Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 01. 2013 20:38
...zrovna dnes prohrasil vnejši ministr BiH, že s HR kolegou domluvi rešeni pro Neum už v ted v unoru...tak se snad fakt dohodnou...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 02. 2013 22:12
taková raritka,komu vadí šedesátky na jadranské magistrále smiling smiley

Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 02. 2013 14:56
ten kdo to natáčel by si spíš měl koupit nové stěrače, dyť mu to vůůůbec nestírá grinning smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 02. 2013 13:18
Možná by jen stačilo otřít je rukou od těch nánosů grinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 02. 2013 12:05
Přiznám se, že jsem celou dobu místo sledování okolní kalamity upřeně pozoroval, zda se stěračům podaří setřít ten sníh na skle… grinning smiley nepodařilo, video bylo asi příliš krátké… yawning smiley

Upřesním místo záznamu: video zobrazuje úsek bezprostředně před obcí Dugi Rat směrem od Omiše - zde
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 02. 2013 13:37
nema problema.... drinking smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 02. 2013 13:11
Ahoj chlapi,vím že to sem asi nepatří,ale nevíte nebo slyšel jsem že letos vstoupí do unie a že prý bude dráž?Jestli si nechají svou a nebo bude euro měna.Moc děkujuconfused smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 02. 2013 14:06
Vstup do EU neznamená změna měny na Eura ,jinak maji zdražit cestovky a hotely
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 02. 2013 14:36
A asi to neznamená ani Schengenský prostor, čili na hranicích budeme postávat i nadále, že ano?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 02. 2013 08:10
Ano, Schengenský prostor zatím nebude. Pro ty, co budou cestovat do Jižní Dalmácie, někam k Dubrovníku, nebo na Pelješac a nepoužijí trajekt z Ploče do Trpanje na Pelješaci očekávám, že bude docela opruz na přejezdu území Bosny a Herzegoviny. Tak jak jsme byli zvyklí na bezproblémový přejezd těchto hranic, téměř bez jakéhokoliv zastavení a ukazování dokladů, očekávám díky tomu, že tyto hranice budou tvořit vnější číst EU docela kolony, kontroly, ... Na těchto hranicích bude daleko přísnější režim, než na jaký jsme byli zvyklí. Sami Chorvaté se toho děsí a do dnešního dne to nemají s Bosnou 100% vyřešené.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 02. 2013 13:58
Tak hlavně jestli mi bude stačit na cestu OP jako vždy ,díky za odpovědithumbs up smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 02. 2013 14:33
Převzato / Přeloženo Googlem :
Chorvatsko také zvažuje vstup na bankovní spojení, ale nejprve musí vstoupit do Evropské unie (EU) a pak jeho první cíl bude pro vstup do schengenského prostoru, premiér Zoran Milanovic řekl v Bruselu v pátek na konci dvoudenního EU summit svolal k projednání zřízení bankovního spojení.
"Drtivá většina zemí se připojí bankovní spojení. Pojďme počkat, až se napojíme na EU, ale my se s ohledem na všechny tyto možnosti. Naším hlavním cílem je Vstup do Schengenu co nejdříve, aby usnadnila volný pohyb. Uvidíme o euru Což je chorvatský vyhlídka, euro jsou peníze z EU a my se vydali tímto směrem, jak rychle je něco, co musíme počítat, Což je to, co děláme. Totéž platí pro bankovní spojení. To je něco, co trh a investoři Obhajujíc most a nabízí nějakou formu zabezpečení. Zadání bankovního spojení je obecně dobrá věc, to zaručuje investorům, že jsou na bezpečném místě.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 02. 2013 08:00
To zatím vůbec netuším, zda-li na cestu přes BiH bude stačit OP. V současnosti probíhají jednání mezi Chorvaty a Bosnou na téma, že by občané Chorvatska mohli projíždět pouze na OP. Moc toto téma neřeším, protože pas mám a vozím ho vždy s sebou. Ale určitě je to zajímavá otázka.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 02. 2013 10:25
Ahoj.
Tak včera opět Brno - Podgorica. Po cestě vcelku nic zajímavého, jen to, že Rakušáci budují u Grazu velkou křižovatku a asi na 2 km je tam omezen provoz. Na chorvatské dálnici omezení pod Svetim rokem (dokončují sanaci skal). Až na hranice MNE projeto na občanku (černohorcům ukazuji pas, bo tam mám razítko s povolením k pobytu). Před Čapljinou naše firma valí se stavbou dálnice na Mostar.
Počasí vcelku dobré, jen v MNE samozřejmě déšť. 1227 km projeto i s přestávkami za 12:10 hod.
Tož tak
mike
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 02. 2013 10:45
Volal jsem na BIH ambasádu v Česku a bylo mi řečeno že bez problému lze sectovat přes uzemí BIH na občanku.
Děti které mají OP a ještě nejsou plnoleté rodný list sebou.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 02. 2013 14:14
Super odpovědi děkuju,a jak to vidíte s eurem přes sezonu myslíte že budem platit eurahot smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 02. 2013 15:49
Vendis, jsme taky v unii a eurem neplatíme.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 03. 2013 19:26
Ten bude mít zajímavou historku.Bura je sviňa. (Česká RZ)

