v Egyptě bouchne,pokus se být co nejblíž od té řachy! Pak nám zase napiš na forum jak se ti tam líbí.Když nenapíšeš,tak jsi byl asi dost blízko a už se ti tam asi nelíbí.
JK
Re: Chorvatská policie
02. 08. 2005 14:28
Zdravím všechny,
čtu historky na tomto vlákně a připadá mi, že snad někteří jezdí do Mongolska, nebo kam. Jezdím do HR. pravidelně od r. 94 a nikdy jsem neměl žádný konflikt. Fotím, kameruju, koukám dalekohledem na "lodě" a pod. Malé děti mě pravda nezajímají. Asi to ti chorvatští policajti poznaj na člověku. Při všech činnostech se ale chovám slušně. Tak přeju všem hodně zážitků z dovolené. Jirka
Caddy
Re: Chorvatská policie
03. 08. 2005 09:58
Taky jezdím do HR každý rok autem pořád po stejné trase. Taky jsem nikdy neměl žádný problém. Pouze minulý rok mi v Gradacu odtáhli auto při parkování na začátku staré cesty. Na jedné straně jsem parkoval opravdu špatně, na druhé jsem byl svědkem, že brali pouze čechy. Těch značek po cestě ubylo až letos. Minulý rok bylo vše ok.
Zdenička
Re: Chorvatská policie
03. 08. 2005 13:29
Vloni nás také zastavili policajti na staré cestě.Tvrdili,že jsme jeli 110.Byla tam 70,a my víme jistě,že jsme víc nejeli.Chtěli 500kun.Hádali jsme se s něma.pak se ptali,co máme za peníze-eura,kuny,kč,odkud jedem,jak tam bylo.Evidentně měkli,protože viděli,že 500kun prostě nedostanou!Nakonec si vzal 20euro,samozdřejmě bez bločku.Teď máme cestu před sebou,docela máme obavy,jak to dopadne.
Míra
Re: Chorvatská policie
14. 08. 2005 19:34
Negativní zkušenost naštěstí nemám, spíš jednu, která zaváněla skrytou kamerou. Bylo to letos na jihu v Grudě. Zastavili nás na běžnou kontrolu. Policajt přišel, anglicky mě požádal o papíry. Vzal si řidičák a šel se podívat dozadu na značku auta. Nevím, co tam hledal, v řidičáku číslo auta fakt nemám. Pak se mi asi minutu hrabal v pasu a hledal razítko z hranic. Říkal jsem mu, že nám všude ukazovali, ať jedeme, a razítko nám nikde nedali. Tak hledal další minutu, poměrně dlouho zkoumal mé vízum do Jihoafrické republiky ... Když nic nenašel, vyžádal si ještě manželčin pas a zase hledal razítko. Nakonec se rozloučil a odcházel, tak jsem se ho aspoň zeptal, kde je nějaká pumpa, když ta na kraji obce byla taková divná. Řekl, že to chápe, že ta na kraji je strašně drahá, a poslal nás na druhý konec obce k druhé pumpě. No nevím, nejbližší pumpa byla nejméně 10 km daleko. A cestou z Plitvic jsme projeli 2 vesnice, kde měřili, pokaždé jsme jeli přesně 60 ( na tempomat) a ani jednou nás nestavěli. Takže je to o štěstí.
dedy
Re: Chorvatská policie
15. 08. 2005 16:59
Preco jazdite po starej ceste??? Tento rok som isiel po dialnici az do Splitu a nemal som ziadne problemy tak neviem ci si tie problemy nerobia ozaj niektori ludia sami alebo si vymyslaju. Inak zazitky mam hlavne s ceskymi turistami. Nezaplatit v restauracii a utekat prec, kradnut na plazi, chodit napity po makarskej cez den, to vsetko boli cesi. Dufam ze to bola iba nahoda. Nic proti cechom nemam. Niekto tu pisal o obsluhe na slovenskych pumpach ale neviem kto a kde. Pani chodim do CR kazdy druhy den ale obsluhu si nikdy nevyberiete tak nehovorte na slovakov u vas je to tak isto. Ochota aj neochota, alebo ze by alergia alebo normalny ludia??
Re: Chorvatská policie
15. 08. 2005 17:21
mám dojem, že chorvatská policie dálnici zatím moc nehlídá (stran překročení rychlosti) z důvodu nalákání turistů. To ovšem naopak zřejmě neplatí o "staré cestě", kde dle informací místních cestovatelů měřej víc, než obvykle. Kdo jí ještě "koupil" na starý cestě, podělte se o to "štěstí".
Re: Chorvatská policie
15. 08. 2005 19:14
Moje zkušenost je letos tato: po překročení rychlosti o 10 km - pokuta 500 Kn s dokladem nebo 300 bez dokladu.Asi je málo platí...Diskutovat otom,že jsem jel přesně bylo zbytečné,ukazovali mi nějaký displej.
Re: Chorvatská policie
16. 08. 2005 16:38
Mozna by nebylo spatne byt taky trochu drzi a nechat nekoho ze spolucestujicich z auta natocit na video nebo fotak celou akci policajtu, jak berou prachy bez bloku. A pak jim rict - natocil jsem, jak berete prachy bez dokladu, takze jestli nechcete abych vas prasknul, tak mi je vratte. cool smiley
Alf
Re: Chorvatská policie
16. 08. 2005 18:42
Keby sa to dalo stihnut natocit,zrejme i tak by som pouvazoval, ci to pouzit.Ak natrafis na policajta s pudom sebazachovy, tak mozno budes mat stastie. No kreten si ta pokojne predvedie na oddelenie a pokojne si ta tam z administrativnych dovodov podrzi,nehovoriac o tom, ze ta moze i zadrzat ( v horsom dostat do drzky :-). V tej chvili by sme mu zrejme sami ponukali,len aby sme boli doma cim skor. Nakoniec na to sa i spoliehaju,pretoze chtic po domove je vacsi ako 500 HRK.
Nastastie mam opacnu skusenost a obislo sa to bez platby.
Re: Chorvatská policie
16. 08. 2005 19:07
Radku, chápu tvoje nadšení, ale vzpomen si, co se v týhle zemi dělo ještě před pár lety. Nemůžeš vůbec odhadnout, jak by reagovali. Na to se mám poměrně dost rád.
To Alf : já jsem se na ten mejl nedostal, haranti mi zavirovali notebook.
Viki
Re: Chorvatská policie
16. 08. 2005 19:53
Dejte si pozor!Duševně slabí lidi,kteří potřebují zvýšit svou sebedůvěru tím,že se opřou o zákon a legálně budou moci terorizovat ostatní za to,co sami dělají se dají k policii.A jako bonus mají tučné platy bez mozolů a vysoké renty.Co chcete čekat od policie a navíc v zemi na Balkáně? Dejte bacha!!!
Re: Chorvatská policie
16. 08. 2005 20:29
Mno ja prekrocil rychlost o 15 km mimo obec, na takove pekne rovince v oblasti Neretvy, na tom useku, jak sou vystavene stanky a prodavajici s ovocem. Policajt byl k neukecani, ale ferovej - 300Kn a bylo. Pri ceste z dovolene nemile, ale jak ctu, mohl sem dopadnout daleko hur. Bohuzel me asi zmerili tesne po predjeti nakladaku. Zbytek cesty absolutne v klidu.
Re: Chorvatská policie
17. 08. 2005 12:59
To s tim videem me napadlo, kdyz me zastavili a chteli 600 kun. Kdyz se ptali, kam jedu tak jsem zalhal, ze do Dubrovniku. Kdybych rekl pravdu, ze do Cerne Hory, tak bych je neukecal. Ale snazil jsem se hodne a stahl jsem to na 200 kun bez listku. To me nastvalo, protoze se snazim pres cele Chorvatsko jezdit podle predpisu a prisaham Bohu, ze jestli se mi to jeste stane, tak je bez ohledu na nasledky natocim a to se budou divit. Taky mam v sobe trochu jizni krve thumbs up smiley
miki
Re: Chorvatská policie
17. 08. 2005 19:05
Já jen radu pro všechny, co jim ukazují displej....podívejte se na čas měření, to se potom budete divit ještě víc.......:-)))
Alf to jirkaK and all
Re: Chorvatská policie
17. 08. 2005 19:41
To jirkaK:prosim Ta posli mi tvoju adresu na moj mail cez volbu "poslat soukromou spravu".Dik

