Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 04. 2022 13:11
Aktuálne info z dnešnej cesty zo Zadaru:
vietor už umiernený,bez obmedzení ,premávka ok, za Zahrebom hustne. Platenie mýta na Lučku cash,nie moc dobrý nápad-kolóna asi 1 km.Kartou a Enc bez čakania. Momentálne stojíme na vstupe do HU Gorican/Letenye, asi 500m 2 rady áut,hýbe sa veľmi pomaly....
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 04. 2022 13:33
Starý Goričan alebo diaľnica?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 04. 2022 13:36
Ahoj tak již doma . Nakonec jízda z neděle na pondělí . Odjezd Pula večer 20:00 příjezd Kladno 6:30 Cesta na Lublaň Maribor Graz Linz ČB Praha Kladno Rychlost na dálnici Chorvatsko Istrie lehce nad limit .Slov občas překročení limitů Rakousko podle cca limitů . Cesta ok všude prázdno Slo scan pasů . Od Prahy do Kladna jsem myslel ,že nedojedu jsem přemlouval víčka . Myslel jsem že to zapíchnu u Hostivic a dám 20 minut pauzu ,ale šlápnul jsem na to a šlo to -Když jsem jel 100km/h tak jsem usínal při 140 to již byl adrenalin a trochu mě to nakoplo .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 04. 2022 21:02
V 8:35 odjezd z Biogradu a v 18:25 příjezd domů do Vřesiny u Ostravy. Celkem 9 hod a 50 minut včetně všech přestávek, nejrychlejší cesta vůbec. Maslenica a Sv. Rok již otevřený pro osobní dopravu i když jsme přesto předjeli jeden TIR a jeden bus. Až k Bosiljevu je víceméně rychlost omezená na 100 km/h, stejně jsem nebyl se svými 132 km/h nejpomalejší.
Fast ENC bez čekání, na cash byla fronta cca kilometr, fakt nechápu, že lidi neplatí aspoň kartou...
Pak exit Varaždín, průjezd přes Čakovec. Hraniční přechod Mursko Središće čekání 10 minut. Köszeg, rakouský celník se jen zeptal zda tranzit do CZ a pak nás hned pustil. Eisenstadt, ve Vídni pak hustší provoz ale vlastně to pořád jelo. Za Mikulovem jsme chytli nějakého magora, co jel 60 km/h a pokračoval dále na Brno po dálnici a i v omezeni...stále 60. Při jeho předjíždění se přihnal ještě větší magor v Tesle a problikával všechny, co mu bránili v jízdě (odhadem) 180 km/h. Za 2500 ujetých km to byl tento jediný problikávač s registrační značkou kraje "B".
Celkem to byl krásný výlet, počasí vyšlo (nepršelo), stihli jsme toho hodně, (přejezd Velebitu po majstorske cestě, Vransko jezero, Nin, Zadar, tvrdava Knin, pramen Krky, pramen Cetiny, tvrdava Prozor) aji se vykoupat moři.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dvoukvitek (18. 04. 2022 21:04).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 04. 2022 23:31
Tak cesta zpet. V 7.45 trajekt ze Supetaru do Splitu, trajekt byl temer plny, chteli mne poslat na galerii, ale naznacil jsem, ze mam nizky podvozek, coz pochopili a nechali mne v prizemi. Nastesti dalnici skr tunel Sveti rok otevreli. Provoz hustsi, ale slo to. Nedodrzoval jsem 100km/hod limit pred Karlovacem, ale to asi nikdo. Manzelka zjistila na FB, ze se ceka na hranicicich HR-SLo hodinu a pul a tak jsem to zalomil pred Luckem na Samobor-Bregana-Slovenska Bistrica,kde jsem najel na dalnici k Mariboru. A tam zrada, uz 20km pred hranicemi zacala kolona. Takze asi po 4 km popojizdeni jsem sjel na dalnicni odbocku k Madarsku a v Lenartu sjel na Gornju Radognu. Inspirovan mistnimi jsem to riskl po nehotove silnici v oprave. Na hranicich Bad Radkesburg byli misto celniku ozbrojeni vojaci, A pak klasika z dob objizdeni dalnice na Feldbach-Ilz a najezd na dalnici na Viden. Vecerni prujezd Vidni byl plynuly. Mozna to nebylo rychlejsi nez pretrpet popojizdeni k hranicim, ale pro mne urcite prijemnejsi. Fotky klasicky dodam pres uschovnu. Bylo to super. Jeste dodatek k Bolu. Zlatni rat neni pisecny, ale oblazkovy. A je to presne ta struktura, ve ktere se neda chodit. Za mne dost zklamani z teto chorvatske atrakce.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 04. 2022 16:43
