Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jízda s Karavanem

Autor chodac 
Jízda s Karavanem
24. 05. 2012 09:55
Po letech váhání a dohadů sám se sebou, jsem letos vzal ženu na Caravan veletrh do Letňan a výsledkem je koupě ojetého karavanu (přívěsu). Zatím jezdíme po výjezdech po Čechách, v červenci plánujeme Balaton a vodu v Polsku a na Slovensku. V srpnu děti odjíždí na tábor a tak jsem se rozhodli, že na týden vyrazíme pod karavan do Klenovice. Máte nějaké podněty, kde třeba nocujete cestou s karavanem, jestli se cestou stavujete v nějaké velké prodejně karavan doplňků a podobně. Jistě zde najdu podobně střelené lidi s většími zkušenostmi, kteří se o ně rádi podělí. Děkuji předem za každou informaci.
avatar Re: Jízda s Karavanem
24. 05. 2012 14:09
Plánuji koupi ojetého obytného auta. Myslím, že vše k výše uvedenému dotazu by zajímalo i mě. Děkuji.
avatar Re: Jízda s Karavanem
25. 05. 2012 04:49
Toto téma rád podpořím, karavanistou se vším všudy jsem už pár desetiletí a s ostatním cestováním jak na dovolenou, tak celoročně po celé Evropě nemám srovnání. Je to věc názoru, financí a potřeb, ale hlavně o fenoménu svobody a nezávislosti. Výběr je dnes už značný a kempy nabízejí spoustu možností, od nejlevnějších se základním vybavením až pro ty nejnáročnější, nehledě k tomu, že dnešní karavany/mobilauta jsou už na velmi slušné úrovni a naprosto soběstačně vybaveny.
Možností je několik, jezdit sám, v menší partě, ale i v různých sdruženích "stejně postižených", kde najdeš nejen společné výjezdy, ale i spoustu užitečných tipů, rad a zábavy.V každém případě, všem co se takto rozhodnou přeji mnoho šťastných kilometrů a zážitků, zde i po celé Evropě. smileys with beer



Upraveno 3krát. Naposledy upravil milošhr (07. 05. 2014 17:33).
avatar Re: Jízda s Karavanem
27. 05. 2012 08:26
chodac, taky jsem si uvědomil, že jsme kdysi byli v kempu Punta Povile, když zmiňuješ Klenovicu, jsou tam v okolí ještě 2 kempy. Bylo tam jedno zajímavé a to ledové vývěry sladké vody do moře, jakoby opálová jak se mísila se slanou, taky bych doporučil nedaleký Paklenický park i celé Velebitské pohoří je nádherné
avatar Re: Jízda s Karavanem
27. 05. 2012 19:25
Ahoj nejdříve přeju všem co vlastní takovou šílenost hodně km bez nehod a chtěl sem se zeptatkdybych si taky něco pořídil tak za osobák a co musí být za doklady pro řízení.Taky by se mi líbilo obytauto ale to asi už abych měl na nákladák co? díkes.
avatar Re: Jízda s Karavanem
28. 05. 2012 05:46
vendis, s takovou "šíleností" můžeš jezdit ihned pokud máš alespoň řid. oprávnění skup. B po celé EU.
Musíš splnit ještě dvě podmínky:

1.) součet celkové hmotnosti auta a přívěsu musí být max. 3500 kg
2.) pohotovostní hmotnost auta musí být vyšší, než celková přívěsu

např.. automobil Škoda Octavia max. hmotnost 1900kg + max. hmotnost 1200kg příves = 3100Kg. Mohu tedy řídit tuto soupravu s řidičským oprávněním typu B