To all:To skutocne nema nikto jednu pozitivnu skusenost s HR policajtami ohladne neplatenia pokut? V tom pripade som mal asi velke stastie
avatar Re: Chorvatská policie
17. 08. 2005 23:40
Alf to jirkaK and all napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To all:To skutocne nema nikto jednu pozitivnu
> skusenost s HR policajtami ohladne neplatenia
> pokut? V tom pripade som mal asi velke stastie

No já nemám žádnou protože mě nikdy nestavěli, přitom několikrát jsem je viděl že mě tou jejich "puškou" měřili. Stejně tak v Č.Hoře jsem jel letos nekolikrát kolem radaru a nikdy nic. Nějak se mě nechce věřit že by si policajti překročení rychlosti vymýšleli a úmyslně fingovali, ale když se to tu píše tak asi je to možné. Dosud kdykoliv a kdekoliv mě policajt zastavil kvůli překročení rychlosti, tak jsem si byl vždycky dobře vědom toho že má pravdu. Ale je fakt že to nebylo na balkáně, tady mě nikdy nestavěli, asi mám štěstí winking smiley



** Petr **
Alf to PetrK
Re: Chorvatská policie
18. 08. 2005 01:28
Tak ti zelam, podobne ako sebe, aby to stastie vydrzalo.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 90
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.