fotky velikonoce Brac, jako obvykle bez lidi
[www.uschovna.cz]
a jeste jednou
[www.uschovna.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 04. 2022 10:55
dalsi varka fotek z velikonoc ostrov Brac
[www.uschovna.cz]
a jeste jednou
[www.uschovna.cz]
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 04. 2022 11:25
Na fotce IMG_20220415_162514.jpg je Zlatni rat?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 04. 2022 18:20
Kolega jel domu v úterý a čekal 1 hodinu na HR-SLO Macejl slovinci to brzdili a samej němec jel domu .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 04. 2022 09:08
to nebyl němec, ale chorvati, co žijí v v Německu
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 05. 2022 13:38
2 martas74 : Prosím ťa, išiel si (18.4.) do Koperu cez Sečovlje ? Predlžujú tú dialnicu od Izoly smer Piran, Portorož ? Ďakujem za odpoveď.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 05. 2022 17:51
To nevím ,jel jsem a nějak nesledoval yawning smiley po E751 směr Rovinj a občas nějaká uzavírka oprava vozovky mostu . Na Izolu jsem nejel M.

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 05. 2022 18:04
No cez Izolu sa nejazdí, lebo je okolo nej obchvat "nový" tunel Markovec. Začína v Koperu a končí až za Izolou. Pýtam sa preto, lebo si myslím, ze dialnica "budujú" okolo pobrežia, potom cez Sečovlje az k tomu kruháču. Keď ideš smer Koper cez Dragonje, je tam viac serpentýn a žiadny tunel.Však za 72dní uvidím ako pokročili. Ďakujem za odpoveď.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 05. 2022 20:33
Odjezd v pět ráno od barâku v Práglu, ještě odvezení auta přítelkyně jejímu dítku a nájezd na D1 v půl šesté. V dešti. Měl jsem pocit, že na dálnici mají osobáky zákaz, samé kamiony. Cesta do Brna děs, spousta vody, kamiony klidně i pět kousků za sebou v levém pruhu předjíždělo. Všechny SOS zálivy obsazeny kamiony, nájezdy a sjezdy z dálnice totéž. Rychlost jízdy max 110 a to jen někdy. Z Dq1na D2, sjezd na Břeclav a dále dle Pavla Slavkova přes A bez známky. Zde už bez deště a začalo se vyjasňovat. Po vjezdu do HU natankováno po volátko a výletním tempem přes vesnice a vesničky dolů na Starý Goričan. Kolikrát jsme jeli po silnici, kdy jsem měl obavy, že skončí u někoho na dvoře. Starý Goričan jako jediný osobák. Po vjezdu na A4 několik omezení a jízda jen v jednom pruhu. Za Sv.Helenou v pravém pruhu vyjeté koleje, misty dost hluboké. Za deště to bude spíše zdolávání řeky, než jízda. Okolo Zagrebu hustý provoz, teplota 32 stupínků, polojasno. Sjezd Karlovac a na D1. Za městem, co je pravotočivá před semaforem křižovatky do T, je hodně rozestavená čtyřproudovka kamsi ven. Zde jsme strávili hoďku cukáním v koloně, za semaforem staveniště a kyvadlovka. Dojezd do Slunje a ubytování jako vždy v Modrušanu. Pokec s domácí, něco jenich kořalky, obhlídka Rastoke po upozornění na novinky a jako vždy večeře nahoře v Centaru.
Díky jízdě po okreskách od Břeclavi až po Goričan super spotřeba, auto snad naftu vyrábělosmiling smiley Zítra Plitvičky a dál podle harmonogramu. Jen předpověď počasí se pokazila, zítra by měla být kiša, ale teplo. Do neděle se má ještě ochladit.⁹



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (25. 05. 2022 20:52).
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 05. 2022 05:56
Jaké jsou novinky v Rastoke?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 05. 2022 06:52
Je hotový starý most i s osvětlením. Je dodělána lávka dole po proudu a cesta od lávky zpět k mostu pod příjezdovou silnicí od Karlovace s vyhlídkami tak, aby bylo hezky vidět na vodopády, takže je možné celé Rastoke obejít okolo. Jsou doplňény info cedule. Jak se vrátím, dám do placu foto.