[www.dalmacijanews.com]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 04. 2013 05:55
Ahoj.
Včera opět proběhla trasa Podgorica- Brno-sever. Vyjížděl jsem ve 2 ráno. V podstatě prvních 200 km jsem nepotkal auto. Na hranicích v pohodě, akorát bosenský celník nahlídl do kufru a na zadní sedadla. Z budované dálnice jsem moc neviděl. U Maleho prologu mají již nachystány mostovky na nový most přes dálnici. Opravuje se cesta od Vrgorce na Veliky a Mali prolog. Na většině bude kompletní nový povrch. Jinak, dle mého názoru, dálnici do Ploče nemůžou do konce roku stihnout. Předpokládám otevření na příští sezonu. Na A1 omezení pod Svetim rokem. Sanují zde skály, podle postupu prací by to měli do začátku sezony stihnout. Dále na A1 pár omezení, ale krátkodobých. Ve Slovinsku se z cesty od hranic na dálnici stal regulérní tankodrom. V Rakousku omezení na A9 okolo Grally (9 km), podle postupu tipuji, že do sezony bude hotovo.Hned za hranicemi kontrola všech aut. Stáhli nás dolů na kontrolní stanoviště, kamiony na váhu a ostatní kontrola známek. Jsem se divil, kolik měli odchycených aut bez známky. Dále pak se buduje nová křižovatka na A2 u Grazu, ale jen snížení rychlosti, zůstaly 3 pruhy. Okolo grazu (asi 40 km) omezení kvůli luftu na 100. Jelikož zemědělci zahájili jarní práce, byla tam stejně rychna, jak když policajtovi praskne hlava a ještě to tam dokonce bylo na cedulích (Puchwerk) :-)
Dále bez problému až na konec A5. Potom kamiony, řidiči co jedou 60 a jiné vychytávky. Absolutně nejhorší jako vždy I/43. Rychlost okolo 50, nemožnost předjet, provoz jaxviňa.
Celkem 1227 km za 12 hodin. Fobie 1,4 ukázala spotřebu 6,7l.
Tož tak
Srečan i siguran put
Mike
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 04. 2013 22:54
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 04. 2013 20:25
Ahoj.
Tak když jsem dostal od Ajaxe palec hore, tak ještě dnešní cesta z Moravy do Podgorice. Vyjížděl jsem až o šesté. Vcelku žádný provoz. Na A2 3 omezení (2 hned za Vídní asi po 2 km délky, zdržení minimální, vše ve třech pruzích), o omezení u Graze a Grally jsem již psal, žádný problém. Ve Slovinsku opravili kousek cesty od konce dálnice na Macelj. Přirovnal bych to ke flusnutí do moře, není vcelku nic poznat. Na A4 před Zagrebem zúžení do jednoho pruhu. Směr od Zagrebu se frézuje a opravuje asi na délce 4 km. Žádné zdržení. Oprava mostu od Lučka na Maribor, svedeno do jednoho pruhu, bez problému (minule jsem zapomněl, ale most opravují asi rok). Na A1 zúžení do jednoho pruhu u tunelu Brezik (asi 3 km) a pod Svetim rokem (asi 4km). Bez problému.Na mostu za Karlovcem dali 130, neuvěřitelné. Jsem to proletěl, jak nikdy. Jinak klasika. Za koncem dálnice ve Vrgorci na první křižovatce přibyl křížek, fakt je to tam blbě vidět, tak bacha.Dále upřesňuji informaci, že D62 opravují od Velikeho Prologu dále. Spousta nového povrchu a pokračuje to dál na Ploče, nevím, kam, bo jsem odbočil na Crveni Grm. Na začátku Ljubušek nefunguje světelná křižovatka, je v rekonstrukci, ale předpokládal jsem, že jsem na hlavní, což ostatní akceptovali :-). Opravena silnice z Ljubušek na Čapljinu a dále na Stolac také. Dále pak do Černé Hory v poho. Zrovna opravují silnici od Ilina Brda do Nikšiče. Spousta nového povrchu pohodová jízda. Dále nic nového.
Ještě bych chtěl zvednout varovný prst. Dneska stopovaly stovky Poláků od Brna až dolů k Vrgorci. Prý mají nějakou akci v Makedonii. Ptali se mě na odvoz z Mosoru, kde jsem tankoval. Odmítl jsem. Jednak to mám ve služebním autě zakázáno a jednak nevím, co mají v batozích. Nehodlám se pak dohadovat s celníkama, když tam něco najdou, Protože odpovědný je vždy řidič. No já vím, že to je házení luštěnin na obvodové zdivo a všichni harcovníci to znají, ale opravdu pozor. Nebrat stopaře. Vím, že na dovolenou se jezdí s naloženým autem a stejně není místo, ale.....!!!!
Jinak na hranicích bez problémů. Při vstupu do Chorvatska (pokud to bude jak dnes), doporučuji používat pruh, kde jsou budky policistů vpravo. On tam nemá čtecí zařízení, jen prohlédne doklady a neskenuje je jako jeho kolegové a pouští hned dál. Takto jsem dnes na Macelju předjel asi 40 aut. Celník, který se tam procházel, jen pokynul.
Dneska výborné počasí, 1200 km za 12 hodin, naprostá pohoda.
No to bylo asi vše, takže dobrou noc a
srečan a siguran put
Mike
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 04. 2013 08:58
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 04. 2013 11:40
Mike: Dík za aktuální informace
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 04. 2013 11:56
No zajímavější to bude v létě, to tak rychle určitě nepojede a bude nutné zvažovat trasu i čas. Mě bude zajímat třeba hraniční přechod u Trebinje z BiH do MNE.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 04. 2013 12:06
To Karel M.:
Myslíš určitě Klobuk - Ilino Brdo. Tamtudy jezdí kolegové a i přes léto nemívají problémy. Nehledě na to, že bosenská strana je nově opravena a je tam místa dost. Já jezdím přes Deleuša - Vračenovići.
Mike
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 04. 2013 13:29
Teď přesně nevím, ale je to cesta z Trebinje směr na Nikšič (M6) a z ní odbočím pak dolů směrem na Risan do boka - kotorského zálivu. A dále budu pokračovat přes Budvu do Svatého Štefanu, kde budu mít ubytování.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 04. 2013 15:12
To Karel M: Je to přesně ten Klobuk - Ilino Brdo. Při odbočení na Risan si musíš dát bacha a ve Vilusi projet kolem benzínky EKO a asi 500 m za ní je nová ohromná křižovatka s ukazateli. Dříve se jezdilo starou cestou přímo naproti benzínce a mám pocit, že tam staré cedule zůstaly, takže je to matoucí.
Celnice na bosenské straně je 42°42'45.74"S 18°32'54.95"V
na černohorské straně je 42°42'46.68"S 18°34'12.81"V
a výše zmiňovaná křižovatka je 42°43'59.87"S 18°36'5.84"V
já jezdím tudy 42°51'43.32"S 18°28'46.38"V
Mike
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 04. 2013 21:05
Mike, snad mě navigace pomůže. Ale chtěl jsem se ještě zeptat jak pokračovat z Mostaru, jestli jet do Čapljiny a dále přes Stolac, Ljubinje nebo kousek pod Mostarem odbočit doleva směr Nevesinje, Gacko, Bileča,kolem stejnojmenného jezera a dojedu taktéž do Trebinje.Tu druhou trasu v rámci poznání krás bych chtěl zkusit.

