Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?

Autor triplex 
Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
20. 05. 2012 16:29
Otázka asi iba pre tých čo idú od BA. Minulý rok som išiel Bratislava - Jarovce a smer Viedeň. Za Schwechatom som obišiel Viedeň a napojil sa pri Vosendorf a odtiaľ stále na Graz. Novšie mapové podklady mi však ponúkajú trasu za Bratislavou nie na Viedeň ale okolo Neusiedl am See. Konkrétne z A6 pri Bruckneudorf nie smer Viedeň ale Budapešť. Potom dole z dialnice smer Neusiedl. Ďalej okolo jazera po Burgelandstrase. Pred Eisenstadt na tú rýchlostnú cestu S31. Na uzle Mattersburg doprava smer Wiener Neustadt. Následne sa napojiť na A2-ku a smer už Graz. Na Viedeň je to o 20km ďalej a googlemaps píše 48minút. Okolo Neusiedl jazera o 20km menej a googlemaps píše 60minút. Zaujíma ma rýchlejšia trasa pri dodržiavaní rýchlostných limitov. Ak by sa nikto nenašiel kto jazdí zo Slovenska cez Rakúsko a Slovinsko skúste poradiť či sa dá veriť googlemaps.com a tým časom? Ďakujem za pomoc.
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
20. 05. 2012 17:52
Zkus plánovač TomTomu, ukazuje reálný časy...
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
20. 05. 2012 18:19
Neviem na akej navigácií si to vyhľadával, ale mne to ponúka len cez Viedeň.
Ale aj tak pôjden cez Budapešť :-)
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
20. 05. 2012 18:21
TomTom je veľmi dobrý, používam ho a na kontrolu skús [www.viamichelin.com]
avatar Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
20. 05. 2012 22:24
Je zbytočné ísť až na Schwechat, choď druhou trasou. V Rakúsku môžeš ísť mimo mesta 100, v obci 50. Mne sa to zdá rýchlejšie.
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
21. 05. 2012 09:51
263735 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Je zbytočné ísť až na Schwechat, choď druhou
> trasou. V Rakúsku môžeš ísť mimo mesta 100, v obci
> 50. Mne sa to zdá rýchlejšie.