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 05. 2022 08:49
Díky, to zní lákavě.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 05. 2022 23:14
Pokračování naší výpravy-dnešní cesta....
Ráno frrrr ze Slunje na Plitvičky. Dle domácí, která ověřila u kamarádky na Plitvičkách pracující, jsme měli jet na ulaz 2, protože ulaz 1 měl již na ráno téměř plno z rezervací. Tak jsme tam jeli. Nádherné počasí, super výlet, popíši v patřičném vlákně. Odpoledne pak pokračování do Sv.Roku a dále pak přes Velebit k pueblu Apačů. Cestu horem dolem popíši opět v patřičném vlákně.
Večer byl plánován dojezd do Maslenice, najití ubytka a přespat. Ale ouha, Booking nic volného neměl, kromě pár nabídek za ceny blížící se 100 éček. V bližším okolí něco za menší prachy vypadlo, jedno jsme odpískali kvůli požadované kauci 50 éček, pak mi vypadlo cosi v Seline, tak jsme se tam jeli podívat, bába chtěla za kutloch velikosti sotva na rozpažení 50 éček, více než přes Boking. Tak zkouška o kousek dál, ve Starigrad-Paklenica, hezký app pro dva za 600Kč na jednu noc, opět přes Booking. Velmi milá domácí, pro kterou nebylo nic problém. Zajímavé, že všechny app byly za jinou cenu v mém mobilu, než v mobilu přítelkyně.
Hrrr zkusit vodu, byla osvěžující, velmi osvěžující, tak 2cmsmiling smiley
Hospody plné, sposuta lidí i rodin s dětmi. Ceny v restauracích oproti Slunji o dost vyšší, pivo 22 (Slunj 19), čevabi 70-75 (45), pizza od 65.
Zítra změna plánu, počasí má vydržet, plánovaná kiša se nekoná, tak NP Paklenica, pak přesun Trogir a ubytko asi Čiovo.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 05. 2022 09:19
Den další...
Opouštíme Starigrad-Paklenica. Kvůli počasí, je velké teplo už od rána, jsme zamítli kaňon v NP a naše cesta směřuje do Městečka Nin. Zde projití historické části a obejití vně okolo hradeb a šup se jít vykoupat na pláž Zdrijac. Připadali jsme si jak na Balatonu, 200m od břehu po kolena vody.
Poté na ostrov Vir, projetí, zkouknutí a následně cesta na jih po magistrále směr Trogir a ostrov Čijovo, výletním tempem. Míjeli jsme jedno letovisko za druhým, jejichž jména zde padají, alespoň víme, kde jsou. K trogiru jsme přijížděli spodní cestou. Ta byla rozkopaná, dva semafory na kyvadlovku, prachu spousty. A ejhle, ke starému mostu zákaz odbočení. Tak na nový, přejezd a zde se smí opět jen doleva. Plácání se v objíždce, kde jsou další objíždky na objíždce, protože se v Okrug Gornji dělá kanalizece. Chtěli jsme zde najít ubytko. Prachu všude, kanály trčely 10cm nad silnici, problém vůbec projet, v jednom děsným krpále jsem musel couvat, protože tam byl zaparkovaný bagr, spojka hezky smrděla. Rozhodnuto že tady ne. Tak na Split s tím, že pojedeme na jih a ubytko seženeme někde pod Splitem. No a skončili jsme v Drašnici. Ubytko u Damira a hned jsme si zajistili dvě noci.
