Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2013 11:12
To Jéřa: a i novináři u iDnes se vrátili, avšak nic nového nám neřekli.
To Děda: díky na upozornění na diskuzi. Je zajímavé, že čas na diskuzi u tohoto nic moc zajímavého článku mají jen lidé, kteří opovrhují Chorvatskem a dovolenou autem. Raději se opalují na zahradě (v tomto počasí jim to rozhodně věřím) či si zaletí kamkoliv letadlem, ideálně do míst bez turistů. A především jsou rozčarováni z toho, že někdo řeší objezd dálnice - to oni - pracháči - na dovolené žádné peníze neřeší a na vše mají spinning smiley sticking its tongue out
Jak jsem si tu diskuzi přečetl, tak hned vás tu mám všechny rád :-). Máme společné téma, v zásadě si rozumíme, případné "rozpory" máme jen v detailech. Pokud jde o slovinskou dálnici, tak rozhodně není nikdo z nás, kdo by si jí nebyl schopen zaplatit, ale prostě jde jen o tzv. princip a v zásadě je ten její objezd jen taková "zábava" na cestě :-)
Avšak ten, kdo se v mrazivém létě opaluje na zahradě a nebo si může dovolit všechno na světě "nás" stejně "postižené" Jadranem nikdy nepochopí yawning smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2013 11:46
Aleš 80 thumbs up
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2013 13:12
Souhlasím s Alešem thumbs up smiley. Ta diskuze jsou ňachty o ničem.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2013 13:33
Děkuji, kluci.
Ještě mě napadá, jestli ti, co nazývají druhé "paštikářema" a "sockama" a silně "machrují", že oni peníze o dovolenou řešit nemusí, tak jestli nejsou ve skutečnosti "závistivci", kteří nám ty naše každoroční bezstarostné a svobodné putování bez závislosti na termínech a na nočních čekání na letištích atd. tak trochu závidí a sami sedí doma (viz. slova z diskuze, že raději budou sedět doma na zadku).
Než si jednou za několik let dovolit jeden týdenní/desetidenní pobyt s cestovkou někde za egyptskou zdí, tak se raději každý rok kdykoliv svobodně rozjedu na 2-3 týdny na Jadran yawning smiley
A tahle auto-dovolená začíná už i tímto fórem se stejně "zanícenými" jedinci, výměnou informací, hledání nových informací atp. Můj švára by v životě takovouhle "složitou akci" (jet autem k moři) nezvládl a pokud by on mě nazval "paštikářem" (což si nedovolí :-) ), tak bych já jeho mohl nazvat neschopným pitomcem, který se nezmůže na nic jiného než na zaplacení peněz cestovce, která pak jeho tělo dopraví někam k vodě eye rolling smiley.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2013 13:36
Aleš 80 souhlas

thumbs up
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2013 14:02
okecat se dá vše a dělat z něčeho pupek světa
hlavně nemít hlavu v oblacích, tohle fórum je určeno pro naši dobře motorizovanou skupinu lidí nižší střední třídy, nic víc, nic míň
proto ten hlad po jakékoli možné úspoře ať na mýtu, dálničních známkách apod a dobře, že už pominuly hlášky, jak co nejlépe zavařit
ještě tu nebyl, v tomto vlákně, třeba příspěvek - přiletěl jsem z hotelu v HR all inclusive a byl /nebyl spokojen smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2013 14:26
(tuAleš 80 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Děkuji, kluci.
> Ještě mě napadá, jestli ti, co nazývají druhé
> "paštikářema" a "sockama" a silně "machrují", že
> oni peníze o dovolenou řešit nemusí, tak jestli
> nejsou ve skutečnosti "závistivci", kteří nám ty
> naše každoroční bezstarostné a svobodné putování
> bez závislosti na termínech a na nočních čekání na
> letištích atd. tak trochu závidí a sami sedí doma
> (viz. slova z diskuze, že raději budou sedět doma
> na zadku).
> Než si jednou za několik let dovolit jeden
> týdenní/desetidenní pobyt s cestovkou někde za
> egyptskou zdí, tak se raději každý rok kdykoliv
> svobodně rozjedu na 2-3 týdny na Jadran yawning smiley
> A tahle auto-dovolená začíná už i tímto fórem se
> stejně "zanícenými" jedinci, výměnou informací,
> hledání nových informací atp. Můj švára by v
> životě takovouhle "složitou akci" (jet autem k
> moři) nezvládl a pokud by on mě nazval
> "paštikářem" (což si nedovolí :-) ), tak bych já
> jeho mohl nazvat neschopným pitomcem, který se
> nezmůže na nic jiného než na zaplacení peněz
> cestovce, která pak jeho tělo dopraví někam k vodě
> eye rolling smiley.


thumbs up smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2013 15:57
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2013 16:43
Citaci
Aleš 80 napsal(a):
....Můj švára by v životě takovouhle "složitou akci" (jet autem k moři) nezvládl a pokud by on mě nazval "paštikářem" (což si nedovolí :-) ), tak bych já jeho mohl nazvat neschopným pitomcem, který se nezmůže na nic jiného než na zaplacení peněz cestovce, která pak jeho tělo dopraví někam k vodě...