Ide o to že smer Schwechat je stále po diaľnici a je to iba o 20km dlhšie. A 20km prejdeš po diaľnici za 9 - 10 minút. A okolo jazera je tam tuším minimálne 6 dedín či miest teda 50-ka. Asi minimálne 4x nejaký nájazd takže spomalenie aj na rýchlostnej ceste či diaľnici. A idem v noci a neviem teda. Ten viamichelin.com mi vypísal že okolo jazera je to o minútu dlhšie confused smiley Ten TomTom [www.routes.tomtom.com] mi hlási rovnako ako Michelin a oba na Swechat rýchlejšie. Mne Garmin nuvi 1390T hlási raz tak raz tak. Keď som dal mapové poklady 2013.10 tak už mi hlási iba okolo jazera. Ešte skúsim počkať či to niekto nemá odjazdené reálne. A otázka na MIO123 prečo jazdíš na Budapešť teda cez Maďarsko?
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
21. 05. 2012 09:58
Suhlas, okolo Schwechatu sa ide stale po dialnici, je to o moc pohodlnejsia trasa, okolo Neusiedler to ide stale pomaly, mota sa to cez dediny. Ako na vylet z BA je to dobra trasa, ale pre cestu do Chorvatska to velmi zdrzuje a dovolujem si povedat, ze aj unavuje. Cez Rakusko vedie viacero tras, ale vsetky su cez dediny a tym pomale, odporucam preto okolo Schwechatu.
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
21. 05. 2012 14:23
když už jedeš z BA, není lepší jet přes Madarsko po dálnici ? Kilometrově je to sice víc,ušetříš si ale štrůdl aut ve Vídni a kolony z Grazu do Zagrebu.Takže časově to vychází skoro nastejno.
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
21. 05. 2012 15:20
Z Bratislavy bych jel urcite Madarskou dalnici.
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
21. 05. 2012 17:44
Zalezi na tom, kedy ides cez Vieden. Spominana obchadzka ale nie je Ostangente, najpreplnenejsia cesta cez Vieden. Cez obchvat Schwechatu ide sice vela nakladnych aut, ale jazda je tam vzdy plynula. No a Graz je tiez vzdy loteria, ja som mal doteraz zrejme vzdy stastie, ze som nestal. Ak ma nieco hnevalo, tak to boli strasne uzke jazdne pruhy, ked sa cesta dala do protismeru. Teraz uz jazdim vzdy v pravom, ktory je aj pri obchadzke trochu sirsi, pre kamiony.
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
21. 05. 2012 18:36
Patakovi
Ty určite,veď ak sa nemýlim nedávno si písal o svojej ceste a je jasné,že ideš ako stíhačka.Nechce sa mi to hľadať,ale ak sa nemýlim tak Avensis+neuveriteľná priemer.rýchlosť+na môj vkus veľká spotreba.
Už som tak išiel služobne do Zágrebu.
Tiež idem od BA,ale po vyskúšaní asi 4 trás a to aj spôsobom,že sme so synom vyrazili súčasne,každý inak a stretali sme sa pri Zagrebe,mňa to po oprave 86 stále ťahá tam.Riešim už len či za Zalabaksou ako Bessy na Tornyi-Miklos,alebo na Lendavu.
Ešte dodám,že jazdím len v noci.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil onical (21. 05. 2012 18:37).
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
21. 05. 2012 18:40
"ako stíhačka" určitě nejedeme smiling smiley
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
21. 05. 2012 18:56
Ja jazdím iba v noci resp. 2011 odchod asi 00:00 a v BA asi 1:15. Tento rok pôjdem asi o 23:00 možno 22:00 a pri Schwechate mi to vychádza na polnoc maximálne 2h ráno takže ja sa asi nemusím zaoberať preplnenou cestou pri Viedni. Graz maximálne do 3-4-tej rána takže tiež nie kolóny. Lučko najneskôr do 6 hodiny ráno resp. 4-5h takže ani tam by som nemal čakať dúfam. Jazdím tak kvôli malej ona spí v aute. Ja naopak neriešim potom dopravu. Aspoň teda dúfam že nenarazím na prepchané cesty. Takže ak ešte niekto má skúsenosť ktorá trasa je rýchlejšia v noci medzi 00:00 - 03:00h nech napíše. To Maďarsko nebude asi rýchlejšie v noci či?
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
22. 05. 2012 04:55
Podla vsetkeho, tvoja alternativa je najlepsi.Cez Hungary ani nahodou....po vedlajsich cestach a ZOO na ceste..
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
22. 05. 2012 07:56
Vedlejsi cesty ani ZOO si z Madarska nepamatuju smileys with beer
Casove to po dalnici bude srovnatelne s klasikou pres Graz
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
22. 05. 2012 10:35
Tak to mi je veľmi ľúto, množstvo zvere popri ceste 86..... nevraviac kamiony, užšia cesta než A3.....
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
22. 05. 2012 16:26
Otázka dobrá, ale taky záleží z které strany Republiky jedeš smiling smiley Je jasné, že pro Západní Čechy bude lepší A..a SLO a určo, ale pro Moraváky jako jsem já, patak..a mnoho dalších, je třeba zase lepší dálnice v HU smiling smiley ( pro některé 86tka).

Jinak, včera vyšlo v časopisu AUTO TIP, 16 stran navíc s názvem KUDY AUTEM DO CHORVATSKA, testovali trasu přes A a SLO, pak přes HU a přes D a SLO.. a hádejte která trasa byla nejrychlejší? Áno, ta Maďarská... smiling smiley Start byl v Praze a cíl na benzínce v Karlovaci. Přes A a SLO to bylo start v 9:00 a na místo příjezd v 19:32.., přes HU to bylo start v 9:00 a na místě v 18:00 smiling smiley a přes D a SLO to bylo start v 9:00 a příjezd na místo v 20:10 smiling smiley

Ale, je to vše jen o názoru, 100 lidí, 100 chutí, 100 názorů.. smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
22. 05. 2012 17:12
Nevím no, té "ZOO" v HU není o mnoho víc než u nás...nebo alespoň já jsem ji tam neviděl smiling smiley
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
22. 05. 2012 18:06
Uvdím možno ešte niekto napíše vlastnú skúsenosť aj aj. Mne ani tak nešlo o to Maďarsko pôjdem asi na 99% cez Rakúsko a Slovinsko. Iba som sa opýtal že keď niekto napísal aj tak je z BA lepšie cez Maďarsko či to je rýchlejšie alebo nie. Test dvoch tratí nie je pre mňa smerodajný keďže štart bol o 9:00. To počítam že veĺa môže spraviť aktuálna "trafic". Ja idem asi o 22:00 až 00:00h takže pre mňa by bol zaujímavý iba test v noci teda asi bez záťaže dopravy. Dúfam že nikto nenapíše že aj v noci môžem prísť k nehode či obchádzke. To je jasné ale cestujem v noci kvôli malej. To som skúsil a veľmi sa mi to páčilo. Išiel som Rakúsko - Slovinsko (po diaľnici) - Chorvátsko. Teraz uvažujem aj o obchádzke SI diaľnice ale iba Mureck - Lenart - Ptuj a nájazd. Len pôvodná otázka: Zaujíma ma rýchlejšia trasa v noci - BA - Schwechat - Graz alebo BA - okolo Neusiedler a potom Graz? Neberte v ohľad dopravu tá bude okolo polnoci či jednej hodiny asi všade prázdna. Ďakujem.
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
22. 05. 2012 21:08
Na dálnici té ZOO opravdu moc není yawning smiley
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
23. 05. 2012 07:50
TO Hrvat Mishell:
Ten test je buď s chybou, nebo pitomost:
Google mně u trasy přes A a SLO ukazuje 741 km / 7:20 hod. a přes HU 789 km / 9:05 hod.
Jestliže beru že část Praha (střed) - Brno je pro obě trasy společná čili cca 240 km / 2:30 hod.:
- vychází mi (přes A a SLO), že zbývajících cca 500 km, které jsou (kromě asi 40 km před a za CZ/A hranicí) ,pořád podálnici, jeli 8 hod. tedy průměrnou rychlostí 62 km/hod. Tuto trasu jsem jel už mnohokrát a tedy mohu posoudit.
- přes HU (nejel jsem, ale podle mapy více km po okreskách ) jeli 550 km za 6 a půl hodiny, tedy průměr. rychlostí 84 km / hod.