Zajímavé je, že jak jsme sjížděli více na jih, tak ubývá turistů. Nahoře byly hospody téměř plné, všude mnoho zaparkovaných aut hostů, tady ne. Damir si stěžoval, že i v době kovidové tam bylo touhle dobou více turistů. Asi kvůli vysokým cenám PHM lidičkové nesjíždějí tak dolu na jih.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 05. 2022 10:05
Kolik chce letos Damir za pivínko?smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 05. 2022 12:21
Od 15.5. má otevřeno taky jsem zvědavý za kolik ? Asi podobné jako vloni smileys with beer

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 05. 2022 12:51
Nevím, kolik chce Damir za pivo, ale oficiálně má stále zavřeno. Bude otvírat v neděli nebo v pondělî. Běhá tam se štětkou a barvou (natřel svojí občerstvovnu na bílo) a vercajkem. Smontoval pod střechu nějaké dvě dvojsedačky. Jeho manželka šůruje. Předevčírem jsme platili ve Starigradu 22KN, byla to tam obvyklá cena, teď jsme v Igrane a cena 25. Včera u Punti nevím, neřešil jsem to. Ale obecně vše nahoru, i ve Slunji stojí 19.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 05. 2022 14:46
Tak ještě 34 dní a směr Starigrad Paklenica, co se tam asi od loňska změnilo, asi nic.smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 05. 2022 16:04
Ceny určitěsmiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 05. 2022 16:58
Ještě že ubytování máme za loňské ceny, příští rok o 5€ za apartman, tak to také jde.yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 05. 2022 19:14
Tak jen pro tazatele, dali jsme si u Damira dvě piva, abych byl schopen na dotaz odpovědět. Platil jsem 25 za jedno. Přestěhovali jsme se k Punťovi na véču, podle nápojového lístku má Punťa pivo za 20. Od tazatelů vyberu po návratu 10 KN rozdíligrinning smileygrinning smileygrinning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 05. 2022 06:41
Včera odjezd z Drašnice v 5 ráno, bylo krásných 21 stupínků. Už u Brely spadlo pár kapek, nájezd na dálnici v Šestanovači. K pár kapkám přibylo více kapek a pršelo téměř celou cestu. Šokem bylo 9 stupňů za Sv.Rokem, v Zagrebu už bylo 11smiling smiley. Dálnice vymetená, do Zagrebu jsme potkali jen 6 aut s CZ značkou, z toho jedno opakovaně, červenou feldu s koly na střešesmiling smiley Jinak auta A, D, CH a HR. HU a PL vůbec. Trochu hustěji okolo Zagrebu. Sjel jsem na Durmanec a dál na Cvetlin, stále v dešti. V těch serpentinách na mokrém HR asfaltu nic moc. Překvapením bylo osm aut před námi na hranici. Skenovali obě strany. Dále na Ptuj a Mureck. Hnusem bylo na mnoha místech naplavené bláto na silnici, třeba uprostřed zatáčky. V Ptuji za posledním semaforem není silnice, jen udusané a rozbahněné cosi, dělají zde asi kanalizaci, jezdí se kyvadlově. V Lenartu něco málo potanková o na INA. Nevzpomínám si, když jsem jel tudy naposledy, že by byla v Lenartu zóna 30km. Je to opruz, kór když tam byli 2x poldové na číhané. Sjezd dolů k vodě na SLO/A hranici trochu rozbitý. Na A straně mostu Rakušanka nás odmávla. Nájezd na 226 km dálnice a začalo peklo. I-gl v délce 80 km, ale jelo se místy jen 50, jak byl hustý provoz. Vláčky v obou pruzích. Když se mohlo konečně jet, tak zase omezení v délce 11km kvůli opravám. Až do Vídně hodně silný provoz, okolo Zobernu opět kvůli dešti omezení na 80. Kvůli silnému provozu jsem jel 130 snad jen pár km před Vídní, jinak celou cestu vláček od 70 do 110 km. Mnoho aut jen denní svícení, takže v rozvířené vodě nebyli vidět. Dokonce jsme několikrát skoro zastavili. Měl jsem lufta, jak to bude vypadat ve Vídni, ale s podivem jsme ji projeli těsně pod rychlostními limity bez zastavení. Za Vídní již dálnice prázdná. D1 je kapitola sama o sobě, od 50.km jsme trénovali rozjezdy až do Práglu, vše jen silným provozem. Alespoň už konečně přestalo pršet.
Nebýt toho hnusného deště, hnusnému Rakousku a hnusné D1, byla by cesta fajn. Tak pokud to klapne, za měsíc a půl znova.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 05. 2022 08:34
Zahajskej: Dík za report. Když ho přeložím do moravštiny spinning smiley sticking its tongue out: Přes HU a nikdy jinak!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 05. 2022 09:30
Dejff. Taky to tak vydím.,jestli tedy příští neděli vyrazíme bo manželka je pořád v nemocnici.confused smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 05. 2022 16:59
......"....Přes HU a nikdy jinak!..".......Aby to nebylo jak s tím ...."na věčné časy a .......". Taky to nevydrželo.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.