Takového taky znám a zdaleka to nejsou jen švárové tvůj a můj a jeho.
Promiňte, jestli jsem o tom tady už někdy psal, za poslední 3 roky to ale nebylo.
To takhle jednou přijel švára, že mají se ženou, švagrovou, skorošvárou a Autoturistem jet po vlastních osách do kempu Klek u Dubrovníku. Prý přes Slovensko a Maďarsko a Split. Zpozorněl jsem, poněvadž to samo o sobě věštilo nějakou opičárnu. Protože jsme jeli ve stejném termínu na Pelješac, nabídli jsme jim, ať jedou s námi.
Po týdnu se švára u svého skorošváry dostal k itiku, v němž stálo: Vídeň, Graz, Maribor, Zagreb, Knin... (vlastně naše tehdy obvyklá trasa) a už se nenechal přemlouvat.
Ne tak jeho skorošvára: on trval na tom, že jedou přes Bratislavu a že se obejdou bez nás.
Abych to zkrátil - v Kleku (samozřejmě v tom na magistrále u hranice s BiH) jsme byli po necelých 15 hodinách čistého času jízdy, zatímco skorošvára, který vyjížděl o 2 hodiny dřív, hlásil SMSkou Gračac, později Zadar, Split... dálnice ještě nebyla, takže cesta mu trvala o nějakých šest sedm hodin déle a najel asi o 600 km víc. Ono přes Mohács, Đakovo, Zagreb, Plitvice a Zadar a pak po D8 se to protáhne.
Nakonec z něj vylezlo, že ten itik ani nečetl a jel trasou, kterou si zhruba pamatoval z autobusu, kterým jel v době, kdy se ještě přes Rakousko nesmělo a navíc u Budapešti nebo Székésfehérváru blbě odbočil, tak jel na Osijek.
A ještě se cítil uražený, když mu naši v autoatlasu ukázali, kudy jsme jeli my, a pokusili se zrekonstruovat, kudy že to jel on. Atmosféra tam prý byla dusná tak, že po týdnu to sbalili a otrávení jeli domů. Asi nás neviděli, jak jim od telekomunikační stanice na Ulenje při telefonování máváme, ale z Kleku na ni vidět je... ještě by se tehdy pro nejméně jeden pár ubytování na druhý týden v Žuljaně našlo...

Promiňte mi to dlouhé vyprávění. Je ale o tom, že s dubovou palicí není rozumná řeč a platí na ni leda sekera, někdy nepomůže ani když se spálí. A taky o tom, že jsou tací, kterým žádná sebelepší mapa či rada není nic platná: nechají se dovézt, vodit, obsluhovat a ani kale netuší, kde přesně byli, což znamená, že prošustrovali svůj čas i peníze vniveč, pročež na ně sermež.
Ta cesta patří k dovolené a nikoho, kdo jezdí pohodově a rád, snad ani nemůže příliš unavit. Navíc i během cesty lze vidět ledacos zajímavého.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (02. 06. 2013 16:45).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2013 17:51
To Hill: perfektní příběh, dost jsem se zasmál smiling bouncing smiley A i se vším souhlasím - dobrodružství už je samotná cesta, i když po 89-tém se zkrátila a pak ji ještě zkrátily dálnice, avšak při vzpomínce na tehdejší cesty (před xx lety) s tehdy ještě s Ladou 2105 to jsou nádherné vzpomínky :-)

To Jeliman: jasně - též souhlasím. Má myšlenka byla v tom, že ti, kteří jsou tak za vodou, že si mohou letět kdykoliv kamkoliv, rozhodně nečtou podprůměrné články o cestě redaktorů na Jadran a už vůbec by neztráceli čas, aby psali do diskuze u těchto článků smoking smiley
Pojem "naše dobře motorizovaná skupina lidí nižší střední třídy" je více než výstižný thumbs up
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2013 18:20
Aleš 80- tesat do kamene!thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2013 18:36
Dovolenka v chortvátsku autom má svoje čaro, pohodu a nezávislosť, ale nesúhlasím s tým, že taká dobrá dovolenka v exotike s All Inclusive je na zahodenie a priam tu ľuďmi ktorý to praktizujú posmešne pohrdate.
Ja chodím aj do chorvátska - každoročne, ale tiež mám rád aj letecké dovolenky na ktorých vypnem a nemusím sa o nič stararať a len ma obsluhujú na pláži, Grécko autom ( motorkou ) je tiež super a nešiel som tam po svojom ale letecky, a tam si potom auto alebo skuter požičať a pobehať to tam po svojom, a to nie som žiadny pracháč ani mi to nepríde pohodlné ale skôr praktické. Mojím stropom je Thajsko na vlastnú päsť, to odpoúčam každému §§
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2013 19:07
To: 2rik2 - ano, souhlasím, že je spousta zajímavějších destinací, avšak vraťme to zpět na koleje a čekejme, co nového se dozvíme z nám velmi důvěrných silnic, dálnic a cest yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2013 20:00
Pravě jsem v HR.Trasa ostrava-Bratislava-86-st.Goričan-Hr dálnice.SK ok,86 je místama v hrozném stavu(asi tak jako před opravama),nějaké lišky ,kamiony hlavně v protisměru.Bez policie.Počasi v HR před Malou kapelou i 5°C!!!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 06. 2013 13:11
co to znamená Místama v hrovným stavu ?
poprosil by som popísať bližšie , ´dakujem spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 06. 2013 13:30
Asi pojedeme dálnicí, když je místama 86tka v hrozném stavu.
Do sezóny to neopraví.