Pokud to porovnám: jejich čas 9.00 hod. přes HU odpovídá přesně Googlu, kdežto řidíč, který jel přes A a SLO má oproti Googlu sekeru 3 hodiny, takže někde po trase chrápal nebo šoupal.
A to podotýkám, že jeli mimo sezonu, takže "důvěřuj,ale prověřuj" , než něco použiješ. smileys with beer
Nováčky, kteří zvažovali cestu přes A a SLO jsi asi pěkně vylekal !
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
23. 05. 2012 08:28
to triplex:
prepáč, zdá sa mi úsmevné riešiť možno celkom banálnu vec, jazdím občas jednu či druhú trasu. Musím však zdôrazniť, že je to skôr podľa chuti, či mám diaľnice už dosť a chcem zmenu, nie preto aby som polemizoval o ušetrení možno 10 minút na ceste dlhej cca 9-10 hodín. Považujem skratku za príjemné spestrenie a v noci úplne v pohode. Na dĺžke cesty ušetríš možno 20-25 km, na tom úseku budeš mať nižšiu spotrebu. To sú výhody. Ja sám niekedy mením trasu počas jazdy a odkloním sa od naplánovanej práve takouto zmenou.
Na záver, stačí od Viedne po Wiener Neustadt oprava diaľnice, znižená rýchlosť a počet jazdných pruhov a si na tom horšie. To nehovorím o potenciálonom probléme na prechode do HR.
Keď som mal maličkú v aute, tiež som podcenil dosť vecí. Najdôležitejšie je, aby sa dieťa v aute nenudilo, nebolo mu teplo. Potom mu je úplne jedno či ide o 10 či 45 min. dlhšie v aute. Vyriešili sme to thumbs up DVD a cez deň kreslením. Môžem potvrdiť smiling smiley, od vtedy žiadne problémy s cestovaním. Dnes má 7 a pýta sa ma, kedy už konečne pôjdeme do Chorvátska.
Nemalo by byť cieľom akého koľvek vlákna dokázať sebe aj iným, aký som borec a ako rýchlo urobím trasu na a z dovolenky. Tiež viem urobiť trasu za 11, ale aj za 8 hodín. Jedno aj druhé je extrém, preto sa rád pohybujem v strede.
Borec je ten, kto privezie celú rodinu zdravú z dovolenky a plánuje ďalšiu. Preto nerieš 10 minút a jazdi podľa chuti, aj Ty musíš mať pohodu a dobrý pocit počas jazdy. Zabudol som odpovedať, diaľnica je o niečo časovo kratšia.
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
23. 05. 2012 15:44
Mirus - abych pravdu řekl, jako blbost mi to nepřijde smiling smiley Protože když jeli přes A a SLO, tak SLO dálnici objížděli.. smiling smiley Navíc, ty mapy zase nesmíš, tak moc "baštit".. smiling smiley

Jejich údaje přes A a SLO - Start v 9:00 z Prahy, 0 km - 19:32 benzínka Karlovac - 709 km..