Karel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 04. 2013 22:01
To Karel M.:
Jel jsem obě trasy. Na Nevesinje a Gacko je mnohem menší provoz, silnice klasika s kamiony není problém. Problém je v Gacku trefit tu správnou odbočku. Nebylo tam nic značeno a trochu jsem kufrovali, ale je za elektrárnou na první velké křižovatce doprava. Odbočka z M17 na Nevesinje je kousek za Mostarem a je dobře značena. A ještě větší zkrácení je to vzít z Bileče na Nikšič přímo. Ale tam tě čeká asi 10km úzké neopravené cesty. Kamiony to mají vyřešeno přes vysílačky, ale dá se tam vyhnout a pojedeš přes přechod, který používám a vyjedeš pod Ilinem Brdem ve Vilusi asi 300 m nad benzinkou EKO.
Ještě jde použít zkratku asi 15 km za Mostarem v Buně a vyjedeš mezi Čapljinou a Stolacem (také klasická cesta bez problémů). A tam jsou opět dvě možnosti. Ze Stolacu nahoru vlevo na Bileču nebo doprava na Ljubinje a Trebinje. Těch možností je spousta. Po cestě ze Stolacu do Trebinje se dá podívat na jeskyni Vjetrenicu, ale mně osobně se tato cesta zdá dosti depresívní.
Možností je spousta, jen si vybrat.
Kvůli zkrácení a rychlosti bych osobně jel Mostar- Nevesinje-Gacko-Bileča-Nikšić.
Na dovolené se na toto asi nehraje.
Tož tak
Mike
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 04. 2013 08:19
Mike, díky za vyčerpávající odpověď. Chci letos zkusit jet mimo pobřeží, jak jsem byl dřív zvyklý ( v MNE jsem byl již 4 krát) a pokochat se krásami přírody ve vnitrozemí. Z domova chci vyjet brzy ráno a druhý den odpoledne dojet do Sv. Štefanu s přespáním někde na trase JAJCE - MOSTAR.

Karel
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 165
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.