Klid a pevné nervy.
smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 06. 2013 13:51
A to já se zase na ty rozmlácený cesty těším, jinak to bude pak zase nuda na dálnici smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 06. 2013 15:16
Luky: thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mahony (03. 06. 2013 15:17).
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 06. 2013 15:18
My jsme loni zkusili kombinaci dálnice a silnice č.81 tam a č.82 zpět, aby bylo trochu změny a taky proto, že mimo dálnice je mnohem víc možností dobře se najíst. Nespěchali jsme, cestou tam jsme přespali dvě noci u Plitvických jezer a věnovali jim celý den a pak dojezd na Rab byla už brnkačka. Cestou zpět jsme obědvali u Balatonu, přespali jsme v Balatonakali, zkusili tamní pláž a druhý den zase pohodová cesta s obědem těsně před Gyorem v restauraci u silnice č.82. Letos plánujeme tento scénář zopakovat (ale u Plitvic už jen jednu noc) cestou na/z Hvaru. Vynikající maďarská kuchyně nás na to láká.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 06. 2013 20:01
místama=sem tam díra na proražení pneu možná i húř, Kvalitní jsou ty nově (loni) opravené cesty.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 06. 2013 20:21
Na tomdle je hřích jezdit po dálnicích smiling smiley

Tak jsem za ty dva roky i zapomněl jak se sem vkládají fotky z rajčete angry smiley



MOTO



Upraveno 12krát. Naposledy upravil Luky (03. 06. 2013 20:42).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 06. 2013 20:37
Máš sz.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 06. 2013 07:51
Luky : Tak jak koukám tak jsi obnovil auto-moto-loďo park.

Pak se nedivím ,že máš hodně práce a nemáš čas.
Máš to super.
smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 06. 2013 16:27
Luky .. mě se líbí ten dvounohej blonďatej mazlíček yawning smiley grinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 06. 2013 18:08
Který??? Oni tam jsou 3.
smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 06. 2013 18:13
dollpa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Luky : Tak jak koukám tak jsi obnovil
> auto-moto-loďo park.
>
> Pak se nedivím ,že máš hodně práce a nemáš čas.
> Máš to super.
> smileys with beer

Leošku, už jsem loď prodal a medvěda taky. Nebyl čas na loď a na to abych ji měl jen na měsíc na dovču v Chorvatsku a pak mi hnala před barákem, tak to bylo zbytečných x statisíc. Loď mi jakoukoliv zadara půjčí kamarád z Polska a to mi ji doveze a zase si ji odveze. Já mu tady zase na oplátku prodávám lodní motory smiling smiley
Medvěd šel z domu k vůli zákazníkům abych je nedráždil a to samé platí o lidech u nás na vesnici. Když nic nemáš tak jsi náš a jak něco máš tak tě drbou za zádama sad smiley
Stačí že vlasní rodina má blbé keci když jsem malýmu k narozkám koupil minulej rok ctyřkolku a letos motorku. Tetka začala mít blbý hemty jestli příští rok mu koupím auto sad smiley Sem jí schválně řek že na to je snad ještě mladej ne?!



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Luky (04. 06. 2013 18:17).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 06. 2013 18:16
Však tě znám,tak mi bylo divné,že dráždíš hada bosou nohou.
V pátek ti zavolám.
smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 06. 2013 18:20
Isekon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Luky .. mě se líbí ten dvounohej blonďatej
> mazlíček yawning smiley grinning smiley


Joo, tak to mě taky grinning smiley
Jen doufám že to se mnó vydrži na věky thumbs up smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 06. 2013 18:31
dollpa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Však tě znám,tak mi bylo divné,že dráždíš hada
> bosou nohou.
> V pátek ti zavolám.
> smileys with beer


Oki, zítra mi přijde novej telefon, tak doufám že se s ním do pátku naučím, na android od Sony nejsem zvyklej grinning smiley
Malá se po Vás ptala když jsem jí řekl že jsem si s tebou psal a byla naštvaná že letos asi nepojedeme s tebou a Věruš. Poslední roky si zvykla že jsme se na dovči vídávali a chodili na večeře smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (04. 06. 2013 18:32).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 06. 2013 14:17
pavelostr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> místama=sem tam díra na proražení pneu možná i
> húř, Kvalitní jsou ty nově (loni) opravené cesty.

To je naozaj až také hrozné? Môžeš napísať aspoň úseky kde to je také zlé!

Vylakal si ma a začínam uvažovať o dialnici, ale stále dúfam, že si iba preháňal.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 218
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.