Jejich údaje přes SK a HU - Start v 9:00 z Prahy, 0 km.. - 18:00 benzínka Karlovac - 832 km

Jelikož, jezdíme přes HU po dálnici, tak jejich údaje můžu potvrdit, dokonce jeli ještě dýl smiling smiley Po dálnici se dá HU projet za krásné 3 hodky.. smiling smiley

Takže důvěřuji a prověřuji i, neboj se smiling smiley Navíc, já ty nováčky nevylekal, na to jsou tady jiní experti, ala tisk.., např. noviny Blesk.. thumbs up smiley nedávno jsem se v nich, jako každý rok, dočetl nějaký hlod, letos to bylo že z Prahy, na Chorvatské hranice to bude trvat 9 hod.. grinning smiley

Hrvat Mishell



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hrvat Mishell (23. 05. 2012 15:45).
avatar Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
23. 05. 2012 15:57
Hrvat Mishell napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mirus - abych pravdu řekl, jako blbost mi to
> nepřijde smiling smiley Protože když jeli přes A a SLO, tak
> SLO dálnici objížděli.. smiling smiley Navíc, ty mapy zase
> nesmíš, tak moc "baštit".. smiling smiley

Mishelli, nechci tady nad tím polemizovat, ale Ty bys zase neměl "zbaštit" vše, co napíšou redaktoři v časopise AUTO TIP ... yawning smiley
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
23. 05. 2012 16:36
Ďakujem ti za odpoveď : Tydlo. Nejde mi o to stihnúť to za 8 hodín. Len chcem ísť čo najrýchlejšie. Priznám sa že keď som išiel v noci najväčší problém bol pre mňa cesta od Ptuj SI koniec dialnice po hranice. Jednoducho som stále valil dialnicu a veľmi ma unavil kratučký úsek kde som sa trajdal pomalšie.
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
23. 05. 2012 20:06
To chce jen na 225km pod Grazem zastavit na odpočívadle a trochu se uklidnit. Pak ta objíždka je o něčem jiném.
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
23. 05. 2012 20:24
Perfekne napisane !!!!


> prepáč, zdá sa mi úsmevné riešiť možno celkom
> banálnu vec, jazdím občas jednu či druhú trasu.
> Musím však zdôrazniť, že je to skôr podľa chuti,
> či mám diaľnice už dosť a chcem zmenu, nie preto
> aby som polemizoval o ušetrení možno 10 minút na
> ceste dlhej cca 9-10 hodín. Považujem skratku za
> príjemné spestrenie a v noci úplne v pohode. Na
> dĺžke cesty ušetríš možno 20-25 km, na tom úseku
> budeš mať nižšiu spotrebu. To sú výhody. Ja sám
> niekedy mením trasu počas jazdy a odkloním sa od
> naplánovanej práve takouto zmenou.
> Na záver, stačí od Viedne po Wiener Neustadt
> oprava diaľnice, znižená rýchlosť a počet jazdných
> pruhov a si na tom horšie. To nehovorím o
> potenciálonom probléme na prechode do HR.
> Keď som mal maličkú v aute, tiež som podcenil dosť
> vecí. Najdôležitejšie je, aby sa dieťa v aute
> nenudilo, nebolo mu teplo. Potom mu je úplne
> jedno či ide o 10 či 45 min. dlhšie v aute.
> Vyriešili sme to thumbs up DVD a cez deň kreslením.
> Môžem potvrdiť smiling smiley, od vtedy žiadne problémy s
> cestovaním. Dnes má 7 a pýta sa ma, kedy už
> konečne pôjdeme do Chorvátska.
> Nemalo by byť cieľom akého koľvek vlákna dokázať
> sebe aj iným, aký som borec a ako rýchlo urobím
> trasu na a z dovolenky. Tiež viem urobiť trasu za
> 11, ale aj za 8 hodín. Jedno aj druhé je extrém,
> preto sa rád pohybujem v strede.
> Borec je ten, kto privezie celú rodinu zdravú z
> dovolenky a plánuje ďalšiu. Preto nerieš 10 minút
> a jazdi podľa chuti, aj Ty musíš mať pohodu a
> dobrý pocit počas jazdy. Zabudol som odpovedať,
> diaľnica je o niečo časovo kratšia.
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
23. 05. 2012 21:30
učitelka - pokud jsi dobře četla můj příspěvek, tak ses taky dočetla, že jsem dole napsal, že s nima plně souhlasím, dle vl. zkušeností smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
24. 05. 2012 07:22
Hrvat Mishell napsal(a):
-------------------------------------------------------
> učitelka - pokud jsi dobře četla můj
> příspěvek, tak ses taky dočetla, že jsem dole
> napsal, že s nima plně souhlasím, dle vl.
> zkušeností smiling smiley

... a osobně jsi testoval i variantu přes A a SLO ?
Re: Bratislava - Graz - Ktorá varianta je rýchlejšia?
24. 05. 2012 08:09
učitelka - ano prosím smiling smiley jednou a stačilo smiling smiley A to podotýkám, nebyla tehdy ještě dálniční známka pro Slovince.., jednou a už nikdy smiling smiley

Ale tohle je prostě věc názoru.. smiling smiley 100 lidí, 100 chutí, 100 názorů.. smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 209
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.