Větší a těžší soupravy vyžadují + E, k přepravě více lidí + C..podrobnosti se dočteš např. ZDE nebo na výše zmíněných Karavan Klubech - fórech smileys with beer
avatar Re: Jízda s Karavanem
28. 05. 2012 08:00
Poradí někdo, na co si dát pozor při koupi obytného automobilu. Nějaké vychytávky, které tak nějak nejsou vidět, které se negativně projeví až v průběhu cesty, popřípadě deště, v zimě při parkování venku apod.?
A jestli je lepší chemické WC nebo normální do zásobníku? A jak dobré je mít nádrže na vodu?Spotřební i odpadní. Kolik mít třeba metrů kabelu na připojení k elektrice, s jakými zástrčkami a tak? To víte, začátečník.Díky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (28. 05. 2012 08:02).
avatar Re: Jízda s Karavanem
28. 05. 2012 08:36
Na to jsou v krátkosti nejednoduché rady. Pokud zatím pomineš technický stav vozidla jako takového vč.pohonné jednotky, podívej se do všech rohů a zákoutí u podlahy a stěn, pokud někam zatékalo - uvidíš právě tam. Zrovna tak těsnost světlíků, oken a dveří..budeš-li počítat se zimními výjezdy na hory, důležitá je síla a kvalita izolací vč. podlahy, ale i stav topení/kombinace El./plyn - rozfuk. V letních měsících naopak oceníš klimatizaci obytného prostoru, není nezbytná, ale někdy milým přínosem. Lednice 220 V/12 V/plyn, jako i ostatní doplňky by měly být provozuschopné. Do "lepšího" vybavení a pro naprostou soběstačnost se už používají i kombinace malé El.centrály + fotovoltaické články příp.Efoy
Chemické WC jsou obvyklejší a k tomu patří i nezbytná chemie.
Nádrže na vodu - většinou se používají mobilní kanystry s čerpadlem 12 V. Odpadní nádrž defakto to samé, hlavně záleží kde je umístěna a na co napojena - obvykle na dřez, toaletu - sprchový kout. Nic by se nemělo vypouštět volně do přírody !
Kabel doporučím min. 25 m spíše s rezervou, ne všude je dostatečná kapacita a blízkost rozvodných budek a to vše samozřejmě s ochranou proti vlhkosti..ale vše se dá nakoupit přes e-shopy zaměřené na karavaning (také spoustu dalších užitečných doplňků najdeš na Netu) smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (28. 05. 2012 08:43).
Re: Jízda s Karavanem
28. 05. 2012 09:26
Kdo mi řekne /potvrdí/ jestli je maximální povolená délka jízdní soupravy v Chorvatsku 15m ?
děkuji.
avatar Re: Jízda s Karavanem
28. 05. 2012 10:03
Ttom, podívej se sem LEGISLATIVA hr a možná ještě ZDE
Re: Jízda s Karavanem
28. 05. 2012 12:18
Dík no zkusim to nějak vyluštit eye popping smiley
avatar Re: Jízda s Karavanem
29. 05. 2012 22:37
Ahoj

tady jsou ještě jednou skupiny...

[forum.ihvar.cz]

bob
Re: Jízda s Karavanem
30. 05. 2012 10:03
Podle nově platného zákona v Chorvatsku platí stejná úprava, co u nás (čl. 217 a násl. jejich zákona) : souprava do 3,5 t, prázdné auto těžší než plný přívěs, platí to od května. Zatím B splňuji, ale znamená to, že příští auto musím kupovat při zdi, chtěl jsem bavora XD530 (od klienta), nebo Captivu (od kamaráda), nebo medvěda 4matic (mám kontakt na prodejce) a vše je podstatně těžší, jediné co mne zůstává jsou Subaru, ze škodovek Yety. Moje představa, pokud bych kupoval něco nového či mírně jetého ne od známých je 4 kolka, benzín, automat. Zatím tahám bydlím MB C 220 CDI kombi, automat, čip na 129 Kw, 400 Nm, vypnutý EGR (toto ekologické zvěrstvo jsem spáchal před 14-ti dny a auto přestalo čoudit a spotřeba v Praze o litr dole), ale už ho mám 5 let a strašně stárne, zatímco já jsem pořád hezčí a mladší.


Članak 217.

Vozačka dozvola izdaje se za upravljanje vozilima koja su svrstana u A1, A, B, B + E, C1, C1 + E, C, C + E, D, D + E, F, G, H i M kategorije gdje u:

– A1, spadaju motocikli radnog obujma motora do 125 cm3 i snage motora do 11 kW,

– A, spadaju motocikli sa ili bez bočne prikolice,

– B, spadaju motorna vozila, osim vozila A1, A, F, G i M kategorije čija najveća dopuštena masa nije veća od 3.500 kg i koja nemaju više od osam sjedala, ne računajući sjedalo za vozača ili kombinacija vučnog vozila u B kategoriji i priključnog vozila, uz uvjet da najveća dopuštena masa priključnog vozila nije veća od mase vučnog vozila, a najveća dopuštena masa tih vozila, odnosno skupa vozila nije veća od 3.500 kg,
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 178
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.